Go to content

Podróże z romansem w tle, czyli idealne książki na lato

fot. SrdjanPav/iStock

Wybierz się w czytelniczą podróż do malowniczej Toskanii, gdzie poczujesz włoskie smaki i aromaty oraz do tajemniczego Londynu pełnego niespodzianek. Poznaj też historię wielkiej miłości z niewielkiego miasta. Najnowsze, gorące powieści od wydawnictwa Amare idealnie sprawdzą się na wakacyjnych wyjazdach.

Podczas wakacyjnego odpoczynku wiele osób sięga po książki – na plaży, w trakcie opalania, w drodze na wymarzony urlop, czy w domu leżąc na kanapie. Przeczytanie romantycznej i pełnej emocji opowieści jest idealnym sposobem na urozmaicenie czasu i oderwanie się od codziennych trosk. Dlatego mamy dla was kilka książkowych propozycji!

Kto zakocha się w Celebrycie?

Marcelina spędza czas w Toskanii z mężczyzną swoich marzeń. Brzmi jak idealny scenariusz na historię miłosną. Jednak to nie jest takie proste! Główna bohaterka jest mężatką i młodą redaktorką, która ma niepowtarzalną okazję do przeprowadzenia wywiadu z synem legendy polskiej telewizji kulinarnej. To dla dziewczyny duża szansa na prawdziwą, dziennikarską karierę. Wszystko się komplikuje, kiedy celebryta zaprasza młodą redaktorkę do Toskanii, gdzie przygotowuje się do otwarcia swojej kolejnej restauracji. Jak w takich warunkach skupić się na pracy i być profesjonalną?

Miało być spontanicznie, luźno i swojsko. Trudno mi było uwierzyć, że taka konwencja „programu bez scenariusza” może się udać, ale wiedziałam też, że Daniel jest profesjonalistą, i byłam przekonana, że miał już wszystko szczegółowo zaplanowane. Mnie pozostawało tylko być sobą, zaufać mu i dać się poprowadzić przez całe to telewizyjne szaleństwo.

Celebryta to zmysłowa opowieść pełna włoskich smaków, zapachów i gorącej atmosfery. Od pierwszych stron poznajemy bohaterów i przemierzamy z nimi urokliwą Toskanię. Razem z Marceliną i Danielem odwiedzamy włoskie winnice, gdzie sommelierzy oferują najlepsze wina i tłumaczą jak je prawidłowo smakować, oraz restauracje przepełnione niesamowitymi aromatami.

Potem bierze Pani kieliszek do ręki i delikatnie nim kręci, wydobywając aromaty, które niczym najlepsze perfumy sprawiają, że na moment świat przestaje istnieć. Po chwili wie już Pani, czy to właśnie ten zapach chce czuć do końca życia.

Jak zakończy się miłosna historia i bajkowa podróż Marceliny? Czy bohaterowie poradzą sobie z przeciwnościami lodu i mimo wszystko będą razem? Pozwól sobie na chwilę zapomnienia z książką „Celebryta” autorstwa M.B. Morgan i poznaj odpowiedź.

„A niech to szlag!”

Historia Joanny to jedna wielka przygoda. Już na początku traci swoją wymarzoną pracę menadżerki restauracji w renomowanym hotelu i od razu stawia wszystko na jedną kartę. Przeprowadza się do Londynu, gdzie zostaje opiekunką czteroletniej dziewczynki Grace. Rewolucja to słowo klucz dla tej powieści. Odkąd Joanna pojawia się w domu Harvey’ów, wszystko zaczyna ulegać zmianie, jednak od początku to nie było proste zadanie.

− Proszę się nie fatygować, sama trafię do drzwi – wydusiłam z siebie, czując, jak treść żołądka podchodzi mi do gardła. − Jest pani arogancka, przemądrzała i nie ma pani najmniejszego pojęcia o wychowywaniu dzieci, a już tym bardziej o tym, jak należałoby się zachować w towarzystwie swojego pracodawcy. Pani dzisiejszy spektakl nagich pośladków zawstydził nas wszystkich, a ja, jako ojciec dziewczynki, nad którą sprawowała pani opiekę, poczułem się upokorzony i zażenowany! – Ostatnie zdanie wykrzyczał mi w twarz.

Sytuacja jest skomplikowana. Ojciec małej Grace nie może pogodzić się ze śmiercią żony i na początku nie akceptuje głównej bohaterki w swoim domu. Jednak z czasem wszystko zacznie się zmieniać… To historia o tym, że nadzieja zawsze umiera ostatnia.

„Ta historia przywraca wiarę w to, że nasze życie może się jeszcze odmienić. Wystarczy otworzyć się na to, co przynosi nam los. Pomaga uwierzyć, że nigdy nie jest za późno, aby na nowo odnaleźć szczęście, nawet po trudnych przeżyciach. To cudowna komedia romantyczna, która wielokrotnie wywoła uśmiech, wzruszy do łez, a przede wszystkim będzie znakomitą odskocznią od codzienności i wleje w serca czytelników mnóstwo nadziei na lepsze jutro” – poleca @uwaga.czytam

Przeżyj rewolucję razem z rodziną Harvey’ów. Przeczytaj „A niech to szlag!” Moniki Cieluch i daj się porwać niecodziennej romantycznej historii.

Czy można dostać „Miłość na kredyt”?

Książka „Miłość na kredyt” jest kontynuacją powieści „Miłość na sprzedaż” z ubiegłego roku. Zachęcamy do zapoznania się z pierwszą częścią, która jest źródłem tajemnic głównej bohaterki. Nigdy nie wiesz, czy szczęście właśnie nie czeka za rogiem.

Amy szybko przekonała się o słuszności tych słów. Bolesne doświadczenia z dzieciństwa sprawiły, że chce jak najszybciej usamodzielnić się i otoczyć opieką młodszą siostrę, która ciągle wpada w tarapaty. Dziewczyna pracuje w ekskluzywnej agencji towarzyskiej, jednak postanawia coś zmienić w swoim życiu. Rozpoczyna praktyki w salonie fryzjerskim i to zupełnie odmienia bieg wydarzeń.

Przewrotny los sprawia, że jej pierwszym klientem zostaje Lucas – przystojny lider drużyny hokejowej. Od razu zwrócił uwagę na nową praktykantkę w salonie. Dlaczego? Co ich łączy? Przede wszystkim tajemnice i bolesna przeszłość. Bohater ma własne trudne doświadczenia. Z każdym nowym słowem pojawiają się kolejne, szokujące fakty. Jednak Amy i Lucas szybko zbliżają się do siebie.

Taniec z nim wydawał się czymś tak naturalnym jak nabieranie powietrza do płuc.

Trudno stworzyć relację opartą na szczerości i zaufaniu, kiedy jej podstawą są tajemnice i niełatwa przeszłość. Jednak dostają szansę aby pokochać kogoś naprawdę. Czy będą potrafili ją wykorzystać? Wszystko jest możliwe. Autorka udowadnia, że miłość należy się każdemu, nawet, gdy uważasz, że na nią nie zasługujesz.

– Tylko nie kłam – upomniał mnie, zanim z moich ust wyszło jakiekolwiek słowo. Tak, miał rację, miałam zamiar go okłamać, ale mnie przejrzał.

Masz już pomysł na wakacyjną podróż? Wybierz się w nią razem z książką.