Lifestyle Podróże Seks

Podróż za jeden uśmiech? Nie, ale za seks już owszem. Tak, to się dzieje naprawdę – nowa aplikacja, w której „płaci się” ciałem

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
5 maja 2017
Fot. Screen ze strony misstravel.com
 

Dreszczyk poznawania egzotycznych miejsc i zanurzenia się w nowych kulturach może być lepszy tylko u czyjegoś boku. Niezależnie od tego, czy jesteś częstym podróżnikiem czy podróżnikiem po raz pierwszy, znajdziemy idealną parę dla ciebie. Znajdziemy osobę, z którą będziesz mógł dzielić przeżycia”. Tak brzmi opis aplikacji Miss Travel. Aplikacji, która pozwoli ci podróżować za darmo. No prawie za darmo, bo obowiązuje nieoficjalna waluta.

Choć brzmi jak opis aplikacji randkowej i w sumie taką przypomina, nie służy ona do umawiania się na romantyczne spotkania. Co prawda, możesz przeżyć wiele pięknych chwil u boku towarzysza, jednak nie ma to nic wspólnego z klasycznym poznawaniem drugiej osoby. Za jej pośrednictwem możesz spełnić swoje marzenia i odbyć podróż bez wydawania pieniędzy.

Miss Travel to aplikacja, która ma już ponad 615 tys. użytkowników. Odbyli oni ponad 300 tysięcy podróży. Polega na tym, że jedna ze stron opłaca cały koszt podróży tej drugiej. Obca osoba daje ci możliwość darmowego zwiedzania wymarzonych miejsc. A ty co masz dać jej w zamian? Seks.

Jest on walutą, na którą godzą się osoby zakładające profil. Dlatego, aby zostać członkiem aplikacji Miss Travel, trzeba mieć ukończone 18 lat, a na profilu koniecznie musi pojawić się zdjęcie – aby osoba, która opłaci wyjazd, wiedziała, czy jej się to opłaca i czy towarzysz spełnia jej oczekiwania. Wycieczki opłacają zarówno męźczyźni, jak i kobiety.

Oficjalnie na stronie podane są trzy sposoby organizacji podróży: „płacę za całość”, „płacę za siebie”, „50/50”. Jednak każdy użytkownik jest świadomy, że wybierając pierwszą opcję, godzi się automatycznie na seks.

Seks jest podstawą aplikacji. Zakładając konto, każdy użytkownik daje tym przyzwolenie na podróżowanie z bonusem w postaci swojego ciała.


Źródło: misstravel.com


Lifestyle Podróże Seks

Młodsi mężczyźni wolą starsze od siebie partnerki – mówią naukowcy. No i jak tu się nie ucieszyć?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 maja 2017
Fot. iStock/Fertnig
 

Gdy świat bulwersuje się historią związku kandydata na prezydenta Francji Emannuela Macron, z jego o 24 lata starsza nauczycielką dramy, a obecną żoną – Brigitte Trogneux, badania naukowe nie pozostawiają złudzeń: młodsi mężczyźni chętniej widzą u swojego boku starsze od siebie partnerki, niż swoje rówieśniczki lub jeszcze młodsze panie.

Choć jeszcze całkiem niedawno naukowcy ujawnili, że najbardziej atrakcyjne dla panów jesteśmy do ukończenia 22 go (!) roku życia, przeprowadzone ostatnio badania pokazują, że mężczyźni między 20 a 29 rokiem życia, zdecydowanie wolą spotykać się ze starszymi od siebie kobietami. Starsi panowie preferują zaś towarzyszki młodsze, ale jako górną granicę dzielącej ich z partnerkami różnicy wieku wyznaczają średnio 11lat. Czyżby nasi drodzy mężczyźni zaczęli dojrzewać?:)

Zdaniem psycholog, Sam Owen, powód zainteresowania panów z pokolenia 30 -, kobietami o kilkanaście lat starszymi jest ścisłe związany ze zmianami, jakie możemy zaobserwować we współczesnym społeczeństwie. Młodszym partnerom imponuje zaradność z jaką dojrzalsze partnerki łączą swoje społeczne role. To dla nich intrygujące i atrakcyjne (aż chciałoby się także dodać  – wygodne).

Naukowcy potwierdzili również, że panie wolą związki z mężczyznami starszymi od siebie (w przypadku pań poniżej 30-tki preferowana różnica to najczęściej 10 lat, panie po 50-tce wolą partnerów od 3 do 6 lat starszych od siebie).

Cóż, teraz jeszcze trzeba by to tak zgrać, żeby wszyscy byli zadowoleni ;).


Na podstawie: huffingtonpost.com

 

 


Lifestyle Podróże Seks

15 oznak, że drzemie w tobie pisarska dusza

Redakcja
Redakcja
5 maja 2017
Fot. iStock / AGCreativeLab

Czytanie książek jest wspaniałym doświadczeniem, które pozwala rozwijać się wyobraźni, cudownie spędzić czas tylko dla siebie. Pisanie książek wydaje się bardziej karkołomnym zajęciem, przeznaczonym tylko dla wybrańców losu. Nawet jeśli nie masz ambicji stania się najpoczytniejszą autorką powieści dla kobiet, to może po prostu lubisz pisać wierszem lub prozą. 

Tak dla siebie, do szuflady, przelewasz na kartki swoje myśli, ciesząc się czasem tworzenia. Nie musisz czuć się pisarką, by spróbować w tym sił. Co więcej, masz ogromne szanse na to, że nawet jeśli sama nie czujesz powołania, masz cechy, które wręcz skazują cię na miłość do pisania. Własna książka, tomik poezji, po które sięgaliby inni… Brzmi wspaniale, prawda?

15 oznak tego, że jesteś idealną kandydatką na pisarkę 

Nie martw się o to, że się wygłupisz, nie zastanawiaj, co możesz zyskać a co stracić. Posiadając niżej wymienione cechy, masz szansę spróbować sił w pisaniu.

1. Notujesz to, o czym nie możesz zapomnieć

Wyłapujesz sens przeczytanych gdzieś zdań, przechowujesz w pamięci niczym perełki. Gdy potrzebujesz inspiracji, sięgasz po nie i od razu zaczynają układać się wokół tego najważniejsze rzeczy. Szybko zauważasz istotę problemu, o którym warto napisać więcej lub inaczej.

2. Kochasz przygody

W książkach, w życiu i obejrzanych filmach pozwalasz ponieść się przeżywanym emocjom. Przygody odrywają cię od świata codzienności i pochłaniają na wiele długich godzin.

3. Jesteś molem książkowym

Trudno oddawać się marzeniom o napisaniu własnego utworu, jeśli nie ma się zamiłowania do czytania książek. Każda przeczytana pozycja poszerza horyzonty, rozwija wyobraźnie, daje ci sygnał do sięgania po więcej. Żyjesz światem historii i doskonale się w nim czujesz, obserwujesz cudzy warsztat i nabierasz własnych nawyków.

4. Łatwiej ci pisać, niż mówić

Niezależnie czy chodzi o służbowego maila w niemiłej sprawie do szefa, czy o list do przyjaciółki, wolisz pisać, niż mówić. Gdy starasz się o czymś powiedzieć, brakuje ci pomysłu i słów. Natomiast pisząc, stajesz się wolna i bez problemu określasz wszystko to, na czym ci najbardziej zależy.

5. Masz niezły gust

Potrafisz odróżnić byle gniota pisanego „na odwal” od treści, w którą ktoś włożył serce. Cenisz sobie dobry warsztat pisarza i chętnie wracasz do danego autora, właśnie dla sposobu opisu, jaki on stosuje. Doceniasz i czerpiesz radość z pracy innych.

6. Jesteś typem obserwatora 

Patrzysz w milczeniu na ludzi, zauważasz pewne szczegóły nie tylko w ich wyglądzie, ale i zachowaniu. Zbierasz cudze doświadczenia i chętnie określasz je zgodnie z własną fantazją. Na wzór prawdziwych ludzi tworzysz wymyślone ich sylwetki i historie.

7. Z byle chwili tworzysz ciekawą historię

Wystarczy ci jeden impuls, by w głowie natychmiast układały się całe historie. Nie musi to być coś spektakularnego, by rozruszać wyobraźnię. Zwykły spacer z psem może dać ci znakomity pretekst do skupienia się na wyjątkowości i potencjale jednej chwili.

8. Nie pozbywasz się zapisanych pamiątek

Wszelkie dzienniczki, pamiętniki i książki, z jakimi jesteś sentymentalnie związana, mają swoje szczególne miejsce w domu. Mogą być schowane głęboko w szafie, ale nie ma możliwości, by się ich po prostu pozbyć.

9. Pisanie cię oczyszcza 

Traktujesz je jako formę terapii, prawdziwy wentyl bezpieczeństwa. Jeśli jest ci źle, gdy chcesz wyrzucić z głowy lęki czy bolesne wspomnienia, nie patrząc nikomu w oczy i nie wystawiając się na ocenę, po prostu piszesz. Wiesz dobrze, że kolejne linijki tekstu bez słowa skargi przyjmą wszystkie emocje.

10. Jesteś wrażliwa na to, co cię otacza

Reagujesz emocjonalnie tak samo na piękno, jak i na brzydotę otoczenia. Ciekawisz się tym, co się dzieje w pobliżu, zwracasz uwagę na poszczególne elementy środowiska. Nie umiesz przejść obok czegoś istotnego, tłumacząc sobie, że powinnaś o czymś zapomnieć.

11. Oddajesz się rozmyślaniu 

Czasem wręcz nie potrafisz zastopować natłoku myśli, przestać skupiać się na stu pomysłach na raz. Lubisz wsłuchiwać się w siebie, a może nawet oddajesz się medytacji, by troszkę uporządkować to, co zburzyło twój wewnętrzny spokój.

12. Dobre słowo nakręca cię do działania

Nie przechwalasz się tym, co robisz, ale komplementy, zamiast cię peszyć, zachęcają do działania. Gdy dopada cię zwątpienie, przywołujesz w myśli każde dobre słowo, co działa motywująco.

13. Próbujesz naśladować

Chętnie naśladujesz styl pisania swojego ulubionego autora, ucząc się w ten sposób. Dopóki nie podszkolisz umiejętności, idziesz utartą ścieżką, dzięki temu później łatwiej jest ci znaleźć własny styl tworzenia.

14. Wpadasz w ciąg pisania

Zaczynasz od jednej intrygującej myśli, która po chwili rozrasta się do kilku stron przemyśleń. Gdy chcesz napisać coś z głębi, myśli gonią się nawzajem i zaczynasz pisać jak w transie. Wystarczy ci impuls, kartka i długopis czy laptop.

15. Wracasz do pisania

Nawet jeśli dokucza ci permanentny brak czasu, nigdy nie zapominasz o pisaniu. Często pod ręką masz choćby ołówek i notatnik albo szybko notujesz w telefonie, by nagły pomysł nie uleciał w niepamięć. Nie marnujesz ani czasu, ani pomysłów.

Kochasz pisać? Napisz do nas!

Akcja „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

Zadanie konkursowe: jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię” prześlij do nas swoje opowiadanie, nie narzucamy formy, tematyki – napiszcie o tym, co wam w duszy od dawna, a może właśnie w kwietniu gra. Na wasze prace czekamy pod adresem: [email protected]. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Akcja potrwa od 12 kwietnia do 8 maja. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 18 maja 2017 roku na stronie www.ohme.pl

Nagrody:

Foksal_logo WAB-nowe-logo_wab

10 x zestaw książek, skłądający się z:

Steczkowscy. Miłość wbrew regule

SteczkowskaSteczkowscy

Postawili wszystko na jedną kartę – sprzeciwili się tradycji, zasadom i kościelnej regule. Wybrali siebie i miłość. Nikt ich nie wspierał, wszyscy się odwrócili. Było ciężko, ale wygrali swoje życie.

W latach sześćdziesiątych młody Stanisław Steczkowski jest księdzem w Duląbce, niewielkiej wsi w województwie podkarpackim. Charyzmatycznym, tryskającym energią, uwielbianym przez wiernych, dyrygentem chóru przykościelnego aktywizującego parafian. Danusia Wyżkiewicz, młodsza od niego o siedem lat, mieszka w tej samej wsi i śpiewa w chórze przykościelnym. Od dawna jest zakochana w Stanisławie, okazuje się, że z wzajemnością.

Ta książka mówi o pięknej miłości, ale też o borykaniu się przez całe życie z bytem, akceptacją społeczną, Kościołem i aparatem władzy, o nieustannym życiu poza nawiasem. Jest to też opowieść o bezprzykładnej walce o uznanie tej miłości przez Kościół, o dyspensę od ślubów kapłańskich i ślub kościelny. Walce wygranej na trzy lata przed śmiercią Stanisława.

Costello. Przebudzenie

Hermez_Costello

Drapieżna, bardzo zmysłowa próba zmierzenia się z cielesnością. 

Czy w obecnych czasach możliwe jest pełna akceptacja własnego ciała? Czy przyjemność z własnej cielesności zarezerwowana jest dla pięknych i młodych? Co z ciałami ułomnymi, niedoskonałymi, starzejącymi się, które nasza kultura skazuje na niebyt?

Elizabeth Costello, postać wykreowana przez J.M. Coetzeego, jest znaną pisarką. Do tej pory w swoich wykładach, wygłaszanych w uniwersyteckich aulach i podczas spotkań autorskich koncentrowała się na prawach uciskanych mniejszości, słowa służyły jej do stawania w obronie Innego. Żarliwie walczyła również z zabijaniem zwierząt.

Teraz, gdy odbywa serię spotkań w Europie, odkrywa zupełnie nowy rys swojej osobowości. Zaczyna na nowo doświadczać własnej cielesności, emanuje erotyzmem, zaraża nim. Prowokuje i buntuje się przeciwko ograniczeniom, jakie w tej sferze narzuca ludziom kultura, religia, ale i język, zazwyczaj tak giętki i bogaty, a tak ubogi w opisywaniu ludzkiej seksualności.

Noble Health logotyp kolor_jasne tło_CMYK

3 x Class A Collagen Complex

Zestaw Collagen COMPLEX

4 x Detox na Maxa 

zestaw Detox na Maxa

2 x Detox Tea + kubek

NH_zestaw_herbata+kubek

1 x Żelkowe love

NH_żelki

Regulamin akcji znajduje się tutaj.


 

źródło: www.lifehack.org

 


Zobacz także

Co mówi mężczyzna, kiedy już nie kocha. Czy słyszałaś ostatnio te kilka zdań?

„Ania, nie Anna”, nowy serial Netflixa znów zaskakuje. Takiej Ani się nie spodziewaliście, to trzeba zobaczyć

Pij kakao, odłóż telefon i spójrz w oczy ukochanej osoby. Wprowadź hygge do swojego życia i bądź szczęśliwy jak Duńczycy

Pij kakao, odłóż telefon i spójrz w oczy ukochanej osoby. Wprowadź hygge do swojego życia i bądź szczęśliwy jak Duńczycy