Go to content

Podkłady i pudry mineralne, czyli makijaż w zgodzie z naturą

puder mineralny
Fot. iStock / Olena Chernenko

Wiele przedstawicielek płci pięknej nie wyobraża sobie życia bez kosmetyków do makijażu. Nie ma się co dziwić — czujemy się pewniej, jeśli nasze niedoskonałości są zatuszowane, a uroda podkreślona.

„Niestety większość klasycznych fluidów może zapychać pory skóry i przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych. Skóra, która nie może oddychać, zdecydowanie szybciej się przetłuszcza. Na szczęście istnieją podkłady oraz pudry mineralne, dzięki którym makijaż może być nie tylko atrakcyjny, ale również bezpieczny dla każdego” — mówi Wiola Lis, specjalistka z internetowego ekobazaru Arkana Smaku.

Co wchodzi w skład podkładów i pudrów mineralnych?

Wiele osób zwyczajnie nie wie, co wchodzi w skład podkładów oraz pudrów mineralnych. Tymczasem okazuje się, że składają się one wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego. Wśród najpopularniejszych substancji znajdujących się w podkładach i pudrach można wymienić:

  • tlenek cynku
  • mikę
  • tlenek żelaza
  • dwutlenek tytanu
  • krzemionkę

Jeżeli chcemy zapoznać się z dokładnym składem konkretnego pudru bądź podkładu, przyjrzyjmy się informacjom znajdującym się na jego opakowaniu. Możemy także odwiedzić stronę internetową producenta.

Jakie są największe zalety podkładów i pudrów mineralnych?

Wiola Lis podkreśla:”Podkłady oraz pudry mineralne posiadają całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim są bezpieczne dla skóry. Odpowiada za to w dużej mierze ich naturalny skład. Na tym jednak nie koniec. Kosmetykom tym nie sposób także odmówić dużej skuteczności. Efekt po ich użyciu utrzymuje się przez naprawdę długi czas. Dzięki temu są one w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagające konsumentki”.

Bezpieczeństwo i naturalny skład

Jako że skład podkładów oraz pudrów jest naturalny, są one bardzo bezpieczne dla naszej skóry. O ile nie mamy alergii na jakikolwiek znajdujący się w nich składnik, nie musimy obawiać się podrażnień po ich użyciu. Możemy liczyć nawet na to, że stan naszej cery ulegnie poprawie. Szczególnie zadowolone z kosmetyków mineralnych mogą być przedstawicielki płci pięknej borykające się z niedoskonałościami skóry. Specjalistka zdradza: „Tlenek cynku może wysuszać nieestetyczne stany zapalne, przez co będą one zdecydowanie szybciej się goić. Poza tym wiele podkładów i pudrów mineralnych pomaga w uregulowaniu pracy gruczołów łojowych. Dzięki temu cera przestaje nadmiernie się przetłuszczać. Warto dodać, że wymienione kosmetyki mają lekką formułę i nie obciążają skóry”.

Niesamowita skuteczność

Podkłady oraz pudry mineralne charakteryzują się naprawdę wysoką skutecznością. Dzięki temu mogą nie tylko tuszować niedoskonałości, ale również i przebarwienia. Poza tym wiele podkładów mineralnych działa również rozświetlająco. To zaś sprawia, że nasza skóra zyskuje pożądany przez wiele osób blask.

Warto zatem postarać się o to, aby dobrać odpowiedni dla siebie kosmetyk. Na rynku znajdziemy najczęściej podkłady matujące, rozświetlające oraz mocno kryjące. Każda z nas wie najlepiej, którego kosmetyku potrzebuje najbardziej.

Długotrwale utrzymujący się efekt

Zdecydowanej większości kobiet zależy na tym, aby makijaż utrzymywał się długo. Jest to dla nas ważne przede wszystkim wtedy, gdy walczymy z uporczywymi niedoskonałościami i chcemy je zatuszować na cały dzień. Na szczęście pudry i podkłady bazujące na minerałach zapewniają pożądane rezultaty na długi czas. To świetna wiadomość dla kobiet, którym zależy na nienagannym wyglądzie przez cały dzień.

Jak wykonać trwały makijaż mineralny?

Zarówno pudry, jak i podkłady mineralne aplikuje się w inny sposób niż kosmetyki w formie płynnej. Potrzebujemy do tego celu odpowiedniego pędzla. Ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Pamiętajmy więc o zaaplikowaniu starannie dobranego kremu. Dopiero później przystąpmy do wykonywania makijażu mineralnego. Przy pomocy pędzla nanieśmy na twarz niewielką ilość podkładu. Należy wykonywać ruchy wcierające oraz stemplujące. Jeżeli zależy nam na większym kryciu, ponówmy aplikację. Na końcu nanieśmy na twarz odrobinę pudru mineralnego, który utrwali makijaż. Możemy jednak całkowicie pominąć ten krok i ograniczyć się wyłącznie do użycia podkładu.

Nadal wahasz się, czy to coś dla Ciebie? Niektórzy producenci wysyłają próbki swoich kosmetyków — to świetny sposób, by rozpocząć przygodę z makijażem mineralnym!