Go to content

Pod tym numerem można otrzymać realną pomoc. Potrzebne są jednak na to środki. Pomóżmy!

Numer naszego Antydepresyjnego Telefonu Zaufania 22484 88 01 pojawi się w Waszych postach, dziennikarze wskażą go w artykułach jako infolinię z bezpłatnym wsparciem psychologicznym, influencerzy i gwiazdy z pierwszych stron gazet opublikują go na swoich kanałach w social mediach. Jak co roku…

Jesteśmy Wam wdzięczni za pomoc i wsparcie w promocji, ale my już dziś wiemy, że nie odbierzemy wszystkich połączeń od osób, które potrzebują pomocy. Bo, aby można się było do nas dodzwonić, to ktoś po drugiej stronie musi podnieść słuchawkę. Psychologowie, których dyżury na linii finansowane są przez Fundację. 

Link do zbiórki https://pomagam.pl/telefon-zaufania

Koszt godzinnej pracy psychologa to 60 złotych. A pomoc psychologa to jest realna pomoc jaką dostają osoby, które do nas dzwonią. Jedna rozmowa trwa średnio 40-50 minut, to jest czas zbliżony do czasu pełnej sesji z psychologiem. 

A środki, które możemy na to przeznaczyć właśnie się kończą.

Dlatego prosimy Was o pomoc w imieniu tych, którzy nie mogą skorzystać z odpłatnych wizyt u psychologa. 

Dlaczego założyliśmy tę zbiórkę?

Zaważyło to, że chcemy dalej pomagać osobom z depresją i ich bliskim. A im przecież od ponad 20 lat powtarzamy, aby nie bali się prosić o pomoc. Przekonujemy, że warto szukać wsparcia. Dlatego postanowiliśmy zrobić to samo.  

– Antydepresyjny Telefon Zaufania, jak mogę pomóc? – tymi słowami zwykle rozpoczyna się rozmowa z osobami dzwoniącymi na naszą linię wsparcia. Telefon po raz pierwszy zadzwonił ponad 20 lat temu był jedną z pierwszych linii dedykowanych osobom chorującym na depresję. 

Kto do nas dzwoni?

Rozmawiamy z osobami, które mierzą się z tą śmiertelną chorobą, ale także ich bliskim, którzy szukają u nas wsparcia. Tłumaczymy jak wygląda ta choroba i jej leczenie, ale często musimy tłumaczyć, że w ogóle warto je podjąć lub jak skłonić bliską osobę do wizyty u psychologa czy psychiatry.

Telefon dzwoni cały czas. Dlaczego? 

Bo beneficjenci wiedzą, że uzyskają tu fachową pomoc. Dziś numer 22 484 88 01 jest jednym z najczęściej podawanych przez media w kontekście możliwości uzyskania bezpłatnego wsparcia psychologicznego. 

Do tej pory psycholodzy dyżurujący na linii udzielili tysięcy anonimowych porad. Rozmowy są długie, a im krócej działa linia tym mniej osób dostanie pomoc. A teraz Telefon może całkowicie przestać działać.