Lifestyle

Poczucie własnej wartości, a Radość Życia?

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
4 października 2017
Monika Bulik, radość życia
fot. SALOM foto – Monika Bulik, radość życia
 

W tej niezwykłej podróży dowiesz się co ma wspólnego poczucie własnej radości, a radość życia oraz co możesz zrobić już teraz aby zadbać o swoje poczucie własnej wartości. Pomocna Ci będzie w tym niezwykła niespodzianka, która już na Ciebie czeka 😉 Zatem startujemy…

Poczucie własnej wartości…

To Twoje najpiękniejsze wewnętrzne bogactwo na którym budujesz cały scenariusz życia. To z niego czerpiesz siły w codziennej pracy nad spełnianiem najskrytszych marzeń, a także w chwilach słabości pomaga Ci ono przezwyciężyć największe trudności. Dlatego tak ważne jest to, aby o nie codziennie dbać świadomym działaniem prowadzącym ku realizacji zaplanowanych celów.

Radość Życia…

Moje definicja jest następująca: to cieszenie się z tego, co mamy, docenianie samej siebie – „wysokie” poczucie wdzięczności, skuteczna przemiana trudności w siłę do działania i dobre doświadczenia, dbanie o siebie – o swoją równowagę: Ciała, Umysłu i Duszy – budowa nawyków wzmacniających radość z każdego dnia i tym samym poczucie szczęścia.

Zatem…

Co ma wspólnego poczucie własnej wartości z radością życia?

Poczucie własnej wartości to pewność siebie + poczucie szczęścia, które przejawia się na co dzień radością z drobnostek codzienności.

Kiedy Twojego poczucie własnej wartości jest na wystarczającym poziomie to cieszenie się życiem jest dla Ciebie normalnością. Przychodzi Ci ono z lekkością i łatwością i potrafisz cieszyć się najmniejszą drobnostką codzienności. Nie zastanawiasz się czy warto zainwestować we własne zdrowie, wiesz, że aby zrealizować upragnione cele to nie ma drogi na skróty. Natomiast kiedy pojawią się jakieś trudności w Twoim życiu to jesteś świadoma tego, że one nierozerwalnie połączone są radością, a za każdym razem kiedy je „rozpracujesz” to zawsze zmienisz „coś” w swoim życiu podnosząc jego jakość. Jeśli natomiast zdarzy się tak, że nie zrobisz czegoś, co sobie zaplanowałaś to nie jesteś na siebie zła tylko od razu wybaczasz sobie i idziesz dalej.

Jak to się dzieje?

Twoje poczucie własnej wartości na wystarczającym poziomie to:

Świadome życie – wzięłaś odpowiedzialność za własne życie, a wszystko co Cię spotyka i to, co masz jest ważne dla Twoich codziennych działań prowadzących Cię do osiągnięcia celu życiowego.

Pełne samoakceptacji – jesteś swoim sprzymierzeńcem i szanujesz samą siebie i swoje troski.

Odpowiedzialności za siebie i swoje życie – to poczucie kontroli nad własnym życiem i wówczas jesteś konsekwentna w realizacji zaplanowanych celów.

Asertywności – to szanowanie swoich pragnień, potrzeb wartości, odmowa aby się komuś przypodobać.

Życie celowe – to wykorzystywanie własnego potencjału, naturalnych darów, przemieniając myśli i słowa w konsekwentne działanie.

Życie w zgodzie z własnymi zasadami – to precyzyjne kryteria i wymagania, którymi kierujesz się w życiu i które to odzwierciedlają Twoje przekonania.

Te filary poczucia własnej wartości to fundament, który sprawia, że cieszenie się życiem jest dla Ciebie normalnością.


Co możesz zrobić jeśli Twoje poczucie własnej wartości jest na niewystarczającym poziomie?

Jak się domyślasz musisz zadbać o te filary wyżej opisane. Wiele z Nas nie wie jak ma tego dokonać, od czego zacząć i często niestety rezygnuje…

Ja uważam, że wszystko można zmienić w naszym życiu jeśli się czegoś bardzo mocno i z głębi serca pragnie. Pokonałam swoją największą życiową trudność uwalniając się całkowicie z 10-letniego Koła Wiecznego Odchudzania. Ta trudność przerodziła się w moją najpiękniejszą pasję jaką jest moja praca jak coach przemiany i prowadzenie zdrowego stylu życia.

Radość Życia

fot. Salem FOTO

Na wiosnę zdałam sobie sprawę, że mogę pomagać kobietom cieszyć się życiem także on-line i od tego momentu rozpoczęłam pracę na kursem on-line Bank Radości Życia. To moja recepta 7-letniej przemiany oparta na wiedzy i doświadczeniu, a także odpowiedzi na potrzeby powstałe podczas 5-letniej pracy z moimi klientkami.

Bank Radości Życia to sekret przemiany jak zwiększyć świadomość tego, co jest dla Ciebie najważniejsze, pokonując życiowe trudności i przyciągnąć do swojego życia, to czego najmocniej pragniesz. A w tym wszystkim pomocne Cię będą nawyki każdości życia.

Podczas każdego dnia kursu – w ciągu 28 dni – będziesz wzmacniała swoje poczucie własnej wartości robiąc to, co sprawia Ci przyjemność budując własny Bank Radości Życia i dzięki temu siła oddziaływanie tego kursu na Twoje życie będzie miała niezwykle skuteczną efektywność przemiany

Jeśli pragniesz zwiększyć swoją gotowość, aby stawić czoła przeszłości i tym samym otworzyć się na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu to pomocna Ci w tym będzie niezwykła ♥Studnia Wdzięczności♥.

Zobacz mój kurs Bank Radości Życia  i pobierz bonus TUTAJ


Lifestyle

Jak szybko i skutecznie zadbać o Radość Życia?

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
9 października 2017
Bank Radości
fot. Pixabay
 

Wyobraź sobie, że masz wewnątrz siebie zbudowany Bank Radości z którego czerpiesz siły w trudniejszych momentach  pogłębiając świadomość tego, co jest dla Ciebie najważniejsze,  natomiast wzmacniasz tą energię w trakcie dzielnego działania realizując zaplanowane cele.

Ten niezwykły Bank Radości zawsze doda Ci wsparcia w trudniejszych chwilach Twojego życia przemieniając słabości w siły do działania, a w chwilach satysfakcji pomnoży Twój stan radości. Możliwe jest to dzięki świadomości i działaniu czyli wkładom tego Banku, które stanowią Depozyty Radości Życia.

Czym jest Depozyt Radości Życia?

Każdy Depozyt Radości Życia to połączenie:

Świadomości + Działania, które stanowią gotową „receptę” na zadbanie o Twoją radość.

Praktyczne jego „ujęcie” to: Twoja Kotwica Przyjemności, która błyskawicznie poprawi Twoje samopoczucie kiedy masz się słabiej dodając Ci siły w przemiennie trudności  i tym samym motywując Cię do konsekwentnego działania.

Każda z Nas ma takie Depozyty tylko często są one nieuświadomione!

Znajdują się one – tak może być ich więcej niż jedna –  w kluczowych obszarach codzienności. Dotykają Twojego źródła – serca odkrywając Twoją prawdziwość i piękno, które wzmacniają Twoje poczucie sensu pomagając realizować zaplanowane cele: życiowe i zawodowe.

Mogą to być pełne mocny sposoby, które stosujesz obecnie oraz te, które pragniesz zaprosić do własnego życia.

Te niezwykłe Depozyty pomogą Ci raz na zawsze porzucić bagaż zbędnych doświadczeń z przeszłości pomnażając Twoje poczucie wdzięczności oraz radość.

Jak odkryć Depozyty Radości?

Twój pierwszy krok to świadomość tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu, a drugi to już działanie – przemieniając trudności, dbając o wartości – w którym Depozyty błyskawicznie się ujawniają ponieważ będziesz robiła tylko to co sprawia Ci przyjemność.

Kiedy będziesz z nich korzystała to negatywne otoczenie nie będzie miało na Ciebie żadnego wpływu. Dlaczego? Ponieważ zbudujesz wokół siebie pozytywną uszczelkę radości.

Bank Radości

fot. pixabay

Jaka jest rola Depozytów Radości Życia?

 • Wskazują miejsce, do którego pragniesz dotrzeć w życiu wzmacniając Twoje poczucie sensu

 • Weryfikując drogę życiową pokazując, co tak naprawę jest dla Ciebie najważniejsze w życiu
 • Krystalizują wewnętrzny potencjał ujawniając Twoje Naturalne Dary
 • Przywracają równowagę Ciała, Umysłu i Duszy
 • Uczą budować zdrowy styl życia
 • Pomagają odkryć pracę marzeń
 • Odkrywają i rozwijają Twoją największą pasję życia
 • Wzmacniają Twoją motywację w codziennym działaniu
 • Oczyszczają Twoją przestrzeń życiową
 • Pielęgnują Twoje relacje z najbliższymi, przyjaciółmi, znajomymi, a także z pieniędzmi.
 • Uwalniają codzienną Radość Życia wyzwalając poczucie wolności!


Zrób pierwszy Krok, aby zadbać o swoją Radość Życia i pobierz niezwykłą Studnię Wdzięczności

Zapraszam także po więcej inspiracji na moją www.monikabulik.pl


Lifestyle

Odmień swoje życie z Generatorem Radości Życia!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
25 września 2017
Generator Radości Życia
fot. Karpacki Sekret – Generator Radości Życia

Wyobraź sobie… że masz zbudowany codzienny Rytuał dzięki któremu:

Otwierasz się na to, co jest dla Ciebie najważniejsze

Wzmacniasz miłość do samej siebie

Realizujesz zaplanowane cele

Rozwijasz swoje prawdziwe wartości

Dbasz o swoją równowagę Ciała, Umysłu i Duszy

Czerpiesz z niego siły w dokonywaniu trudności!

Ten Rytuał to niezwykłe narzędzie rozwojowe Generator Radości Życia, którego sekrety skuteczności zdradzę Ci w naszej dzisiejszej podróży…

Co to jest Generator Radości Życia?

To narzędzie rozwojowe, które pomoże Ci w rozpoczęciu trwałej przemiany w Twoim życiu budując nawyki wzmacniające Twoją radość.
To taki Rytuał Radości, który powinnaś w swoim życiu zbudować! On zawsze doda Ci energię do działania w tym, co jest dla Ciebie najważniejsze!

Jak wygląda w praktyce?

To Karta w formacie A4 lub A3 na dany miesiąc składająca się z dni, 11 nawyków, a także Twojego działania w budowie tychże nawyków w postaci serc. Znajdują się w nim także nagrody, które wyznaczasz na dany tydzień i miesiąc. Każdy dzień zatem składa się z Twojego działania w budowie konkretnych nawyków, których łącznie jest jedenaście. Jeśli zrobisz konkretny Krok w kierunku budowy danego nawyku to malujesz serce, które odzwierciedla Twoje działanie.

Generator Radosci Zycia

        fot. Karpacki Sekret

Dlaczego serca są symbolem Twojego działania?

Ich rola jest bardzo ważna ponieważ każde zamalowane serce wzmocni Twoją miłość do samej siebie i dzięki temu otworzysz się co raz mocniej na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu.

Codzienne działanie czyli wypełnione przez Ciebie serca dodadzą Ci olbrzymiej mocy w dalszej budowie nawyków sięgając Twojej najgłębszej motywacji. A każde takie serce to Twój codzienny Kroki pielęgnujący Twoją radość, która jest owocem Twojej miłości do samej siebie otwartości na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu.

Każde serce to Twój wzmacniacz radości pielęgnujący Twoją miłość do samej siebie!

Gdzie jest ukryty sekret skuteczności Generatora Radości Życia?

Sekret 1
Budując fundamentalne nawyki rozpoczniesz w swoim życiu serię naturalnych przemian dzięki którym zadbasz łatwiej i skuteczniej o inne obszary Twojego życia. 

Przyjdzie Ci to z łatwością, lekkością, radością, a często nie będziesz nawet tego świadoma 😉

Sekret 2

Nawyki z jakich się składa zadbają o Twoją równowagę: Ciała, Umysłu i Duszy w najważniejszych obszarach Twojego życia dodatkowo wzmacniając Twoje poczucie sensu.
I tak:

Zadbają o Twoje zdrowie: aktywność, emocje, racjonalne jedzenie, oddech miłości, sen.

Zadbają o Twój umysł: poranne pytania, cel dnia, przemieniacz trudności, studnia wdzięczności.

Wzmocnią Twój kontakt z duszą: spotkanie z naturą, oddech miłości, studnia wdzięczności.

Sekret 3
Każde działanie w postaci serca wzmocni Twoją miłość do samej siebie i radość zachęcając Cię do dalszej pracy pełnej przyjemności. 
Generator Radości Zycia

fot. Karpacki Sekret

Z jakich nawyków składa się Generator Radości Życia?

Nawyk 1 ♥Aktywny pobudzacz♥ czyli Jak zwiększyć codzienną siłę do działania?

 

Nawyk 2 ♥Poranne pytania♥czyli Jak zwiększyć szanse i możliwości w realizacji celów?

 

Nawyk 3 ♥Cel dnia♥ czyli Jak codziennie realizować własną misję życia?

 

Nawyk 4 ♥Przemieniacz Trudności♥czyli Jak przemieniać trudności w siłę do działania i dobre doświadczenia?

 

Nawyk 5  Ulubiona aktywnośćczyli Jak rozpocząć serię dobrych przemian w życiu?

 

Nawyk 6 ♥Zdrowe posiłki♥ czyli Jak zacząć świadomie i zdrowo się odżywiać?

 

Nawyk 7 ♥Włączam emocje♥ czyli Jak przemieniać negatywne emocje w siłę do działania?

 

Nawyk 8 ♥Spotkanie z naturą♥ czyli Jak nawiązać kontakt w własną duszą?

 

Nawyk 9 Oddech miłościczyli Jak szybko i skutecznie zrelaksować ciało?

 

Nawyk 10 ♥Studnia Wdzięczności♥ czyli Jak przyciągnąć do własnego życia to czego się pragnie?

 

Nawyk 11 ♥Sen♥ czyli Jak w pełni wypocząć odzyskując energię do działania?

Dlaczego akurat  takie nawyki?

To jest 11. Wzmacniaczy Twojej radości serduszek – dbających o Twoją równowagę w życiu: Ciała, Umysłu i Duszy. One także  jednocześnie wzmocnią Twoją miłość do samej siebie pielęgnując Twoją radość z każdego dnia! 
Generator Radości Życia

fot. Karpacki Sekret

Jak korzystać z Generatora Radości Życia?

Zaczynasz od budowy fundamentalnych nawyków czyli: ulubionej aktywności, zdrowych posiłków i snu. To one rozpoczną w Twoim życiu serię naturalnych przemian, które wpłyną pozytywnie na inne obszary Twojego życia. Zwiększą Twoją motywację do działania zachęcając Cię do dalszej konsekwentnej pracy nad budową wszystkich nawyków. To jest bardzo ważny kluczowy krok, aby Generator zadziałał w Twoim życiu!

Jeśli wypracujesz te nawyki – zwykle zmiana o jaką Ci chodzi „buduje” się w 30 dni to wprowadzasz następne. Uważam jednak, że zbudowanie nawyku zdrowego odżywania trwa zdecydowanie dłużej. To jest kwestia indywidualna dla każdej z Nas.

Zatem jeśli regularnie się wysypiasz – śpiąc 7-8 godz;  ćwiczysz – co drugi dzień i zdrowo się odżywiasz – choć czasami mogą pojawić się jakieś niezdrowe „grzeszki” 😉 to jest to czas, na to aby wprowadzać inne nawyki z tego niezwykłego Rytuału.

W jaki sposób? Po kolei – według własnej Listy Ważności, aż zaprosisz wszystkie 11 nawyków do swojego życia.

Częstą barierą albo naszą wymówką w budowie nawyków, wprowadzaniu zmian w życiu jest notoryczny brak czasu. Generator Radości Życia rozwiązuje ten problem, gdyż nawyki te zostały tak skonstruowane abyś mogła ze spokojem „wpasować” je do swojego grafiku dnia, nawet najbardziej pracowitego. Uważam, że to co mamy w życiu zależy od dwóch czynników, które towarzyszą nam na co dzień: pierwszy – naszej motywacji i powodów działań, a drugi to skutecznego planowania.

Co Ci pomoże w tej niezwykłej budowie?

System wynagradzania, który został zastosowany w Generatorze sprawi, że praca nad nawykami stanie się dla Ciebie przyjemnością. Nagrody, który będziesz sobie wyznaczała: mniejsze tygodniowe, a także większą miesięczną zachęcą Cię do dalszej pracy. To nie muszą być drogie nagrody, tylko ważne i cenne dla Ciebie ;). Ważne jest to aby się systematycznie wynagradzać!

Według Kamili Już sama kolorowa tablica z serduszkami wyzwala radość” 

Ile czasu będzie trwała budowa wszystkich 11-stu nawyków?

Minimalnie 3 miesiące, a optymalne jest 4. To także kwestia indywidualna każdej z Nas – podejścia, zaangażowania i konsekwentnej pracy. Czas ten może skrócić łączenie niektórych nawyków ze sobą jak np. ulubiona aktywność ze spotkaniem z naturą, poranny pobudzacz z pytaniami dnia.

7 żelaznych zasad,  dzięki którym Generator Radości Życia zadziałała w Twoim życiu:

 1. Nie wprowadzasz wszystkich nawyków na raz!
 2. Zaczynasz budowę od fundamentalnych nawyków: aktywność, zdrowe posiłki, sen. Wiesz dlaczego te nawyki są ważne i jakie pozytywne zmiany przyniosą w Twoim życiu
 3. Wprowadzasz kolejne nawyki, które uważasz, według własnej Listy Ważności w swoim procesie wzmocnienia radości
 4. Planujesz nagrody tygodnia i miesiąca u systematycznie się wynagradzasz. Te nagrody są dla Ciebie cenne i ważne.
 5.  Możesz łączyć budowę niektórych nawyków ze sobą jak np. ulubiona aktywność ze spotkaniem z naturą, poranny pobudzacz z pytaniami dnia czy oddech miłości ze spotkaniem z naturą.
 6. Każdego dnia rozliczasz się z osiągnięć, najlepiej o stałej porze.
 7. Jesteś szczera w stosunku do samej siebie – malujesz serce wtedy tylko kiedy zrobisz konkretny Krok. Nie naciągasz czegoś, co nie zrobiłaś ponieważ oszukiwanie samej siebie nigdy  nie pomaga, wręcz przeciwnie zawsze odbierze Ci siły w dalszym działaniu.

Jak zacząć pracę z Generatorem Radości Życia?

Najlepiej rozpocząć to niezwykłe działanie na początku danego miesiąca, oczywiście można także każdego dnia w miesiącu przyłączyć się do tego wyzwania.

Zrób 3 Kroki przygotowawcze:

 1. Podejmij decyzję, że pragniesz rozpocząć trwałą zmianę w swoim życiu, zadbać o swoją radość budując nawyki, które Ci w tym pomogą. Jesteś otwarta i ufasz sobie!
 2. Zaplanuj nagrody – tygodnia, miesiąca wybierając „rzeczy”, które są dla Ciebie cenne i ważne.
 3. Zrób „coś” małego przed budową konkretnego nawyku – np. jeśli zaczynasz budowę nawyku zdrowe posiłki to zaplanuj posiłki na cały tydzień, zrób listę zakupów, a następnie zakupy. A jak będziesz pracować nad ulubioną aktywnością to zaplanuj czas na trening, przygotuj sobie stój, a może umów się z przyjaciółką.

Generator Radości Życia już na Ciebie czeka!!!

Pobierz ZA DARMO to niezwykłe narzędzie rozwojowe TUTAJ i rozpocznij najpiękniejszą podróż życia!