Go to content

Poczucie własnej wartości, a Radość Życia?

Monika Bulik, radość życia
fot. SALOM foto

W tej niezwykłej podróży dowiesz się co ma wspólnego poczucie własnej radości, a radość życia oraz co możesz zrobić już teraz aby zadbać o swoje poczucie własnej wartości. Pomocna Ci będzie w tym niezwykła niespodzianka, która już na Ciebie czeka 😉 Zatem startujemy…

Poczucie własnej wartości…

To Twoje najpiękniejsze wewnętrzne bogactwo na którym budujesz cały scenariusz życia. To z niego czerpiesz siły w codziennej pracy nad spełnianiem najskrytszych marzeń, a także w chwilach słabości pomaga Ci ono przezwyciężyć największe trudności. Dlatego tak ważne jest to, aby o nie codziennie dbać świadomym działaniem prowadzącym ku realizacji zaplanowanych celów.

Radość Życia…

Moje definicja jest następująca: to cieszenie się z tego, co mamy, docenianie samej siebie – „wysokie” poczucie wdzięczności, skuteczna przemiana trudności w siłę do działania i dobre doświadczenia, dbanie o siebie – o swoją równowagę: Ciała, Umysłu i Duszy – budowa nawyków wzmacniających radość z każdego dnia i tym samym poczucie szczęścia.

Zatem…

Co ma wspólnego poczucie własnej wartości z radością życia?

Poczucie własnej wartości to pewność siebie + poczucie szczęścia, które przejawia się na co dzień radością z drobnostek codzienności.

Kiedy Twojego poczucie własnej wartości jest na wystarczającym poziomie to cieszenie się życiem jest dla Ciebie normalnością. Przychodzi Ci ono z lekkością i łatwością i potrafisz cieszyć się najmniejszą drobnostką codzienności. Nie zastanawiasz się czy warto zainwestować we własne zdrowie, wiesz, że aby zrealizować upragnione cele to nie ma drogi na skróty. Natomiast kiedy pojawią się jakieś trudności w Twoim życiu to jesteś świadoma tego, że one nierozerwalnie połączone są radością, a za każdym razem kiedy je „rozpracujesz” to zawsze zmienisz „coś” w swoim życiu podnosząc jego jakość. Jeśli natomiast zdarzy się tak, że nie zrobisz czegoś, co sobie zaplanowałaś to nie jesteś na siebie zła tylko od razu wybaczasz sobie i idziesz dalej.

Jak to się dzieje?

Twoje poczucie własnej wartości na wystarczającym poziomie to:

Świadome życie – wzięłaś odpowiedzialność za własne życie, a wszystko co Cię spotyka i to, co masz jest ważne dla Twoich codziennych działań prowadzących Cię do osiągnięcia celu życiowego.

Pełne samoakceptacji – jesteś swoim sprzymierzeńcem i szanujesz samą siebie i swoje troski.

Odpowiedzialności za siebie i swoje życie – to poczucie kontroli nad własnym życiem i wówczas jesteś konsekwentna w realizacji zaplanowanych celów.

Asertywności – to szanowanie swoich pragnień, potrzeb wartości, odmowa aby się komuś przypodobać.

Życie celowe – to wykorzystywanie własnego potencjału, naturalnych darów, przemieniając myśli i słowa w konsekwentne działanie.

Życie w zgodzie z własnymi zasadami – to precyzyjne kryteria i wymagania, którymi kierujesz się w życiu i które to odzwierciedlają Twoje przekonania.

Te filary poczucia własnej wartości to fundament, który sprawia, że cieszenie się życiem jest dla Ciebie normalnością.


Co możesz zrobić jeśli Twoje poczucie własnej wartości jest na niewystarczającym poziomie?

Jak się domyślasz musisz zadbać o te filary wyżej opisane. Wiele z Nas nie wie jak ma tego dokonać, od czego zacząć i często niestety rezygnuje…

Ja uważam, że wszystko można zmienić w naszym życiu jeśli się czegoś bardzo mocno i z głębi serca pragnie. Pokonałam swoją największą życiową trudność uwalniając się całkowicie z 10-letniego Koła Wiecznego Odchudzania. Ta trudność przerodziła się w moją najpiękniejszą pasję jaką jest moja praca jak coach przemiany i prowadzenie zdrowego stylu życia.

Radość Życia

fot. Salem FOTO

Na wiosnę zdałam sobie sprawę, że mogę pomagać kobietom cieszyć się życiem także on-line i od tego momentu rozpoczęłam pracę na kursem on-line Bank Radości Życia. To moja recepta 7-letniej przemiany oparta na wiedzy i doświadczeniu, a także odpowiedzi na potrzeby powstałe podczas 5-letniej pracy z moimi klientkami.

Bank Radości Życia to sekret przemiany jak zwiększyć świadomość tego, co jest dla Ciebie najważniejsze, pokonując życiowe trudności i przyciągnąć do swojego życia, to czego najmocniej pragniesz. A w tym wszystkim pomocne Cię będą nawyki każdości życia.

Podczas każdego dnia kursu – w ciągu 28 dni – będziesz wzmacniała swoje poczucie własnej wartości robiąc to, co sprawia Ci przyjemność budując własny Bank Radości Życia i dzięki temu siła oddziaływanie tego kursu na Twoje życie będzie miała niezwykle skuteczną efektywność przemiany

Jeśli pragniesz zwiększyć swoją gotowość, aby stawić czoła przeszłości i tym samym otworzyć się na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu to pomocna Ci w tym będzie niezwykła ♥Studnia Wdzięczności♥.

Zobacz mój kurs Bank Radości Życia  i pobierz bonus TUTAJ