Lifestyle

Piękno to coś więcej niż piękne oczy czy czerwone usta. Spektakularna kampania marki Douglas

Redakcja
Redakcja
24 czerwca 2021
 

Marka Douglas, która w tym roku obchodzi 111 rocznicę powstania i 20 rocznicę obecności w Polsce, startuje z kampanią pod hasłem LET’S DO BEAUTIFUL, będącą manifestem tolerancji oraz otwartości na różnorodność.

 Czym jest piękno? Odpowiedzią nie jest obraz czy wizerunek, ale postawa. Wartości, za którymi stoi firma Douglas, prowadzą do redefinicji pojęcia piękna, które wyrażane jest przez myśl przewodnią: „Jesteśmy piękni wtedy, gdy piękne są nasze czyny”.

 Co łączy profil 75-letniej kobiety, widok pleców baletnicy i dumną pozę osoby po amputacji piersi? Stanowią one preludium nowej komunikacji marki Douglas, ilustrują hasło przewodnie kampanii LET’S DO BEAUTIFUL, która pokazuje więcej niż tylko piękne zdjęcia. Kampania inicjuje radykalną zmianę, przejście od czysto powierzchownej definicji piękna, do jego rozumienia poprzez działania oparte na wartościach. Kampania opiera się na badaniach, które pokazują, że wartości, zachowania i działania są najcenniejszym atrybutem, kiedy mówimy o pięknych ludziach.

„W nowej kampanii pokazujemy zmianę postawy i formułujemy nowe hasło, co jest naszym publicznym zobowiązaniem. Doceniamy piękno i jego różnorodność – z dala od konwencjonalnej i jednowymiarowej koncepcji wyglądu zewnętrznego, w kierunku nowoczesnego i holistycznego jego zrozumienia. LET’S DO BEAUTIFUL to także apel o to, by spojrzeć na piękno nie tylko poprzez piękno zewnętrzne, ale poprzez wszystko, co składa się na indywidualność każdego z nas – osobowość, postawy, zachowanie i fizjonomię.” – mówi Tina Müller, CEO grupy Douglas.

Piękno to coś więcej niż piękne oczy czy czerwone usta. Piękno przejawia się w naszych działaniach i w tym, jak traktujemy innych. Prawdziwe wartości zyskują na znaczeniu. Jesteśmy piękni wtedy, gdy staniemy w obronie innych, wywołamy uśmiech na czyjejś twarzy lub okażemy komuś miłość, przyjaźń. Piękno nie oznacza bycia doskonałym. To właśnie nasze małe wady i niedoskonałości sprawiają, że jesteśmy piękni i niepowtarzalni. Wspólnie doceniajmy wszystkie aspekty piękna i jego różnorodność. Celebrujmy wyjątkowość każdego człowieka.

Jednak oprócz tolerancji, szacunku czy różnorodności, niezwykle ważną częścią najnowszej kampanii marki Douglas jest wzmocnienie pozycji kobiet. Kobiet inspirujących, kreatywnych i wyjątkowych, dzięki obecności których zwizualizowano nową definicję piękna.

„Wspólnie z agencją reklamową Jung von Matt postanowiliśmy podejść do komunikacji marki w zupełnie inny sposób. Pokazujemy, że piękno to coś więcej niż piękna twarz, a piękno człowieka określają również jego działania” – mówi Susanne Cornelius, CMO Douglas Group.

„Przełamywanie stereotypów w branży kosmetycznej jest integralną częścią zasad naszej firmy. Tym razem jednak idziemy o krok dalej. Wzywamy do większej życzliwości, empatii i tolerancji. Zmieniamy zupełnie podejście i perspektywę: od pięknego wyglądu do czynienia piękna, ponieważ ostatecznie o to w tym wszystkim chodzi”.

 


Lifestyle

14 małych rzeczy, które wyglądają jak miłość, ale w rzeczywistości mogą być manipulacją

Redakcja
Redakcja
24 czerwca 2021
Fot. istock/South_agency
 

Kiedy twój facet robi coś uroczego, możesz pomyśleć: „Mmm, on naprawdę tak bardzo mnie kocha”. Ale czy na pewno nie mylisz miłości z manipulacją? Oto 14 subtelnych znaków, które pokazują, że twój niesamowity mężczyzna tak naprawdę jest palantem w przebraniu.


1. LUBI NIEUSTANNIE SIĘ MELDOWAĆ

Po prostu tęsknił za tobą tak bardzo, gdy byłeś z przyjaciółkami, że po prostu musiał wysłać ci trzy SMS-y z rzędu, każdy bardziej szalony/wymagający niż poprzedni. Słodko, co? No nie całkiem. Bardziej prawdopodobne jest, że tak naprawdę cię sprawdza, a nie melduje co u niego…

2. CZĘSTO MÓWI „… BO KOCHAM CIĘ TAK BARDZO!”

Czy wydaje się, że za każdym razem, gdy twój chłopak robi coś, co cię wkurza, na przykład okazuje skrajną zazdrość, szybko tłumaczy się tym, że jego fatalne zachowanie wynika tylko z tego, że tak bardzo cię kocha? Nie ignoruj ​​​​tego zachowania — to prawdziwe odzwierciedlenie tego, co myśli.

3. NIE MOŻE ŻYĆ BEZ CIEBIE

Mówi ci, że tak wiele dla niego znaczysz, że umarłby bez ciebie. To nie jest romantyczne, to przerażające. W przypadku niektórych sprawców przemocy emocjonalnej, może to skończyć się grożeniem samobójstwem jako sposobem na kontrolowanie cię, gdy nie robisz tego, czego chcą.

4. MÓWI, ŻE JESTEŚ JEGO CAŁYM ŚWIATEM

Znowu niezbyt romantycznie. Nikt nie powinien odczuwać presji bycia czyimś wszystkim. Jeśli tak mówi, naprawdę daje do zrozumienia, że chce być tylko z tobą (odizolowany, zamiast w zdrowy sposób zintegrować się ze światem). Nie zdziw się, jeśli zacznie odciągać Cię od Twoich bliskich, aby mógł mieć Cię tylko dla siebie – i kontrolować Cię.

5. ROZPUSZCZA CIĘ PREZENTAMI, KTÓRYCH NIE POTRZEBUJESZ

To może być słodkie, ale… Jeśli wymienia twoje meble, ubrania lub inne przedmioty na te, które on dla ciebie preferuje, nie daje ci prezentu-niespodzianki, a próbuje zmienić cię w kogoś, kim nie jesteś.

6. WCIĄŻ SIĘ O CIEBIE MARTWI

Dlatego dzwonił i wysyłał ci SMS-y 30 razy, kiedy cię nie było. Jeśli nie odpowiesz mu od razu, wpada w szał lub „martwi się”, jak to nazywa.

7. CHCE ZAŁOŻYĆ RODZINĘ

Jest to oczywiście normalna, cudowna rzecz, której można chcieć, ale zobacz, jak to się robi. Jeśli jego celem jest założenie rodziny, abyś mogła rzucić pracę i zostać w domu z dzieckiem, z dala od swoich bliskich, może to być część jego planu odizolowania cię i przejęcia kontroli nad twoim życiem. Wkrótce będzie kontrolował twoje miejsce pobytu, twoje finanse i wszystko inne.

8. NIEUSTANNIE CI POCHLEBIA

Odrobina pochlebstwa jest zdrowa i sprawia, że ​​czujesz się dobrze, ale jeśli twój partner zawsze cię czaruje, można pomyśleć, że to manipulacja. Chce cię zbić z tropu i być może użyć zaklęcia do manipulowania tobą na późniejszym etapie.

9. MOMENT, W KTÓRYM MÓWI CI, ŻE ZA DUŻO WYPIŁAŚ

Byliście razem na imprezie i powiedział ci, żebyś przestała pić tuż po tym, jak zobaczył, jak świetnie bawisz się z przyjaciółmi. Powód? Troszczy się o ciebie i nie chce, żebyś jutro miała okropnego kaca. Dzięki, tato… Ale wiesz co? Może był wkurzony, że tak dobrze się bawiłaś, bo jest zazdrosny i niepewny siebie.

10. MÓWI, ŻE JESTEŚ DUŻO LEPSZA NIŻ JEGO BYŁE

Możesz uznać to za komplement, kiedy mówi, że wszystkie jego eks były „wariatkami”, a ty jesteś od nich znacznie lepsza. Hej, może jesteś najlepszą kobietą, jaką kiedykolwiek spotkał. Mogą to być komplementy, ale nie, jeśli wykazuje oznaki seksizmu i dyskryminacji. Może powiedzieć: „Kobiety są takie [wstaw tutaj negatywny przymiotnik], ale ty nie jesteś taka jak one”. Uwaga! Jesteś kobietą! To cholernie obraźliwe.

11. UWIELBIA „ŻARTOWAĆ”

Nazwie cię „wariatką” lub „głupkiem”, ale tylko żartobliwie. Mówi, że to jego sposób na okazywanie miłości. No nie, tak to nie działa. To jego sposób na udawanie, że żartuje, ale ma nadzieję, że komentarze zapadną ci w pamięć, abyś zaczęła im wierzyć.

12. SUGERUJE CI ZMIANY, KTÓRE SĄ „DLA TWOJEGO DOBRA”

Troszczy się o ciebie tak bardzo, że pokaże ci lepszy sposób na pracę, porozmawia z najlepszym przyjacielem, a nawet zrzuci te dodatkowe kilogramy (których nawet nie zauważyłeś). To wcale nie jest dla twojego dobra — to jego sposób na kontrolowanie ciebie. Pamiętaj, jesteś dorosłą kobietą, która może dobrze zdecydować, co jest dla ciebie najlepsze.

13. PO PROSTU MUSIAŁ CIĘ ZOBACZYĆ

Po prostu nie mógł się doczekać, kiedy cię zobaczy, a kiedy powiedziałaś mu, że musisz odwołać randkę, stracił panowanie nad sobą. Szybko przeprosił, mówiąc, że tak bardzo za tobą tęsknił i może nawet poczułaś się głupio. Ale tutaj powinny zabrzmieć dzwonki ostrzegawcze. Strzeż się mężczyzny, który nie radzi sobie z powiedzeniem „nie”.

14. PO KŁÓTNI STAJE SIĘ SUPER SŁODKI

Właśnie wasz związek nawiedziła burza z gradobiciem, a on nagle stał się kochający i słodki. To sposób na uśpienie poczucia winy za wywołanie awantury. To facet, który powie: „Źle mnie zrozumiałeś”, „Nie lubię dramatów” lub „Czy tak o mnie myślisz, mimo że każdego dnia pokazuję ci, że cię kocham?” jako sposób na sprawienie, by wyszedł na oazę spokoju i rozsądku, a ty na niestabilną furiatkę.


Lifestyle

Trzy dobre zmiany w ciągu zaledwie kilku dni. Czegoś takiego było mi trzeba!

Redakcja
Redakcja
24 czerwca 2021
Fot. iStock / pixdeluxe

Praca w domu, która zawsze jawiła się jako coś wspaniałego, w ciągu ostatniego roku zmieniła się w prawdziwą zmorę. Trudno mi się zmotywować, nie mogę się skoncentrować, myśli ulatują w nieznane rejony. Do tego pojawiły się problemy ze snem, a konkretnie ze wstawaniem… Jeśli to wszystko osadzić jeszcze w kontekście życia rodzinnego – z dziećmi i psem na czele, serio robi się niewesoło.

Zaczęłam szukać rozwiązań, bo tak się po prostu nie da żyć. Wizja niechybnego zwolnienia z pracy i funkcji pani domu stała się bardzo realistyczna. Poszukiwania trwały długo, ale do naszej redakcji przyszedł TEN suplement w celach kompletnie obiektywnego testu. Cognitiv Pro. Co to takiego?

Cognitiv Pro jest suplementem diety (nie wyrobem medycznym, nie lekiem), stworzonym z substancji, które fachowo nazywają się nootropami. W kapsułkach znajduje się aż 11 nootropów, skoncentrowanych w jednej formule, które poprawiają pamięć, kreatywność, motywację, skupienie, jasność umysłu oraz ogólną wydajność całego wachlarza funkcji poznawczych.

Poniżej krótkie przybliżenie właściwości każdego ze składników – zerknij koniecznie.

Co niezmiernie dla mnie istotne, nie ma w nim substancji stymulujących – źle na nie reaguję i też zwyczajnie nie lubię kopniaków energii, a po nich nagłych jej spadków. Nawet zwykła mocna kawa to dla mnie zbyt duże wyzwanie. Tutaj tego nie ma. Ale to nie jest jedyna rzecz, której nie ma – i dobrze! Nie ma cukru, nie ma glutenu ani żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

4 szybkie zmiany, które zauważyłam po zaledwie kilku dniach stosowania Cognitiv Pro

 1. Pierwszy raz od dawna po przebudzeniu byłam… w pełni przytomna i gotowa do działania. Dobrze znana, natrętna myśl o kawie tym razem nie przyszła.
 2. Od razu poprawiła się moja pamięć krótkotrwała. Zapisanie z pamięci numeru telefonu, wpisanie kodu BLIK bez potwierdzania jego poprawności sześć razy? To zmiany, które zrobiły na mnie wrażenie.
 3. Już po kilku dniach zauważalna była poprawa koncentracji. Po prostu siadałam do pracy i robiłam, co do mnie należy, nie odkładając, nie rozpraszając się. Super.
 4. Już po tygodniu regularnego stosowanie (ja zażywałam 2 tabletki po śniadaniu dziennie) przestało mnie „odcinać” w godzinach południowych, z tym nie radziłam sobie najbardziej. Zmęczenie przychodziło nagle i musiałam zrobić sobie godzinną przerwę, co bardzo utrudniało mi pracę. Tę poprawę cenię sobie najbardziej.

 

Naturalny skład Cognitiv Pro robi wrażenie nawet na najbardziej krytycznych kosumentach. Zwyczajnie nie ma się do czego przyczepić:

 • Fosfatydyloseryna – optymalizuje działanie receptorów mózgowych i wspomaga pracę takich neuroprzekaźników jak acetylocholina i dopamina
 • L-tyrozyna – substancja, która ulepsza naszą pamięć roboczą oraz wpływa pozytywnie na nasz stan uwagi i skupienia
 • Bakopa drobnolistna – zwiększa wydajność pamięci oraz samego procesu zapamiętywania
 • Wyciąg z kory sosny nadmorskiej – neutralizuje szkodliwe działanie toksycznych wolnych rodników skoncentrowanych w naszym mózgu
 • Różeniec górski – wzmacnia odproność na stres psychiczny i usprawnia działanie funkcji kognitywnych
 • Spolówka jeżowata – równoważy nastrój wspomaga odbudowę połączeń neuronowych (co dodatkowo wspomaga funkcje poznawcze)
 • L-teanina – zwiększa aktywność fal mózgowych alfa i wzmacnia kreatywność
 • Cytykolina – która wspomaga procesy energetyczne komórek mózgowych, dzięki czemu są one w stanie szybciej przesyłać impulsy elektryczne. Cytykolina stosowana jest również w leczeniu mgły mózgowej
 • Witamina B6, B9, B12 – Wszystkie witaminy z grupy B przyczyniają się do zdrowego funkcjonowania mózgu, jednak większość badań, ze względu na kluczową rolę w metabolizmie homocysteiny, koncentruje się na witaminach B6, B9, B12.
  • pomagają w problemach z wydajnością umysłową, związanych z osłabieniem funkcji poznawczych
  • równoważą nastrój
  • wzmacniają energię psychiczną
  • wspomagają produkcję monoamin
  • katalizują metabolizm energii mózgu
  • korzystnie wpływają na produkcję mieliny – otoczki tłuszczowej, chroniącej wszystkie komórki mózgowe i nerwy.

Popatrzyłam jeszcze na opinie tego suplementu na różnych forach – jest bardzo wysoko oceniony – ale nie wszystkim podoba się jego cena (tak, ciągle jeszcze nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jak coś skutecznie działa i jest bezpieczne dla zdrowia, to musi kosztować nieco więcej). Bardzo proszę – do końca czerwca producent przygotował zniżkę jakiej do tej pory nie było! Korzystajcie mili Państwo, bo jak mawiał znany artysta – „naprawdę warto”. I w tym przypadku nie jest to tylko reklama.

cognitiv pro zniżka


Zobacz także

Nowy rok szkolny to szereg obaw, lęków i niepewności. Innych u dzieci, innych u rodziców

Szczęście to podróż

Szczęście to podróż, a nie cel… Nie czekaj całe życie, aż cię ktoś obudzi

Jesteśmy, jak rozkołysane żaglówki. Szkoła na jakiś czas staje się dla nas przystanią, za którą zatęsknimy