Lifestyle Psychologia

Picie wina sprawi, że będziesz bardziej kreatywna

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
24 sierpnia 2017
Fot. iStock/sophia_yartseva
 

Wino towarzyszy nam od wieków. Wielcy pisarze nie kryją, że pomaga im w pracy i chętnie po nie sięgają. Poza tym to nieodłączny element babskich spotkań. O jego cudownych właściwościach słyszałyśmy już wiele. Że odchudza, że opóźnia proces starzenia się. Teraz naukowcy odkryli, że dzięki niemu dodatkowo będziesz bardziej pomysłowa. „Alkohol jest związany z kreatywnością” – twierdzą. Brzmi nieźle, prawda?

Co jednak, gdy nie lubisz wina, a chciałabyś pobudzić swoją kreatywność? Możesz zastąpić je piwem, które ma takie samo działanie. Oczywiście pite z umiarem.

drink

Fot. Pixabay / Didgeman / CC0 Public Domain

Naukowcy wysnuli takie wnioski na podstawie przeprowadzonego eksperymentu. Uczestnikom rozdali piwo i piwo bezalkoholowe, których nie mogli rozróżnić. Następnie otrzymali serie zadań związanych ze skojarzeniami.

Znacznie lepiej poradzili sobie ci, którzy pili normalne piwo. Przekroczyli oni także granice kreatywności. Mieli zaproponować alternatywne zastosowanie opon – ich wyobraźnia potrafiła zaskoczyć naukowców.

Dlaczego tak się dzieje? Autorzy badania wyjaśniają to w ten sposób, że alkohol, który nie sprzyja skupieniu się na głównym zadaniu, pozwala „włamać się” do umysłu i znaleźć alternatywne rozwiązanie.

Co o tym sądzicie?

(Według mnie dzisiejszy wieczór jest idealny, żeby zwiększyć swoją kreatywność:))


 

Źródło: independent


Lifestyle Psychologia

Jasnowidzenie, wzmożona empatia, czy jasnosłyszenie? Sprawdź, czy posiadasz zdolności parapsychiczne

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 sierpnia 2017
Fot. iStock/william87
 

Być może często masz silne przeczucia, które się sprawdzają. Albo odczuwasz emocje innych ludzi. A może miewasz prorocze sny? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, że możesz posiadać jakieś parapsychiczne zdolności?  Dla ciebie to może normalne, zdążyłeś się do tego przyzwyczaić i nie myślisz o tym zbyt często. Ale skoro dziś piątek, to proponujemy ci krótką zabawę, która może uzmysłowić ci, że posiadasz naprawdę wielki dar. Miłej zabawy ;). 

Odpowiedz „tak” lub „nie” na 15 poniższych pytań i dowiedz się, którą zdolność parapsychiczną posiadasz. Oczywiście, możłiwe, że masz ich więcej niż jedną.

1. Czy słyszysz dźwięki, których inni nie słyszą?

2. Czy czujesz i rozpoznajesz energię przedmiotów, takich jak biżuteria lub klucze należące do innej osoby, nawet jeśli nigdy jej nie spotkałeś?

3. Czy kiedykolwiek „widziałeś” w myślach przyszłe wydarzenia?

4. Czy zdarzyło ci się odczuwać czyjś fizyczny ból w określonych częściach ciała?

5. Czy kiedykolwiek czułeś zapachy, których pochodzenia nie mogłeś zidentyfikować (na przykład czułeś zapach kokosa jadąc samochodem, choć w pobliżu nie było nic „kokosowego”)?

6. Czy miewasz dziwne „dzwonienie” w uszach?

7. Czy kiedykolwiek miałeś uczucie w żołądku, że coś jest „nie tak” i okazało się, że miałeś rację?

8. Czy jesteś wrażliwy na hałasy, na bardzo cichą lub bardzo głośną muzykę?

9. Czy przywiązujesz dużą wagę do kolorów?

10. Czy widziałeś kiedyś kolory, „dym” lub białe światło wokół ludzi, przedmiotów, zwierząt i roślin?

11. Czy poczułeś kiedyś, że wiesz wszystko na temat osoby, którą widziałeś pierwszy raz w życiu?

12. Czy kiedykolwiek miałeś poczucie, że ktoś do ciebie mówi, gdy obok nie było nikogo?

13. Czy doświadczasz nieprzyjemnych uczuć, gdy słyszysz, jak ludzie kłócą się ze sobą?

14. Czy zdarzyło ci się, że wiedziałeś, jak będzie wyglądało jakieś miejsce, zanim się w nim pojawiłeś?

15. Czy kiedykolwiek miałeś dreszcze lub odczuwałeś ciepło na całym ciele, gdy kogoś poznawałeś, lub wchodziłeś do nieznanego pomieszczenia?

INTERPRETACJA

„Tak” dla pytania numer: 1, 6, 8, 12, 13

Masz zdolność jasnosłyszenia. Jesteś w stanie usłyszeć „nadnaturalne” dźwięki  (na przykład głosy umarłych).

„Tak” dla pytania numer: 3, 9, 10, 11 i 14

Masz zdolność jasnowidzenia. Widzisz więcej, jesteś w stanie przewidzieć niektóre wydarzenia, miewasz prorocze sny.

„Tak” dla pytania numer: 2, 4, 5, 7 i 15

Masz w sobie dar wzmożonej empatii: zdolność do odczuwania emocji i odczuć fizycznych innych ludzi. Czujesz to, co oni.


 

Na podstawie: magicalrecipesonline.com 


Lifestyle Psychologia

Jak zawsze wyglądać pięknie i zdrowo? Francuzki mają na to swoje sposoby

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
24 sierpnia 2017
fot. RossHelen/iStock

Francuzki wpędzają w kompleksy kobiety na całym świecie. Zawsze wyglądają bez zarzutu i są naturalnie piękne. Mają zdrową, świetlistą cerę, zadbane włosy i nie zdarzają się im urodowe wpadki. Jak one to robią?! Jeśli jesteś ciekawa, co za tym stoi, zobacz, jakich błędów nie popełniają. To dużo ważniejsze niż to, w jaki sposób dbają o swoją urodę.

Poznaj ich tajemnice i śmiało z nich korzystaj. Są naprawdę proste, a przy tym przynoszą świetne efekty.

Szminka na zębach

Francuzki uwielbiają czerwoną szminkę. Ale nigdy nie dopuszczają do tego, by znalazła się ona na zębach – pamiętaj, że to prawdziwe urodowe faux paus. W jaki sposób temu zapobiegają? Po pomalowaniu ust umieszczają palec wskazujący między wargami, zaciskają i energicznie wysuwają palec. Dzięki temu usuwają nadmiar produktu.

Delikatne płyny oczyszczające

Kobiety we Francji unikają silnych środków do oczyszczania twarzy. Rezygnują z mocnych peelingów oraz płynów zawierających mydło, które wysusza. Zastępują je delikatnymi środkami, które nie podrażniają ich skóry.

demakijaż

Fot. iStock / PeopleImages

No make-up

Nie zdarza się im zaliczać wpadki, jaką jest źle dobrany podkład i odznaczająca się linia na szyi. Zamiast mocno kryjących produktów wybierają lżejsze kremy BB. W ten sposób dodatkowo odżywiają skórę i nie obciążają jej.

Szampony tylko naturalne

Bujne i zdrowe włosy są wizytówką Francuzek. Najczęściej noszą zmierzwioną fryzurę, pozornie niedbałą. Jak dbają o swoje pasma? Używają tylko naturalnych szamponów i nie kupują tych mocno perfumowanych i z chemią.

Konturowanie twarzy

Nie bawią się w konturowanie twarzy wieloma kosmetykami. Za to stosują wazelinę lub olejek, który nakładają na te części twarzy, które chcą podkreślić. Wygląda to naturalnie i nadaje im promienny, dziewczęcy wygląd.

Nigdy nie chodzą spać w makijażu

Wiedzą, że spanie w makijażu to koszmar dla skóry. Dlatego zawsze przed snem oczyszczają twarz, dzięki czemu jest ona promienista i zadbana.

Jak widzisz nie stosują one cudownych sztuczek. Wszystko, co robią jest bardzo proste i nie wymaga wysiłku. Warto brać z nich przykład i cieszyć się pięknym wyglądem.


 

Źródło: thezoereport


Zobacz także

Co sposób, w jaki wyciskasz pastę z tubki, mówi o tobie i o twojej osobowości

Fotelik Cybex Sirona – czy warto wybrać model obrotowy?

Jak wyposażyć salon kosmetyczny? Te 5 elementów robi różnicę, dlatego stanowią absolutny must have nowoczesnego gabinetu