Go to content

Picie wina sprawi, że będziesz bardziej kreatywna

Fot. iStock/sophia_yartseva

Wino towarzyszy nam od wieków. Wielcy pisarze nie kryją, że pomaga im w pracy i chętnie po nie sięgają. Poza tym to nieodłączny element babskich spotkań. O jego cudownych właściwościach słyszałyśmy już wiele. Że odchudza, że opóźnia proces starzenia się. Teraz naukowcy odkryli, że dzięki niemu dodatkowo będziesz bardziej pomysłowa. „Alkohol jest związany z kreatywnością” – twierdzą. Brzmi nieźle, prawda?

Co jednak, gdy nie lubisz wina, a chciałabyś pobudzić swoją kreatywność? Możesz zastąpić je piwem, które ma takie samo działanie. Oczywiście pite z umiarem.

drink

Fot. Pixabay / Didgeman / CC0 Public Domain

Naukowcy wysnuli takie wnioski na podstawie przeprowadzonego eksperymentu. Uczestnikom rozdali piwo i piwo bezalkoholowe, których nie mogli rozróżnić. Następnie otrzymali serie zadań związanych ze skojarzeniami.

Znacznie lepiej poradzili sobie ci, którzy pili normalne piwo. Przekroczyli oni także granice kreatywności. Mieli zaproponować alternatywne zastosowanie opon – ich wyobraźnia potrafiła zaskoczyć naukowców.

Dlaczego tak się dzieje? Autorzy badania wyjaśniają to w ten sposób, że alkohol, który nie sprzyja skupieniu się na głównym zadaniu, pozwala „włamać się” do umysłu i znaleźć alternatywne rozwiązanie.

Co o tym sądzicie?

(Według mnie dzisiejszy wieczór jest idealny, żeby zwiększyć swoją kreatywność:))


 

Źródło: independent