Go to content

Perfekcja na 99% nie jest gorsza od tej na 100%. Akcja #BabaCud – wyzwanie #7

7 sygnałów ostrzegawczych perfekcjonizmu
Fot. iStock / Vizerskaya

Święta to czas kiedy chcemy dać z siebie maksimum, by w ten sposób udowodnić sobie i bliskim jak bardzo dbamy o rodzinne gniazdo. Efekt? Zmęczone, rozzłoszczone siadamy do rodzinnego stołu tkwiąc w przeświadczeniu, że mogłyśmy coś zrobić lepiej. Tylko po co?

Według raportu zrealizowanego na zlecenie marki Indesit, 44% badanych kobiet na obwiązki domowe poświęca od 2 do 5 godzin dziennie, taki sam przedział wskazało jedynie 15% mężczyzn. Jednocześnie 59% badanych kobiet zauważa, że to zdecydowanie więcej niż w przypadku ich partnerów. Oczywiście, w okresie przedświątecznym wartości te rosną. Mycie okien, podłóg, odkurzanie najdrobniejszych zakamarków domu pochłania nasz czas, który jak na złość, nie jest z gumy. Cóż, musimy to zaakceptować. Dlaczego więc nie pogodzić się z tym, że nasza perfekcja nie musi być perfekcyjna? Może wystarczy tylko umyta podłoga już bez opcji pastowania? Czy teściowa obrazi się, jeśli podamy jej  ciasto marchewkowe Delecta, które zrobione zostało z gotowej mieszanki do wypieku ciast, a nie świeżej, tartej marchwi?

Jesteśmy aktywne zawodowo, mamy pasje, chcemy spędzać więcej czasu z rodziną niż nasze matki – dlaczego więc oczekiwać od samej siebie, że będziemy prowadzić dom w podobny sposób jak one 30 lat temu?  Bądźmy szczere same z sobą, nie odbierzemy dzieciom dzieciństwa, jeśli zaangażujemy je do obowiązków domowych, zaś nasz partner nie stanie się mniej męski, jeśli wstawi pranie i odkurzy dywany. Życie nigdy nie było i nie będzie perfekcyjne, choćbyśmy nie wiadomo jak się starały, dlatego pora zaangażować domowników do prac domowych i nagrodzić potem wszystkich kawałkiem pysznego ciasta. Wszak korzystając z gotowych mieszanek do wypieku, możemy mieć pewność, że ciasto wyjdzie idealne. 😉

Zapraszamy was na 14-dniowy przedświąteczny kurs odpuszczania, uczenia się znajdowania najkrótszych, najprzyjemniejszych, najlepszych, a zarazem bardzo kreatywnych dróg. Bądźcie z nami. Zamiast nadskakiwać wszystkim wokół, po prostu bądźcie z nami i z nimi, w zgodzie ze sobą!

Tak! Mogą dziać się cuda, które sama wykreujesz. Delektuj się świętami!

Akcja #BabaCud

Pomyśl tym razem też o sobie, o zdrowym rozsądku przed świętami i podczas nich – a poprzez to także swoich bliskich. Niech te  święta znów nie będą kolejną udręką, a frajdą, radością, przyjemnością, smakowitością, delektowaniem się pysznymi potrawami – najlepiej tymi wspólnie przygotowanymi. Nie zapomnij podelektować się  fantastycznym czasem.

Przez 14 dni będziemy zdradzać wam sposoby na uwolnienie głowy od zbędnych obowiązków i poczucia przymusu. Nie musisz robić tego wszystkiego sama. Krok po kroku pozwól sobie na zrelaksowane święta!

Najfajniejsze komentarze nagrodzimy super nagrodami. Niech te święta będą naprawdę dobre! Szukajcie wyzwań na naszej stronie i na Facebooku.

Gotowa na przedświąteczne odpuszczanie? Wiemy, to wcale nie będzie łatwe! Zrób pierwszy krok i wykonaj nasze dzisiejsze wyzwanie!

II tydzień:

09.04.2019 – Mini wyzwanie na dziś:

Lubisz siebie? Tę na 99%. Tę, która nie o trzeciej w nocy nie poleruje luster? Tę, która wie, że nie za wszelką ceną, ponad siły, ledwo czołgając się do przodu? Napisz nam, co lubisz w sobie najbardziej… patrząc na swoje nieperfekcyjne cechy!

Co nie jest w was idealne? Lubicie tę cechę? Napiszcie nam o tym. W komentarzu do tego artykułu napisz  nam, co z swojej „nie-perfekcji” lubisz najbardziej. 🙂

Sprawdź przepis na dziś – i już więcej się nie martw!

Partnerem akcji jest

Apetyt rośnie w miarę jedzenia… Weź również udział w naszym konkursie na najbardziej leniwą potrawę wielkanocną!

Nagrody:

8 x zestaw smakołyków, składający się z:

 • Ciasto drożdżowe DB
 • Babeczki z płatkami czekolady
 • Beza
 • Ciasto Leśny mech
 • Komplet cukrów smakowych (6 smaków)
 • Komplet pisaków
 • Posypki Decorada (3 rodzaje)
 • 2 polewy
 • Budyń wanilinowy i śmietankowy
 • Krem Karpatka
 • Mix do śmietany
 • Mix do mascarpino
 • Proszek do pieczenia
 • Aromat migdał & cytryna
 • 2 x galaretka


Akcja trwa od 01.04.2019 do 14.04.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.