Lifestyle

Peeling z olejami – i wszystko pójdzie gładko!

Redakcja
Redakcja
25 sierpnia 2021
 

Peeling, czyli po prostu złuszczanie naskórka, to prosty i skuteczny zabieg, który wygładza i rozjaśnia skórę. A gdy ta jest delikatna i bez przebarwień, wygląda młodziej! Dlatego warto co najmniej raz w tygodniu sięgnąć właśnie po preparat peelingujący. Kwiatowy peeling do ciała z olejami AMVI Cosmetics to idealne połączenie skuteczności i przyjemności – drobinki cukru ścierają martwe komórki skóry, oleje ją odżywiają, a zapach świeżych kwiatów koi zmysły.

Mimo że peeling nie jest zabiegiem, który należy wykonywać codziennie, to jego wpływ na stan skóry jest nie do przecenienia. I nie chodzi tylko o to, że po peelingu skóra jest od razu wyczuwalnie gładsza – co oczywiście jest mile widzianym rezultatem. Cały sens regularnego wykonywania peelingu ciała tkwi w tym, że pobudza on krążenie oraz stymuluje proces powstawania nowych komórek. Nie tylko więc pomaga pozbyć się zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum osiadłego na skórze, ale i sprawia, że staje się ona podatna na wchłanianie składników aktywnych z kremów, balsamów czy olejków. Tak właśnie działa Kwiatowy peeling do ciała z olejami AMVI Cosmetics – uczta dla ciała i zmysłów.

Dbanie przez ścieranie!

Kwiatowy peeling do ciała z olejami AMVI Cosmetics to naturalny, nasycony olejami peeling cukrowy o pięknym kobiecym zapachu świeżych kwiatów. Delikatne kryształki cukru masują i skutecznie usuwają martwe komórki naskórka, a zawarte w nim naturalne oleje wnikają w głąb skóry odżywiając ją i wygładzając. Peeling zwiększa wchłanianie substancji aktywnych, nawilża, a także pobudza mikrokrążenie stymulując naskórek do odbudowy.

Formuła peelingu oparta jest na naturalnych składnikach aktywnych, spośród których na wyróżnienie zasługują m. in.:

 • Power Kompleks Vitaoils plus – unikatowa kompozycja olei, która działa łagodząco, nawilżająco, wygładzająco i nadaje skórze elastyczność;
 • Olej arganowy – wpływający na odpowiednie nawodnienie, odżywienie oraz zwiększenie elastyczności skóry i wykazujący działanie przeciwstarzeniowe;
 • Olej macadamia – który zmiękcza i wygładza naskórek, nadając skórze jedwabistą gładkość, dobrze się wchłania, regeneruje i odżywia;
 • Masło Shea – zwane masłem życia, które odżywia i regeneruje skórę pozostawiając na jej powierzchni ochronny płaszcz lipidowy, pomagający utrzymać wilgoć i zmniejszyć utratę wody poprzez stworzenie bariery ochronnej.

Peeling należy nałożyć na lekko wilgotną skórę, rozmasować okrężnymi ruchami i spłukać ciepłą wodą. Optymalne rezultaty zapewni stosowanie produktu 2-3 razy w tygodniu. Dla wzmocnienia efektu złuszczenia martwego naskórka można zaaplikować peeling bezpośrednio na suchą skórę.

Piękno ma wiele odsłon…

… i dlatego marka AMVI Cosmetics chce towarzyszyć kobietom nie tylko w pielęgnacji skóry. Wie, że kluczem jest podejście holistyczne, stąd zdecydowała się na podjęcie działań na rzecz zdrowia kobiet. W efekcie narodziła się współpraca z Fundacją Rak’n’Roll a AMVI Cosmetics stało się jedyną polską marką kosmetyczną, która przeznacza 1% z przychodu z każdego sprzedanego kosmetyku na wsparcie chorych na raka piersi. Pielęgnujesz – Pomagasz. Po prostu!

Kwiatowy peeling do ciała z olejami, sugerowana cena 38,99 zł/ 200 ml

Produkty AMVI Cosmetics dostępne są w sieciach Drogerii Natura, Super-Pharm oraz wybranych drogeriach internetowych.


Lifestyle

Syndrom Alicji w Krainie Czarów – bajkowa nazwa dla nieprzyjemnego zaburzenia. Na czym ono polega?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
26 sierpnia 2021
Syndrom Alicji w Krainie Czarów
Fot. iStock
 

Syndrom Alicji w Krainie Czarów to zaburzenie psychosensoryczne, które może wystąpić zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Mimo kojarzącej się z bajką nazwy, w jego przebiegu nie ma nic sympatycznego. Jak objawia się syndrom Alicji w Krainie Czarów, z czego może wynikać i czy istnieje skuteczne leczenie?

Czym jest syndrom Alicji w Krainie Czarów? 

Ta bajkowo brzmiąca nazwa jest określeniem dla niepokojących iluzji wzrokowych, które dotyczą obrazu otoczenia jak i postrzegania własnego ciała. Widziany obraz może wydawać się nienaturalnie mały, innym razem zbyt duży. Właśnie ten objaw sprawił, że psychiatra John Todd w ten sposób nazwał to schorzenie, które zostało zauważone wcześniej przez amerykańskiego neurologa C. Lippmana.

Syndrom Alicji w Krainie Czarów (Alice in Wonderland Syndrome – AIWS), funkcjonujący również pod nazwą zespół Alicji w Krainie Czarów, to zaburzenie psychosensoryczne, związane z niewłaściwym odbiorem, postrzeganiem i interpretacją wrażeń zmysłowych. Skupiają się one głównie na zmianach postrzegania własnego ciała lub jego poszczególnych części. Wg obserwacji Todda, zniekształcenia te przywodzą na myśl iluzję, którą można zaobserwować, patrząc w krzywe zwierciadło. Zespół Alicji w Krainie Czarów może pojawić się u osób w każdym wieku, choć najczęściej dotyczy dzieci między 5. a 10. rokiem życia. Zaburzenie to często porównuje się do nietypowej aury wzrokowej poprzedzającej padaczkę lub migrenę u dzieci.

Syndrom Alicji w Krainie Czarów

Fot. iStock

Zespół Alicji w Krainie Czarów — przyczyny

Nie określono konkretnej przyczyny tego zaburzenia. Wielu badaczy uważa, że syndromu Alicji w Krainie Czarów może być czymś w rodzaju nietypowej aury, pojawiającej się przed atakiem padaczki lub cierpiących na silne migreny i napięciowe bóle głowy. Powodować go mogą czasowe niedokrwienia mózgu w obszarze skroniowym lub nieprawidłowy przepływ krwi w mózgu, związany z zaburzeniem czynności elektrycznej neuronów.

Specjaliści zajmujący się zaburzeniem wysnuli wnioski, że zespół Alicji w Krainie Czarów może wiązać się również z pojawieniem się następujących czynników:

 • obecność zmian organicznych w mózgu,
 • zachorowanie na mononukleozę zakaźną (zakażenie wirusem Epsteina-Barr), ospę wietrzną, świńską grypę (AH1N1) i zakażenie wirusem Coxsackie (odpowiada za zachorowania na bostonkę)
 • zatrucia wynikające z nadużycia substancji psychoaktywnych,
 • schizofrenii
 • zespołu majaczeniowego z gorączką.

O ile występowanie syndromu nie wynika z powyższych zaburzeń i chorób, u dzieci przed okresem dojrzewania problem sam powinien ustąpić.

Syndrom Alicji w Krainie Czarów — objawy

Syndromu Alicji w Krainie Czarów powoduje objawy w postaci niepokojących iluzji. Osoby cierpiące z powodu syndromu skarżą się na  zaburzone postrzeganie otoczenia, jak i własnego ciała. Pojawiają się przy tym skojarzenia z doznaniami wręcz bajkowymi i nierealnymi, co budzi u pacjentów niepokój. Iluzje te mogą trwać od kilku minut do kilku godzin, a każde pojawienie się ich może przebiegać inaczej.

Syndrom Alicji w Krainie Czarów

Fot. iStock

Jak wyglądają objawy, które daje Syndrom Alicji w Krainie Czarów?

 • omamy wzrokowe — chorzy wskazują na pojawianie się w polu widzenia migoczące punkciki, rozbłyski, czarne plamy zasłaniające część pola widzenia;
 • zaburzenia w postrzeganiu otoczenia — osoby cierpiące na zespół Alicji w Krainie Czarów zgłaszają, że obserwowane przedmioty stają się zniekształcone. Mogą wydawać się nadmiernie duże lub zbyt małe, niż są w rzeczywistości, znajdować się bliżej lub dalej. Mogą również wygląd inny, niż zawsze — stawać się gładkie, pofałdowane lub ostre;
 • nieprawidłowości w postrzeganiu własnego ciała –  złudzenia dotyczą całego ciała lub jego poszczególnych części, które mogą przybierać  nienaturalnie duże lub małe rozmiary. Zgłaszane są również przypadki, w których pacjenci odnosili wrażenie, że patrzą na siebie z zewnątrz;
 • nieprawidłowe odbieranie dźwięków – docierające do osoby z syndromem dźwięki wydają się głośniejsze niż normalnie, dokuczliwe. Czasem też może wydawać się, że dochodzą z bardzo daleka;
 • zaburzenia równowagi –  może pojawić się niekomfortowe wrażenie, że chory chwieje się, choć w rzeczywistości stoi prosto.

Powyższym objawom towarzyszą także emocje, takie jak niepokój, lęk i dezorientacja.

Syndrom Alicji w Krainie Czarów

Fot. iStock

Zespół Alicji w Krainie Czarów — leczenie

Leczenie zespołu Alicji w Krainie Czarów jako takie nie istnieje. Nie ma konkretnych wskazówek, co do np. zastosowania odpowiednich leków, które łagodziłyby dolegliwości. Wiadomo, że zazwyczaj objawy syndromu ustępują samoistnie tuż przed okresem dojrzewania i nie powracają już w późniejszych latach. U osób dorosłych, którzy cierpią na syndrom Alicji w Krainie Czarów zalecana jest terapia z psychoterapeutą lub psychologiem, która pozwoli na złagodzenie negatywnych emocji pojawiających się z powodu syndromu. U osób ze zdiagnozowanych schorzeniem, które może wpływać na wystąpienie syndromu, najważniejsze jest skuteczne leczenie istniejącej choroby.


źródło:  neuropsychologia.org , zdrowie.tvn.pl 

 

 


Lifestyle

Nie mają już miejsca nawet na jeden dodatkowy koci ogonek… Musimy pomóc!

Redakcja
Redakcja
25 sierpnia 2021

Zielony Pies – Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych organizuje zbiórkę pieniędzy na budowę nowych miejsc dla bezdomnych kotów. – Zderzamy się ze ścianą. Nie mamy miejsca nawet na jeden dodatkowy koci ogonek. W obecnych warunkach jesteśmy bezsilni, a bezdomność kotów mnoży się niewyobrażalnie… – informują na stronie internetowej. Pomóżmy!


„Nasza fundacja zajmuje się głównie psami chorymi, kalekimi, staruszkami, ale potrzeba pomocy kotkom przyczyniła się do powstania w naszym ośrodku kociarni oraz kociego skrzydła fundacji.

Niewysterylizowane, porzucane kotki zachodzą w ciążę i rodzą gdzieś w krzakach czy śmietnikach.  Wiele z tych maluszków umiera, bo taki jest los bezdomnego kota… Ogromu cierpienia tych maluszków nie jesteśmy w stanie nawet Wam opisać. Walczymy, ile sił w nas z tym złem, jakie zgotował im człowiek. Odławiamy  kocice i koty, aby je  kastrować i leczyć. Nie wszystkie dochodzą do pełni zdrowia. Część to porzucone koty domowe.

Nie rozciągniemy murów naszego azylu, ALE! Mamy do dyspozycji 35m lokum, w którym z Waszą pomocą możemy stworzyć kociarnię! Mamy sporo do zrobienia – zaczynając od dachu, poprzez instalację elektryczną, po podłogi… Bez Was nie damy rady pomagać tym bezdomnym, umierającym na ulicy maluszkom. Prosimy o wsparcie!

Mamy sporo do zrobienia, bo trzeba zrobić ogrzewanie podłogowe, podłaczyć wodę i zamontować zlew, zainstalować kocią pralkę i wykonać doprowadzenie wody, przebudować instalację elektryczną, wstawić trzy pary drzwi wewnętrznych i jedne drzwi zewnętrzne oraz kocie wyjścia z pomieszczeń. Musimy przebudować dach, zmienić izolację sufitów,  postawić przegrody, położyć płytki podłogowe i ścienne, wymienić dwa okna, wykonać wentylację. Trzeba również te pomieszczenia wyposażyć w akcesoria dla wygody kotów i osprzęt techniczny. Chcemy również wybudować dużą około 100m2  wolierę, aby koty miały swobodę i bezstresowo mogły funkcjonować. Wolierę będzie dzielona na dwie strefy. Jedna dla kalek i  staruszków a druga dla kotów w pełni sprawnych i młodych.

Będzie również oddzielna mała woliera dla kotów na kwarantannie. Woliera również musi być wyposażona w kocie domki, drapaki i półki oraz inne niezbędne akcesoria dla kotów”.

By móc pomagać dalej. Wesprzyj rozbudowę kociarni. Prosimy! KLIKNIJ TUTAJ

 


Zobacz także

Twoje działania, to coś innego niż Ty sama. I jeśli przydarzy Ci się porażka – to nie znaczy, że jesteś porażką

Dopóki się boisz, nie będziesz szczęśliwy

Pech, zdrada, smutek, rozłąka… Oto najpopularniejsze i najbardziej „hardkorowe” ślubne przesądy. Znacie, wierzycie?