Lifestyle

Patchworkowa rodzina jedzie na wakacje… Czyli o tym, jak przeżyć urlop z dziećmi swojego partnera i z nikim się nie pokłócić

Iwona Zgliczyńska
Iwona Zgliczyńska
28 lipca 2021
fot. vgajic/iStock
 

Przynajmniej pierwszy taki urlop zwykle okazuje się wyzwaniem dla wszystkich: przede wszystkim dla dzieci, potem nowych partnerów i ich starych partnerów.. Po prostu ilość osób, które mają swoje potrzeby i muszą się jakoś ze sobą dogadać, dramatycznie rośnie.

Paradoksalnie w tym całym układzie twórcy zamieszaniania, czyli nowi zakochani w sobie rodzice… mają najłatwiej. Przynajmniej wiedzą, że łączy ich uczucie. Jednak dla innych obcych sobie na początku osób z tej układanki, sytuacja jest trudniejsza. Twoje dzieci wcale nie muszą przecież polubić się z dziećmi partnera (a zwykle zakładamy życzeniowo, że właśnie tak będzie). W dodatku twój były mąż czuje się zagrożony i zazdrosny, bo teraz to twój partner będzie spędzał więcej czasu niż on sam z jego dziećmi. Mało? Jest jeszcze była żona twojego partnera, która być może (mimo rozwodu) postrzega cię jako konkurentkę. Do tego dochodzą jeszcze babcie, dziadkowie, nowi partnerzy ekspartnerów… Wierzysz jeszcze, że nikt w tym patchworku się nie pokłóci? Zwłaszcza że pakowanie, wybór hotelu, przedwakacyjne zakupy… generują presję.

Znam dziesiątki przezabawnych, ale i przeokropnych historii zasłyszanych od rodzin patchworkowych, które postanowiły wspólnie spędzić wakacje. Ponieważ jednak na portalu Oh!Me nie narzekamy, tylko pomagamy rozwiązywać kłopoty, spytałam się swoich rozmówczyń, jak udało im się wyjść obronną rękę z tego impasu. Posłuchaj więc dwóch historii z happy endem od moich przyjaciółek.

Historia Natalii o tym, jak już nie jeżdżą wszyscy razem.

„Spróbowaliśmy pojechać razem na wakacje tylko raz i… nie udało się. Dzieci mojego partnera były zazdrosne dosłownie o wszystko. Na przykład o to, że polubili mnie gospodarze ośrodka, do którego oni ze swoją mamą przyjeżdżali od dziesięciu lat. Mój syn natomiast dokuczał najmłodszemu synowi mojego partnera. Co tu dużo mówić: chłopcy po prostu tłukli się na potęgę. Zaś córka mojego ukochanego zdecydowanie widziała we mnie… rywalkę. Potrafiła namówić więc ojca, by poszedł z nią i tylko z nią na długi spacer. On jej ulegał i wychodzili we dwoje rano na kilkugodzinną przejażdżkę rowerową lub właśnie spacer po lesie, a ja zostawałam ze wszystkimi dziećmi i konfliktami sama.

Wieczorem rozmawialiśmy o tym i w koło słyszałam, że jego córka jest w trudnym okresie dojrzewania i że powinnam to zrozumieć. Jasne, że rozumiałam. Tyle że ja też chciałam odpocząć, a nie przez cały dzień rozdzielać walczących ze sobą chłopców”.

RADA Natalii:

„Po tych pierwszych i ostatnich wspólnych wakacjach podjęliśmy decyzję, że to nie ma sensu. Dziś inaczej podchodzimy już do kwestii wypoczynku i urlopu. Dzielimy ten czas na mniejsze części i raczej już nie jeździmy wszyscy razem. Mój partner zabiera swoje dzieci do swojej mamy albo jedzie z nimi do ulubionego ośrodka na Mazurach. Natomiast ja ze swoimi dziećmi wolimy plenerowe wydarzenie typu „Przystanek Woodstock” czy „Open’er”. Uznaliśmy też, że każdy ma prawo do swoich starych wakacyjnych rytuałów. Powiedzieliśmy też wszystkim, że do nowych zwyczajów będą należeć wakacje tylko dla naszej dwójki.

Raz do roku, na dwa tygodnie, choćby się „waliło i paliło”, ja i mój partner jedziemy gdzieś tylko we dwoje. Bez dzieci!!! To jest taki czas na odbudowanie naszych relacji, pogłębienie więzi, cudowny spokojny seks i cieszenie się sobą. Myślę, że gdyby nie te 14 dni w roku, to nie udałoby się nam się przetrwać przez pozostałe 351 dni 🙂 To daje nam siłę, by radzić sobie z wyzwaniami codzienności”.

Opowieść Grażyny, czyli o tym, jak poradzić sobie z byłą żoną

„Pamiętam nasze pierwsze patchworkowe wakacje. Szykowaliśmy się do nich co najmniej miesiąc. Ostatecznie nie polecieliśmy, bo była żona mojego męża wylądowała na dzień przed… w szpitalu psychiatrycznym. To była próba samobójcza i mój mąż musiał się nią zaopiekować. Wtedy wydawało mi się to zrozumiałe, bo jej cała rodzina mieszka na Tajwanie. Ale kiedy za rok spakowaliśmy samochód na wakacje do Chorwacji, okazało się, że była żona zapomniała powiedzieć o ważnej wizycie córki u lekarza, na którą mieli stawić się oboje rodzice. Dobrze, przełożyliśmy więc nasze wakacje o tydzień. Jednak wyznaczonego dnia była żona nie przywiozła córki przed podróżą. Samochód zapakowany po sufit, a ich nie było! Wtedy zapaliła mi się w głowie czerwona lampka. Kolejnego dnia przyjechała już z dzieckiem, ale spakowała jego rzeczy do tak gigantycznej walizki, z jaką podróżuje po świecie chyba tylko Małgorzata Rozenek :).

Taka walizka nie miała szans zmieścić się nam do samochodu. Wtedy już naprawdę szlag mnie trafił. Kiedy poszłam przepakować tę walizkę, okazało się, że dziewczynce brakuje podstawowych rzeczy. Nie miała kostiumu kąpielowego, ręcznika, szczotki do włosów. Mój mąż więc spytał byłą żonę, dlaczego jej tego brakuje. A ona na to: „Ty też jesteś ojcem. Kupisz to po drodze!” I powiedzcie, za co ta kobieta się tak na nas mściła? Dlaczego utrudniała nam każdy wyjazd? Ja jej przecież nie „ukradłam męża”. Zaczęłam się z nim spotkać, kiedy byli po rozwodzie”.

RADA Grażyny:

„Nie myślcie, że to wszystko udało się poukładać szybko i od razu. Jednak w końcu (po wielu kłótniach i negocjacjach) postanowiliśmy z mężem, że jak kolejny raz jego eks będzie próbowała nami manipulować, to trudno! I tak lecimy na wakacje, choćby się waliło i paliło. To było bardzo trudne, bo tak naprawdę cierpiało na tym dziecko. Jednak żeby zminimalizować mu te emocje, wymyśliliśmy sprytny plan, że pierwszą część wakacji dziewczynka spędzi tylko z tatą nad polskim morzem. Okazało się, że w takich sytuacjach — była żona nie robi problemów.

Natomiast kiedy nadeszła pora na druga część wakacji, na którą chcieliśmy zabrać ze sobą dziewczynkę, oczywiście nagle okazało się, że… coś. Wtedy powiedzieliśmy: „Trudno i tak jedziemy”. Powiem wam szczerze, że to było łatwiejsze dla mnie niż dla mojego męża. Serce mi pękało, kiedy widziałam, jak cierpi, bo przecież bardzo chciał być z córką. Ale wiecie co… po trzech dniach „mała” została do nas dowieziona. Jej mama poczuła, że nie ma nad nami kontroli i odpuściła. Może w końcu doszła do wniosku, że jej też należy się odpoczynek w wakacje. Ufff, jak dobrze!”


Lifestyle

8 rzeczy, które facet musi wiedzieć o niezależnej kobiecie. Inaczej skończy marnie

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
28 lipca 2021
fot. linephoto/iStock
 

Silne i niezależne kobiety nie potrzebują partnerów za wszelką cenę. Świetnie radzą sobie bez nich. To już wiadomo. Jednak one również się zakochują, ale kiedy zdecydują się zbudować związek, angażują się w niego na swój własny i indywidualny sposób. Oto 8 rzeczy, które faceci powinni wiedzieć o niezależnych kobietach.

„Po co być z taką kobietą?” myślisz. Ale tak naprawdę to właśnie ona może dać Ci najwięcej. Poczucie bezpieczeństwa, spokój, pewność. Stabilność, wsparcie. Nie musi wisieć na tobie, bo jest silna. Nie zdradzi cię, bo nie musi sobie nic udowadniać. Nie potrzebuje opiekuna, sponsora, mechanika. Może być po prostu partnerem. Czy to nie właśnie o tym marzy większość z Was?

Są uczciwe i oczekują uczciwości

Niezależne kobiety zawsze szczerze mówią jakie są ich oczekiwania. Nie owijają w bawełnę. Nie są nieśmiałe, zawstydzone i wycofane. W ich zachowaniu nie ma ukrytego znaczenia, domysłów i niedopowiedzeń. Wymagają szczerości i same również są szczere. Kobiety niezależnie nie marnują czasu, nie grają, a od razu przechodzą do sedna. Jeśli nie jesteś na to gotowy, nie będą się użalać, czy cierpieć, a już na pewno się o tym nie dowiesz.

Nie przepadają za kompromisami

Choć każdy związek powinien opierać się na kompromisie, to w przypadku kobiety niezależnej sytuacja nie zawsze jest prosta i kolorowa. To panowie będą zmuszeni częściej ustępować i w większości zgadzać się z jej zdaniem. Jednocześnie nie można dać sobą pomiatać, bo tego też nie lubią. Kobieta nie stała się silna i niezależnie ot tak, najczęściej jej charakter to efekt życiowych doświadczeń, ciosów, które dostawała od życia. Dlatego na początku może być z nią trudno, trzeba cały czas powtarzać jej: „ważny jest kompromis, musimy go znaleźć”. Będzie prychać, złościć się, uważać, że to narusza jej wolność. Ale jeśli mężczyzna to zniesie, zobaczy w niej wartościową osobę, ona w końcu przestanie atakować, poczuje się bezpieczniej. I zacznie rozumieć, że kompromis to nie jest poddawanie się, ale gotowość, by choć trochę ustąpić, żeby było łatwiej i lepiej.

Poszukują niezależnego mężczyzny

Niezależne kobiety poszukują niezależnych mężczyzn. Kręcą je faceci, którzy mają własne życie i zainteresowania. Te kobiety nie oczekują, wręcz nie chcą, by całe życie kręciło się tylko wokół nich. Potrzebują wolności. Cieszą się swobodą i brakiem ograniczeń. Doceniają wspólne zainteresowania, ale też potrzebują prywatności. Są otwarte na rozwijanie nowych zainteresowań, hobby i oczekują, by facet miał takie samo podejście do życia. Jeśli więc chcesz ją opleść, jak bluszcz, nie spodziewaj się niczego dobrego, zacznie się dusić, a w końcu ucieknie

Cenią pewność siebie

Kobiety niezależne nie dostrzegają facetów z niskim poczuciem własnej wartości. Ciepłe kluchy nie są dla nich. Tylko panowie pewni siebie, odważni i przebojowi mogą zdobyć na dłużej serce tej kobiety. Ale uwaga, pewność siebie to nie jest krzyczenie o tym, popisywanie się. To stabilne „ja”, umiejętność stawiania granic, doceniania siebie, ale też innych

Nie znoszą zazdrości

Silne i przebojowe kobiety nie uznają zazdrości, ograniczeń i zamykania w klatce. Panowie, jeśli chcecie stworzyć trwały związek to nie kontrolujcie i nie sprawdzajcie swojej wybranki. Choć często ma szalone pomysły, jest konkretna, stanowcza i można jej zaufać.

Czasem zapominają o szacunku

To największa wada niezależnych kobiet, dla których właśnie ta niezależność często jest wymówką, by źle traktować partnera. To, że jest silna nie oznacza, że na innych może patrzeć z góry, co niestety zdarza się dość często. Bądźcie cierpliwi i za każdym razem mówcie jej: „Stop, tak ze mną nie rozmawiaj”. Nie atakujcie, nie myślcie jak Kuba bogu, tak pan bóg Kubie. Tylko mocne granice zatrzymają silną kobietę.

Chcą wiedzieć, że są kochane

Tak, nie dajcie się zwieść, to, że ona bywa obcesowa, nie oznacza, że nie potrzebuje czułości, bliskości i uczucia. Potrzebuje! Chce być kochana taka jaka jest – ze wszystkimi wadami i zaletami. Kobieta niezależna chce czuć, że mężczyzna będzie przy niej niezależnie od wszystkiego. Takie love story – na dobre i złe.

Nie dają sobie podciąć skrzydeł

Chyba najgorszą rzeczą, jaką może zrobić facet, z którymi się spotykają jest podcinanie im skrzydeł. Kobiety niezależnie nie znoszą, jak ktoś powstrzymuje je przed zmianami, rozwojem, zdobywaniem nowych doświadczeń. Nawet jeśli za nią na początku nie nadążasz, nie okazuj tego. Nie pouczaj. Raczej wykorzystaj bycie z nią, jako szansę na swój rozwój.

 


Lifestyle

Dlaczego warto sięgnąć po dzbanek filtrujący wodę?

Redakcja
Redakcja
28 lipca 2021
fot. materiały prasowe

Dzbanki filtrujące cieszą się bardzo wysoką popularnością i coraz częściej goszczą w domach i biurach. W tym poradniku przeczytasz o nich nieco więcej i dowiesz się, jak wybrać najlepsze produkty na rynku. Poznaj kilka cennych wskazówek, dzięki którym zakupy staną się dużo łatwiejsze.

Doskonała alternatywa dla wody butelkowej

Gospodarstwa domowe każdego roku produkują tony plastiku. Wystarczy jednak wykonać kilka prostych kroków, aby przyczynić się do ochrony naszej planety. Rezygnacja z wody butelkowej na rzecz dzbanka filtrującego to bardzo proste, a zarazem wygodne rozwiązanie.

Kolejnym atutem jest wysoka oszczędność. Zakup dzbanka oraz regularna wymiana filtrów to dużo tańsze rozwiązanie, niż picie wody mineralnej z plastikowych butelek. Filtrowaną wodę również możesz zabrać ze sobą wszędzie. Wystarczy sięgnąć po butelkę filtrującą, którą możesz umieścić w torebce czy zabrać na trening.

Pamiętaj jednak, aby wybierać wysokiej jakości dzbanki czy butelki. Postaw na Aquamelior.pl – ekspert w dziedzinie filtracji wody. W tym internetowym sklepie bez problemu kupisz produkty uznanych marek, które już od lat dostarczają najlepsze rozwiązania na rynku. Zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą i sięgnąć po propozycje idealnie dopasowane do osobistych potrzeb. Teraz komfort będzie na wyciągnięcie ręki.

Zadbaj o zdrowie

W sklepie internetowym Aquamelior bez problemu znajdziesz dzbanki i butelki z wymiennym filtrem, które doskonale oczyszczają wodę z kamienia oraz metali ciężkich. W dodatku poprawiają jej smak i zapach. Wszystkie produkty posiadają niezbędne atesty, dzięki czemu o ich jakość i bezpieczeństwo użytkowania możesz być spokojny. Regularne picie wody pozbawionej szkodliwych dla organizmu związków pozwoli Ci zawsze zachować doskonałą formę i cieszyć się dobrym zdrowiem przez lata. Mamy więc do czynienia z tanim, prostym w obsłudze i korzystnym dla zdrowia rozwiązaniem. Obok tak atrakcyjnej oferty nie sposób przejść obojętnie.

Szeroka i zróżnicowana oferta

Asortyment produktów sklepu internetowego Aquamelior jest bardzo bogaty. Obejmuje rozwiązania dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów, którzy zawsze sięgają po bezpieczne w użytkowaniu i sprawdzone dzbanki czy butelki. Możesz kupić je pojedynczo lub sięgnąć po zestawy, które składają się z naczyń do filtracji i wymiennych wkładów. Dzięki temu zapewnisz sobie korzyści związane ze spożywaniem krystalicznie czystej wody na długi czas.

Warto nadmienić, że obok dzbanków czy butelek, możesz kupić akcesoria AGD oraz kawę i ekspresy do kawy prosto od renomowanych marek. Jeżeli nadal zastanawiasz się, jak wybrać produkty dopasowane do swoich oczekiwań, możesz poprosić o pomoc ekspertów ze sklepu Aquamelior, którzy zagadnienia z zakresu filtracji wody opanowali do perfekcji. Dzięki temu z łatwością skorzystasz z najlepszych propozycji. Dołącz do wielu zadowolonych klientów i ciesz się dobrym zdrowiem na co dzień!


Zobacz także

Sportowa elegancja, moc i bezpieczeństwo. Nissan Juke, nowoczesny samochód dla wymagających kobiet

Nawyki, które robią z ciebie… zgorzkniałą babę! Działaj, nim będzie za późno

Lekki i niespokojny sen – jak go uregulować i efektywnie wypocząć?