Go to content

Panna (24.08 – 23.09)

fot. Ratikon/iStock

Dla osób spod znaku Panny rok 2021 zapowiada się całkiem dobrze. Urodzeni w pierwszej i drugiej dekadzie znaku, dzięki trygonowi Urana wyrwą się ze stagnacji. Panna jest ciągle zapracowana, zagoniona, nieustannie ma coś do załatwienia. Czasami zapomina o dalekosiężnych planach, celach i wizjach. Jako znak ziemski, ale zmienny, świetnie odnajduje się w skomplikowanych sytuacjach, dobrze znosi trudne momenty i ze wszystkiego wyciąga lekcje.

Zawodowo, biznesowo i intelektualnie będzie to znakomity rok. Od strony miłosno-uczuciowej również nie będzie najgorzej. Jedynie urodzeni między 10 a 17 września mogą odczuwać dziwne skoki nastrojów. Opozycja Neptuna przyniesie momenty przygnębienia, zmęczenia, wypalenia zawodowego. Mogą nasilać się stany lękowe i depresyjne. Urodzonych pomiędzy 17 a 21 września czeka bardzo dobry czas. Trygon Plutona pozwoli wejść na wyższy poziom, da kopa do działania. Będzie to okres niesamowitej mocy i siły.

Kalendarium zdarzeń: W okresie między majem a lipcem Panny będą mocno zagonione, a wszystko za sprawą opozycji Jowisza. Poprzez pośpiech i gonitwę osoby spod tego znaku będą chciały nadrobić zaległości. Żeby nie zwariować, lepiej postawić na spokojne planowanie i redukcję pewnych działań. Lepiej nie brać na siebie zbyt dużo. Najlepszym okresem 2021 roku będzie sierpień i wrzesień. Koniunkcja Marsa będzie wspierała sukcesy i osiągnięcia na polu zawodowym i biznesowym. Choć Panna nie jest uważana za szczególnie romantyczny znak, to w drugiej połowie wakacji nastąpi idealny czas na szaleństwo i puszczenie wodzy fantazji. Jesień szykuje się w miarę spokojna i stabilna, co daje szansę na poukładanie planów. Trudnym momentem będzie druga połowa grudnia i styczeń 2022, a wszystko za sprawą kwadratury Marsa. Mimo, że osoby urodzone ze słońcem w Pannie nie lubią zimy, to bardzo dobrze zapowiada się luty przyszłego roku. Opozycja Marsa, w kwietniu przyniesie kryzys i to wówczas nastąpi najsłabszy moment nadchodzących miesięcy. Czas osłabienia energetycznego, zmęczenia i znużenia.

Horoskop na podstawie układu gwiazd specjalnie dla portalu OH!ME  przygotowała Klaudia Kierzkowska we współpracy z Piotrem Gibaszewskim, astrologiem, wykładowcą w Studium Psychologii Psychotronicznej