Go to content

Palladium tak jak sławne kilkadziesiąt lat temu, jest na topie i teraz. Są marki, które nigdy nie wychodzą z mody

Palladium tak jak sławne kilkadziesiąt lat temu, jest na topie i teraz. Są marki, które nigdy nie wychodzą z mody
Fot. Materiały prasowe

Są takie marki, które starzeją się z nami i są ponadczasowe. Nie można tutaj mówić o tym, że wyjdą z mody, bo niezmiennie trwają. Mowa o butach Palladium. Jeśli nie masz czasu na bieganinę po sklepach i cenisz sobie jakość i ponadczasowy design – ta marka jest dla Ciebie. Pierwszy raz spotkałam się z nimi w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku. Zachwyca mnie cały czas, oferując w każdym sezonie nowe kolory i materiały. Warty podkreślenia jest fakt, że w obuwiu Palladium chodzić może cała rodzina. Jestem mamą 6-latki, która coraz częściej interesuje się tym co noszę. To chyba jedna z niewielu marek, dzięki której możemy z córką nosić te same buty w różnych rozmiarach. Zachwyt w oczach córki – bezcenny!

Zachęcam do polubienia Facebooka i obserwowania Instagrama marki, znajdziemy tam mnóstwo ciekawych stylizacji.

PALLADIUM-BAGGY-1

Warto przedstawić w skrócie historię Palladium

Marka  powstała w 1920 roku, która początkowo specjalizowała się w produkcji opon dla lotnictwa! Opony te wytwarzano z przekładanych na przemian warstw wulkanizowanej gumy i płótna. Szybko zdobyła ona monopol na ich produkcję, a w latach 30stych Palladium produkowało przeważającą większość opon samolotowych w Europie. Po wojnie kiedy zapotrzebowanie na produkcję opon spadło Palladium otworzyło fabrykę Pont-de-Chéruy we Francji i wykorzystało zasoby materiałów do produkcji obuwia, które charakteryzowało się dużą wytrzymałością i trwałością. Miało być „nie do zdarcia”- tak jak opony Palladium. W 1947 roku powstały legendarne buty PAMPA, które stanowiły jeden z elementów umundurowania samej Legii Cudzoziemskiej. W 1960 roku buty były już popularne wśród odkrywców, geologów i podróżników jako świetnie sprawdzające się w ekstremalnych warunkach.  W latach dwutysięcznych marka jest już znana w skali globalnej. Zmodernizowano proces produkcji, który pozwolił na rozwijanie marki z zastosowaniem nowoczesnych tkanin i materiałów. Mimo zmian jakie wprowadzono w procesie produkcji buty Palladium zachowały swój ponadczasowy design, a ich wytrzymałość i wygoda stały się prawdziwą legendą. Obecnie marka posiada sieć sklepów monobrandowych w światowych stolicach mody takich jak Los Angeles, Nowy Jork, Londyn czy Amsterdam, a nawet Warszawa (Aleje Jerozolimskie 55/23). Buty noszone są przez największe gwiazdy show biznesu, które cenią wyszukany styl i niesztampowe rozwiązania jednocześnie stawiając na komfort i wygodę użytkowania jakie zapewnia Palladium.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ponadczasowy design

Cechy charakterystyczne marki: design, gumowa podeszwa i nosek, dzięki któremu możemy być pewni, że buty będą wytrzymałe. Każda para przechodzi testy ścieralności, rozdzierania, rozciągania, twardości i gęstości! Podeszwa minimalizuje poślizgi i ewentualne urazy, dzięki czemu Palladium świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach.

Brak wad, za to samo zalety: buty pasują do wszystkiego… ja noszę je do sukienek, spódnic. Idealne do spodni- ubieramy białą koszulę i śmiało maszerujemy do pracy. Można nosić je w każdych warunkach klimatycznych.

Palladium posiada w swojej kolekcji modele Carry-Over – czyli modele klasyczne. To one cieszą się największą popularnością wśród wielbicieli marki.

Dodatkowo w każdej kolekcji pojawia się mnóstwo nowych modeli sezonowych dostosowanych do obowiązujących trendów i to te kobiety wybierają najczęściej. W tym sezonie np.: modele w kwieciste wzory, które są stonowane i utrzymują nadal styl Palladium. Hitem tego sezonu są modele monochromatyczne w jaskrawych kolorach z barwioną zarówno cholewą jak i podeszwą.

Mamy 3 podstawowe linie:

Baggy czyli model z odwijaną cholewką. Tutaj dowolność noszenia na dwa sposoby.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pampa HI- model za kostkę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Oxford- krótkie do kostki.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Wszystkie inne to sezonowe nowości odbiegające nieco wyglądem od klasyków takiej jak: Flex, Pallaville, Pallaroute i inne.

Dziś buty Palladium noszą nie tylko miłośnicy survivalu. Ich miękka podeszwa sprawdza się świetnie wśród miejskich użytkowników – „miejskich odkrywców” zarówno mężczyzn jak i kobiet. W każdej kolekcji pojawia się również sporo modeli dedykowanych dzieciom.

Ciekawostką jest, że w butach marki Palladium biegał w filmie „I’m Legend” amerykański aktor Will Smith. Wielkimi fanami marki są też David Beckham, Brad Pitt z rodziną, Pharrel Williams, Eminem, a nawet Sarah Jessika Parker.  W Polsce w butach Palladium można spotkać Martynę Wojciechowską, Dominikę Kulczyk, Pawła Deląga, Izę Lach czy też Łukasza Jemioła i wiele innych gwiazd polskiego show biznesu.

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Palladium