Lifestyle

Kto oszukuje w związku i dlaczego?

Redakcja
Redakcja
25 lutego 2018
Fot. iStock/Inchiy
 

Jak wynika z badań – mężczyźni i kobiety oszukują swoich partnerów z różnych powodów. Cóż, okazuje się, że faceci, którzy są ryzykantami, ekscytują się seksem lub ci, którzy noszą w sobie jakiś niepokój – najprawdopodobniej oszukują w związku. 

Dla kobiet wzór jest inny. Badania wykazały, że zdecydowanie bardziej motywuje nas poziom szczęścia i satysfakcji. Innymi słowy: kobiety, które są nieszczęśliwe, częściej oszukują.

Badaniami objęto prawie tysiąc mężczyzn i kobiet w związkach monogamicznych, z czego 23% mężczyzn i 19% kobiet przyznało się do tego, że zdradziło.

Profesor Milhausen, prowadzący badania, powiedział, że mężczyźni oszukują w sytuacji wysokiego ryzyka, żeby pobudzić się, chcą, by w ich życiu coś się zadziało. Często wybierają seks z inną osobą niż partner, żeby sprawdzić, czy mają szanse jeszcze u kogoś innego, chcą się sprawdzić.

Kobiety natomiast kładły nacisk na zadowolenie ze związku. Te, które były rozczarowane swoją relacją z partnerem zdradzały dwa razu częściej.

 

Naukowcy zgodnie twierdzą, że badania wspierają seksualne stereotypy: to kobiety częściej martwią się o związek, dostrzegają problem, w efekcie czasami – nie zawsze – zdradzają. Mężczyznami kieruje ich ego, brak tutaj jakieś głębszej refleksji czy choćby ciut usprawiedliwiającej motywacji.


źródło: spring.co.uk

 

 


Lifestyle

Dla kobiety przy wyborze mężczyzny liczy się jedna istotna rzecz. I nie jest to charakter

Redakcja
Redakcja
25 lutego 2018
Fot. iStock/Mkovalevskaya
 

Zdecydowana większość z nas, kobiet, mówi, że najważniejsze jest to co kryje się wewnątrz człowieka, że nie jest dla nas ważny wygląd zewnętrzny. Podobnie twierdzimy wybierając partnera – przynajmniej tak deklarujemy. Cóż, to faktycznie jedynie deklaracje.

Najnowsze badania pokazują, że kobiety przede wszystkim zwracają uwagę na wygląd. Podczas przeprowadzonych testów kobiety częściej wybierały mężczyzn atrakcyjnych fizycznie niż tych o lepszych cechach osobowości. Dotyczy to zwłaszcza młodszych kobiet, dla których większe znaczenie ma wygląd niż to, czy facet jest godny zaufania, uczciwy i szanujący się.

 

Kobietom biorącym udział w badaniu pokazano zdjęcia trzech mężczyzn różniących się fizyczną atrakcyjnością. Wyniki pokazały, że osobowość mężczyzny rzadko kiedy zmieniała wybór kobiety, jeśli uważała, że nie jest on przystojny.

Profesor Madeleine Fugère, pierwsza autorka badania, na podstawie badań, doszła do wniosku, że nawet minimalny poziom atrakcyjności fizycznej jest istotny zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Przy czym brak atrakcyjności jest częściej akceptowalny u starszych kobiet – 35 plus.

Co ciekawe, kobiety, które przystąpiły do badania, jeszcze przed wykonaniem testów deklarowały, że przy wyborze partnera kierują się przede wszystkim tym, jakim jest on człowiekiem, a nie jak wygląda… Cóż, okazuje się, że nawet szarmancki, szczery i uczciwy facet ma u nas zdecydowanie mniejsze szanse niż przystojny mężczyzna.

Zgadzacie się z tym?


źródło: spring.co.uk

 

 


Lifestyle

Przyjaźń na całe życie. Jak ocenić, czy ktoś jest naszą bratnią duszą?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
25 lutego 2018
Fot. iStock/wundervisuals
Następny

Wydaje nam się, że prawdziwa przyjaźń to taka, która trwa od wielu lat i niejedną burzę już przetrzymała. Że trzeba znać się jak łyse konie, a do tego potrzeba czasu, licznych prób, trudnych sytuacji, konfliktów, wyborów. Czy da się określić, kiedy właściwie przyjaźń jest trwała i będzie trwała latami, a kiedy jest to po prostu przelotna znajomość?Ludzie towarzyszą nam przez całe życie. Na każdym etapie spotykamy nowych – w szkole, na studiach, w pierwszej pracy, na siłowni. Z każdą osobą coś przez moment nas łączy – nauka, praca, pasja. Jedni są z nami przez chwilę, aż wejdziemy w kolejny etap życia, inni pozostają na dłużej, niezależnie od tego, co aktualnie robimy, jak wygląda nasze życie i gdzie doszliśmy. Przyjaźnie trwają, a my bierzemy ślub, rodzimy dzieci, rozwodzimy się, zmieniamy pracę czy miejsce zamieszkania. Jak się nie pogubić i nie stracić w tym pędzie naprawdę fajnego człowieka, z którym łączy nas głęboka przyjaźń? Jak go rozpoznać?

Przyjaciel wie, kiedy jest ci źle

Nie musi cię widzieć. Wystarczy, że usłyszy cię przez telefon. Wcale nie musisz wylewać swoich żali, możesz prowadzić z pozoru zwykłą rozmowę, a on i tak wyczuje, że coś się dzieje. To niezwykła umiejętność, którą posiadają tylko bratnie dusze. Nie trzeba wcale znać się Bóg wie ile. Na żywo będzie jeszcze łatwiej – nawet nie musisz nic mówić, przyjaciel spojrzy na twoje zachowanie, gesty, mimikę i już będzie wiedział. Co więcej, pomoże ci i nawet nie zauważysz kiedy.

Zawsze dobrze się razem bawicie

Czas, spędzony z najlepszym przyjacielem, nigdy nie jest czasem straconym. Wieczór w domu na plotkach? Rewelacja? Kiepski film w kinie? I tak było fajnie, a teraz macie się z czego pośmiać. Wspólne zakupy? Świetna zabawa. Wiesz, dlaczego tak dobrze wam razem? Bo skupiacie się na sobie i waszych emocjach, a nie na tym, co robicie. Nawet najbardziej katastrofalne wyjście potraficie zamienić w dobrą zabawę i niezapomniane chwile.

Przyjaciel wie, czym jest prawdziwe wsparcie

Niezależnie od tego, jaką życiową decyzję podejmiesz i na jaki pomysł wpadniesz, przyjaciel zawsze będzie cię wspierał w dążeniu do celu. Może się z tobą nie zgadzać, może wyliczyć plusy i minusy, może powiedzieć swoje zdanie czy próbować doradzić, ale koniec końców i tak zaakceptuje twoją decyzję i stanie za tobą murem. Bez względu na to, jakie są twoje cele życiowe i nie ważne jak bardzo się zmienią, twój najlepszy przyjaciel będzie pierwszym, który cię wesprze.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Zobacz także

Rozwiązanie konkursu „Marzenia są po to, by je spełniać”

przepisy

Niektórych produktów nie powinno się myć przed gotowaniem, a jednak wszystkie to robimy

Ołena Zełeńska: Ukraina zatrzymuje siły, które jutro mogą wejść do waszych miast