Lifestyle

Ogólnopolskie Spotkanie Kobiet. Zapraszamy na konferencję

Redakcja
Redakcja
25 marca 2017
 

O kobietach można mówić w nieskończoność, godzinami można też z nimi rozmawiać bo każda z nich jest wyjątkowa. O tym, co kryje w sobie kobiece ciało i dusza porozmawiamy podczas Pierwszego Ogólnopolskiego Spotkania Kobiet, które odbędzie się 13 maja 2017 roku na Warszawskiej Hali Torwar przy ul. Łazienkowskiej 6A. To właśnie tam, przez kilka godzin poruszane będą tematy dotyczące zdrowia, urody i psychologii. Nie zabraknie atrakcyjnych konkursów i ciekawych debat, a na zakończenie wszystkich gości zaprosimy na koncert zespołu Horyzont. Całość wydarzenia poprowadzi dr n. med. Krzysztof Gojdź wybitny specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej oraz psycholog, właścicielka portalu Oh!Me i dziennikarka telewizji WP – Małgorzata Ohme. Nikt nie będzie się nudził, a każda kobieta z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

Spotkanie będzie przede wszystkim okazją do porozmawiania na szereg ważnych tematów dotyczących kobiet. Doktor Krzysztof Gojdź, który o kobiecym ciele może powiedzieć bardzo dużo, zaprosi również do udziału w spotkaniu wybitnych gości. Wspólnie – w przystępny
i jasny sposób – podzielą się swoją wiedzą z uczestniczkami Ogólnopolskiego Spotkania Kobiet. Wydarzenie zostanie podzielone na kilka bloków tematycznych, tak żeby każdy znalazł dla siebie coś interesującego.

Krzysztof Gojdź zdradzi tajniki medycyny estetycznej i zabiegów wykonywanych również w jego klinikach. Opowie o najczęściej popełnianych błędach lekarskich i o tym jakie konsekwencje niesie za sobą niekompetencja i brak wyobraźni w tej dziedzinie nauki. Postara się też znaleźć sposób na rozwiązanie najczęstszych problemów, z którymi borykają się kobiety w różnym wieku. Wspólnie przekonamy się też o tym, że medycyna estetyczna może nie tylko poprawić mankamenty urody
i „zatrzymać czas”, ale również odmienić życie, przywrócić radość i wiarę w siebie oraz dać chęć
do działania.

Blok tematyczny poświęcony zdrowiu, będzie prawdziwą skarbnicą wiedzy w zakresie ginekologii, endokrynologii, onkologii, dermatologii i seksuologii. Goście dr Krzysztofa Gojdzia w przystępny sposób przekażą uczestnikom swoją wiedzę. Wybitni eksperci odpowiedzą na pytania przybyłych na spotkanie pań, a także bazując na swoim doświadczeniu i praktyce lekarskiej, opowiedzą o najczęstszych kobiecych problemach.

Na część poświęconą psychologii zaprosi dziennikarka telewizji WP, prowadząca #dzieńdobryWP – Małgorzata Ohme. Postaramy się zajrzeć w głąb kobiecej duszy. Porozmawiamy o tym, co sprawia, że kobiety zamykają się w sobie lub przeciwnie, jaka magiczna siła napędza je do działania. Poruszymy zagadnienia bolesne i te, które sprawiają radość. Dowiemy się, dlaczego tak trudno utrzymać dobre relacje w pracy i czemu rozpadają się związki. Poznamy wpływ naszej psychiki na życie, pracę i relacje towarzyskie. Porozmawiamy o tym, jak poradzić sobie z ciężką chorobą, wychowaniem dzieci i brakiem wiary w siebie. Z pomocą psycholog Małgorzaty Ohme postaramy się pokazać kobietom, że zawsze jest czas na spełnianie marzeń i osiąganie postawionych sobie celów.

Podczas spotkania nie zabraknie również wykładu dotyczącego zdrowiej diety, która wcale nie musi być nudna, droga i niesmaczna. Porozmawiamy o tym, jakich substancji odżywczych potrzebuje nasz organizm. Dowiemy się, w jaki sposób to, co jemy wpływa na nasze zdrowie i dlaczego czasem dobrze skomponowana dieta pomaga w leczeniu niektórych schorzeń.

Nie zabraknie również konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, a na koniec spotkania uczestników czeka wyśmienita zabawa przy dobrej muzyce na specjalnie zorganizowanym koncercie.

Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Kobiet będzie wydarzeniem, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Gwarantujemy, że każdy wyjdzie z niego nie tylko z bagażem wiedzy, ale również wspaniałych wrażeń. Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu, będą je również wspólnie z nami kreować, staną się inspiracją i ważną jego częścią. Dlatego już dziś zapraszamy do udziału
i współtworzenia tego wyjątkowego spotkania. My już nie możemy się doczekać, to będzie wielki dzień.

Do zobaczenia!

Partnerem Ogólnopolskiego Spotkania Kobiet jest portal Oh!Me, a wyłącznym patronem medialnym Wirtualna Polska.

Więcej o spotkaniu dowiecie się na stronie: www.drgojdz,pl, a przedsprzedaż biletów odbywa się na: biletomat.pl

OSK_Kv_3


Lifestyle

14 interesujących blogów parentingowych – musisz je poznać!

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
25 marca 2017
Następny

W ostatnich latach w Internecie przybywa lawinowo różnych blogów, na łamach których ich autorzy bawią, wzruszają, pouczają, radzą i uczą. Nie brakuje także i takich dotyczących rodzicielstwa i wychowania dziecka. Oto 14 interesujących i niebanalnych blogów parentingowych, na które warto zaglądać i które warto regularnie czytać.

Zapisz

Lifestyle

10 rzeczy, które tylko kobiety po 40-tce wiedzą o związkach

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
25 marca 2017
Fot. iStock/GiorgioMagini

Jeśli popatrzeć z perspektywy czasu, jak zmienia się nasze spojrzenie na związek, na miłość, to nierzadko możemy się w duchu roześmiać myśląc: „Matko, jakie my byłyśmy naiwne”. Uparcie wierzyłyśmy w tę jedyną miłość, w tego jedynego, który kochać nas będzie na zabój, a także w to, że rodzina, dzieci i kochający mąż to kompletnie wszystko, co do szczęścia jest nam potrzebne.

Cóż. Dziś z pozycji kobiety, która ma za sobą wieloletni związek – bardziej lub mniej udany, wyciągamy wnioski, lekcje, których wcześniej nie dostrzegałyśmy. Jesteśmy mądrzejsze, bardziej dojrzałe, co nie znaczy, że wszystkowiedzące. Ale o związkach wiemy już bardzo dużo i nie idealizujemy ich jak kilkanaście lat wcześniej.

10 rzeczy, które kobiety po 40-tce wiedzą o związkach

Miłość to nie wszystko

Choć kiedyś wydawało się nam, że miłość wszystko zwycięży, każdy kryzys pokona. Dziś wiemy, że to nie prawda. Ona nam pomaga, jeśli o nią dbamy, ale każdy związek to powtarzane do znudzenia: „praca, praca, praca”. To relacja, gdzie każda ze stron musi się starać, by miłość, która ich połączyła nie wygasła, nie wyszła trzaskając drzwiami.

Wyobrażenia niewiele mają wspólnego z rzeczywistością

Pamiętacie, jak wyobrażałyście sobie wasz związek? Sielanka, prawda? Dzieci, praca, wakacje, jakiś domek nad jeziorem, wspólne śniadania i kolacje. Cóż. Codzienność szybko weryfikuje nasze oczekiwania. Bo nagle spieszymy się do pracy, dzieci wrzeszczą, nie chcą wstać, samochód się psuje, pieniędzy na wymarzone wakacje brak. A po drodze jeszcze tyle obowiązków, że ta wspólna kolacja może i owszem, ale jeśli już to dopiero w weekend.

Warto postawić na siebie

Tak często w związku zapominamy o sobie. Ważny jest facet, którego kochamy i który jest dla nas najważniejszy, później dochodzą dzieci. Doskonale wiemy, co komu potrzeba, czego kto oczekuje od nas? A czego my oczekujemy od najbliższych? Czego my potrzebujemy? Co robimy dla siebie? Przychodzi moment, kiedy budzimy się z tego letargu poświęcenia i zaczynamy rozumieć, że halo – my też jesteśmy ważne.

Nie należy rezygnować ze swojej pasji

Bo rezygnujemy, często na długie lata. To, co kochamy przykrywa kurz opieki nad dziećmi, pewności, że tylko on i nasza miłość się liczy. Ale dziś wiemy, że on nas pokochał też za tę pasję, którą w sobie nosimy. Warto ją rozwijać, pielęgnować, a kto wie – może czasami uczynić z niej sposób na swoje życie?

Kompromis to nie wróg

Boimy się słowa kompromis, używamy go bardzo rzadko, zwłaszcza, gdy chodzi o związek. A przecież to kompromis jest podstawą naszej relacji. Nie da się zjeść ciastka i nadal go mieć. To żadna słabość, żadna rezygnacja z siebie, to mądre i dojrzałe budowanie związku, gdzie na żadnej szali nie kładziemy, kto ile dla niego poświęcił.

Mów, rozmawiaj, gadaj

Wiele z nas przytaknie, prawda. Te wszystkie związki, które się rozpadły, zakończyły rozwodem, te, które wpadały w głębokie kryzysy – to wszystko efekt braku komunikacji. Często słyszę: „Bo my ze sobą nie rozmawiamy” – i tu kryje się podłoże wszystkich konfliktów i problemów. Dzisiaj wiemy – trzeba mówić, mówić i mówić, to znudzenia, do zrzygania, ale tylko tak nasz związek będzie stawał się lepszy.

Zrzędzenie nic nie daje

W wakacje miałam okazję poobserwować pary z młodszym stażem – małe dzieci, widać, że też oni młodzi. I te żony, partnerki: „A nie możesz czegoś w końcu zrobić?”, „Znowu wszystko ja muszę”, „Po co taką drogą kawę kupiłeś”. O rety. Ja się zmęczyłam słuchając tego wszystkiego z boku, a ci faceci… Sorry, ale czasami się nie dziwię, że wychodzą trzaskając drzwiami.

Każdy z nas się zmienia

To refleksja, która dopada nas z czasem. Że nie jesteśmy już tacy, jak kiedyś, że on woli usiąść na kanapie, niż wyjść z tobą na spacer, a ty bywasz bardziej rozdrażniona, że macie swoje nawyki, przyzwyczajenia, których nigdy wcześniej nie było. Zmieniają się na poglądy, priorytety. Musimy je zauważać, podążać za nimi, żeby się nie rozczarować facetem, które pokochałyśmy 20 lat wcześniej… a on nami.

Należy zachować niezależność finansową

Oj tak. O tym często zapominamy, nie zwracamy uwagi. A dziś? Każda kobieta w wieloletnim związku powie – miej swoje pieniądze, miej swoją niezależność, obojętnie jakby dobrze nie było, jakby on zapewniał, że pracować nie musisz – nie idź na to. Niezależność finansowa, to poczucie własnej wartości, to kontrola nad własnym życiem, to spokój, że cokolwiek by się nie zdarzyło – poradzisz sobie.

Seks może być jeszcze lepszy

To też wniosek, który wyciągamy z czasem. Po początkowej euforii, kiedy nie wychodziliście z łóżka, przez trudny dla seksu czas, kiedy na świat przychodzą dzieci, kiedy zmęczenie wygrywa z chęcią na seks, przychodzi czas, kiedy seks smakuje inaczej, lepiej, kiedy znacie się, macie dla siebie czas, a wasza sypialnia staje się miejscem fantastycznych doznań.

P.S. Żeby nie było – wiek jest umowny, bo przecież tuż przed 40-tką też możemy to wszystko już wiedzieć. 😉 🙂


Zobacz także

Pensjonat Karkonoski SPA poleca się na weekend w górach

Dieta przeciwdziałająca zaparciom. 10 zaleceń, które warto przestrzegać

Dlaczego już nie przeszkadza mi gderanie mojej mamy. Pandemiczna lekcja miłości

Dlaczego już nie przeszkadza mi gderanie mojej mamy. Pandemiczna lekcja miłości