Lifestyle

Ogólnopolska kampania edukacyjna „Twoja Rodzina. Zdrowie i styl życia”

Redakcja
Redakcja
13 września 2019
Mat. prasowe
 

Wystartowała kampania edukacyjna wydawnictwa The Point – „Twoja Rodzina. Zdrowie i styl życia”. Całość ukazała się 13 września w prasie, jako tematyczny dodatek specjalny w Gazecie Wyborczej, w wersji online na wpunktozdrowiu.pl oraz wielu portalach i podejmujących tematykę rodzinną i zdrowotną.

Troska o zdrowie rodziny zaczyna się od drobnych decyzji, począwszy od codziennych zakupów po specjalistyczną opiekę lekarską. Wybór produktów spożywczych czy też środków czystości, to w jaki sposób spędzamy wspólnie czas, jak podchodzimy do kwestii badań i wizyt u lekarza pierwszego kontaktu i poszczególnych specjalistów oraz profilaktyki w postaci np. szczepień, ma ogromny wpływ na kondycję i zdrowie nasze i naszych bliskich. Nasze świadome wybory i poszukiwanie zdrowych rozwiązań pozwolą nam cieszyć się każdą chwilą w gronie najbliższych. Pomogą też przekazać najmłodszym członkom rodziny zdrowe nawyki żywieniowe, pokazać zalety spędzania wolnego czasu w aktywny sposób czy też przekonać do regularnych badań w przyszłym, dorosłym życiu.

Głównymi Partnerami Merytorycznymi projektu zostali: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej i Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Więcej możesz przeczytać na: Punkt w zdrowiu


Lifestyle

Otwarcie Smart Kids Planet

Redakcja
Redakcja
13 września 2019
Fot. Izabela Pruszyńska
 

14 września na PGE Narodowym otwarte zostanie pierwsze w Polsce Centrum Mądrej Zabawy – Smart Kids Planet.

 Smart Kids Planet to innowacyjne, interaktywne Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci w przedziale wiekowym 0-12 lat. Inwestycja powstała w oparciu o trend edutainment, czyli edukację poprzez rozrywkę. Na powierzchni 2400 mkw. PGE Narodowego powstało 6 stref tematycznych podzielonych na kategorie wiekowe oraz 5 sal warsztatowych. Eksponaty, multimedia oraz atrakcje zapewniają trening percepcji, małej i dużej motoryki, rozwijają zdolności strategiczne, wyobraźnię, kreatywność i umiejętności cyfrowe. Dzieci – bawiąc się zarówno w sposób tradycyjny, jak i przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań multimedialnych – zgłębią wiedzę z zakresu m.in. ekologii, technologii, nowych mediów i sportu.

Fot. Izabela Pruszyńska

Przestrzenią dla najmłodszych dzieci do 3. roku życia jest Strefa Tuptaj – wypełniona piankowymi krajobrazami ruchu zabezpieczającymi przed upadkiem; Strefa Twórz to miejsce strategicznych rozterek i szkolenia kreatywnych zdolności na Placu Budowy; w Strefie Odkrywaj dzieci odbędą międzygalaktyczną podróż w wielkiej rakiecie, zgłębiając przy okazji kosmiczne tajemnice; Strefa Segreguj uwrażliwia na ważne ekologiczne kwestie i kształtuje w dzieciach dobre nawyki, a Strefa Fantazjuj to wyciemniona sala multimedialna skrywająca zaskakujące interaktywne niespodzianki. Z racji lokalizacji, nie zabraknie również okazji do podszkolenia piłkarskich umiejętności w Strefie Trenuj.

Fot. Izabela Pruszyńska

Oferta Smart Kids Planet przygotowana została z myślą o klientach indywidualnych i grupowych, takich jak przedszkola, szkoły, instytucje kultury i wycieczki zorganizowane. W Centrum prowadzone będą zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu kodowania, ekologii czy bezpieczeństwa w sieci. Organizowane będą również urodziny i imprezy okolicznościowe oraz specjalne wydarzenia firmowe.

Fot. Izabela Pruszyńska

Smart Kids Planet to przestrzeń dla całej rodziny, dlatego na terenie obiektu nie zabrakło kawiarni, w której rodzice mogą się zrelaksować lub popracować, oraz sklepu z unikalnymi rzeczami dla dzieci, pamiątkami i zabawkami edukacyjnymi. Smart Shop x Baby by Ann to pierwszy w Polsce stacjonarny sklep z wybranymi rzeczami z asortymentu Baby by Ann. Partnerem Smart Cafe jest z kolei marka Foods by Ann, oferująca naturalne, zdrowie i smaczne przekąski. W kawiarni pojawi się również wyjątkowa strefa przygotowana przez Storytel, w której dzieci i opiekunowie będą mogli odpocząć, słuchając niezwykłych historii w formie audiobooków.

Fot. Izabela Pruszyńska

Centrum Mądrej Zabawy to prywatna inwestycja, w której wszystkie elementy zaprojektowano i wykonano w Polsce. Za projekt architektoniczny i scenografię odpowiadają architekci z biura Q+B.ARCHITEKCI – Jakub Kornecki i Beata Tokarska-Kornecka. Projektantem koncepcji eksponatów i zabawek jest Martyna Majk, natomiast projekt loga i wszystkich elementów graficznych w Smart Kids Planet wykonała dyrektor artystyczny Katarzyna Ruszkiewicz. Project Managerem projektu była Weronika Bobrowska.

Tydzień otwarcia Smart Kids Planet rozpocznie się 14 września o godz. 14.00. i potrwa do 20 września. W programie nie zabraknie atrakcji dodatkowych i interesujących warsztatów. Centrum Mądrej Zabawy otwarte będzie dla opiekunów z dziećmi codziennie od 10.00 do 21.00.


Lifestyle

Rusza piata edycja akcji promującej Francję w Polsce!

Redakcja
Redakcja
13 września 2019
Mat. prasowe

– Dla mnie Francja to centrum świata – mówi Mobi. – Zazdroszczę, kiedy ktoś po raz pierwszy jedzie do Paryża, to niesamowite doświadczenie – mówi Marc Jacobs. – Dla mnie Francja to szampan i moda – dodaje Roberto Cavalli. Pod hasłem French Touch me touch rusza piąta edycja akcji promującej Francję w Polsce.

Dlaczego French Touch me touch? – To zabawna gra słów, autorstwa samego Jean-Charles de Castelbajac, którą postanowiliśmy wykorzystać jako tegoroczny claim – mówi Sylwia Sasal, rzecznik prasowy akcji French Touch. – Myślę, że idealnie odzwierciedla ideę akcji, bo nie sposób przejść obok Francji obojętnie, zawsze budzi emocje, inspiruje, ma na nas wpływ. Francja ma olbrzymie bogactwo kulturowe, począwszy od kuchni, mody, muzyki, a skończywszy na kinie. I do odkrywania tego bogactwa chcemy zaprosić Polaków od połowy czerwca do końca października – dodaje rzecznik.

Mat. prasowe

Organizatorem akcji jest agencja Cryptone, wspierana w działaniach przez Ambasadę Francji w Polsce. W tegorocznym wydarzeniu bierze udział ponad 60 partnerów. Organizatorzy i partnerzy French Touch przygotowali dla konsumentów ogólnopolską akcję handlową. Od 12 do 31 października będzie można kupić francuskie produkty i usługi w atrakcyjnych cenach. Aby skorzystać z wyjątkowych okazji i ofert promocyjnych będzie można pobrać bezpłatną aplikację French Touch (w Google Play i App Store) lub znaleźć oferty na FP, stronie internetowej akcji, czy w magazynie La Belle Vie. Magazyn będzie dostępny bezpłatnie w sieciach Relay, InMedio, Aelia Duty Free w największych miastach w Polsce.

Głównymi partnerami tegorocznej akcji handlowej French Touch są: Biedronka, President oraz Bonduelle. Partnerzy przygotowali szereg atrakcji dla konsumentów.

W jesienny kalendarz eventów w stolicy na stałe wpisała się już uroczysta gala French Touch. W tym roku, show odbędzie się 12 października w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Do tej pory na deskach teatru odbyły się pokazy mody projektantów haute couture tj. Jean Paul Gaultier, Jean-Charles de Castelbajac czy Julien Fournié. Wystąpili również znakomici francuscy artyści m.in. Zaz, Imany, Alma, Amel Bent, Willy William. Kto wystąpi podczas tegorocznej edycji? Wieść niesie, że zobaczymy m.in. kabaret Moulin Rouge. Szczegóły już wkrótce.

Więcej na French touch la belle vie i Facebooku. 


Zobacz także

My słowianki dobrze wiemy, co podkreśla naszą urodę!

W życiu niczego nie możemy być pewni. Jedna sytuacja może pociągnąć za sobą lawinę ludzkich nieszczęść

„41 dni nadziei” – nowy film twórcy „Everestu”. Zapraszamy do kina!