Lifestyle

Odtworzyli zdjęcia z dzieciństwa. Zobaczcie efekty, są zaskakujące

Redakcja
Redakcja
14 listopada 2018
Fot. Facebook /The truth inside of you
 

Myśleliście kiedyś o tym, żeby przenieść się w czasie? Wrócić do czasów dzieciństwa? Nie, wcale nie potrzeba wehikułu czasu, wystarczy spotkać się z tymi, z którymi wówczas spędzało się czas i… odtworzyć zdjęcia z tamtych lat. To musi być świetna zabawa, dużo humoru i wspomnień, do których może czasami zbyt rzadko wracamy.

Zastanawiacie się, czy to możliwe? Czy udałoby się wam odtworzyć te fotografie, które wywołują w was masę wzruszeń, ale też uśmiechu? Mamy dla was inspirację, może też się skusicie? Jeśli tak, wklejcie wasze dorosłe zdjęcia z dzieciństwa w komentarzach.

Zobaczcie.


Lifestyle

7 typów toksycznych partnerów, którzy zniszczą ci życie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 listopada 2018
Fot. iStock / Bokeshi
 

Kiedy zaczynasz się z kimś umawiać, zazwyczaj wierzysz, że twój partner jest doskonały. Jednak kiedy początkowy, romantyczny okres się kończy, dostrzegasz prawdziwą naturę, która bywa rozczarowująca… Poniżej znajdziecie kilka najbardziej rozczarowujących typów partnerów. Jeśli któryś wyda ci się niepokojąco podobny do ukochanego z którym jesteś, lepiej brać nogi zapas.

7. Nałogowcy

Relacja z osobą uzależnioną jest skomplikowana i wyczerpująca. Osoba zaabsorbowana swoim nałogiem zaczyna rujnować życie bliskich. Nie chodzi tylko o narkotyki, alkohol i hazard. Ludzie mogą być uzależnieni od wszystkiego: jedzenia, pracy, zakupów, sportu, a nawet miłości.

Jak się zorientować ?

Uzależniony zazwyczaj nie jest świadomy swojego problemu i próbuje wszystkiemu zaprzeczyć. Ale gdy tylko nie jest w stanie zdobyć upragnionego obiektu pożądania, staje się agresywny. Zwróć uwagę na działania i mowę partnera. O czym rozmawia mu się najbardziej? Co sprawia, że ​​czuje się smutny?

6. Przemocowcy

W rzeczywistości ludzie, którzy są podatni na przemoc fizyczną lub psychiczną, nie wyglądają jak postaci z filmów o negatywnych bohaterach. Często wydają się uprzejmi, mili, a nawet bezbronni. Ale gdy tylko tacy ludzie poczują, że mają władzę nad innymi, pokazują swoją destrukcyjną naturę. Jest tylko jedno wyjście: musisz uciekać!

Jak się zorientować ?

Zapytaj swojego partnera o jego przeszłe relacje. Jeśli nie powie dobrych słów o swoich byłych partnerach, prawdopodobnie umawiasz się z przemocowcem. Tacy ludzie są zbyt zazdrośni, zawsze kontrolują swoich partnerów, narzucają im swoją pomoc i nigdy nie przyznają się, gdy się mylą.

5. Wieczni pesymiści

Od czasu do czasu wszyscy potrzebujemy chwili słabości, wygodnego ramienia, by popłakać. Ale są tacy „zawodowi” nieszczęśliwcy, którzy zmieniają swoje niezadowolenie w styl życia. Nigdy nie mogą być szczęśliwi i zawsze starają się znaleźć „ofiarę”, której narzekają na swoje biedne życie.

Jak się zorientować ?

Poproś swojego partnera w uprzejmy sposób, aby przestał narzekać i spróbuj przejść do bardziej przyjemnych tematów. Jeśli nie ma takich tematów do omówienia, partner wróci do narzekania.

4. Dorosłe dzieci

Wszyscy mamy w sobie wewnętrzne dziecko i to bardzo dobrze! Ale w niektórych ludziach te „wewnętrzne dzieci” nie pozwalają rozwinąć dorosłej osobowości. Bez względu na to, dlaczego „dorosły dzieciak” nie zdążył jeszcze dorosnąć, jego partner zamieni się w  jego rodzica lub też stanie się dzieckiem.

Jak się zorientować ?

Dorosłe dzieci obawiają się wszystkich „dorosłych” i „poważnych” rzeczy, takich jak praca, związki, odpowiedzialność, a nawet moda (często wyglądają jak nastolatki). Ich relacje z rodzicami również są skomplikowane: dorosłe dzieci nie mogą żyć bez rodziców lub zawsze się z nimi kłócą.

3. Emocjonalnie niedostępni

Niektórzy uważają naturalne emocje za oznakę słabości. Mają potrzebę miłości, ale nie mogą jej dostać ani jej dać. Niedostępność emocjonalna  może oznaczać, że twój partner nie jest zmotywowany do bycia w związku. Jak już zapewne wiesz, niespełniona miłość nikogo nie uszczęśliwia.

Jak się zorientować ?

Ich relacje z płcią przeciwną są zawsze scharakteryzowane jako „skomplikowane”. Nie robią nic, aby poprawić wasze relacje. Ich niedostępność jest widoczna we wszystkim: trudno jest się z nimi spotkać lub dotrzeć do nich przez telefon, a aby otrzymać od nich wiadomość SMS, trzeba będzie czekać kilka godzin.

2. Narcyz

Jest oczywiste, że tacy ludzie nie mogą się dogadać ze swoimi partnerami. Oczywiście musimy szanować i kochać samych siebie, ale narcyzm i egocentryzm są destrukcyjne dla wszystkich wokół.

Jak się zorientować ?

Naprawdę łatwo jest zidentyfikować narcyza – wystarczy policzyć, ile razy mówi „ja …”. Jeśli dana osoba nie jest zainteresowana niczym poza samym sobą, będziesz jej służyć jedynie za cień i to wszystko.

1. Perfekcjonista

Wiele osób uważa perfekcjonizm za zaletę. Nasze pragnienie bycia lepszym naprawdę pomaga nam osiągnąć dobre wyniki w pracy, sporcie i w innych sferach życia. Ale jeśli chodzi o relacje, nie ma tu  prawdziwej, wymiernej doskonałości.

Jak się zorientować ?

Perfekcjoniści często krytykują swoich partnerów i zmieniają ich jak rękawiczki. Ich ulubioną frazą jest „Wszystko w porządku, ale …” lub „To miejsce jest w porządku, ale chodźmy do innej restauracji następnym razem” lub „Wyglądasz dobrze, ale myślę, że musisz iść na siłownię”. Perfekcjoniści są w stanie kochać tylko doskonały obraz, który tworzą.


Na podstawie: brightside.me


Lifestyle

Zespół cieśni nadgarstka. Sprawdź to, jeśli dokucza ci mrowienie i drętwienie dłoni

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
13 listopada 2018
Fot. iStock/Anetlanda

Zespół cieśni nadgarstka jest chorobą, która może utrudniać wykonywanie zwykłych czynności. Ryzyko zachorowania zależy od pewnych czynników i najczęściej cierpią na nie osoby po 50 roku życia. Jednak nie oznacza to, że młodszych ten problem nie dotyka. Szczególnie często cierpią z jego powodu kobiety.

Zespół cieśni nadgarstka — objawy

Zespół cieśni nadgarstka to bolesne schorzenie, które zazwyczaj dotyka jedną, dominującą rękę. Problemy powoduje mechaniczny ucisk na nerw pośrodkowy przebiegający w kanale nadgarstka. W praktyce oznacza to odczuwanie bólu, drętwienia i dyskomfortu w okolicy kciuka, palca wskazującego, oraz połowy palca serdecznego. To bywa czasem tak dotkliwe, że chory może budzić się w nocy, by zmienić pozycję. Nieprzyjemne objawy sprawiają, że pacjent zaczyna dłoń oszczędzać, a w konsekwencji staje się ona słabsza, mniej sprawna, trudno jest ją nawet zacisnąć. Przy zaawansowanej chorobie pojawiają się problemy z precyzyjnymi ruchami dłoni — pisaniem na klawiaturze, cięciem nożyczkami, różnymi czynnościami w domu czy w pracy.

Przyczyny zespołu cieśni nadgarstka

Na wystąpienie tej choroby szczególnie narażone są osoby, które jedną dłonią wykonują wciąż te same ruchy. Chodzi tu przede wszystkim o pracowników przy taśmach produkcyjnych, osoby dużo piszące na komputerze, grające na instrumentach. Przyczyną zespołu cieśni nadgarstka może być także źle wygojone złamanie lub zwichnięcie w obrębie dłoni, zmiany zwyrodnieniowe, nieprawidłowa budowa nadgarstka czy zaburzenia hormonalne. Wystąpieniu zespołu cieśni nadgarstka sprzyjają także takie choroby jak: cukrzyca, niedoczynność tarczycy oraz nowotwory krwi.

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Gdy lekarz stwierdzi zespół cieśni nadgarstka, może zaproponować różne rozwiązania. Stosuje się m.in. glikokortykosteroidy w zastrzykach, a gdy ból jest silny, zaleca się także środku przeciwbólowe. Można wykorzystać również fizykoterapię (np. krioterapię, jonoforezę, ultradźwięki), kinesiotaping  (oklejenie stawu nadgarstkowego specjalnymi elastycznymi plastrami, które ochronią, odciążają oraz przyspieszają regenerację) oraz ortezę na staw nadgarstkowy. Gdy te sposoby zawiodą, przeprowadza się leczenie operacyjne, które usuwa przyczynę zmian, czyli ucisk wywierany na nerw pośrodkowy.

Po zakończeniu leczenia wskazany jest tryb życia oszczędzający chorą rękę, a często także wykluczenie zajęć obciążających nadgarstek.

źródło:  reumatologia.mp.pl


Zobacz także

„Miłość spłaca się na raty. Kłopot w tym, że zwykle miłość się kończy, a pozostają jeszcze raty do spłacenia”. 15 złotych myśli od Coco Chanel

„Niegrzeczny chłopiec” tylko na jedną noc. Dlaczego tak na nas działa seksowny Piotruś Pan?

Oszczędzając czas najłatwiej go stracić… O niecierpliwości „tu i teraz”