Go to content

Jesteś leniwa, bo jesteś… mądra! To potwierdzone naukowo

Fot. iStock/as3d

To, że nam się nie chce jest oznaką naszej inteligencji. Naukowcy właśnie potwierdzili właśnie, że to mądrzy ludzie są leniwi, podczas gdy ci, którzy są bardzo aktywni, mają znacznie częściej niższy poziom inteligencji.

Skąd takie wnioski? Ze zbadanego naukowo faktu, że ci wysoko inteligentni nie muszą szukać sobie dodatkowych zajęć – nigdy się nie nudzą, bo są zawsze zajęci (swoimi myślami, szukaniem rozwiązań, refleksjami). Nie potrzebują dodatkowej stymulacji, są „samowystarczalni”.  Z tego też powodu częściej prowadzą siedzący tryb życia, bo choć siedzą, to i tak, „coś robią” :).

Natomiast ci, którzy myślą mniej, wykonują swoje obowiązki szybciej, bardziej „automatycznie”, nierzadko zapewniają sobie stymulację (umysłu) poprzez dodatkową aktywność fizyczną. Ta wzmożona aktywność pozwala im (wbrew pozorom) się skupić, odsunąć myśli, które ich rozpraszają i przeszkadzają w pracy.

To co? Przerwa na kawę? A kiedy szef zapyta, dlaczego nic nie robisz, odpowiedz: Nie pozwala mi na to moje wysokie IQ  😉 .


Źródło: dailymail.co.uk