Lifestyle

7 kwestii, które musisz poruszyć ze zdradzającym mężem

Redakcja
Redakcja
7 kwietnia 2022
zdradzający mąż
Fot. iStock/ASIFE
 

Zdradzający mąż. Masz podejrzenia, a może nawet już ktoś ci powiedział, że twój mąż nie jest najwierniejszą osobą w okolicy. Świadomość, że mężczyzna, któremu jesteś lojalna, nie jest tak lojalny wobec ciebie, jest dobijająca. Potrafi zwalić z nóg, dosłownie. Czujesz, że utknęłaś, nie możesz wyjść z tej sytuacji, a najchętniej po prostu byś wyszła i zapomniała. Tymczasem myśli prowadzą gonitwę, kręcą się jak w kołowrotku, nie dają spokoju i podpowiadają najgorsze scenariusze. Co robić? 

Najpierw musisz określić, czego chcesz. Chcesz ocalić związek? W porządku. Czy chcesz to zakończyć? To też jest w porządku. Ważne jest, abyś odkrył, czego chcesz, aby nie żałować postępów. Dopiero gdy wiesz, czego chcesz, możesz zacząć myśleć o tym, jakie powinny być Twoje następne kroki.

Potrzebujesz dowodów – inaczej z konfrontacji nic nie wyjdzie. Musisz działać szybko. Nie możesz tkwić w tej niepewności z głową pełną myśli. Nie możesz narażać się na tak stresujące i szkodliwe środowisko związku. To z pewnością nie jest dobre dla twojego serca i zdrowia psychicznego.  Szukaj prawdy. To jedyny sposób, w jaki możesz znaleźć poczucie zamknięcia w swoim sercu. Bez względu na to, czy w twoim życiu będzie dla niego jeszcze miejsce, czy nie, musisz poznać prawdę. Inaczej nie zaznasz spokoju. Kiedy już wyjaśnisz wszystkie fakty, będziesz gotowa do konfrontacji. W porządku, jeśli czujesz, że nie wiesz, jak to zrobić. Pomożemy ci podejść do tego tematu.

Przede wszystkim musisz pamiętać, aby zachować jak największy spokój. Wiadomo, że emocje buzują, w porządku. To normalne, że tak się czujesz. Ale spróbuj się uspokoić. Nerwami doprowadzisz tylko do gorącej dyskusji, która nigdzie Cię nie zaprowadzi.

Pamiętaj, że najpierw musisz poświęcić trochę czasu na ocenę swoich uczuć. Nie ma prawa dyktować, jak sprawy mają się posuwać do przodu. To ty decydujesz tutaj, ponieważ jesteś pokrzywdzonym. Powiedz mu więc, że musisz poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, jakie powinny być twoje następne kroki w związku.

Co powiedzieć zdradzającemu mężowi?

1. Mów o swoich uczuciach

Przede wszystkim musisz ujawnić swoje uczucia. On musi zrozumieć, jak bardzo cię zranił. Nie powstrzymuj się. Zachowaj kontrolę nad swoimi emocjami i wyraźnie je wyrażaj.

2. Zapytaj go, dlaczego to zrobił

Następnie zapytaj go o jego motywacje. Zapytaj go, co mogło skłonić go do zdrady. Może poruszyć pewne problemy w waszym związku lub niedociągnięcia z twojej strony. Przygotuj się na to. Upewnij się, że mówi również swoją prawdę, abyś mogła dotrzeć do sedna rzeczy.

3. Zapytaj go, czy nic nie miał wyrzutów sumienia, kiedy cię zdradzał

Następnie zapytaj go, czy myślał o tobie przez cały ten czas. Zapytaj go, czy był wystarczająco wrażliwy, aby pamiętać, jak bardzo jego działania mogą cię zranić. To da ci dobre wyobrażenie o tym, jak samolubny mógł być.

4. Jasno mów, co chcesz wiedzieć, a o czym NIE chcesz słyszeć

NIE chcesz znać wszystkich szczegółów. Chcesz wiedzieć wystarczająco dużo, byś mogła zamknąć ten temat. Ale nie chcesz wiedzieć wszystkiego, bo ​​to po prostu bezsensownie sprowadza ból do twojego serca. Wyjaśnij mu to, aby wiedział, co ujawnić, a co ukryć.

5. Zapytaj go, jak sobie wyobraża przyszłość

Zapytaj go o to, co chciałby żeby się teraz wydarzyło. Daj mu jednak wyraźnie znać, że to nie zależy od niego.

6. Zapytaj go, czy chce pracować nad waszym związkiem

Daj mu znać, że będzie musiał włożyć pracę, aby naprawić wszystko, co zostało zepsute w waszym związku. Schrzanił wszystko i musi włożyć wysiłek, aby wszystko naprawić.

7. Zapytaj go, dlaczego myśli, że powinnaś z nim zostać

Następnie musisz poprosić go, aby dał ci powód do pozostania. Oszukując cię, dał ci powód, by go odepchnąć. Jeśli chce, żebyś z nim została, musi podać ci również powód. Niech się wysili i wymyśli coś naprawdę dobrego.

 

 


Lifestyle

Amelka, która śpiewała w kijowskim schronie mówi: Bardzo chcę żyć. Wszystkie dzieci chcą żyć

Redakcja
Redakcja
6 kwietnia 2022

Ponad 40 dni temu Rosja zaatakowała Ukrainę. Co dzień docierają do nas przerażające relacje świadków, obrazy ofiar, kolejne osoby umierają, wiele opuszcza Ukrainę w poszukiwaniu spokoju. Ostatnie dni to dramatyczne obrazki z Buczy. Zdjęcia zabitych i torturowanych, w tym dzieci, na długo zostaną w naszych głowach. Zawsze ten dziecięcy, najbardziej niewinny głos, łamie serce na najdrobniejsze kawałeczki. W serwisie wUkrainie pojawiła się rozmowa z małą Amelką, którą świat poznał, kiedy do Internetu trafiło nagranie, jak śpiewa w bunkrze. Co mówi ta mała dziewczynka?

Amelia Anisovich, którą cały świat zobaczył śpiewającą w ukraińskim schronie, gdzie uciekła, broniąc się wraz z rodziną przed bombami, zachęca dziś obywateli Ukrainy do mówienia po ukraińsku.

– Nasza ziemia to Ukraina. Musimy mówić po ukraińsku – mówi Amelia.

Obecnie jest w Polsce z mamą i babcią, ale wielu jej bliskich zostało na Ukrainie.

– Teraz mamy wojnę na Ukrainie, jesteśmy atakowani przez Rosję. Bardzo martwię się o moją rodzinę. Tatuś, dziadziuś i babunia tam zostali. Bardzo się o nich martwię – powiedziała mała Amelia dla portalu „Głos Ameryki”.

Amelka ma świadomość, że w wojnie zginęło już wiele dzieci. Mówi, że bardzo chce żyć, „wszystkie dzieci chcą żyć”


Zobacz także

Nie wystarczy tylko być prawdomównym. Co zrobić, żeby inni ci ufali?

Jesteś doskonała, taka jaka jesteś.14 życiowych lekcji Bridget Jones

10 sposobów, w jakie twoje ciało potrafi wpłynąć na mózg