Lifestyle

Nie sposób jej nie kochać! Jak się wam podoba nowy image Kasi Nosowskiej?

Redakcja
Redakcja
30 kwietnia 2018
nowy image kasi nosowoskiej
Fot. Screen z Instagrama /nosowska.official
 

Kochamy jej makijażowe tutoriale i nigdy dość ust 😉 – ten dystans do siebie i świata, który zdaje się czasem popadać w szaleństwo. Chyba nie ma dziś w Polsce kobiety, która nie trafiłaby na jej Instagrama. Zaczęło się niewinnie od filmików #ajażemjejpowiedziała, potem specjalne treningi i kreator opony. Tym razem jednak Nosowska zaskoczyła absolutnie wszystkich – i nie jest to poradnik jak dokleić rzęsy. 😉 

Kasia tym razem postanowiła zawojować świat po staremu – muzycznie i właśnie poinformowała o swoim nowym singlu.

Rok 2018, z rożnych względów jest inny niż poprzednie. Hey odpoczywa, postanowiłam więc ten czas przeznaczyć na ruchy niepodległościowe:) Prezentuję Wam dziś pierwszą piosenkę z płyty, która ukaże się jesienią. Tym razem zmieszam krew z Michałem Foxem Królem, co oznacza, że słowa wystąpią w duecie z innymi niż dotąd dźwiękami. Starsza pani zaprasza do wyrażenia ekspresji poprzez ruch:) – pisze na Instagramie wokalistka pod zdjęciem.


Nowy klip ma już pół miliona wyświetleń na Youtube. Co sądzicie o Kasi w wersji elektro?


Lifestyle

5 mitów o menopauzie, które najwyższy czas obalić

Redakcja
Redakcja
30 kwietnia 2018
Fot. iStock/SIphotography
 

Menopauza to hasło, które powoduje u większości kobiet odruch niechęci. Przede wszystkim kojarzy się nam z przemijaniem młodości, zmianą pewnych rzeczy na gorsze, wieloma niedogodnościami. Okazuje się jednak, że ten naturalny dla kobiet proces (dla mężczyzn jest to andropauza) obrósł w krzywdzące mity, które sprawiają, że boimy się tego nieuchronnego czasu bardziej, niż powinnyśmy.

Menopauza jest inaczej doświadczana przez każdą kobietę i naprawdę nie musi być czymś złym, ostatecznym. W rzeczywistości ten czas może się stać impulsem do wyzwolenia, okazją do zmiany przyzwyczajeń, bycia zdrowym i szczęśliwym. Wszystko stanie się łatwiejsze mentalnie, jeśli tylko oddzielimy szkodliwe mity, od prawdy.

 5 mitów o menopauzie, które nadszedł czas obalić 

1. Menopauza dotyczy kobiet po pięćdziesiątym roku życia

To jest bardzo mylący osąd, który wprowadza w błąd wiele kobiet, powodując niepewność, frustrację i niezrozumienie sytuacji. Nie istnieją sztywne ramy czasowe, w których menopauza musi wystąpić. Na przedwczesną menopauzę mogą cierpieć nawet trzydziedziestokilkulatki, a są również kobiety, które muszą się porządnie naczekać, by przeżyć ten czas.

2. W trakcie menopauzy życie intymne zamiera 

To również mit, który działa wyjątkowo zniechęcająco na kobiety. Owsze, wahania hormonalne i problemy z nawilżeniem ścianek pochwy mogą utrudniać zbliżenie, ale go nie uniemożliwiają. Żele intymne pozwalają się pozbyć problemu. Jeśli suchość lub boesne stosunki bardzo dokuczają, warto poradzić się lekarza ginekologa.

3. Każdą kobietę czekają uderzenia gorąca 

Choć 70 do 75% kobiet w czasie menopauzy cierpi z powodu uderzeń gorąca i nocnych potów, pozostałe nie mają tych problemów. W obrębie tej grupy kobiet, które ich doświadczają, objawy mogą się wahać od postaci lekkiej, ledwie zauważalnej, po skrajną. Tu nie ma żadnej reguły, bo każdy organizm jest inny.

4. Tylko hormonalna terapia zastępcza może pomóc

Chociaż hormonalna terapia zastępcza może pomóc złagodzić niektóre objawy menopauzy, istnieją również inne sposoby na złagodzenie problemu . Regularne ćwiczenia mogą kontrolować uderzenia gorąca, poprawiać nastrój i sen, kontrolować masę ciała i zmniejszać zmęczenie. Techniki relaksacyjne, zdrowa dieta z fitoestrogenami, wykluczenie alkoholu są metodami, które można wykorzystać, by poczuć się lepiej.

5. Tycie jest nieuniknione

Podczas menopauzy i wahań hormonalnych metabolizm może zostać zaburzony, a to oznacza, że możliwe jest przybieranie na wadze. Spadek poziomu estrogenu może, ale nie musi, powodować odkładanie się tkanki tłuszczowej, szczególnie na brzuchu. Jednak spowolniony metabolizm, to nie jedyny winowajca. Siedzący tryb życia, brak ćwiczeń i niezdrowe jedzenia wyrządzają nam więcej szody, niż sam fakt przechodzenia menopauzy.

źródło:  www.mindbodygreen.com


Lifestyle

Rocznica ślubu Kate i Williama. Pałaca Kensington pokazuje nieopublikowane wcześniej zdjęcie

Redakcja
Redakcja
30 kwietnia 2018
Fot. Screen z Twittera /KensingtonRoyal

Dziś siódma rocznica ślubu Kate Middleton i księcia Williama. W podziękowaniu za życzenie od fanów książęcej pary, Pałac Kensington opublikował dotychczas niepokazywane zdjęcie.

 

Nie da się ukryć, że ostatnie dni pełne są rewelacji na temat rodziny królewskiej, ze względu na narodziny trzeciego dziecka książęcej pary. Wielkimi krokami zbliża się również ceremonia ślubu księcia Harry’ego i Meghan Merkle, na którą z zapartym tchem czeka cały świat. Czego możemy się spodziewać? To okaże się 19 maja tego roku. Na razie pozostaje nam powspominać poprzedni #royalwedding. Książę William będzie świadkiem na ślubie swojego brata.


Zobacz także

9 różnic pomiędzy toksycznym a dobrym przyjacielem

9 różnic pomiędzy toksycznym a dobrym przyjacielem

Odważyła się stanąć na scenie ze swoim gwałcicielem. Dla wielu kobiet jest dziś bohaterką

„Jeden okazuje się żonatym narcyzem, drugi udaje miłość, trzeci nażera się za twoją kasę”. Tinder – pole minowe dla kobiet