Lifestyle

Nosisz spodnie? Jesteś w kryzysie. Ta i inne bzdury, które pewien ksiądz zawarł w swojej homilii

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 maja 2018
Fot. Screen z Facebooka /Marcin Krystian Wichert
 

,,Noszenie spodni przez kobiety jako objaw kryzysu kobiecości” – tak można zatytułować kazanie wygłoszone przez ks. Dr Pawła Murzińskiego. O ile niektóre z wypowiedzi przedstawicieli Kościoła Katolickiego należy przemilczeć, w tej natężenie absurdów zdaje się przekraczać wszelkie granice. Pewnie nie wiedziałyście, ale jeśli nosicie spodnie, oznacza to, że jesteście głęboko niedowartościowane…

Zdaniem księdza, kobiety coraz bardziej upodabniają się do mężczyzn, bo nie czują się dowartościowane w tym, w czym mężczyźni najbardziej ją cenią. A w czym cenią kobiety mężczyźni? Oczywiście, chodzi jedynie o sferę cielesną. Żeby to zilustrować ksiądz przywołał przykład kurtyzany z paryskiego dworu, która miała największe powodzenie wśród panów, bo chodziła w bardzo długich sukniach, a twarz przykryła welonem…

Dalej aburdy gonią kolejne absurdy i banalne stwierdzenia typu: „Kobieta ma być tajemnicą dla mężczyzny” i „Kobieta w obcisłych spodniach nie wzbudzi w mężczyźnie miłości, jedynie pożądanie”.  A na sam koniec istna „petarda”. Zdaniem księdza Murzińskiego, kobieta, która nie ubiera się „skromnie” ma swój współudział w grzechu bo naraża mężczyznę na cudzołóstwo…

Jeśli macie stalowe nerwy, obejrzyjcie i posłuchajcie.


Lifestyle

Tych granic nie wolno ci przekroczyć, gdy kłócisz się z tym, kogo kochasz. Nigdy nie mów o rozwodzie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 maja 2018
Fot. istock/LittleBee80
 

Tak łatwo jest skrzywdzić osobę słowem lub gestem. Kłótnie i konflikty to w związku nic niezwykłego. Ale oczywiście, są pewne granice, których przekroczenie może zniszczyć związek. Jest kilka rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić, gdy kłócisz się z tym, kogo kochasz.

W kłótnię nie angażuj innych członków rodziny.

Ten konflikt dotyczy tylko was dwojga. Wciągając rodziców w konflikt, ryzykujesz, że zwykła sprzeczka zamieni się w prawdziwy rodzinny chaos. Nawet jeśli harmonia powróci do twojego związku, pozostali członkowie rodziny najprawdopodobniej zapamiętają wszystko i wykorzystają to później przeciwko tobie lub twojemu partnerowi.

Unikaj przemocy

Podczas kłótni ludzie pokazują swoje najgorsze oblicze. Niektórzy, próbując dowieść, że mają rację uciekają się do przemocy. Nigdy nie pozwól na to sobie ani twojemu partnerowi, bez względu na to, jak bardzo jesteście na siebie wściekli. Fizyczny ból spowodowany przez ukochanego zabije wszystkie uczucia, które kiedyś was ze sobą związały.

Nie mieszaj wątków

Jeśli główną przyczyną sprzeczki jest stos niemytych naczyń, to niech tak pozostanie. Nie przypominaj partnerowi wszystkich jego wcześniejszych wykroczeń – bo konflikt przerodzi się w dramat.

Nigdy nie mów o rozwodzie

Te słowa mogą bardzo zranić uczucia partnera. A im częściej je wymawiasz, tym szybciej nastąpi rozwód. Jeśli się kochacie, nigdy nie mówcie o rozstaniu.

Nigdy nie wychodź z domu w trakcie kłótni

Samo opuszczenie domu podczas kłótni pokaże tylko, jak niewygodnie czujesz się pod tym samym dachem co twój partner. Trzaskanie drzwiami, wychodzenie na noc, pozostawienie konfliktu nierozwiązanego – to wszystko sprawi, że twój partner zakwestionuje twój poziom dojrzałości. Lepiej poczekać, aż oboje się uspokoicie, a potem dyskutować.

Nie kładź się do łóżka oddzielnie

Codzienna rutyna, taka jak wspólne spanie, złagodzi atmosferę i szybko rozwiąże konflikt.

Nigdy nie kłóć się „publicznie”

Jeśli pozwolisz sobie i partnerowi na sprzeczkę w miejscu publicznym, najprawdopodobniej nie szanujesz ani jego, ani siebie ani otaczających was ludzi. Lepiej porozmawiać o swoich problemach w domu.


Na podstawie: brightside.me

 


Lifestyle

7 sygnałów, że masz emocjonalny romans z kolegą z pracy

Redakcja
Redakcja
15 maja 2018
Fot. iStock/

Wbrew pozorom, to wcale nie zdarza się rzadko. Jesteś w związku i… jesteś emocjonalnie zaangażowany w relację z kimś z pracy. Spędzacie razem całe dnie, rozmawiacie, świetnie się dogadujecie. Lepiej niż z partnerką czy partnerem w domu. W pewnym momencie zaczynają się prawdziwe problemy, szczególnie jeśli jesteś w związku małżeńskim.

Poniżej kilka sygnałów ostrzegawczych, że sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli. Zatrzymaj się na chwilę i zastanów. Warto ochłonąć i pomyśleć o tym, ile możesz stracić.

Która z tych sytuacji dotyczy ciebie?

1. Omawiasz głęboko prywatne rzeczy

Zwierzasz się koleżance lub koledze z pracy z kłopotów w twoim związku / małżeństwa, skarżysz się na nieudane życie intymne, na brak emocjonalnego wsparcia lub intymności.

2. Czujesz, że nie byłoby źle, gdyby twój partner odszedł

W twojej wyobraźni tworzysz scenariusz, w których twój partner wyrzuca cię z domu. Czujesz się z tym „bezpiecznie”, ponieważ czujesz, że gdzieś ktoś na ciebie czeka.

3. Twoja koleżanka lub kolega otwarcie z tobą flirtuje

Robi osobiste komentarze lub dopuszcza się gestów o podtekście seksualnym. A ty na nie odpowiadasz.

4. Najpierw dzielisz się wszystkim, co ważne, ze swoim kolegą, koleżanką z pracy

Kiedy w twoim życiu dzieje się coś dobrego i chcesz się tym z kimś podzielić, pierwszą osobą, której o tym powiesz, jest zazwyczaj twój współmałżonek/partner. Prawda?…

5. Jesteś bardzo opiekuńczy w stosunku do tego, z kim masz emocjonalny romans

Kiedy inni krytykują, ty natychmiast stajesz w jego obronie.  Nawet jeśli popełni poważny błąd, robisz wszystko, aby zminimalizować szkody.

 6. Stajesz się zazdrosny

Nie podoba ci się, gdy on dobrze rozumie się z innymi współpracownikami. Starasz się to kontrolować.

7. Nie uważasz tego za „oszukiwanie”

Ponieważ nie łączy was nic fizycznego, powiedziałeś sobie: „Nie oszukuję, to nie jest zdradza.” Ale jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że emocjonalna więź jest silniejsza niż ta z partnerem.


Na podstawie: psychcentral.com

 


Zobacz także

10 romantycznych rzeczy, które możesz zrobić dla swojej ukochanej, czyli warto się rozmarzyć

Najgorzej, to jak się ktoś przylepi… Jak uporać się emocjonalnym pasażerem na gapę

Konkurs „Pokaż nam swój stół na przyjęcie”