Go to content

Niezwykła 8-latka zbiera pieniądze na leczenie swojej mamy. Możemy pomóc!

Fot. Screen / TVN24

Na jednym z poznański osiedli pojawiło się takie ogłoszenie:

„Uwaga, zapraszam na kiermasz, mam na imię Asia, zbieram na leczenie i rehabilitacje mojej mamusi”. Czytaj więcej

Ośmioletnia Asia postanowiła urządzić kiermasz, na którym sprzedawać chce swoje zabawki, za małe na siebie ubrania, buty, by w ten sposób zebrać środki na leczenie i rehabilitację swojej chorej mamy, która choruje, odkąd dziewczynka pamięta. Asi nie było dane spędzić wakacji z mamą, która dopiero wczoraj (tj. 01.09) wyszła ze szpitala po operacji kręgosłupa. Zresztą ich wspólny czas często jest wyznaczany przez szpitalne wizyty.

Pani Anna – mama Asi choruje od wielu lat. Ma padaczkę, częściowy paraliż, problemy z kręgosłupem i… brak środków na leczenie, i na tak bardzo potrzebną jej rehabilitację. Dzisiaj nie otrzymuje nawet renty, która została jej odebrana.

Ośmioletnia Asia reporterowi TVN24 powiedziała, że jest lekiem dla mamy. I faktycznie tak jest. Mała dziewczynka o ogromnym sercu i wielkiej miłości do swojej mamy jest w stanie wyprzedać swoje rzeczy, byleby tylko pomóc mamie i ulżyć jej w cierpieniu. Jak sama mówi – te rzeczy nie mają dla niej żadnej wartości. W końcu najważniejsze, żeby mama była zdrowa.

Kocham (mamę – przyp. red.) jak stąd do kosmosu, bo kosmos się po prostu nigdy nie kończy – mówi Asia. Czytaj więcej

Dziewczynka nie spodziewała się, że jej prośba o udział w kiermaszu wywoła tak duże zainteresowanie. Liczyła na pomoc sąsiadów, a okazuje się, że pomoc może uzyskać na znacznie większą skalę…

Jeśli chcecie pomóc rezolutnej i pełnej wiary w dobre zakończenie tej historii Asi i jej mamie, podajcie dalej i piszcie do nas (ewa.raczynska@ohme.pl, kontakt@ohme.pl) w końcu to w nas – ludziach jest moc i siła dająca wsparcie potrzebującym.


źródło: TVN24