Go to content

Najlepsza suszarka do włosów – postaw na profesjonalne urządzenie

Suszarka do włosów znajduje się w niemal każdym domu, bez trudu spotkamy ją w łazience każdej kobiety, która chce szybko suszyć włosy po myciu. Część z Was zapewne właśnie szuka nowej suszarki i zastanawia się, jaką suszarkę do włosów wybrać, by odpowiadała ona potrzebom włosów. Możemy mieć własne wymagania i własne założenia co do tego, jakie parametry techniczne chcemy mieć do dyspozycji.

Mówiąc o dobrej suszarce mamy na myśli urządzenie o bardzo dobrej jakości. Jak jednak poznać, która to jest najlepsza suszarka do włosów? Regulacja temperatury to absolutna podstawa, aby móc suszyć różne rodzaje włosów. Ale to nie wystarczy. Liczą się akcesoria z zestawu, technologia jonizacji czy inne technologie.

Z pewnością zainteresuje Cię suszarka, która nie niszczy włosów

Wiele osób pragnie mieć suszarkę, która nie niszczy włosów. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zawsze wysoka temperatura zawsze ma jakiś wpływ na włosy. Nasze pasma nie przepadają za gorącem. W związku z tym producenci wyposażają swoje suszarki do włosów w przeróżne nowoczesne technologie, które minimalizują negatywny wpływ temperatury i mają za zadanie chronić włosy. Dlatego teraz absolutnym must-have jest technologia jonizacji. Zdecydowana większość profesjonalnych suszarek ma generator jonów lub jest wykonana z materiału takiego jak turmalin, który ma naturalne właściwości jonizujące i pielęgnujące włosy. Jonizacja chroni włosy przed elektryzowaniem i znacznie zmniejsza ilość lewitujących włosków. Sprawia też, że włosy wyglądają dużo lepiej i nie są napuszone. Warto wiedzieć, że wysoka temperatura podczas suszenia rozchyla łuski włosów, co może powodować, że stają się bardziej szorstkie. Dlatego właśnie ujemne jony emitowane przez suszarkę mają doskonały wpływ na włosy. Domykają łuski włosów i dzięki temu pasma są gładkie, miękkie w dotyku i bardziej błyszczące. Co ważne, tak przygotowane włosy można po suszeniu dużo łatwiej modelować i poddawać stylizacji. Jeśli szukasz suszarki do włosów, które są cieńsze i delikatniejsze, to zwróć baczną uwagę na możliwości regulowania temperatury oraz na kilka prędkości nawiewu. Wtedy możesz wybrać własną kombinację tak, by skutecznie wysuszyć włosy, zyskać dobre efekty stylizacji, a  jednocześnie nie przegrzać skóry głowy.

Zobacz profesjonalne suszarki z funkcją jonizacji: https://www.fryzomania.pl/category/suszarki-do-wlosow w sklepie gdzie kupują fryzjerzy!

Różne poziomy mocy suszarki

Rozpoznanie poziomu mocy suszarki jest bardzo łatwe. Dzięki temu, że moc (oraz pobór energii) są zaraz po nazwie urządzenia głównym parametrem i bardzo często podawanych. Wartość mocy suszarki poznamy poprzez odczytanie liczby Watów. Jak można się domyślać, wysoka wartość Watów wskazuje na większą moc, co oczywiście przekłada się na szybkie suszenie włosów i większe możliwości jeśli chodzi o wydajność. Suszarki do użytku domowego lub profesjonalnego mają zazwyczaj min. 1600 W. Jeśli chcemy kupić suszarkę podróżną, to ta wartość może być niższa. Jeśli jednak chcemy suszyć włosy szybko lub też mamy gęste i grube włosy, to warto zaopatrzyć się w suszarkę o większej mocy, najlepiej powyżej 2000 Watów. Bez względu na moc suszarki pamiętajmy, że suszenie włosów powinniśmy rozpocząć dopiero po ich wstępnym osuszeniu ręcznikiem poprzez odsączenie nadmiaru wody do materiału. Na www.fryzomania.pl możesz spotkać profesjonalne suszarki które osiągają 2400-2600W i bardzo duży przepływ powietrza. Takie suszarki wybierają zazwyczaj fryzjerzy i kosztują ponad 300zł. 

Mała suszarka idealna w podróż

Najlepsza do zabrania w podróż jest suszarka podróżna, czyli mówiąc inaczej – suszarka mini. Niestety zazwyczaj suszarki hotelowe nie spełniają podstawowych wymagań, więc warto mieć swoją własną małą suszarkę. A przy okazji urządzenie można zabierać także w inne miejsca, gdzie zamoczymy włosy, na przykład na basen. W tym celu przyjrzyjmy się zatem suszarkom kompaktowym, które mogą mieć sporą moc jak standardowe suszarki, ale są mniejsze i łatwiej je spakować do walizki.

Dodatki: dysze i dyfuzory

Dla wielu z nas samo suszenie to nie wszystko. Suszarka ma znacznie większe możliwości. Może nam pomóc w stylizacji włosów, wyciąganiu ich na szczotce czy też unoszeniu włosów od nasady. Do profesjonalnych suszarek dołącza się specjalne dysze, czyli koncentratory, których zadaniem jest koncentracja powietrza w danym miejscu. Ułatwia to modelowanie i zapobiega stratom energii. Z kolei do suszenia kręconych włosów niezbędny jest dyfuzor, czyli specjalna, szeroka końcówka, która zapobiega przegrzaniu loków i ich rozprostowaniu. Włosy mają ładniejszy skręt i nie są przesuszone.