Go to content

Nie dołuj się, bądź dla siebie dobra i ciesz się życiem. Pamiętaj o tych 6 rzeczach

Fot. iStock / yulkapopkova

Łatwiej jest relaksować się i cieszyć życiem, gdy otoczenie temu sprzyja. Jednak nawet wbrew jesiennej szarzyźnie za oknem, spadku energii a co za tym idzie, nastroju, nadal możesz czerpać z życia pełnymi garściami. Wszystko to, czego pragniesz, może stać się twoim udziałem.

Odrzuć lęk i uwierz, że pozytywne myślenie ma wielką moc

Osoby, które traktują same siebie po przyjacielsku, mają w życiu lżej. I nie ma w tym krzty przesady — łatwiej jest zawierać przyjaźnie, znaleźć idealną pracę i cieszyć się drobnostkami, jeśli mamy pozytywne podejście do życia. Dołowanie się, marnowanie czasu na przeżywanie lęku i obaw, jedynie podcina skrzydła, odbierając szansę na sukces. Jak postępować, by chwytać dobre chwile, doceniając własną osobę i to, co nas spotyka?

1. Uwierz w siłę snów i marzeń

Mówi się, że myśli i marzenia cła nie płacą. Tym bardziej nie ma sensu ich sobie dozować, ale pozwolić im stać się fantastycznym napędem do potrzebnych zmian. Jeśli coś nie daje spokoju, warto wziąć się z tym za bary, nie odpuszczać pochopnie. Marzenia pomagają nabrać pewności siebie. Nikt nie może odebrać ci wiary w zdolność do osiągnięcia sukcesu. Zaufaj sobie i działaj, bo marzenia się spełniają, gdy naprawdę się w nie wierzy.

2. Każdy dzień może stać się tym najlepszym

Nieważne, czy udało ci się zrobić coś wielkiego, czy odnieść drobny sukces, pomóc komuś, robiąc coś dobrego. Ważne, że takie rzeczy składają się na całość, bo sukces przychodzi w małych krokach. Pamiętaj, że codziennie uczysz się na swoich błędach i nawet jeśli miałaś dziś zły dzień, potraktuj to, jak naukę i krok do przodu.

3. Kochaj swoje prawdziwe oblicze

Zamiast udawać kogoś, kim nie jesteś i spinać się dla innych, stawaj przed lustrem i mów o sobie dobrze. Polub swoje niedoskonałości, bo nie można oczekiwać dawania pozytywnej energii innym ludziom, gdy nie dajesz jej sobie w pierwszej kolejności. Otwórz swoje serce na własne potrzeby, łatwiej będzie ci zarówno dawać, jak i odbierać dobro.

4. Ponoś odpowiedzialność za swoje działania

Nikt nie może być odpowiedzialny za twoje życie, bo tworzysz swoją własną rzeczywistość, kształtujesz każdy swój dzień. Zrzucanie na innych odpowiedzialności za swoje działania, nie przybliży cię do szczęścia, bo ty sama wiesz, co najlepiej ci służy.

5. Najlepsze przed tobą

Nawet jeśli twój z założenia pozytywny nastrój rozpierzcha się w trybie natychmiastowym, bo coś nie wyszło, jutro czeka cię nowy dzień. Nowy i dobry z założenia, więc wykorzystaj nową szansę na odrobienie straty. Wierząc, że nowy dzień przynosi nowe szanse, łatwiej jest dostrzec pozytywy i przyciągać dobre myśli i pozytywne działanie.

6. Doceń każdy miniony dzień

Zauważaj dobre rzeczy i dobre osoby w swoim otoczeniu. Nie możesz wpłynąć na to, co się stało, ale masz wpływ na to, co zrobisz dalej. Bądź wdzięczny za to, co cię spotyka i traktuj każdy dzień jak cud. To naprawdę wiele, że możesz na nowo wstawać i podejmować kolejne starania wna drodze do spełniania marzeń.


źródło: www.lifehack.org