Go to content

Napisała list do żony swojego byłego chłopaka. A w liście… „instrukcja obsługi”

Fot. iStock/ipopba

Napisać list do przyszłej żony twojego byłego partnera? Nawet takiej, której on jeszcze nie spotkał? Po co? Dlaczego? Żeby powiedzieć jej, że się żałuje, że powinna doceniać mężczyznę, za którego wyjdzie za mąż…? A może są inne powody? Przeczytajcie.

Droga Tajemnicza,

Nigdy się nie spotkałyśmy i wątpię, czy kiedykolwiek to zrobimy. Jednak to, że nie wiem, kim jesteś, nie powstrzyma mnie przed próbą rozmowy z tobą, przed powiedzeniem ci kilku rzeczy. Byłam o ciebie zazdrosna. Zazdrościłam ci.

On jeszcze ciebie nie spotkał. Ale jestem pewna, że gdzieś tam jesteś, że za chwilę wkroczysz w jego życie. Że ta magia się „zadzieje” i zaczniesz z nim żyć. Wiem, że przeczytanie czegoś, co kiedyś napisała jego była dziewczyna, jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, którą chciałabyś zrobić, ale zostań tu ze mną przez chwilę.

Moja i jego droga skrzyżowały się tylko na kilka miesięcy. Czas i odległość zadziałały na naszą niekorzyść. Wiedzieliśmy, że się zranimy, ale i tak zaryzykowaliśmy. Był to intensywny okres, wypełniony silnymi emocjami.  Wiedzieliśmy, że się rozstaniemy i to było z jednej strony wyzwalające. Moglibyśmy skupić się wyłącznie na pozytywnych aspektach, nie dbając o te wszelkie różnice, które mogłyby spowodować nasze rozstanie, gdybyśmy „naprawdę” byli razem.

Z drugiej strony – bolało. Bolały rozmowy o jego lub moich przyszłych planach, aspiracjach, ślubie lub dzieciach, ale nigdy o nas . Gdy nadszedł czas, pożegnaliśmy się i ruszyliśmy każde w swoją stronę.

Mam nadzieję, że jesteś silną kobietą. Jeśli nie, staniesz się taka. Będą chwile, kiedy zapanuje między wami spokój i przestaniesz się martwić o niego lub wasz związek. Czasy, kiedy on będzie unikał odpowiedzi na pytanie, które nurtuje cię od wielu dni. Będą momenty chaosu.

On nie jest dobry w planowaniu, spóźnia się. Nigdy cię nie zdradzi, ale potrafi docenić piękno innych kobiet.

Nie usłyszysz od niego często: „kocham cię”.

Będziesz zła, smutna i zdesperowana, ale z czasem zrozumiesz. To facet, który potrzebuje ciszy i spokoju, by usłyszeć samego siebie, by docenić to, co ma. Długo myśli, zanim odpowie na twoje pytanie, ponieważ chce dać ci przemyślaną i szczerą opinię. Nie dba o odrobinę bałaganu i dokładny timing, ponieważ jest spontaniczny i żyje chwilą. Nie może powstrzymać się od szukania piękna wokół siebie, ponieważ jest to część jego ogólnego spojrzenia na życie. Nie wyraża uczuć słownie, ponieważ wcześniej został zraniony i sam się chroni, ale każdego dnia udowadnia swoją miłość poprzez mnóstwo drobnych rzeczy, które dla ciebie robi.

Jeśli nauczysz się akceptować go takiego jakim jest, jako całość, będziesz z nim szczęśliwa. Mimo, że na pozór jest małym chłopcem, tak naprawdę jest dorosłym mężczyzną, jakiego zawsze pragnęłaś. Kocha swoją rodzinę i przyjaciół, lubi swoją pracę i wie, czego chce. Będzie szanował i cenił ciebie. Będziecie razem dojrzewać. On nauczy cię kochać życie i cieszyć się chwilą. Pomoże ci być najlepszą wersją siebie. Bezwarunkowo będzie cię wspierał w realizowaniu twoich marzeń, ale nie będzie się bał powiedzieć ci, jeśli będzie uważał, że robisz błąd. Będzie lojalnym mężem i kochającym ojcem. Mogłabym pisać więcej, ale myślę, że reszta należy do ciebie – ty musisz ją odkryć.

Zmienił mnie. Jestem pewna, że ciebie również zmieni w najlepszy możliwy sposób. Bądź miła, kochająca i cierpliwa. Nigdy nie pozwól mu odejść.


Na podstawie: thoughtcatalog.com