Lifestyle

Najwięcej osób podejmuje decyzję o rozwodzie 8 stycznia. To dzisiaj!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 stycznia 2018
Fot. iStock/mofles
 

8 stycznia nazywany jest przez adwokatów w Wielkiej Brytanii  „dniem rozwodu” z powodu wzrostu liczby par, które rozważają w tym dniu zakończenie małżeństwa. Jak mówią eksperci – decyzje o rozwodzie najczęściej zapadają po Świętach. Jeszcze w grudniu wiele osób ma nadzieję, że ten wyjątkowy czas coś zmieni w ich relacji. Niestety rozczarowanie, silne emocje, sprawiają, że właśnie w styczniu najczęściej do sądu wpływają pozwy o rozwód. 

Z pewnością jest to także związane z postanowieniami noworocznym – czas na zmiany, na wzięcie życia w swoje ręce, na zadbanie o własne szczęście – te hasła także wpływają na podejmowanie konkretnych decyzji i działań. Początek nowego roku z pewnością rozpoczęciu takim zmianom sprzyja.

Zdaniem ekspertów, którzy w Wielkiej Brytanii zajmują się kwestią rozwodów, to właśnie w styczniu specjaliści zasypywani są falą zapytań o rozwód. Jest to ich zdaniem związane z punktem krytycznym związku osiągniętym właśnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. To czas, kiedy myślimy sobie, że za rok nie chcemy być w tym samym miejscu, z tym samym człowiekiem i pod wpływem często silnych emocji i bodźców podejmuje konkretną decyzję, za którą faktycznie idzie działanie.

Obecnie w Wielkiej Brytanii 42% małżeństw kończy się rozwodem, a małżeństwo trwa przeciętnie około 12 lat.


źródło: independent.co.uk


Lifestyle

13 powodów, dla których facet może unikać seksu

Redakcja
Redakcja
8 stycznia 2018
Fot. iStock/domoyega
 

Utarło się, że prawdziwy facet to taki, który myśli przede wszystkim o seksie, w dodatku naciskający na partnerkę na częstsze kontakty. I z wielką przyjemnością odnotowujemy, gdy faktycznie mężczyzna na nasz widok wręcz przebiera nogami w miejscu na myśl o upojnej nocy. I jakże bolesne bywa rozczarowanie, gdy on nie wykazuje ku temu większych chęci.

Bo jakoś tak dziwnie, prawda? Facet, który nie inicjuje seksu? Wtedy doszukujemy się przyczyn, począwszy od własnej atrakcyjności, skończywszy na orientacji seksualnej partnera, która powoduje oziębłość w łóżku. A jakie są najczęstsze przyczyny abstynencji seksualnej?

13 powodów, dla których facet unika seksu 

1. Nie ma zbyt wielkiego doświadczenia

Mężczyzna może mieć blokadę przez seksem, jeśli nie może pochwalić się wielkim doświadczeniem. Jego niepewność siebie mogą wzmacniać dodatkowo twoje wymagania i złote góry, które sobie obiecujesz po wspólnych nocach.

2. Przerażasz go swoimi seksualnymi fantazjami

Udziwniony seks, który jest twoim marzeniem, nie musi odpowiadać twojemu facetowi. Erotyczne akcesoria, przebrania i odgrywanie ról musi pasować obojgu partnerom. W przypadku, gdy masz wysokie wymagania, on może się zniechęcać i unikać współżycia.

3. Jest emocjonalnie zablokowany

Jeśli między wami stało się coś, co rzuciło cień na wasz związek (kłamstwa, zdrada), facet może nie czuć się pewny w relacji i unika bliskości. Bez wzajemnego zaufania trudno być ze sobą na 100%, a dla wielu facetów właśnie to oznacza seks. Może mieć także niemiłe wspomnienia z poprzednimi partnerkami i stąd niechęć do powtórzenia przykrych doświadczeń.

4. Boi się kompromitacji

Jeśli za każdym razem liczysz na wielogodzinny maraton seksualny, facet może nie podzielać twojego entuzjazmu. Wielu z nich wystarczy dosłownie 5 minut, by było po sprawie. Gdy twoje oczekiwania i jego możliwościowi mocno się rozjeżdżają, trudno wymagać, by facet dobrowolnie poddawał się upokorzeniu i cię rozczarowywał.

5. Nie potrafi cię rozbujać

Jeśli nie kręci go gra wstępna, bo lubi tylko szybkie numerki, a ty pragniesz, by on cię powoli rozpalał, możecie mieć problem. Brak umiejętności czy zwykła niechęć do ciekawej seksualnej rozgrzewki sprawia, że wasz bliskość może bardzo zgrzytać. Nic dziwnego, że ty napierasz, a on ucieka.

6. Taki ma temperament

Nie każdy facet musi być bogiem seksu. Południowy temperament nie jest jedyną możliwością u facetów, więc normalne jest, że jeden czy drugi będzie wolał kochać się raz na dwa tygodnie.

7. Jest religijny

Może być i tak, że wyjątkowo religijny partner poprosi cię o wstrzemięźliwość do dnia ślubu. Dla pewnych osób czystość i zachowanie dziewictwa jest jedną z najważniejszych zasad, których nie będą chcieli naginać.

8. Jest staroświeckim dżentelmenem

To jeszcze inny, praktycznie wymarły typ faceta, który unika współżycia ze względu na wielki szacunek do kobiet. Facet może okazać się niepoprawnym, staroświeckim romantykiem, który będzie chciał cię dobrze poznać, zanim zdecyduje się w przyszłości na współżycie.

9. Przeszkadza mu fizyczność

Przeszkodą w nawiązaniu satysfakcjonując relacji między kobietą a mężczyzną, może być fizyczność. Szczególnie gdy facet wstydzi się otwarcie rozmawiać, może nie chcieć przyznać, że odrzuca go zapach twoich miejsc intymnych lub np. owłosienie. Może również wstydzić się własnego ciała, bo przecież mężczyźni też miewają kompleksy.

10. Jest chory, zestresowany lub zmęczony

Choroba, stres czy zwykłe zmęczenie w inny sposób może odbijać się na różnych osobach. Jeśli partner choruje, a nie chce cię tym martwić, może udawać, że wszystko jest ok, choć z braku sił i dobrego samopoczucia, może unikać seksu. Podobnie w przypadku chorób wenerycznych, do których partner nie ma chęci, ani odwagi się przyznać, bo np. skoczył w bok i się czymś zaraził.

11. Nie jest pewien swojej orientacji seksualnej 

Zdarzają się przypadki, gdy mężczyzna niebędący pewien swojej orientacji seksualnej, wiąże się z kobietą, by zagłuszyć własne „niepokojące” potrzeby. Natury nie da się jednak oszukać i prędzej czy później mężczyzna homoseksualny odsunie się od kobiety, nadal będąc z nią w związku.

12. Nudzi go seks z tobą

Może wina leży po twojej stronie i facet najzwyczajniej w świecie jest znudzony seksem po raz kolejny w tej samej pozycji, w tym samym miejscu i o tej samej porze, bo ty lubisz tylko w „ten” sposób się kochać? Brak spontaniczności zabija młodzieńcze chęci do szaleństw, a nuda w łóżku zniechęca do seksu.

13. Ma kochankę/jest tobą znudzony

To wytłumaczenie, którego żadna z kobiet nie chciałaby u siebie zastosować. Niestety to prawda, że posiadanie atrakcyjnej kochanki, zabija w facecie pociąg seksualny do dotychczasowej, dobrze znanej partnerki. Co bezczelniejsi mężczyźni wprost informują, że jeśli dobrze nie „zjedzą” w domu, „zjedzą” na mieście.

Jak widać powodów niechęci faceta do seksu może być wiele. Od zupełnie błahych, z którymi bez problemu sobie sami poradzicie, po takie, które ciężko jest zrozumieć i wybaczyć. Można być ze sobą i podjąć próbę polepszenia związku przez np. terapię. Można także schować do kieszeni swoje potrzeby i żyć tak dalej. Kwestia tego, czy mimo takich rozbieżności potrzeb, dalej będzie wam ze sobą po drodze?

źródło: www.cosmopolitan.pl


Lifestyle

5 niewinnych rzeczy, które mogą cię łączyć z psychopatami

Redakcja
Redakcja
8 stycznia 2018
Fot. iStock/brown54486

Czasem lepiej nie wiedzieć o pewnych rzeczach. Na przykład o tym, że pewne nasze przyzwyczajenia, cechy i zachowania mogą zbliżać nas do psychopatów! Może to i brzmi dziwnie, ale badacze analizowali cechy ludzi z różnymi zaburzeniami i opisali najczęściej pojawiające się zachowania. To nie oznacza oczywiście, że każda pojawiająca się cecha, zbliża do niebezpiecznych zaburzeń.

Ale z ciekawości warto poczytać, bo psychopaci to nie jedynie osoby o wysokiej inteligencji, braku współczucia lub poczucia winy, a także bardzo impulsywnych. Bardzo często na zewnątrz są nie do rozpoznania, wyglądając niepozornie, zwyczajnie. W dodatku w każdej z tych osób można znaleźć normalne cechy, które pojawiają się u reszty społeczeństwa. Jesteście ciekawi?

5 niewinnych rzeczy, które mogą cię łączyć z psychopatami

1. Psychopaci lubią gorzkie smaki 

Lubisz niesłodzoną, gorzką kawę lub piwo? Oni też. Pokazało to badanie przeprowadzone na 500 ochotnikach. Prowadzący zapytali o ich preferencje dotyczące różnych smaków potraw. Następnie odpowiadali oni na pytania mające ocenić poziom ich agresji. Wynik? Osoby lubiące gorzkie smaki wykazywali pewne niepokojące cechy.

2. Lubią robić sobie zdjęcia

Selfie to nie tylko domena zakochanych w sobie kobiet, ale i psychopatów. Badania przeprowadzone przez Jesse Fox i Margaret C. Rooney na 800 mężczyznach pokazują, że ci lubiący wrzucać swoje poprawiane filtrami selfie do mediów społecznościowych, wykazują psychopatyczne cechy.

3. Psychopata nie „zaraża się” ziewaniem

Nie ziewasz, gdy inni ziewają? Niedobrze. Zaraźliwe ziewanie jest silnie powiązane z empatią. Badania przeprowadzone na 135 osobach pokazały, że psychopaci pozostają niewzruszeni emocjonalnie i o wiele rzadziej ziewają.

4. Listopad miesiącem urodzin psychopatów

Wg statystyk najwięcej psychopatów rodzi się w listopadzie. Strzelec oraz skorpion to znaki zodiaku, które mają największe problemy z osobowością.

5. Psychopata jest szefem

Prezesi firm podobnie jak psychopaci, przejawiają pewne wspólne cechy: są uroczy, egocentryczni, przekonujący, pozbawieni empatii i ukierunkowani na bezwzględne osiągnięcie celu. Statystyki wskazują, że odsetek psychopatów wśród prezesów firm jest 4-krotnie wyższy, niż gdzie indziej.


 

źródło: uwielbiamwiedze.plwww.sciencedirect.com


Zobacz także

Robert Motyka z Paranienormalnych: modlę się, by przyśniła mi się mama i doceniam każdą chwilę z tatą

Serwis Zaadoptuj faceta już w … Turcji. Czy to się uda?

„Kocham cię, ale nie mogę z tobą być”- powiedziałeś. Nie wierzę w to