Lifestyle

My słowianki dobrze wiemy, co podkreśla naszą urodę!

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
17 sierpnia 2016
fot. Screen z Facebooka/ Make up artist Beata Bojda
 

Słowianki i wianki to niekończąca się opowieść. Chyba każda z nas w dzieciństwie czekała na wiosnę, żeby na jej głowie pojawił się piękny wianek z kwiatów. Od kilku lat ich popularność wzrasta. Niezależnie od tego, czy do łask wróciły za  sprawą Donatana i Cleo czy raczej mody na styl etno, powinnyśmy się cieszyć!

Oryginalność słowiańskich wianków i możliwości, jakie dają, postanowiły uwiecznić fotograf Ula Kośka i makijażystka Beata Bojda. Efekt? Oszałamiający! Ich pracami zachwyca się cały świat. I bardzo dobrze!

Kwiaty w naszej słowiańskiej tradycji odgrywają ogromną rolę. Towarzyszą nam przecież od urodzenia aż po sam grób. Wianki były symbolem dziewictwa. Zaraz po ślubie, mężatka nie miała już prawa założyć na swoją głowę plecionki. Dziś kwieciste kompozycje są symbolem kobiecości. Często pojawiają się na letnich festiwalach czy wśród zwolenniczek stylu boho.

Kośka i Bojda pokazują, że nasza tradycja może być idealną inspiracją na każdy dzień, ale i od święta. Nie trzeba szukać daleko, żeby wyglądać pięknie!


źródło: BoredPanda.com


Lifestyle

Kochany Ekstrawertyku, świat jest pełen ludzi zupełnie do ciebie niepodobnych

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 sierpnia 2016
Fot. iStock / AleksandarNakic
 

Drogi Ekstrawertyku!

Piszę do ciebie, choć pewnie właśnie siedzisz tuż obok, żywo gestykulując i opowiadając o czymś głośno i z przejęciem. Z resztą – tak właśnie żyjesz – głośno i z przejęciem, podczas gdy ja chowam się gdzieś i kulę, często niezauważona, próbując wyszeptać to, co dla mnie ważne. Raczej mnie nie usłyszysz. Ale mówmy dziś o tobie.

Chciałabym powiedzieć ci, że naprawdę, czasem mnie zdumiewasz. Twoja energia jest nie do poskromienia, sposób w jaki wchodzisz w relację z nowo poznanymi ludźmi i ich sobie zjednujesz przyprawia mnie o kompleksy. Nie ma w tym ani krzty złośliwości, naprawdę chciałabym mieć twoją odwagę i zdolność nawiązywania nowych znajomości. Gdybym mogła jednak prosić cię o kilka rzeczy, nasze relacje byłyby dla mnie łatwiejsze. Piszę „dla mnie”, bo myślę, że dla ciebie nie stanowią one problemu – ty bierzesz życie takie, jakim jest i walisz „prosto z mostu” jeśli coś nie idzie po twojej myśli. Stąd też wiem, że dobrze ci ze sobą i że tak jest dla ciebie lepiej, z tym twoim ekstrawertyzmem. Dla mnie – niekoniecznie.

Postawmy sprawę jasno: podziwiam cię i wkurzasz mnie jednocześnie.

Zajmujesz dużo miejsca

Czasem tyle, że dla innych nie zostaje już go wiele. Proszę pomyśl o tym, by zostawić trochę przestrzeni innym, tym, którzy cię otaczają, wśród których przebywasz, pracujesz, relaksujesz się. Masz zawsze tyle spraw, o których natychmiast musisz powiedzieć. Wymagasz tyle uwagi, chcesz by cię wysłuchano zawsze i na twoich zasadach. Ale nie żyjesz tu sam, pamiętaj o tym. Uszanuj to.

Zazdroszczę ci odwagi, ale mam żal, że mnie nie doceniasz

Świat wydaje się być stworzony dla takich jak ty. I tacy jak ty, zdają się dążyć prosto do celu. Nawet jeśli go nie osiągną, zrobią wokół siebie tyle hałasu, by każdy zauważył i docenił wysiłek, jakim twoje próby były okupione. Masz talent – najbardziej banalne przeciwności losu potrafisz przestawić jako fascynujące przygody, w których dzielnie brałeś udział.

Proszę, przestań tyle o sobie krzyczeć. Daj innym usłyszeć i zauważyć tych, którzy nie potrafią o sobie mówić bez kompleksów, którzy krępują się szukać wymówek dla swoich niepowodzeń.

Mówisz, tyle mówisz…

Ale czy słuchasz, nie tylko słyszysz? Czasem trudno przebić się przez potok twoich słów, jeszcze trudniej uwierzyć, że interesuje cię zdanie czyjeś inne niż twoje. Gdybyś tylko chciał usłyszeć, zobaczyłbyś, że świat nie jest wcale taki czarno- biały.

I jeszcze muszę ci powiedzieć, że krępują mnie twoje bezpardonowe wyznania, twoje opowieści o najbardziej intymnych historiach z twojego życia, o przypadkowym seksie albo, o tym wcale nie przypadkowym, z partnerem, tuż przed poranna kawą. Mówisz, że po prostu nie jesteś pruderyjny, ja uważam, że brak ci wyczucia.

Te uściski, to poklepywanie po plecach

Bywasz wylewny, bardzo wylewny, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, czy innym odpowiada twoja nieskrępowana bliskość? Nie znamy się dobrze, to znaczy – ty nie wiesz o mnie zbyt wiele. Czuję się niezręcznie gdy bez pytania skracasz dystans między nami. Na przywitanie naprawdę wystarczy mi zwykłe „dzień dobry”.

Jesteś dla wszystkich i trochę dla nikogo

Obserwuję cię, kiedy rozmawiasz z innymi. Zawsze w środku, zawsze głośno, trochę jak w teatrze jednego aktora. Koncentrujesz się tylko na tym, co sam chcesz powiedzieć. Jesteś, za chwilę już cię nie ma. Twoje uczucia widać na twojej twarzy od razu, to , że bywasz nieobecny myślami, również.

Świat jest pełen różnych ludzi. Cześć z nich jest do ciebie zupełnie niepodobna. Tak jak ja. Znajomi mówią, że ciebie można tylko albo kochać, albo nienawidzić. Uczucia pośrednie nie wchodzą w grę. Jeszcze nie zdecydowałam, do której z tych dwóch emocji mi bliżej, ale szanuję cię. A dziś, kolejny raz, po cichu ustąpię z twojej drogi.


Lifestyle

Jeśli kochasz silną kobietę, zawsze o tym pamiętaj

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
17 sierpnia 2016
Jeśli kochasz silną kobietę, zawsze o tym pamiętaj
Fot. iStock / LisaAnfisa

Jest przebojowa, kreatywna i doskonale radzi sobie sama ze wszystkim. Silna kobieta nie boi się spełniać swoich marzeń, ani wymagać dużo od innych, bo wymaga dużo od siebie. Zgoda, życie z nią może wcale nie jest takie łatwe. Za to jej siła potrafi motywować do działania. Nieważne, czy jesteś w związku z silną kobietą, czy jest nią twoja mama lub przyjaciółka, a może sama nią jesteś. Oto kilka rzeczy, o których powinniśmy pamiętać!

1. Ceni sobie uczciwość 

Nieważne czy chodzi o życie zawodowe czy tą całkiem prywatną strefę. Jest osobą pełną honoru, a uczciwość zawsze stawia na pierwszym miejscu. Dzięki temu jest przykładem dla innych.

2. Ciągle mierzy wyżej 

Niezależnie od tego, w którym momencie swojego życia jest, ciągle mierzy wyżej. Dla niej nawet niebo nie jest limitem! Zawsze będzie wymagała od siebie więcej, niezależnie od sytuacji.

3. Potrafi spojrzeć na siebie krytycznie 

Może dla ciebie jest idealna, ale ona zna siebie samą na tyle dobrze, że potrafi wskazać swoje wady bez mrugnięcia okiem. Dzięki temu ciągle się doskonali, co może cię zaskoczyć. Nie martw się, siebie samą także ciągle zaskakuje – udowadniając sobie, że jest silniejsza niż myśli.

4. Pracuje nad sobą, więc wymaga tego samego od ciebie 

Silna kobieta potrafi przyznać, że nie jest perfekcyjna. Dzięki znajomości swoich wad, potrafi nad nimi pracować. Chce stawać się lepszą osobą każdego dnia, a jeżeli ty pragniesz być miłością jej życia – wymaga tego samego od ciebie. Razem łatwiej!

5. Oczekuje uprzejmości 

Kobiety ogólnie mają tendencję do zachowywania się z ogromną uprzejmością w stosunku do innych. Dodatkowo z chęcią otaczają swoich bliskich opieką i czułością. Tego samego oczekuje od ciebie.

6. Wie, że może mieć więcej niż jej się wydaje 

I wcale nie wywodzi się to z pychy, ale bardziej z pewności siebie i ciągłego przekraczania barier. Może mieć gwiazdę na niebie, a nawet słonia w karawce, tylko jeszcze o tym nie pomyślała. Ale kiedy już pomyśli…

7. Prosi o to, czego potrzebuje 

Silna baba to taka, która potrafi poprosić o to, czego potrzebuje. Niezależnie  od tego, czy chodzi o podwiezienie do pracy, prywatny samolot czy po prostu pobycie z nią przez chwilę. Komunikowanie swoich potrzeb to jej ogromny atut, który ludzie w jej otoczeniu powinni wykorzystać.

8. Potrafi zrobić dokładnie to samo, co facet 

I nigdy nie można w to wątpić. Wkręcenie żarówki, złożenie mebli, a nawet zmiana gniazdka – to dla niej żaden problem!

9. Doskonale wie czego chce 

I nie próbuj kwestionować jej decyzji. Gwarantuję, że przemyślała ją już setki razy i dobrze wie, co robi!

10. Wiele w życiu wycierpiała

I właśnie to sprawiło, że dzisiaj jest tak silną osobą. Przeszłość nie jest jej definicją, ale na pewno jest zarodkiem jej ogromnej siły.

11. Wie, że jest wrażliwa 

Tak, tak każda kobieta jest wrażliwa, czasem nawet za bardzo. Silne kobietki wiedzą jednak, że czasami zbytnie otwieranie się przed innymi ludźmi sprawia, że jesteś bardziej podatna na zranienia. Dlatego też ufają nielicznym, a swoją wrażliwość zachowują dla najbliższych.

12. Patrzy na świat z optymizmem 

Każdy ma swoje wzloty i upadki, ale ona we wszystkim szuka lekcji, dzięki której będzie jeszcze silniejsza. To cecha, której trzeba się od niej uczyć!

13. Nie potrzebuje pomocy… 

Jest niezależna, potrafi radzić sobie zupełnie sama ze wszystkim, aczkolwiek…

14. …wie, kiedy o nią poprosić 

… i robi to tylko w momentach, w których naprawdę potrzebuje pomocnej dłoni. Zna swoje słabości i nie zrobi nic, żeby zaszkodzić innym, ale i sobie samej.

15. Wstawia się za słabszymi 

Jest miła, sympatyczna, ale kiedy trzeba, potrafi ostro zareagować. Kiedy widzi, że słabszym dzieje się krzywda i nikt o nich nie walczy, ona staje w ich obronie. Niezależnie od tego, jakie mogą być konsekwencje. Zawsze stanie po stronie dobra.

16. Przyznaje się do błędów 

To jej największa zaleta. Kiedy zrobi coś źle, nie boi się do tego przyznać. Nie miała racji w kłótni? Przeprosi. To właśnie za tą umiejętność cenią ją ludzie.

17. Ma niekończące się zapasy miłości 

Jej serce jest naprawdę ogromne. Chętnie dzieli się z innymi, pomagając im i otaczając opieką. Miłość jest dla niej ogromną wartością i dlatego bardzo ostrożnie wybiera osoby, którym decyduje się powierzyć kawałek serca.

18. Wyraża swoją wdzięczność 

Wie, że ma w życiu niesamowite szczęście i potrafi się nim dzielić. Jednocześnie zawsze chce, żeby ludzie na jej drodze czuli się docenieni, dlatego też obdarza ich prezentami. Dziękuje za wszystko, co ją w życiu spotkało i nie boi się tego okazywać.


źródło: PowerOfPositivity.com 


Zobacz także

10 koszmarnych lekcji randkowania prosto z seriali

Bez zobowiązań to można „uprawiać seks”, pogadać przy winie. Ale kochać się nie da

Matka na balandze. Jak to dobrze wyrwać się w sobotni wieczór z kieratu