Go to content

Nie możesz znaleźć odpowiedniego partnera? Spokojnie, prawdopodobnie jesteś zbyt inteligentna

Fot. iStock/shironosov

W przypadku pań, wysoki poziom inteligencji zmniejsza szanse na znalezienie odpowiedniego, życiowego partnera. U panów jest na odwrót. Liczne badania przeprowadzone przez niezależnych psychologów, wykazały, że inteligentne kobiety częściej zostają singielkami niż wchodzą w trwałe związki.

Czasem chodzi tu o egoistyczną naturę mężczyzn, którzy nie chcą konkurencji w codziennym, domowym życiu, czasem o oczekiwania i wymagania samych kobiet, które w konfrontacji z kompetencjami potencjalnych partnerów okazują się nierzeczywiste. Inteligentne kobiety są cierpliwe, dojrzałe i wystarczająco świadome, by wybrać dobrze. Wolą zaczekać, niż wejść w związek z niewłaściwym facetem.

Badania przeprowadzone przez jeden z  brytyjskich uniwersytetów wykazały, że wysokie IQ u pań jest odwrotnie proporcjonalne do ich szans na znalezienie odpowiedniego partnera. U panów, sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Dlaczego?

Mężczyźni nie chcą być w związku ofiarami kompleksu niższości

Wielu mężczyzn nie chce mieć partnerki, która odniosłaby większy sukces i byłaby od nich mądrzejsza. Unikają „kłopotów” w postaci silnej osobowości i niezależności ukochanej.

Mężczyźni nie chcą, by kobieta utrudniała im realizację kariery zawodowej

Wybierają więc kobiety, które nie są bardzo „zorientowane” na karierę i mogą zająć się domem.

Inteligentne kobiety oczekują wsparcia ze strony partnera

Wsparcie jest dla nich priorytetem. Pomoc finansowa, kwalifikacje i inne czynniki są drugorzędne. Panowie jednak w wielu przypadkach nie są w stanie wesprzeć należycie swoich ambitnych partnerek, bo przeszkadza im w tym ich…ego.

Niepowodzenia w poprzednich relacjach zniechęcają do miłości

Gorzkie doświadczenia z poprzednich związków sprawiają, że panie szukają alternatywy spełnienia w postaci większego poświecenia dla pracy zawodowej, rozwoju.

Kobiety bywają zbyt wybredne

Szukają partnera, z którym będą się dobrze rozumiały, który będzie motywował je do dalszego rozwoju. Fakt, że posiadają określone kompetencje (intelektualne i zawodowe) sprawia, że często trudno im zaimponować. Kiepskie komplementy i pochlebne słowa nie wystarczą.

Panie wolą być niezależne

Bo zdają sobie sprawę z tego, że związek wprowadzi w ich życiu pewne ograniczenia. Bo widzą, kiedy mężczyzna zaczyna je kontrolować.

Żeby spędzić ze sobą całe życie, trzeba znacznie więcej niż wzajemne przyciąganie i zauroczenie. Inteligentne kobiety wiedzą, kiedy nadchodzi pora na kompromisy, a kiedy „to się po prostu nie uda”.


Na podstawie: themindsjournal.com

Daj się poznać – weź udział w naszej sondzie.