Lifestyle

Niech mowa nienawiści nie będzie naszym chlebem powszednim. Bardzo ważny przekaz! Obejrzyjcie koniecznie #NaszChlebPowszedni

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 kwietnia 2018
Fot. Screen /You Tube
 

„W naszej piekarni pewnego dnia chleb upiekły osoby najbardziej narażone w Polsce na wykluczenie i mowę nienawiści. Chleb, który upiekli, kupowali klienci. Następnie zostali oni zaproszeni na zaplecze, aby poznać piekarzy. Jak zareagowali?”. Tak zapraszają  twórcy filmu #NaszChlebPowszedni CHLEBEM I SOLĄ oraz Otwarta Rzeczpospolita. Chleb pieką uchodźcy gej, Żyd, muzułmanin…

Niby nic takiego. Zwykła piekarnia, zwykły codzienny chleb, a jednak tym razem inaczej. Tym razem chleb wyrabiają i dbają o to, by był jak najsmaczniejsi ci, którzy w Polsce w ostatnim czasie nie czują się dobrze. Jest w nich niepokój, strach przed nienawiścią, agresją, rasizmem. A oni pieką dla nas chleb pytając, czy smakuje inaczej, gdyby przygotował go Polak.

Wzruszyłam się. Bardzo. Bo takich głosów jak ten jest zdecydowanie za mało. Słyszymy, jak Polacy  obrażają, wyzywają, krzyczą podczas marszów, wysyłają obraźliwe maile, czytamy napastliwe komentarze pod wieloma wpisami na mediach społecznościowych. Tymczasem głos zabierają ci, w których nienawiść uderza. Mówią, że gdyby mogli jeszcze raz wybrać, przyjechaliby do Polski… Obejrzyjcie koniecznie. Zatrzymajcie się przy tym filmie… W końcu wszyscy jesteśmy tacy sami… niedoskonali.

Podajcie dalej. Proszę, pokażmy, że nie zgadzamy się na mowę nienawiści. Niech nie ona będzie naszym chlebem powszednim.

 


Lifestyle

Co oznaczają słowa „będę cię kochał”, w zależności od znaku zodiaku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 kwietnia 2018
Następny

„I będę cię kochać, dopóki…”. No właśnie. Wiecie, co oznacza takie wyznanie w ustach upartego Barana, a co, gdy wypowiada je romantycznie usposobiony Rak?  Sprawdźcie koniecznie, co oznaczają słowa miłości, zależnie od tego jaki znak zodiaku ma wasz partner 😉

Będę cię kochać…

Baran: … dopóki mnie nie zdradzisz!

Baran to znak Marsa, boga wojny. Nic więc dziwnego, że każdy dzień jego życia to jakaś walka o to czy tamto…  Są gotowi walczyć do końca i zdobywać do końca. Ale zdrada przekreśla wszystko.

Byk: … dopóki nie złamiesz mi serca

Byka bardzo łatwo zranić, ale trudno zniszczyć. Jest… byczy i dość stabilny, mimo niepohamowanych wybuchów emocji.  Wytrzyma wszystko, co życie rzuca mu pod rogi… A jego serce najłatwiej złamać niesprawiedliwą krytyką.

Bliźnięta : … dopóki nie spróbujesz mnie przechytrzyć

Bliźniak  jest mistrzem oszustwa, rządzonym przez Merkurego, planetę komunikacji, handlu i spraw intelektualnych. Kiedy zdadzą sobie sprawę, że próbujesz ich oszukać, być sprytniejszy, to będzie koniec waszej relacji.

Rak: … dopóki mnie nie porzucisz

Dobre, silne relacje stanowią dla Raka środek równowagi, punkt odniesienia w życiu.
Rak to znak zaborczy, dla którego bezpieczeństwo emocjonalne ma kluczowe znaczenie! Będzie cię kochać, dopóki nie pomyślisz, że nie jesteś godny jego miłości i zaufania i znikniesz.  Szansy na powrót nie będzie.

Lew: … dopóki nie zrobisz ze mnie głupka

Lwy są dość opiekuńcze i kochają być doceniane w każdym rodzaju związku. Nigdy ich nie obrażaj, szczególnie w kwestiach wrażliwych i niepewnych. Lwy chcą poznać twoje mocne i słabe strony, nie lubią uczucia, że ktoś wystrychnął ich na dudka. Mają swoją godność i nie będą się kompromitować, a poza tym chcą cię kochać za to, kim naprawdę jesteś, a nie kogo udajesz.

Panna: … dopóki nie zaczniesz kłamać

Panny są dziećmi Merkurego i są uważane za mistrzów krytyki i prawdy. Są w pełni świadome tego, co dzieje się wokół nich przez cały czas i są świetnymi obserwatorami. Stracisz je na zawsze w momencie, gdy zdadzą sobie sprawę, że je okłamujesz.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Kobiety, które zostały oszukane przez swoich partnerów, ostatecznie wygrywają w życiu bardzo dużo!

Redakcja
Redakcja
5 kwietnia 2018
Fot. iStock/SanneBerg

Pamiętasz jeszcze tę rozpacz, to niedowierzanie, upokorzenie, kiedy dowiedziałaś się, że on cię oszukuje, że kłamie, zdradza? A może właśnie mierzysz się z tymi wszystkimi emocjami, o których myślałaś, że nigdy nie będą twoim udziałem, bo przecież „wszyscy, ale on na pewno nie”. Rękę byś sobie dała za niego uciąć.

W całej tej tragedii jest jednak jedna pozytywna rzecz. Według badań psychologicznych, które skupiały się na konsekwencjach rozpadu związku, okazało się, że jest kilka naukowo potwierdzonych korzyści dla kobiet, których związek rozpadł się z powodu oszustwa.

Według dr. Craiga Morrisa, jednego z autorów badania, kobieta, która traci swojego partnera w wyniku zdrady, przechodzi okres żalu i żałoby, ale ostatecznie z tego doświadczenia wychodzi silniejsza. Inteligencja emocjonalna pozwala jej wybierać w przyszłości lepszych partnerów. Kobiety, które zostały oszukane stają się zdecydowanie bardziej pewne siebie. Dlatego w dłuższej perspektywie, to one są wygranymi, a nie ich eks, czy kobieta, z którą postanowił się związać, a która też może być zdradzana. Choć zdrada boli zarówno emocjonalnie jak i fizycznie, to jednak bardzo często przynosi kobiecie ważną rzecz – samorozwój.

Badania pokazują, że w czasie od sześciu miesięcy do roku, kobiety, które zostały oszukane, rozwinęły w sobie wyższą inteligencję emocjonalną. Mają też większą samoświadomość i ogólną niezależność.

To jak, drogie panie? Po czasie smutku i żalu, wyciągajmy wnioski z trudnych doświadczeń i przekuwajmy je na nasz sukces. Niech to my będziemy wygrane!


źródło: Independent

 


Zobacz także

Piękna, zadbana, elegancka odzież bez wychodzenia z domu!

Horoskop na 2022 r. dla każdego znaku zodiaku. Ten rok będzie zupełnie inny niż dwa poprzednie!

Cuda z płynu do mycia naczyń?! Dlaczego nie!