Lifestyle

Mój syn do szkoły zanosił wiertarkę. Czym zaskoczyły was wasze dzieci? Akcja „Lekcja przetrwania”

Redakcja
Redakcja
6 września 2018
Fot. iStock/AGrigorjeva
 

I jak wam mija początek roku szkolnego? Już plan lekcji rozpisany? Nauczyciele znani? Pierwszy stres zażegnany? Wydaje się, że wszystko zaczyna się układać, ale uwaga, nie dajcie uśpić waszej czujności, bo znając życie, za chwilę szkoła nas czymś zaskoczy. Okaże się, że dzieci do szkoły muszą przynieść metalowe elementy – mój syn w zeszłym roku biegał z wiertarką – po niej chyba już nic mnie nie zdziwi. I nie, nie chodzi do szkoły zawodowej, był w piątej klasie podstawówki.

Przygotujmy się na: „Mamo, zapomniałem, potrzebuję na jutro…” i zaczyna się wymienianie – filc (gdzie ja do cholery o 21:00 znajdę filc?), słoik z gumką (a jeszcze takie produkują), flet (serio?), zielnik (jak wysuszyć liście między 22 a 4 rano?).

Z perspektywy czasu oczywiście mnie to śmieszy i pełna podziwu jestem dla kreatywności rodzicielskiej. Ale, żeby nie zaskoczyły was w tym roku tego typu niespodzianki radzę:

  • kupić kilka zeszytów więcej, kiedy nagle przy odrabianiu lekcji okaże się, że to już ostatnia kartka i nie ma gdzie dokończyć zadania (kogo ta sytuacja nie zaskoczyła?)
  • zrobić solidną listę rzeczy potrzebnych do prac techniczno-plastycznych i z nią udać się do sklepu (pamiętajcie o plastelinie, farbach, wycinankach, kleju, jakimś małym pudełku brokatu, guzikach i kawałku materiału – może się okazać niezbędny)
  • zaopatrzyć się w długopisy, które schowacie gdzieś na dnie szuflady, długopisy ktoś w szkole zjada, na bank i często ich brakuje – tutaj polecamy długopisy od naszego sponsora nagród – sprawdzone długopisy marki Pilot
  • wybierzcie się w weekend na spacer i zbierzcie  – szyszki, kasztany, żołędzie, pewnego wieczoru mogą uratować wam szkolne życie.

Czym was najbardziej zaskoczyły dzieci? Co najdziwniejszego musiały przynieść do szkoły i poinformowały was o tym tuż przed północą i jak wybrnęliście z tej sytuacji?

 

Akcja „Lekcja przetrwania”

Chcesz wziąć udział w naszej akcji? Nic prostszego – pod każdym z artykułów dedykowanych naszej akcji znajdziesz pewne zdanie do wykonania. W komentarzu napisz, jak sobie z nim poradziłeś, co zrobiłeś, pomyślałeś, poczułeś.

ZADANIE #3

Napisze w komentarzach pod tym tekstem: czym was najbardziej zaskoczyły dzieci? Co najdziwniejszego musiały przynieść do szkoły i poinformowały was o tym tuż przed północą i jak wybrnęliście z tej sytuacji?

Żeby wam umilić szkolny czas przetrwania, w naszej akcji mamy nie lada nagrody.

Nagrody:

5 x para butów tekstylnych (do wyboru w sklepie) + torba bawełniana z logo firmy Befado

Fot. Materiały prasowe


10 x zestaw składający się z:

– limitowanego zestawu długopisów Pilot, w tym wymazywalna kolekcja FriXion

– plecaka z oddychającymi plecami marki Strigo

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


10 x pasy bezpieczeństwa SmartKidBelt

Fot. Materiały prasowe


5 x karta podarunkowa o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach stacjonarnych 5.10.15.


5 x voucher do sklepu internetowego Wola o wartości 100 zł 


5 x zestaw  Wafli Cienkich. Chia smak składających się z:

– 44 opakowań produktu (smaki gryczane plus jaglane)

 

Czy przekąska może być jeszcze bardziej super??

Podobają ci się nagrody – odwiedź naszych partnerów na Facebooku!

Facebook | Instagram

Facebook

Facebook

Instagram, Instagram

 

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Czas trwania akcji: 29.08.2018 – 28.09.2018. Regulamin akcji znajdziecie TUTAJ.

 


Lifestyle

11 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć, zanim skończy 40 lat

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 września 2018
Fot. iStock/filadendron
 

Kocham mieć prawie 40 lat – zostało mi kilka miesięcy. Czekam aż przekroczę tę magiczną granicę kobiecej dojrzałości. Lubię swój wiek, bo jestem bardziej świadoma, dużo się nauczyłam, wiem, ile jeszcze przede mną. Mam w sobie dużo pokory, ale też pewności. Wiele entuzjazmu, ale też ostrożności. I kilka rzeczy głęboko (za przeproszeniem) w dupie. I dobrze mi z tym. Rozmawiam z kobietami w moim wieku i na podstawie tych rozmów powstała lista rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć zanim skończy 40 lat.

Jak przestać przepraszać

Na litość boską, nie musisz przepraszać swojego faceta za nieogolone nogi, za to że nie zdążyłaś mu zrobić obiadu albo że nie byłaś na zakupach. Serio? Nie przepraszaj za coś, czego nie zrobiłaś, bo nie miałaś na to ochoty lub czasu, bo byłaś zmęczona. Przepraszanie jest w porządku, ale wtedy, gdy naprawdę zrobiliśmy coś złego.

Jak kłamać

I nie chodzi o oszukiwanie i notoryczne kłamstwo, ale o to, że czasami ochrona uczuć drugiej osoby jest ważniejsza od twojej prawdy, która nie musi być słyszana przez wszystkich. To co myślisz, co robisz, to twoja sprawa. „Trzymam kciuki” – choć wiesz, że pomysł ma marne szanse realizacji, ale nie chcesz tłumić entuzjazmu, „Świetnie wyglądasz” – gdy przyjaciółka jest na permanentnej diecie i nie akceptuje swojego ciała. Mów prawdę, kiedy możesz, ale kłam, gdy ktoś inny tego potrzebuje.

Jak przyjąć krytykę

Na pewnym etapie życia każda z nas powinna wiedzieć, że krytyka nie jest śmiertelnym ciosem. Jasne, mógł cię skrytykować szef, koleżanka z pracy postawiła cię do pionu, mama krytycznie, ale trafnie skomentowała twoje zachowanie… Cóż, na krytyce świat się nie kończy, trzeba wyciągnąć wnioski i iść dalej, po prostu.

Jak najlepiej wykorzystać czas dla siebie

Dobrze wiemy, że kilka godzin, cały dzień, a co dopiero weekend bez dzieci i obowiązków bywa rzadkością, pewnie dlatego uczymy się ten czas w pełni wykorzystywać dla siebie. Kiedy nie ma dzieci już nie układamy ubrań, nie myjemy okien, nie robimy porządku w garderobie, wręcz przeciwnie – wykorzystujemy ten czas dla siebie – na spotkanie z przyjaciółkami, na swoją pasję, czytanie książek, a czasami po prostu na błogie lenistwo, którego też w życiu potrzeba.

Jak osiągnąć orgazm

Kobieta mająca 40 lat nie powinna udawać orgazmu, bo doskonale wie, co jej sprawia przyjemność, a co niej i potrafi to powiedzieć albo pokazać swojemu partnerowi.

Jak pielęgnować przyjaźnie

Zdecydowanie bardziej doceniamy obecność przyjaciół w naszym życiu. I wiemy, że nie trzeba wydzwaniać do siebie codziennie, że można zniknąć na jakiś czas, ale że jest ktoś, do kogo możemy odezwać się o każdej porze dnia i nocy i kto bez zbędnych pytań będzie wiedzieć, o co nam chodzi. Przyjaźnie nabierają dla nas większego znaczenia.

Jak dobrze jest czuć się zmęczoną

I że nie ma nic złego w pójściu spać o 21:00, by spać do ósmej rano.

Jak nie przejmować się rzeczami, na które nie mamy wpływu

Potrafimy odpuścić, poczekać na bieg wydarzeń i nie szarpać się z rzeczami, na które kompletnie nie mamy wpływu. Nauczyłyśmy się cierpliwie czekać na rozwiązania, zapanować nad stresem i lękiem i dać rzeczom płynąć swoim własnym torem.

Jak duże znaczenie ma twoje nastawienie

Wiemy już, że życie to 10 procent tego, co ci się przydarza, a 90 procent, jak na to reagujesz. Możesz zostać wśród ludzi, którzy narzekają i niczego w swoim życiu nie zmieniają i wtórować im. A możesz szukać pozytywów, z uśmiechem patrzeć w przyszłość i cieszyć się z tego, co tu i teraz. To twój wybór.

Jak twoje zapracowanie nie czyni cię wyjątkową

Już nie mówisz o tym, ile pracujesz, ile czasu zajmują ci obowiązki. Nie wyliczasz, że jesteś zajęta 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, bo wiesz, że to nie czyni cię lepszą, ważniejszą. Po prostu jesteś zajęta.

Jak dobrze kochać

Kochać siebie – przede wszystkim. I o siebie dbać. I już powinniśmy wiedzieć, że miłość nie potrzebuje fajerwerków, nie jest emocjonalnym rollercoasterem i że dopiero, kiedy pokochamy siebie, pozwolimy się kochać dobrą miłością.


Lifestyle

Pięć osobistych ścieżek, które prowadzą do szczęścia

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 września 2018
Fot. iStock / stock_colors

„Czy jesteś szczęśliwy?” – co byście odpowiedzieli tu i teraz? Czy wiecie, że tylko 33% ludzi z całą stanowczością i przekonaniem odpowiada „tak”.

I chociaż każdego z nas uszczęśliwia coś innego, jest jednak kilka cech osobowości, które pozwalają nam na szybsze osiągnięcie szczęścia i jego zauważenie.

Specjaliści znaleźli pięć różnych osobistych ścieżek, które prowadzą nas do szczęścia.

Entuzjazm

Jeśli masz towarzyską, ekspresyjną i entuzjastyczną osobowość i do tego skłonność do dobrej zabawy, znacznie łatwiej przychodzi do ciebie poczucie szczęścia. Entuzjazm zwiększa naszą satysfakcję z życia i stwarza silniejsze i dobre relacje.

Wycofanie

Często jesteśmy przytłoczeni obowiązkami, nadmiarem bodźców, czujemy się zmęczeni, bezradni. Tymczasem ci, którzy potrafią się wycofać, spojrzeć z dystansem, mniej się angażują w każdą rzecz, jaka ich w życiu napotyka, są mniej neurotyczni, doświadczają mniej lęku. Są stabilni emocjonalnie i lepiej radzą sobie ze stresem. Czy są przez to szczęśliwsi? Z pewnością.

Pracowitość

Perfekcjoniści i miłośnicy wydajności częściej są szczęśliwi. Skłonność do planowania, ciężkiej pracy daje im poczucie wysokiego zaangażowania w życie, brania z niego co najlepsze i korzystania z jego dobroci.

Wrażliwość

Wrażliwość i empatia sprawiają, że troszczymy się o dobre samopoczucie innych, a co za tym idzie – dbamy też o nasz nastrój. Warto pomagać, warto wyciągać do kogoś rękę, dzięki temu nasze życie jawi się nam jako szczęśliwe – i takim faktycznie jest.

Ciekawość intelektualna

Ci, którzy są intelektualnie ciekawi, kochają rozwiązywać złożone problemy, a jednocześnie są otwarci na nowe pomysły, chętnie sięgają po kolejne wyzwania, żeby się rozwijać. Ciekawość świata i życia, ich głód, sprawia, że czują się szczęśliwi.

Eksperci wskazali także, że asertywność i twórcza otwartość dają poczucie dobrostanu, ale mniejszym stopniu niż te powyżej wymienione.

Pamiętajcie, że możemy pracować nad swoimi cechami, niektóre z nich rozwijać. Od czego zacząć? Najlepiej od nauczenia się kontrolowania negatywnych myśli i emocji. Szczęście zależy od nas samych bardziej, niż się nam wydaje.


źródło: Psychcentral


Zobacz także

5 prostych wskazówek, jak zbudować swoją siłę i odporność emocjonalną

Robol prawdę Ci powie! Obiecała sobie, że nigdy nikomu nie opowie tej historii, taki wstyd i upokorzenie

Wiesz co to znaczy, czuć nienawiść do własnej córki? Dla niej wszystko się zaczyna, a mi coraz trudniej patrzeć na nią z miłością

Wiesz co to znaczy, czuć nienawiść do własnej córki? Dla niej wszystko się zaczyna, a mi coraz trudniej patrzeć na nią z miłością