Lifestyle

Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej. Przyjdź i odkryj w sobie talent, niemożliwe nie istnieje

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 czerwca 2017
Fot. Archiwum Agata Steczkowska
 

Mamy swoje życia, swoje kariery, rodziny i obowiązki, ale często wciąż odczuwamy pustkę, którą trudno nam wypełnić. Czas płynie, a my ciągle jeszcze szukamy odpowiedniej dla siebie ścieżki rozwoju osobistego. Jeśli chcecie spróbować odkryć w sobie talent, wspaniałą możliwością będą dla was Mistrzowskie Warsztaty Artystyczne Agaty Steczkowskiej. Najbliższa edycja rusza już 1 lipca, w Starachowicach.

Idea jest prosta: przez 10 dni, we wspaniałej atmosferze będziesz uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach.  Możesz tańczyć, śpiewać, rysować, próbować swoich sił na scenie jako aktor, malować czy rzeźbić. Możesz zrealizować marzenia, przełamać wstyd i strach, zbudować na nowo swoją pewność siebie. Zaskoczyć siebie i innych tym, co potrafisz, choć do tej pory nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Na koniec warsztatów, weźmiesz udział w wielkim przedstawieniu, podczas którego będziesz mógł zaprezentować wszystkim swoje umiejętności, na scenie. Twórcze podejście do nauczania i autorskie programy pomogą ci przełamać wszelkie ograniczenia, zainspirować się do dalszej nauki.A5

Motywacja i ciekawość, chęć odkrywania w sobie talentu, przekraczania swoich możliwości i przełamywania oporów, w połączeniu z profesjonalizmem instruktorów, prawdziwych mistrzów w swoich dziedzinach, prowadzących zajęcia

Mistrzowie to prawdziwe autorytety w swoich dziedzinach, ludzie o zdolnościach pedagogicznych, którzy wiedzą jak pokierować twoim rozwojem, jak zachęcić cię do kontynuacji pielęgnowania odkrytego w sobie talentu.

Na warsztatach nie będzie dla ciebie rzeczy niemożliwych. Tam możesz i potrafisz naprawdę wszystko, dlatego nie usłyszysz słów „nie dam rady”.

Udział w Warsztatach mogą wziąć osoby w każdym wieku, bo talent nie zagląda w metrykę:). Są jeszcze wolne miejsca, więc koniecznie zajrzyjcie na stronę warsztatów na  Facebooku.

 

 

 


Lifestyle

Emocje i postawy, które niesłusznie określamy jako negatywne

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
3 czerwca 2017
Fot. iStock/Borut Trdina
 

Podobno nie ma złych emocji, są tylko te, które przeżywamy w niewłaściwy sposób lub nie umiemy sobie z nimi odpowiednio poradzić. Często jednak pewne uczucia i postawy traktujemy jako gorsze, mówimy, że są złe, negatywne i tym samym nie pozwalamy sobie na bycie autentycznym i szczerym – bo przecież człowiek nie składa się z samych radości, uniesień i wzruszeń! Mieszka w nas także smutek i złość, pojawia się uczucie zagubienia, upór czy bunt- ważne, by nie wypierać ich, pozwolić sobie na ich przeżywanie i dostrzec rolę, jaką pełnią w naszym życiu.

Złość

Złość to uczucie z fatalnym PR-em. Mawiamy, że szkodzi piękności, unikamy jej okazywania, udajemy, że nas nie dotyczy i w ogóle jej nie odczuwamy. A przecież każdy z nas ma prawo do złości! Gdy widzimy niesprawiedliwość lub sami jej doświadczamy, gdy ktoś nas oszukuje lub przekracza pewne granice, coś nam nie wychodzi pomimo naszych starań, pojawia się właśnie złość i nie ma co się oszukiwać, że jest inaczej. Mało tego, tłumienie w sobie tego uczucia prowadzi do jego spotęgowania i narastania wewnętrznego napięcia i frustracji. Lepiej spotkać się ze złością oko w oko, pozwolić sobie na jej okazanie i wyzwolić się z niej – poczujemy się lepiej, zdrowiej i będziemy gotowi, by iść dalej.

Smutek

Uczucie to jest normalną, ludzka reakcją na spotykające nas przykre wydarzenia. Nikt nie lubi być smutnym, ale każdy od czasu do czasu jest. I choć świat dookoła powtarza „keep smiling”, zachęca do pozytywnego myślenia i czerpania radości z każdej chwili, to smutek, płacz, odczuwany żal i poczucie straty pozwalają na oczyszczenie się, wewnętrzne katharsis, emocjonalne odrodzenie. Uczucia te są także sygnałem dla innych – oto ja, wrażliwa, empatyczna, otwarta na emocje. Oto ja – człowiek.

Egoizm

Nikt z nas nie chce, by inni postrzegali go jako egoistę, choć dla własnego dobra, każdy z nas powinien nim po trochę być! Pozytywny egoizm to nic złego – to, że lubisz siebie, akceptujesz własne niedoskonałości i wady, dbasz o swoje potrzeby i od czasu do czasu stawiasz je na pierwszym miejscu, jest wręcz konieczne dla zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Jeśli nikogo nie krzywdzisz swoim zachowaniem to nie musisz się martwić – walcz o swoje marzenia, realizuje pragnienia i ciesz się życiem!

Bunt

Jaki byłby świat bez buntowników i rewolucjonistów! To oni popychają go do zmian, inspirują i motywują. Nie bój się zatem uczucia buntu, który zrodził się gdzieś wewnątrz ciebie – to jasny sygnał, że pora coś zmienić, że jakaś sfera życia przestała ci odpowiadać i wymaga modyfikacji. Zasady są ważne, ale czasami warto je złamać, by odkryć nową jakość i zrobić krok do przodu.

Zagubienie

Czujesz się zagubiona? Wspaniale, bo to oznacza, że przed tobą czas odkrywania, zmian i szukania nowej drogi. Choć poczucie zagubienia nie jest przyjemne, to nie sposób go uniknąć. Każdy człowiek napotyka w swoim życiu na momenty przełomowe, kryzysy, które zmuszają go do zmiany swojej dotychczasowej drogi i obrania nowego kierunku. A to prowadzi do rozwoju, nowych doświadczeń, zwiększania swojego potencjału i poszerzania wiedzy na temat samego siebie.

Podejmowanie ryzyka

Ryzyko kojarzy nam się z niebezpieczeństwem, czymś groźnym i niepewnym. Jedni unikają go za wszelką cenę, inni szukają, gdzie tylko można i wychodzą mu naprzeciw z radością. Pewne jest jedno – nie da się przejść przez życie bez podejmowania jakiegokolwiek ryzyka! Towarzyszy ono każdej zmianie, innowacji, nowości i wcale nie jest niczym złym. Kto nie ryzykuje, ten nie odnosi sukcesów – komfort i bezpieczeństwo są ważne, ale mały dreszczyk niepewności i skok adrenaliny to dopiero życie!

Lenistwo

W dzisiejszych czasach bezczynne siedzenie i leniuchowanie traktowane jest wręcz nagannie – nauczyliśmy się być ciągle zajęci, w biegu, w wiecznym niedoczasie i ze zbyt dużą ilością obowiązków. A przecież każdy z nas potrzebuje chwili odpoczynku i wyłączenia się z życia! Przestańmy ganić się za to, że leżymy po prostu gapiąc się w niebo zamiast gonić za kolejnym projektem i odhaczać punkty z listy rzeczy do zrobienia – takiego lenistwa potrzebuje od czasu do czasu nasz umysł! Potraktujmy to jako przerwę techniczną i inwestycję w siłę do działania, kreatywność i zdrowie psychiczne – brzmi znacznie lepiej, prawda?

Upór

Bycie upartym wcale nie oznacza, że jesteś zamknięta na sugestie i dobre rady innych, ale że trzymasz się wyznaczonego celu i dążysz do realizacji zamierzonych planów. To oznaka twojej wewnętrznej siły, determinacji i niesłabnącej motywacji. Jeśli nie stoisz przy swoim zdaniu jedynie dla przekory lub by nie dać innym satysfakcji, ale czujesz, że jesteś na dobrej drodze i pomimo różnych podpowiedzi, a nawet przeciwności losu, powinnaś się jej trzymać, to idź za głosem intuicji i zaufaj swoim przeczuciom.


Lifestyle

Cudowne! Czy potrafimy troszczyć się o siebie nawzajem? Obejrzyjcie ten krótki, wzruszający filmik i koniecznie pokażcie go swoim dzieciom

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 czerwca 2017
Fot. Screen z Facebooka /f•everything about silence•

Życzliwość i troska to proste gesty, takie, które wcale nie kosztują nas wiele. Jak pokazać komuś, że jest ważny, że ci na nim zależy, że nie jest sam? Bądź uważny i nie odwracaj oczu na to, co czasem niewygodne i smutne. Pomagaj tak, jak potrafisz, jak możesz. Bywa, że wystarczy naprawdę niewiele… A jeśli masz dzieci, konieczne obejrzyj razem z nimi ten krótki, wzruszający filmik. Życzliwości i troski o innych można się nauczyć, trzeba tylko mieć dobry przykład…


Zobacz także

Ile kalorii mają wigilijne potrawy? Sprawdź!

Ile kalorii mają wigilijne potrawy? Sprawdź!

10 motywów, które najczęściej pojawiają się w koszmarach. Czy wiesz, co chce przekazać twoja podświadomość?

10 filmów z podróżą w tle – w sam raz na wakacje!