Go to content

16 rad mężczyzny po rozwodzie. Dziś mówi „żałuję, że nie wiedziałem wcześniej, że…”

16 rad mężczyzny po rozwodzie. Dziś mówi "żałuję, że nie wiedziałem wcześniej, że..."
Fot. iStock/demaerre

Nie ma jednej recepty na udane małżeństwo. Z czasem stajemy się w miłości mądrzejsi, bardziej doświadczeni i dostrzegamy więcej. Pewien mąż, któremu nie udało się uratować swojego związku, spisał kilkanaście rad, które – jest tego pewien – gdyby znał wcześniej, pomogłyby mu nie dopuścić do rozwodu.

Przeczytajcie – może i wam pomogą ocalić w przyszłości związek.

Żałuję, że nie wiedziałem wcześniej:

1. Nigdy nie przestawaj się starać

Nie bądź leniwy w miłości. Ona wybrała ciebie, a ty obiecałeś jej być człowiekiem, który dba o wasze małżeństwo. Dbać o małżeństwo, to znaczy sprawiać, by druga strona czuła się w nim dobrze, by czuła się kochana.

2. Zrób dla niej miejsce w swoim sercu. Tylko dla niej

Są rzeczy, uczucia i myśli, które może znać tylko ona. Nie dopuszczaj do nich nikogo innego.

3. Zakochuj się w niej. Znowu i znowu

Zmieniasz się. Ludzie stale się zmieniają, dojrzewają. Nie jesteś tą samą osobą, która prosiła ją o rękę, kilka lat temu. Będąc ze sobą, codziennie dokonujecie wyboru. Ona nie musi być z tobą. Jeśli nie zadbasz o jej serce, może oddać je komuś innemu, albo zamknąć je szczelnie przed tobą, tak byś już nigdy go nie odzyskał.

4. Zawsze dostrzegaj w niej to, co najlepsze

Skupiaj się na tym, co kochasz. Zawsze wyolbrzymiamy to, na czym się skupiamy. Wyolbrzymiaj to, co dobre.

5. Nie twoją rolą jest ją zmieniać

Twoim zadaniem jest kochać ją, taką jaka jest. A jeśli się zmieni, kochają ją taką, jaka się stała.

6. Bądź odpowiedzialny

Weź pełną odpowiedzialność za swoje emocje, za swoje szczęście. Jeśli zrozumiesz, że to nie ona ma cię uszczęśliwiać, tylko ty sam musisz dbać o ten stan, w waszym związku zapanuje większa harmonia i zrozumienie.

7. Nie wiń jej za swój zły nastrój

Jeśli z jakiegoś powodu jesteś zdenerwowany i zły na nią, to tylko dlatego, że nie radzisz sobie z problemami, które gryzą cię od środka. Daj sobie czas na uspokojenie emocji, spójrz na wszystko z dystansu.

8. Pozwól jej odczuwać różne nastroje, te złe również

Kiedy jest smutna i zła, twoim zadaniem jest być blisko. Niech wie, że ją słyszysz, i że jest ważna. Bądź filarem, na którym zawsze można się oprzeć. Staraj się dostrzec coś więcej niż gniewne słowa i silne emocje.

9. Bądź czasem niepoważny

Nie bierz siebie tak cholernie poważnie. Śmiej się i rozśmieszaj ją. Śmiech sprawia, że ​​wszystko staje się łatwiejsze.

10. Bądź obecny

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy bardzo zajęci. Znajdźcie codziennie choć chwilę dla siebie, a wtedy daj jej nie tylko swój czas, ale i uwagę. Staraj się być z nią wtedy w pełni, wszystko inne jest nieważne, naprawdę.

11. Nie bądź nieomylny

Nie bój się mylić. Będziesz popełniać błędy, ona również. Umiej się do nich przyznać, rozmawiać o nich. Nie musi być idealnie, wystarczy, że będzie dobrze.

12. Daj jej przestrzeń dla siebie

Dbaj o to, by nie zapomniała o swoich potrzebach, zwłaszcza jeśli macie dzieci. Zachęcaj, by chciała się rozwijać, spraw, by miała na to siłę…

13. Naucz się dzielić

Lękami i uczuciami też, tak jak tym, co masz najlepszego. Na tym polega związek, by mieć coś razem.

14. Ufaj i bądź warty zaufania

Potrzeba odwagi, aby w pełni kochać, aby w pełni otworzyć serce i nie obawiać się być sobą. Szczerość i autentyczność są tu kluczem, który otwiera wszystkie drzwi.

15. Przebaczaj, od razu

Wybaczaj natychmiast i skupiaj się na przyszłości, zamiast  dźwigać emocjonalne ciężary z przeszłości.

16. Zawsze wybieraj miłość

To najważniejsza rada trzeba. Zasada, która rządzi wszystkim twoimi wyborami. Ona jest gwarancją, że twojemu małżeństwie nic trwale nie zagrozi.


Źródło: idealist4ever.com