Go to content

Minecraft wchodzi do Lidla! Sieć przygotowała niespodziankę dla najmłodszych

Pościel z kolekcji Minecraft Lidl

Choć od premiery Minecrafta minęła ponad dekada, gra cieszy się niesłabnącą popularnością – wśród osób w każdym wieku. Teraz najmłodsi będą mogli cieszyć się ulubionym motywem w domu i zabrać go do szkoły, bo już od czwartku, 17 sierpnia, w sklepach Lidl Polska pojawiła się specjalna, nowa kolekcja, inspirowana światem Minecraft. Co w niej znajdziemy?

Kultowa gra survivalowa Minecraft jest oparta na prostym, wizualnym stylu rozgrywki. Pozwala graczowi włączyć twórcze myślenie i puścić wodze fantazji, czym zyskała sobie grono oddanych fanów. W zależności od trybu można w niej m.in. budować konstrukcje z charakterystycznych sześcianów czy walczyć z potworami, jak np. zombie i szkielety. Udowodniono też, że edukacyjny moduł Minecraft Education Edition wpływa na zwiększenie kompetencji matematycznych – z tego powodu jest wykorzystywany nawet w szkołach [1].

Specjalnie dla najliczniejszej grupy odbiorców gry, czyli dzieci, Lidl przygotował produkty z kolekcji Minecraft, które znajdą się w sklepach już od czwartku, 17 sierpnia. W ofercie będą dostępne artykuły szkolne, które umilą lekcje każdemu zapalonemu graczowi, w tym: plecak dwukomorowy z odblaskowymi elementami (59,90 zł/1 szt.), piórnik jednokomorowy lub pojedynczy (29,99 zł/1 szt.) czy piórnik tuba (14,99 zł/1 szt.). Prawdziwą gratką będą też ubrania inspirowane grą Minecraft: bluza (34,99
zł/1 szt.), t-shirty (24,99 zł/1 szt.), joggery (47,99 zł/1 para) oraz piżamy (49,99 zł/1 zestaw).

Zwieńczeniem kolekcji jest pościel Minecraft z dwustronnym wzorem, za jedyne 69,90 zł za zestaw, która zapewni małym graczom komfortowy sen.

Zarówno ubrania, jak i pościel, zostały wykonane w 100% z bawełny. Kolorowe sześciany, które będą towarzyszyć młodym miłośnikom gry od rana do wieczora sprawią, że uśmiech nie zejdzie z ich twarzy!

[1] https://education.minecraft.net/en-us/blog/new-study-understanding-the-impact-of-minecraft-in-the-math-classroom