Go to content

Gdzie mieszkał Grey? Gdzie pracował Blomkvist? Oto niezwykła mapa, na której odnajdziesz miejsca znane z książek

Czy zastanawialiście się kiedyś gdzie znajdują się miejsca, o których czytaliście w książkach i czy adresy zapisane na kartach powieści rzeczywiści istnieją? Nie musicie dłużej żyć w niepewności, bo możecie to sprawdzić – poznajcie Mapę Książek, niezwykły projekt, który pokocha każdy fan literatury!

Mapa Książek przypomina zwykłą mapę, ale zaznaczone na niej lokalizacje związane są z miejscami znanymi z literatury. Każda z nich jest opisana – podany jest autor książki, jej tytuł, a także kilka szczegółów na temat danego adresu. Przykładowo, w Londynie znajdziemy dworzec, z którego Harry Potter odjeżdża do Hogwartu, w Vancouver uczelnię Anastasii Steele, a w Olsztynie prokuraturę, gdzie pracowała Teodor Szacki. Dodatkowo przy niektórych lokalizacjach znajdują się cytaty z powieści. Nie obawiajcie się tez spoilerów, bowiem jeśli opis miejsca zawiera szczegóły dotyczące fabuły, pojawia się stosowne ostrzeżenie.

fot. screen ze strony Mapa Książek

fot. screen ze strony Mapa Książek

Mapa Książek podlega nieustannym modyfikacjom – zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać nowe miejsca, za co przyznawane są punkty. Na stronie znajduje się też ranking, który stanowi formę mobilizacji i nagrodę na udoskonalanie strony. Istnieje też możliwość wyszukiwania po tytule książki lub jej autorze oraz lista ostatnio dodanych miejsc.

Mapę znajdziecie tutaj- www.mapaksiazek.pl. Miłego poszukiwania! 😉