Go to content

Megah Markle urodziła! Córeczce nadała symboliczne imiona

Na stronie internetowej fundacji Sussexów Archewell pojawiła się informacja, że Harry i Megahn powitali na świecie córeczkę. Przy okazji zdradzono też imiona dziewczynki.

„4 czerwca zostaliśmy uszczęśliwieni przyjściem na świat naszej córeczki Lili. To więcej, niż mogliśmy kiedykolwiek marzyć” – napisali na swojej stronie internetowej szczęśliwi rodzice. 

Lilibet Diana urodziła się w piątek, 4 czerwca o godz. 11:40. Poród miał miejsce w szpitalu w Santa Barbara. Obie czują się dobrze, są już w domu.

O dacie porodu i imionach spekulowano od miesięcy. Dianę obstawiało wielu komentatorów. Wiadomo, że tragicznie zmarła księżna to niezwykle ważna postać w życiu Harry’ego. Ostatecznie szczęśliwi rodzice postanowili uhonorować i Lady Di, i królową Elżbietę. Lilibet – tak nazywano Elżbietę, kiedy była młoda.

Parze na oficjalnych profilach na Twitterze pogratulowała królowa:

oraz William i Kate:

Na stronie Archewell.com czytamy:

Książę i księżna dziękują za serdeczne życzenia i modlitwy. Oboje cieszą się tym wyjątkowym rodzinnym czasem.

Informację o tym, że Meghan jest w ciąży przekazali przy pomocy pięknej fotografii, na której widać ciążowtly brzuch księżnej. Wcześniej Meghan opowiedziała o ciąży, którą poroniła i o długich staraniach o drugie dziecko.

Jeszcze później, przy okazji słynnego wywiadu u Oprah, para poinformowała, że spodziewa się dziewczynki.

Która w kolejce do tronu jest Lilibet?

Córka Sussexów jest ósma, tuż za swoim bratem Archiem. Nie będzie się od niej oczekiwać pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej. Jej pozycja w linii sukcesji będzie jeszcze niższa, kiedy dzieci Kate i Williama założą rodziny i będą mieć dzieci.

Lilibet Diana prawdopodobnie nie otrzyma żadnegoll tytułu królewskiego. Jej rodzice już po urodzeniu Archiego zdecydowali, że będzie on prywatną osobą, nie ma więc tytułu. Później sami zrzekli się swoich.

Gdyby nie ta decyzja, Archie mógłby nosić tytuł Earl of Dumbarton lub być lordem Archiem Mountbatten-Windsor.

Ponieważ Liliber urodziła się w USA, automatycznie otrzymała amerykańskie obywatelstwo. Jednocześnie ma też oczywiście brytyjskie.