Lifestyle

Mąż ją zdradził i wyśmiewał się z niej z kochanką. Dzisiaj na pewno tego żałuje

Redakcja
Redakcja
24 sierpnia 2018
Fot. Screen z Instagrama /queen b_b
 

Bycie zdradzonym przez najbliższą i ukochaną osobę to jedna z najgorszych rzeczy, jaka można nas spotkać. Tak przynajmniej wygląda na samym początku. Okazuje się jednak, że nawet najtrudniejsze doświadczenia możemy przekuć na sukces, czyli zmianę swojego życia na lepsze. 

Tak właśnie stało się z Betsy Ayala, Amerykanką mieszkającą w Teksasie, która kilka miesięcy po porodzie odkryła, że jej mąż ją zdradza. Jak się dowiedziała? Przypadkiem trafiła na SMS-y między mężem a kochanką, w których oprócz miłosnych wyznań wyśmiewali się z jej tuszy i z tego, jak wygląda. a ona właśnie urodziła dziecko męża, kiedy się dowiedziała.

34-latka była zdruzgotana. „Byłam ze swoim mężem odkąd skończyłam 17 lat, poświęciłam całe życie temu związkowi” – mówiła. Dowiedziała się, że jej mąż nazywa ją wśród znajomych i przy kochance grubą krową – a to tylko jeden z łagodnych epitetów. Była załamana, jej świat rozpadł się na kawałki.

Została sama z półrocznym dzieckiem i stu kilogramami wagi. Szukała sposobu na odreagowanie stresu, traumy i tego wszystkiego, co ją spotkało.

Zaczęła od drobnych zmian – wyeliminowała słodkie przekąski, zaczęła chodzić na zumbę, ćwiczyć z siostrą. W ciągu dwóch lat jej waga drastycznie spadła. Dzisiaj, jak sama mówi, jest wdzięczna za to, co się stało. Płakała po każdym treningu, ale chciała tej zmiany dla siebie i dla swojej córki, dla której pragnęła stać się przykładem godnym naśladowania.

Ayla wspomina, że zawsze była pucołowatym dzieckiem, nigdy nie uprawiała sportu, bo nie miała na to ochoty. Jedzenie było dla niej leczeniem frustracji, żalu, złości.

Dzisiaj jest zupełnie inną osobą. Nie tylko z zewnątrz. Wcześniej negatywnie nastawiona do świata, nieszczęśliwa, stała się bardziej pewna siebie i z uśmiechem patrzy na swoje życie.

Tylko pogratulować!  Zresztą, zobaczcie sami.

 

#TransformationTuesday!!! This is my motivation #PrincessBella 👧🏻 She will never be the reason I don’t have time to be healthy or I can’t invest in my health or well-being she is first and foremost the reason I make the time and find a way because I know if there’s one person who will make or break her life it’s me … I could tell her a million times to be healthy or to love herself but I would much rather show her than tell her. Don’t let your why be your why not. Everyone assumes I made a change in my life when my relationship fell apart but I actually started when she was 3 months old months before that happened and she is the reason I kept going even through the most difficult time in my life because I knew that now more than ever she was going to need a strong mom and I never want her to feel like she’s the reason I didn’t do something she is the reason I do everything. 👑🐝❤️ ——————————————– #21dayshakechallenge #lightthematch #alwaysinpursuit #noquitters #joinmyteam #Herbalife #herbalife24 #queenb #getfitnowaskmehow #relentless #fitmom #fitchick #girlswholift #momswholift #motivation #noexcuses #bestlifeever #consistency #fitness #fitspo #weightloss #transformation #bodyafterbaby #wellnesscoach #fueledbyherbalife #mommymakeover #weightlosstransformation #beforeandafter

Post udostępniony przez Betsy Ayala (@queen_b_b)

#TransformationTuesday 🙌🏼 The biggest thing we always focus on when we want a transformation is weight and size … I see so many transformations from my clients and friends and colleagues and the thing people don’t see or realize are all the other things that change during the process … you see their eyes and their demeanor, the way the fix themselves up, the way they dress, the way they speak and how they walk into a room and everything is different. I think so often people tell me how drastic mine was but I thinks it’s not only because of the weight or the size but because of my soul. You can see in someone’s smile or their gaze when they are truly happy and just in sync 100% with who they are because they are in love with themselves again. That feeling, that happiness and that peace to just exist completely on your own terms is indescribable and priceless. 👑🐝❤️💋 #iownthisnow ——————————————– #21dayshakechallenge #lightthematch #alwaysinpursuit #noquitters #joinmyteam #Herbalife #herbalife24 #queenb #getfitnowaskmehow #relentless #fitmom #fitchick #girlswholift #momswholift #motivation #noexcuses #bestlifeever #consistency #fitness #fitspo #weightloss #transformation #bodyafterbaby #wellnesscoach #fueledbyherbalife #mommymakeover #weightlosstransformation #beforeandafter

Post udostępniony przez Betsy Ayala (@queen_b_b)

I don’t get older anymore I just level up baby, old enough to know better, young enough not to care and experienced enough to do it right 🔥😈 116 lbs later who said you can’t be a #momboss and not have all the fun 💋 Step 1 learn the rules Step 2 break every single one … I conform to no one ✌🏼 #transformationtuesday #handleit #notliketherest #dalebebe #queenb 👑🐝❤️💋 ——————————————– #justgettingstarted #lightthematch #alwaysinpursuit #relentless #fitmom #fitchick #girlswholift #momswholift #fitspo #weightloss #transformation #fueledbyherbalife #boss #mommymakeover #weightlosstransformation #beforeandafter #Herbalife #herbalife24 #fitness #liftheavy #liftshit #queenb

Post udostępniony przez Betsy Ayala (@queen_b_b)

#TransformationTuesday 🙌🏼 “MAKE IT HAPPEN, SHOCK EVERYONE” 👊🏼 … If you think you’ve seen the best of me, brace yourself 🔥 The more times I challenge myself and get uncomfortable and do things I’m afraid of the more I understand that I really am my only limit … my decisions, the company I keep, how hard i push myself, whether I let fear stop me from doing something, it’s all on me. One thing to know about me? I hate being afraid … if I am afraid to do something or say something I do it anyway with the sole purpose of getting rid of that fear. Has it gotten me in trouble? YES … But it has taught me that I’m way tougher than I thought and a lot more capable than I ever imagined. I have fears just like everyone else I just don’t let them run my life anymore 👑🐝🔥💋 #115lbsdown #relentless #youvsyou #idontplaygames #runyourlife #bossup ——————————————– #youvsyou #lightthematch #alwaysinpursuit #relentless #fitmom #fitchick #girlswholift #momswholift #fitspo #weightloss #transformation #fueledbyherbalife #boss #mommymakeover #weightlosstransformation #beforeandafter #Herbalife #herbalife24 #fitness #liftheavy #liftshit #queenb

Post udostępniony przez Betsy Ayala (@queen_b_b)


źródło: Independent


Lifestyle

Toksyczna przyjaciółka? Jest pięć cech osobowości, które powinny być dla ciebie ostrzeżeniem

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
24 sierpnia 2018
Fot. iStock/AntonioGuillem
 

Najczęściej mówimy o toksycznych związkach. O tym jak się przed nimi ustrzec albo jak od nich uciec, a przede wszystkim jak rozpoznać.

A jednak na swojej drodze nie spotykamy jedynie toksycznych partnerów i kochanków. Bywa, że relacje w jakie się wplątujemy bardziej nam szkodzą, niż dają korzyści. Na przykład przyjaźń. Najważniejsza relacja w naszym życiu? Trafiłyście kiedyś na toksyczną przyjaciółkę? A może teraz tkwicie w relacji, w które czujecie się źle, ale trudno się wam z niej wyplątać, bo przecież to „przyjaźń”.

Uwaga, tak jak ważne jest regularne przyglądanie się naszemu związki, tak samo powinniśmy od czasu do czasu skupiać się na przyjaźniach, by upewnić się, że są one dla nas najlepszym, co mogło nas spotkać. A jeśli nie? Jak poznać, czy zmierzacie w kierunku toksycznej przyjaźni?

Jest pięć cech osobowości, które powinny być dla ciebie ostrzeżeniem

Niewspierająca

Każdy z nas przechodzi wzloty i upadki, to zupełnie naturalne. Strzeżcie się jednak przyjaciół, którzy są bardzo pomocni, gdy jest wam źle, gdy potrzebujecie wsparcia, ale gdy tylko zaczyna się wam powodzić, odsuwają się od was. Jakby nie byli w stanie czerpać radości z waszego szczęścia i czyhali tylko na potknięcie.

Emocjonalnie chciwa

Przyjaźń to ulica dwukierunkowa, gdzie każdy coś z siebie daje. Zachowaj czujność, zastanów się, czy ktoś nie oczekuje od ciebie jedynie tego, żebyś była dawcą? Nawet zwykłe rozmowy mogą świadczyć o tym, że ktoś – kto początkowo ciebie słucha – i tak zaczyna mówić o sobie, o swoich emocjach. W efekcie tylko bierze, bardzo mało albo nic – dając w zamian.

Nietolerancyjna

W zdrowych relacjach normalną rzeczą jest, że czasami się ze sobą nie zgadzamy, dyskutujemy mając różne opinie i poglądy. Zresztą życie byłoby nudne, gdybyśmy we wszystkim się zgadzali. Toksycznego przyjaciela można jednak poznać po tym, że nie znosi sprzeciwu zwłaszcza wobec niego samego. Jeśli to zrobisz, spodziewaj się na Facebooku czy Instagramie jakiegoś cytatu o „prawdziwych przyjaciołach” z podtekstem w twoją stronę.

Lepiej uciekaj!

Izolująca

Nawet najlepsi przyjaciele muszą mieć możliwość spędzania czasu z innymi ludźmi, więc uważaj na toksycznych przyjaciół z manipulacyjnymi cechami osobowości. Zwróć uwagę, czy twoja przyjaciółka nie jest zazdrosna, czy nie robi ci wyrzutów, że spędzasz z nią za mało czasu, czy nie mówi źle o twoich znajomych.

W każdej relacji zasługujemy na spędzanie wolnego czasu z kim chcemy. Nasi przyjaciele powinni mieć także innych znajomych, przyjaciół. Podobnie jak w związku, także w tej relacji musimy czuć się niezależni, a nie spędzać każdą chwilę razem.

Pożerająca energię

Prędzej czy później w relacji z toksycznym przyjacielem poczujemy się wyczerpani – emocjonalnie, duchowo, czasami nawet finansowo. Okazuje się, że ta relacja kosztuje nas bardzo dużo wysiłku, by nie dochodziło do kłótni, obrażania się czy nieporozumień. Towarzyszy jeszcze temu poczucie winy, że staracie się za mało. Ale uwaga – to już manipulacja rzekomego przyjaciela, który chce, żebyście się tak czuli.

Warto jednak pamiętać, że przyjaźnie i ludzie zmieniają się z biegiem czasu i zapewne twoja relacja też może się zmienić. Przyglądajmy się naszym przyjaźniom, zwłaszcza gdy pojawiają się w naszym życiu z zaskoczenia. Prawdziwi przyjaciele, którzy są w naszym życiu, będą nas napędzać, wspierać, sprawiać, że będziemy czuć się silni, mocni, bo mamy ich obok siebie.


źródło: Yourtango


Lifestyle

Czasami wystarczy zmienić perspektywę i spojrzeć inaczej na swoje życie – tu i teraz

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
24 sierpnia 2018
Fot. iStock/swissmediavision

Odnoszę czasami wrażenie, że na pewnym etapie zaczynamy tkwić w pewnego rodzaju marazmie. Na zasadzie – tak wygląda moje życie i… koniec kropka. Choćbyśmy byli niezadowoleni, choćby się nam nie układało, choćbyśmy chcieli czegoś więcej, to nie potrafimy wydobyć się ze schematu, w którym tkwimy. Stajemy się ospali, nic nas nie cieszy. Zapominamy, że to my mamy moc sprawczą do zmiany, że od nas zależy, jak będzie wyglądał jutrzejszy dzień, miesiąc czy rok. I to wcale nie wymaga od nas nie wiadomo jakiego heroizmu, bywa, że wystarczy zmiana perspektywy, by dostrzec, czego tak naprawdę w naszym życiu chcemy i pragniemy.

8 kroków do zmiany perspektywy

#1

Zastanów się, jak postrzegasz swoje życie. Jeśli widzisz swój świat jako mroczne, ponure miejsce i używasz negatywnych konotacji do opisania go, to zapamiętaj, że zawsze znajdziesz w swoim życiu problemy i tragedię. Jeśli spojrzysz na życie i świat pozytywnie, znajdziesz rozwiązanie dla swoich kłopotów i największych trudności.

#2

Pomyśl, jakie masz nastawienie do innych ludzi. Jesteś twarda, zasadnicza, trzymasz wszystkich na dystans? A co takiego się stanie, gdybyś na jeden dzień przestała być królową lodu, gdybyś złagodniała, otworzyła się na ludzi. Nie pozwól, by zło, które jest obecne na tym świecie i tobie się udzieliło.

#3

Zawsze, ale to zawsze na swojej drodze napotkasz jakieś przeszkody. I uwierz – każdy je ma. Różnica polega na tym, jak je widzisz. Czy chcesz je pokonać, czy może zawrócić i się poddać? Każdy problem na swoje rozwiązanie, to kwestia perspektywy i umiejętności spojrzenia na niego z różnych stron.

#4

Negatywne spojrzenie na życie nigdy nie rozwiązało żadnych problemów, wręcz przeciwnie – tylko je tworzy.

#5

Wierzę, że negatywne nastawienie do świata, ludzi i życia, wieczne niezadowolenie, narzekanie, przyciąga do nas nieszczęścia, ściąga na naszą głowę kłopoty. Ludzie, którzy patrzą na swoje życie pozytywnie rzadziej miewają powody do narzekań, częściej widzą dobre strony każdej, choćby najtrudniejszej sytuacji i łatwiej radzą sobie z problemami.

#6

Zastanów się jak dużo jest w tobie złości, frustracji. Skąd ona się bierze, gdzie jest jej źródło. Zamiast się wściekać na pracę, na dzieci, na męża, spytaj siebie: „Co takiego jest we mnie, że mnie to irytuje”. Zmień perspektywę, skup się na swoich emocjach.

#7

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak nasze własne problemy odbijamy w innych osobach, jak w lustrze. Czy masz wokół siebie kogoś, kto cię denerwuje, irytuje – jego sposób bycia, życia, mówienia, itp.? Pomyśl czy ta osoba nie jest odzwierciedleniem tego, czego ty chcesz, czego w sobie nie lubisz, z czym trudno ci się pogodzić? To trudne przyznać przed sobą: „Wkurzam się na nią, bo ona pracuje, realizuje swoje marzenia, a ja to wszystko porzuciłam” albo „Wkurzam się, bo ona ma czas spędzać z dziećmi, a mi go brakuje”. Szczerość wobec siebie jest tu kluczem do rozwiązania swoich własnych problemów.

#8

Chowasz w sobie urazy? Jesteś pamiętliwa? Bez końca skupiasz się na tym, co było, nie dając drugiej osobie szansy na zmianę, poprawę? Dlaczego to robisz? Jeśli nie umiesz wybaczyć, czemu tego po prostu nie puścisz i nie pójdziesz swoją drogą? Wybacz sobie, że dałaś się tak potraktować, skrzywdzić. I ruszaj do przodu nie oglądając się za siebie.


Zobacz także

Co łączy wszystkie filmy Disney Pixar? W życiu nie zgadniesz

Co łączy wszystkie filmy Disney Pixar? W życiu nie zgadniesz

KONKURS. Ostatnia szansa, by zobaczyć Krystynę Jandę w roli Marii Callas. Tylko u nas – ostatnie zaproszenie na spektakl!

Jola Lewicka

Rozbiera kobiety, by zobaczyły jakie są piękne. Jola Lewicka: „Nie ma znaczenia jak wyglądasz, ale jak o sobie myślisz, że wyglądasz.”