Go to content

„Jestem matką, współczuję”… A ty? Niezwykła kampania na Dzień Matki

Fot. Instagram/CIWF Polska

26 mam wzięło udział w kampanii, która ma na celu zwrócenie uwagi na to, w jakich okrutnych warunkach są hodowane świnie-matki. Do akcji przyłączyły się gwiazdy oraz nieznane kobiety. Pozują z sercem w kształcie świńskiego ryjka, które symbolizuje gehennę tych zwierząt.

Kampania jest reakcją na informacje przekazane przez CIWF Polska, czyli organizację działającą na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych. Informuje ona, że prawie milion świń jest zamykanych w ciasnych, metalowych klatkach, tzw. kojcach porodowych. Są one tak wąskie, że zwierzę nie ma szans się odwrócić ani wykonać kilku kroków. Takie okropne warunki powodują, że u zwierząt pojawiają się odleżyny, przerośnięte racice i problemy ze stawami.

Do akcji przyłączyły się m.in. Paulina Holtz i Agnieszka Sienkiewicz. Mają dość okrutnego traktowania zwierząt i chcą zmiany koszmarnych warunków, w których przetrzymane są świnie-matki z prosiętami.

 

Dziś na ulice Warszawy wyjdą aktywiści, którzy będą rozdawać przechodnią serduszka-ryjki . Będą także zbierać podpisy pod petycją oraz będą zachęcać do przyłączenia się do akcji.