Go to content

Masz ochotę być szczęśliwa już i teraz? Jedz te produkty, a dobry humor potowarzyszy ci dłużej

Fot. iStock / gpointstudio

W poszukiwaniu dobrego humoru sięgamy po różne metody. Plotki z koleżanką, samotny seans filmowy i różne smakołyki. Zamiast zajadać w odruchu niezdrowe chipsy, sięgnij po kilka sprawdzonych produktów, które przyniosą dobry humor i utrzymają go na dłużej, niż tylko na moment ich jedzenia. 

5 produktów poprawiających humor ekspresowo

Kawa

Ukochany przez miliony ludzi i niezawodnie pobudzający napar, dobrze wpływa także na nasze samopoczucie. Udowodniono także, że kofeina w kawie może zwiększyć poziom skupienia, czujności oraz wyniki sportowe. Spożycie kawy może również chronić przed cukrzycą typu 2 i zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji.

 Fot. Pixabay / Foundry / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / Foundry / CC0 Public Domain

Ciemna czekolada

Tak samo kochana, jak kawa i bardzo często z nią łączona, jako smaczna i zdrowa przekąska. Świetnie poprawia humor i zapewnia natychmiastową przyjemność jedzenia, a wysoki procent kakao, ma większą siłę antyoksydacyjną. Tu jednak obowiązuje pewne ograniczenie w trosce o figurę — do 4 kostek dziennie.

czekolada

Fot. iStock / Eva Katalin Kondoros

Ostrygi

Te owoce morza dobrze wpływają na serce, poprawiają krążenie i przyczyniają się do tego uczucia zadowolenia po jedzeniu. Ostrygi są bardzo bogate w składniki odżywcze, takie jak kwasy tłuszczowe omega-3, są doskonałym źródłem cynku i witaminy B12. Cynk odgrywa rolę w zwalczaniu stresu i reguluje nastrój oraz pamięć. Od dawna uważane są także za niezastąpiony afrodyzjak.

 Fot. Pixabay / kaleido-dp / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / kaleido-dp / CC0 Public Domain

Orzechy włoskie i orzechy nerkowca

Są dobrym źródłem magnezu i fosforu co jest ważne, ponieważ wysoki poziom magnezu wpływa na zmniejszenie objawów depresji. Orzechy włoskie zawierają również przeciwutleniacze chroniące komórki i mają niską zawartość węglowodanów, co oznacza, że ​​nie powodują skok cukru we krwi i insuliny, które również mają znaczenie dla rozchwianego nastroju w ciągu dnia.

Fot. Pixabay / Mupfel80 / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / Mupfel80 / CC0 Public Domain

Jarmuż

To źródło witamin i minerałów oraz prawdziwa energetyczna bomba dla organizmu. Jest doskonałym źródłem witaminy A, witaminy C i witaminy K i magnezu, a także dobrym źródłem błonnika. Zawiera również miedź, minerał śladowy, który wspiera wiele funkcji życiowych.

Fot. Pixabay / mbland / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / mbland / CC0 Public Domain

 

źródło: www.today.com