Go to content

„Mamo, dziękuję, że byłaś, że jesteś… I bądź. Bądź zawsze”. Akcja pełna czułości

fot. Dean Mitchell/iStock

Pierwsza i najważniejsza osoba w naszym życiu. Jej obecność lub brak definiuje nas na całe życie. MAMA. Chyba najbardziej rozumiemy ją, gdy same stajemy się matkami.  To jedna z najtrudniejszych relacji, zmieniająca się całe życie. Wybaczamy, bo widzimy, że same popełniamy błędy. Przestajemy oceniać, bo daleko nam do ideału. Jesteśmy pełne podziwu, ponieważ nie wszystko udaje nam się pogodzić i widzimy to dzisiaj zdecydowanie wyraźniej.

Do 2 czerwca trwa nasza akcja pełna czułości. Jeszcze zdążysz podziękować Mamie i zagrać o wyjątkowe nagrody.

Nagraj krótki filmik telefonem, zrób prezentację ze zdjęć w komórce lub po prostu zadedykuj mamie swoje podziękowania, zaczynające się od słów: „Mamo, jestem Ci wdzięczna za… 

Materiał wyślij na adres: [email protected]. Szczegóły i nagrody znajdziesz TUTAJ i na zdjęciach poniżej.

Na zachętę publikujemy kilka z Waszych prac. Piękne słowa, dziękujemy, że z nami nimi dzielicie.

Mamo, jestem Ci wdzięczna za Twoją siłę i mocne stąpanie po ziemi, bo dzięki temu sama wychowałaś gromadkę dzieci , które wyrosły na dobrych i mądrych ludzi. I pomimo , że los nie był Ci przychylny , dużo straciłaś i jeszcze więcej poświęciłaś to jednak znakomicie dałaś sobie radę i wiesz co? Jako dziecko pamiętam , że starałaś się tak bardzo, że długo nie przypuszczałam jak było Ci ciężko i trudno, ile traum za Tobą. Jako dorosła kobieta, już mama, dopiero zrozumiałam co mogłaś przeżywać, jak to wszystko musiało być dla Ciebie trudne i że nigdy nie dałaś po sobie poznać , że masz dość, że Ci ciężko. i ja myślę , że wiem dlaczego. Dla dzieci- to dla nas zawsze byłaś silna, byśmy mogli czuć się bezpiecznie. Dziękuję Ci, że zawsze pozostawałaś wierna sobie i swojemu spojrzeniu na świat i nigdy nie pozwoliłaś by ktoś zrobił nam krzywdę. Nie słuchałaś dobrych – dziwnych rad. Nigdy nie zwątpiłaś w swoje dzieci. Niczym lwica dbałaś, broniłaś i nawet zapominałaś o sobie i swoich potrzebach… Jesteś cudowną kobietą, wspaniałą Mamą, najlepszą – nauczyłaś nas co jest najważniejsze w życiu, że pieniądze są potrzebne , ale najważniejszych rzeczy nie da się kupić. Jesteś bardzo mądra, silna i bardzo kochana. Dziękuję Ci , że mam tak Wspaniałą Mamę, a dzieci najlepszą babcię.
Jestem Ci wdzięczna za Twoją obecność i mądre rady . Nie istnieje nic piękniejszego niż to, że mogę cię usłyszeć i się do Ciebie przytulić.
Najmłodsza

Mamo, jestem Ci wdzięczna za to, że jestem dzisiaj tym, kim jestem… Odkąd się pojawiłam na świecie byłaś dla mnie jedyną najbliższą osobą, jedyną, która kochała mnie bezgranicznie i jedyną, która się dla mnie poświęcała… Ale nigdy nie próbowałaś mi zastąpić taty. Pokazałaś, że kobieta nie musi być zależna od mężczyzny, że poradzi sobie w każdej sytuacji, że jest silna, nieugięta a dla dziecka zrobi wszystko. Dzisiaj jako dorosła kobieta po przejściach, jako matka, bardzo Ci za to dziękuję. Mamo, nie zawsze się zgadzamy, nie zawsze jesteśmy tak blisko, jak byśmy mogły być, nie zawsze o wszystkim Ci mówię… ale wiedz, że jesteś dla mnie bezpieczną przystanią, portem, do którego przybijam po każdej burzy, pewna, że znajdę w nim schronienie. Potrzebuję Cię i kocham, choć tak rzadko Ci o tym mówię. Zbyt rzadko… Dziękuję, że byłaś, że jesteś… I bądź. Bądź zawsze.
Beti

Mamo, jestem Ci wdzięczna za wszystko, czym byłaś i czym nie byłaś,
za wszystko, czego mnie nauczyłaś,
za cząstkę Ciebie we mnie,
za życie.
Dorota

Mamo, jestem Ci wdzięczna za cud narodzin i za udany przeszczep – moje drugie życie dzięki Tobie, bo bez Ciebie, Twojej wiary i modlitwy nigdy bym tego przeszczepu nie miała i pewnie dzisiaj nie mogłabym już napisać tych słów. Jestem Ci wdzięczna za Twoją silną wiarę i MIŁOŚĆ – dzięki której czuję się kochana, bezpieczna, jedyna i wyjątkowa.
Basia

Mamo, jestem Ci wdzięczna za to, że dałaś mi wzorzec i lekcję macierzyństwa. Za to, że dzięki Tobie potrafię dziś być matką i kochać swoje dzieci. Potrafię przekazać im czułość, ciepło i miłość, których zaznałam od Ciebie. Umiem obdarować ich spokojem i troską, ponieważ tego mnie nauczyłaś. Co ważne- Twoja lekcja macierzyństwa nie polegała tylko na ustnym przekazywaniu prawd i drogowskazów. Uczyłaś przykładem, samą Sobą. Pokazywałaś jak żyć, ale też czego nie robić i jak nie postępować, by być przyzwoitym człowiekiem i nie krzywdzić innych. Zaszczepiłaś we mnie miłość do Świata, ludzi, zwierząt i przyrody. Dziś i moje dzieci nie skrzywdzą muchy i odnoszą się z szacunkiem do ludzi. Pokazałaś mi, jak ważni są starsi ludzie i ile możemy im od siebie dać. Nauczyłaś mnie szacunku do pieniądza i do pracy innych ludzi. Oswoiłaś dla mnie Świat. Dziękuję Kochana Mamo.
Małgosia

Mamo, jestem Ci wdzięczna za to, że we mnie nie zwątpiłaś, kiedy zwątpił we mnie Świat. Za to, że we mnie wierzyłaś, gdy innym tej wiary zabrakło. Za to, że mnie nie przekreśliłaś, choć wszyscy odwracali ode mnie głowę. Dziękuję również za to, że po raz kolejny- nie wiadomo już który, dałaś mi szansę, choć tej szansy nie otrzymałam od nikogo. Że byłaś ze mną, obok mnie, czasem przede mną, czasem za mną. Za to, że czułam Twoją obecność i wsparcie, kiedy tak bardzo tego potrzebowałam. Dziękuję Ci za życie oraz za to, że pozwoliłaś mi narodzić się na nowo. Za każde wypowiedziane słowo, ale jeszcze bardziej za słowa, które nie padły z Twoich ust, chociaż słyszałam je z ust innych ludzi. Za to, że w tamtym czasie byłaś moim adwokatem, że walczyłaś ze mną na przekór ludziom i Światu. Pokazałaś mi dobroć i prawdziwe człowieczeństwo.
Dziękuję Mamo.

Magda

Nagrodami w akcji są:

4 PARY ZŁOTYCH KOLCZYKÓW Z PERŁĄ

Drobne gesty, wsparcie, zrozumienie — tego potrzebują mamy, ciche superbohaterki, które codziennie zmagają się z różnymi sytuacjami i inspirują swoją niezwykłą siłą.

ANIA KRUK wspiera kobiety i tworzy dla nich bezpieczną przestrzeń, żeby poczuły, że nie są same. Każda mama jest inna i ma swoją perspektywę macierzyństwa, o czym właśnie opowiada nowa kampania marki HEART-TO-HEART. Złote kolczyki z perłą ANIA KRUK to nie tylko symboliczny dodatek, który wpisuje się w najnowsze trendy, ale biżuteria, dodająca odwagi do bycia sobą. Łączą w sobie klasyczne piękno z minimalistycznym designem, co sprawia, że są doskonałym uzupełnieniem każdego dnia i każdej kobiety.

4 ZESTAWY DO ŚWIADOMEJ PIELĘGNACJI WŁOSÓW REVERSE HAIR WASHING – NOWOŚCI OD MARKI OnlyBio

Reverse Hair Washing to zabezpieczanie włosów w trakcie mycia z użyciem odżywki  o intensywnej, bogatej, ale nie obciążającej formule. W skład zestawu wchodzi aż 5 produktów! To nowy trend, który z całą pewnością pokochacie!

Odżywka wygładzająco- nawilżająca w mgiełce – dzięki niej rozwiążesz problem plączących się kosmyków, a także poprawisz wygląd włosów. Jej wegańska formuła zawiera proteiny kukurydzy oraz silikony.

Szampon delikatny dodający objętości– kosmetyk bogaty jest w składniki odżywcze, w tym proteiny, które odbijają włosy u nasady. Podkreśla to efekt objętości, jaki daje odwrócona metoda pielęgnacji „Reverse Washing”

Szampon mocny dogłębnie oczyszczający – jego wegańska formuła zawiera ziemię okrzemkową, która pomoże Ci pozbyć się składników nadbudowanych na włosach – w tym protein, silikonów oraz pozostałości po produktach do stylizacji. W rezultacie pasma wyglądają świeżo i witalnie.

Bogata odżywka proteinowa – 98% składników pochodzenia naturalnego, dbających o wygląd i kondycję kosmyków. Pośród nich znalazły się z proteiny ryżu, kukurydzy oraz mąka owsiana, które pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia, wygładzają włosy oraz dodają im sprężystości. Te stają się lśniące i pełne życia.

Bogata odżywka humektantowa – za zatrzymywanie wilgoci we wnętrzu włosów odpowiadają m.in. algi i aloes. Dzięki temu pasma są lśniące, wygładzone, a przede wszystkim idealnie nawilżone. Zadbasz nie tylko o ich wygląd, ale i kondycję, zapobiegając niszczeniu oraz wykruszaniu się, zwłaszcza na wrażliwych końcach.

4 WYJĄTKOWE ZESTAWY KOBIECYCH KSIĄŻEK

„Kobiety, które nie chcą się bać”, „Kobiety, które martwią się za bardzo”, „Kobiety, które kochają za bardzo”, „Kobiety, które czują za bardzo” – to tytuły jednej z najpiękniejszych serii dla kobiet na polskim rynku, wydawnictwa Rebis. Dzisiaj kluczem do dobrego życia kobiety jest jej pełna akceptacja swoich niedoskonałości, swoich lęków i głośne mówienie o swoich potrzebach. Książki wybitnych, polskich  ekspertek stanowią bardzo dobry drogowskaz do jasnego nazywania swoich pragnień, walki o siebie i swoją jakość życia psychicznego. Nie może ich zabraknąć na półce każdej świadomej kobiety.

REGULAMIN akcji dostępny jest TUTAJ.