Go to content

Makijaż podkreśla urodę kobiety, ale to uśmiech czyni ją piękną

Fot. iStock/andresrimaging

Dzisiaj już zupełnie naturalnym jest dla nas wyjście do kosmetyczki, dbanie o nasze paznokcie, cerę i skórę. Zmienia się także nasze podejście i świadomość dbania o zęby. Chodzimy regularnie do stomatologa, leczymy zęby, a jednak nadal rzadko myślimy o zabiegu pełnego czyszczenia zębów. Warto wiedzieć, że obecnie scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja to dość powszechny i niedrogi zabieg, na który warto się zdecydować,  zwłaszcza, gdy nie zależy nam tylko na zdrowych zębach, ale także na pięknym uśmiechu. Zabieg polecany jest szczególnie palaczom i smakoszom dużej ilości kawy i herbaty.

Wybrałam się na pełny zabieg czyszczenia do Gabinetu Stomatologicznego „Uśmiech Zdrowia” na uroczym, warszawskim Mokotowie. Przez całą drogę kołatała mi w głowie myśl, iż makijaż podkreśla urodę kobiety, ale to uśmiech czyni ją piękną. Postanowiłam przekonać się, czy polecany zabieg pozwoli mi to sprawdzić!

Kiedy usiadłam na dentystycznym fotelu objaśniono mi, że cały zabieg przebiega w czterech etapach.

Etap pierwszy to scaling

czyli usuwanie kamienia za pomocą ultradźwięków, który jak wiadomo jest główną przyczyną próchnicy oraz chorób dziąseł. Scaling pozwolił usunąć aż dwa rodzaje kamienia – kamień naddziąsłowy z powierzchni korony zęba oraz kamień pod linią dziąsła czyli ten, który odkłada się pod jego powierzchnią.

W przypadku odsłoniętych szyjek zębowych i wrażliwych dziąseł etap ten może być najmniej komfortowy. Jeśli cierpisz na większą wrażliwość zębów, możesz bez problemu skorzystać ze znieczulenia.

Etap drugi to piaskowanie

czyli zabieg mający na celu ściągnięcie przebarwień z powierzchni zębów i powierzchni stycznych za pomocą piaskarki. Higienistka założyła mi maseczkę na twarz oraz czepek, gdyż piasek, odpowiednio dobrany wg wskazań, wraz z wodą jest kierowany na zęby pod dużym ciśnieniem.

 

Fot. Oh!me

To był bardzo przyjemny i bezbolesny etap, wykonany bardzo dokładnie, aby  zapobiec ponownemu odkładaniu osadu i kamienia.

Etap trzeci to polerowanie

wykonywany jest za pomocą gumeczki z pastą polerską o różnej ziarnistości. Gumka nie tylko rozprowadza pastę, ale dodatkowo poleruje zęby, czyszcząc w ten sposób wszystkie napotkane osady. Dowiedziałam się, że jest to bardzo ważny proces, gdyż na gładkiej, wypolerowanej powierzchni zanieczyszczeniom trudniej się utrzymać, niż na chropowatej.

Zabieg także był całkowicie bezbolesny i nadał on moim zębom piękny połysk. To  było bardzo przyjemne kilkanaście minut, po których poczułam, że moje zęby są nieskazitelnie czyste i gładkie.

Fot. Oh!me

Etap czwarty to fluorowanie

na koniec wizyty przez dwie minuty moje zęby pokryła  pianka fluorowa, która została wprowadzona do jamy ustnej za pomocą jednorazowych, profesjonalnych łyżek. Fluoryzacja  jest zalecana w pakiecie zabiegu czyszczenia zębów i może być przeprowadzona w dwojaki sposób: lakierem lub wspomnianą pianką fluorową.

Fluoryzacja wzmacnia zęby, powoduje że struktura zęba jest mocniejsza i nie tak łatwo powstają w nim ubytki. Oczywiście zabieg można skończyć bez fluoryzacji. To element uzupełniający pozostawiony do decyzji pacjenta. Ja czułam się świetnie, zwłaszcza, że fluoryzacja pozostawiła słodki i świeży smak w mojej buzi.

Mat. prasowe

Po zakończeniu zabiegu otrzymałam instrukcję, by przez półtorej godziny nie jeść, ani nie pić, a przez kolejne dwa dni trzymać białą dietę, czyli unikać czerwonego wina, buraczków, szpinaku, soków marchwiowych, jagód i innych owoców sezonowych.

Zapytacie, czy jestem zadowolona z zabiegu? Oczywiście! To był najlepszy prezent dla mojego uśmiechu. Z pewnością regularnie będę powtarzać zabieg czyszczenia zębów, co jest zalecane przez stomatologów nawet tym osobom, które szczególnie dbają o higienę jamy ustnej.

Zdecydowałam się na wykonanie zabiegu w klinice „Uśmiech Zdrowia”, którą szczerze polecam ze względu na bardzo miłą atmosferę i profesjonalne podejście. Poza tym, koszt zabiegu to niewygórowana cena 250 złotych.

A efekt? Zobaczcie sami!

Po zabiegu

Po zabiegu

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem