Lifestyle

Makijaż podkreśla urodę kobiety, ale to uśmiech czyni ją piękną

Redakcja
Redakcja
28 lipca 2016
Fot. iStock/andresrimaging
 

Dzisiaj już zupełnie naturalnym jest dla nas wyjście do kosmetyczki, dbanie o nasze paznokcie, cerę i skórę. Zmienia się także nasze podejście i świadomość dbania o zęby. Chodzimy regularnie do stomatologa, leczymy zęby, a jednak nadal rzadko myślimy o zabiegu pełnego czyszczenia zębów. Warto wiedzieć, że obecnie scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja to dość powszechny i niedrogi zabieg, na który warto się zdecydować,  zwłaszcza, gdy nie zależy nam tylko na zdrowych zębach, ale także na pięknym uśmiechu. Zabieg polecany jest szczególnie palaczom i smakoszom dużej ilości kawy i herbaty.

Wybrałam się na pełny zabieg czyszczenia do Gabinetu Stomatologicznego „Uśmiech Zdrowia” na uroczym, warszawskim Mokotowie. Przez całą drogę kołatała mi w głowie myśl, iż makijaż podkreśla urodę kobiety, ale to uśmiech czyni ją piękną. Postanowiłam przekonać się, czy polecany zabieg pozwoli mi to sprawdzić!

Kiedy usiadłam na dentystycznym fotelu objaśniono mi, że cały zabieg przebiega w czterech etapach.

Etap pierwszy to scaling

czyli usuwanie kamienia za pomocą ultradźwięków, który jak wiadomo jest główną przyczyną próchnicy oraz chorób dziąseł. Scaling pozwolił usunąć aż dwa rodzaje kamienia – kamień naddziąsłowy z powierzchni korony zęba oraz kamień pod linią dziąsła czyli ten, który odkłada się pod jego powierzchnią.

W przypadku odsłoniętych szyjek zębowych i wrażliwych dziąseł etap ten może być najmniej komfortowy. Jeśli cierpisz na większą wrażliwość zębów, możesz bez problemu skorzystać ze znieczulenia.

Etap drugi to piaskowanie

czyli zabieg mający na celu ściągnięcie przebarwień z powierzchni zębów i powierzchni stycznych za pomocą piaskarki. Higienistka założyła mi maseczkę na twarz oraz czepek, gdyż piasek, odpowiednio dobrany wg wskazań, wraz z wodą jest kierowany na zęby pod dużym ciśnieniem.

 

Fot. Oh!me

To był bardzo przyjemny i bezbolesny etap, wykonany bardzo dokładnie, aby  zapobiec ponownemu odkładaniu osadu i kamienia.

Etap trzeci to polerowanie

wykonywany jest za pomocą gumeczki z pastą polerską o różnej ziarnistości. Gumka nie tylko rozprowadza pastę, ale dodatkowo poleruje zęby, czyszcząc w ten sposób wszystkie napotkane osady. Dowiedziałam się, że jest to bardzo ważny proces, gdyż na gładkiej, wypolerowanej powierzchni zanieczyszczeniom trudniej się utrzymać, niż na chropowatej.

Zabieg także był całkowicie bezbolesny i nadał on moim zębom piękny połysk. To  było bardzo przyjemne kilkanaście minut, po których poczułam, że moje zęby są nieskazitelnie czyste i gładkie.

Fot. Oh!me

Etap czwarty to fluorowanie

na koniec wizyty przez dwie minuty moje zęby pokryła  pianka fluorowa, która została wprowadzona do jamy ustnej za pomocą jednorazowych, profesjonalnych łyżek. Fluoryzacja  jest zalecana w pakiecie zabiegu czyszczenia zębów i może być przeprowadzona w dwojaki sposób: lakierem lub wspomnianą pianką fluorową.

Fluoryzacja wzmacnia zęby, powoduje że struktura zęba jest mocniejsza i nie tak łatwo powstają w nim ubytki. Oczywiście zabieg można skończyć bez fluoryzacji. To element uzupełniający pozostawiony do decyzji pacjenta. Ja czułam się świetnie, zwłaszcza, że fluoryzacja pozostawiła słodki i świeży smak w mojej buzi.

Mat. prasowe

Po zakończeniu zabiegu otrzymałam instrukcję, by przez półtorej godziny nie jeść, ani nie pić, a przez kolejne dwa dni trzymać białą dietę, czyli unikać czerwonego wina, buraczków, szpinaku, soków marchwiowych, jagód i innych owoców sezonowych.

Zapytacie, czy jestem zadowolona z zabiegu? Oczywiście! To był najlepszy prezent dla mojego uśmiechu. Z pewnością regularnie będę powtarzać zabieg czyszczenia zębów, co jest zalecane przez stomatologów nawet tym osobom, które szczególnie dbają o higienę jamy ustnej.

Zdecydowałam się na wykonanie zabiegu w klinice „Uśmiech Zdrowia”, którą szczerze polecam ze względu na bardzo miłą atmosferę i profesjonalne podejście. Poza tym, koszt zabiegu to niewygórowana cena 250 złotych.

A efekt? Zobaczcie sami!

Po zabiegu

Po zabiegu

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem


Lifestyle

Prawdziwa miłość naprawdę istnieje! Zobaczcie!

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
28 lipca 2016
fot. Shalyn Nelson z Love, Nelsons
 

W dzisiejszym zabieganym świecie często mówi się, że prawdziwa miłość nie istnieje, a małżeństwo to przeżytek, którego nikt już nie potrzebuje. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy próbują przywrócić tę zatraconą wiarę. Joe i Wanda zaręczyli się w grudniu 1950 roku, a pobrali dwa lata później. Przeżyli razem 63 lata i nadal są w sobie tak samo zakochani!

Shalyn Nelson, wnuczka Joe i Wandy jest fotografem i to właśnie ona postanowiła pokazać całemu światu, czym jest prawdziwa miłość. –Wiedziałam, że chcę stworzyć coś specjalnego, co pozwoli celebrować to wspaniałe uczucie, a dla mnie jego synonimem są moi dziadkowie. – mówi Nelsons.

Sesja zdjęciowa jest częścią dużego projektu, nazwanego „Love, The Nelsons”, który Shalyn rozpoczęła by uhonorować miłość starszych ludzi. – Jestem gotowa udowodnić zakochanym na całym świecie, że prawdziwa miłość nadal istnieje! Jest naprawdę tyle pięknych historii, które tylko czekają na to, by je opowiedzieć – przekonuje.

Joe i Wanda są tylko jednym z setek powodów, dla których warto wierzyć w miłość. Pan młody z sześćdziesięciotrzyletnim stażem hoduje przed oknami sypialni róże, które uwielbia jego ukochana. To właśnie dlatego na zdjęciach pojawia się bukiet róż, bo jak mówi Joe – jego Miłość jest piękna jak jej ulubione kwiaty, choć czasem ukazują się jej kolce.

źródło: Buzzfeed.com


Lifestyle

Rozwiązanie konkursu „Magia SPA we dwoje”

Redakcja
Redakcja
28 lipca 2016
Fot. iStock / AzmanL

Kochani, mieliśmy nie lada wyzwanie, by spośród uczestników konkursu wybrać zwycięzcę. Jak widać każdy docenia możliwość odpoczynku, spędzenia czasu we dwoje i zrelaksowania się. Wizyta w SPA staje się sposobem na spędzenie wolnego czasu, odstresowanie, jak wiadomo stresu w naszym życiu nie brakuje.

Tylko jak przekonać drugą połówkę, żeby chciała z nami pojechać? To nie zawsze może być takie proste. Myślimy jednak, że skutecznie swoimi sposobami do wyjazdu do SPA w Nałęczowie przekona swojego partnera:

Pani MILENA MARCZEWSKA.

Pani Marlena otrzymuje 1 x voucher na pobyt w SPA Nałęczów „MAGIA SPA DLA 2 OSÓB NA 1 NOC”

Serdecznie gratulujemy. W celu odebrania nagrody prosimy skontaktować się z nami mailowo: [email protected]

I cóż, pozostaje nam życzyć udanego wypoczynku we dwoje!

Fot. Materiały prasowe

Jeszcze nie wiesz, jak bardzo twoje ciało i dusza pokocha pobyt w SPA

Daj sobie szansę na prawdziwy relaks, który głęboko zapadnie ci w pamięć. Jeśli nie lubisz samotnych wypraw, zabierz ze sobą przyjaciółkę lub męża na weekend w SPA. Zostaw daleko myśli, że akurat SPA to zbytek tobie niepotrzebny. Najpierw poznaj jego niezwykłe możliwości i przekonaj się, dlaczego twoje ciało i dusza pokochają ten rodzaj pełnego wypoczynku.

Magia SPA, oferuje wybór trzech zabiegów SPA i Aqua Aerobic. To dobry pomysł nie tylko na samodzielny wypoczynek, ale ofiarowanie bliskiej osobie prezentu właśnie w takiej postaci.

W SPA możesz zadbać z powodzeniem nie tylko o ciało, ale i zdrowie.

SPA

 


Zobacz także

„Piękna siła” - luksusowa kolekcja jesień/zima Doroty Goldpoint

„Piękna siła” – luksusowa kolekcja jesień/zima Doroty Goldpoint

Jak być szczęśliwą bez poczucia winy? Egoistycznie, na luzie, bez specjalnych planów

Jak żyć szczęśliwie? 40 niezwykłych wskazówek, by nasze życie było lepsze