Lifestyle

Makijaż może być prawdziwą sztuką. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #17 [07.05]

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 maja 2016
Facebook
 

Nie od dziś wiadomo, że wykonanie dobrego makijażu to prawdziwa sztuka. Ale czy ktoś pokusiłby się o nazwanie makijażu małym arcydziełem. Kto nie chciałby takiego makijażu wykonanego przez Tal Peleg? A może wy się pokusicie o prawdziwą sztukę na powiece? W końcu weekend i czasu więcej. Dajcie koniecznie znać, jak wam poszło biorąc udział w naszej akcji i wpisując komentarze pod tekstem.

Więcej inspiracji znajdziecie tutaj.


Akcja „Bądź piękna każdego dnia”

Do 18 maja będziemy codziennie umieszczać dla was wpisy dotyczące urodowych wyzwań. Będziemy was namawiać do odrobiny szaleństwa, do zadbania o to, by wasza uroda była tej wiosny widoczna w wyjątkowy sposób.

Co trzeba zrobić? Pod codziennym wpisem dotyczącym naszej akcji zamieść komentarz, w którym napiszesz, co takiego dzisiaj zrobiłaś dla swojej urody. Najciekawsze z komentarzy zostaną nagrodzone.


A poniżej na zachętę przypominamy o wyjątkowych nagrodach ufundowanych przez BaByliss.

Depilator IPL

Depilator IPL BaByliss | Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Mat. prasowe

Prostownicę 

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Lokówkę

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Czas trwania: 20.04.2016 – 18.05.2016. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 27.05.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wyzwania w naszej akcji


Lifestyle

Cukier może służyć do czegoś więcej niż tylko słodzenia. Sprawdź, jak jeszcze możesz go wykorzystać w swoim domu

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
7 maja 2016
cukier
Fot. Pixabay / condesign / CC0 Public Domain
 

Cukier od pewnego czasu jest produktem, któremu bacznie przyglądaj się dietetycy i lekarze. Te słodkie kryształki nie mają nic wspólnego ze zdrowym żywieniem, wręcz przeciwnie, spożywane w nadmiarze powodują kłopoty. W skrócie trzeba nadmienić, że rafinowany cukier uzależnia,  powoduje niedobory witamin, obniża poziom testosteronu i podnosi estrogenów, zaburza pracę organów wewnętrznych, wpływa na rozwój nowotworów, źle wpływa na kondycję układu pokarmowego, karmi pasożyty wewnętrzne i wolne rodniki. 

Warto ograniczyć ten produkt w codziennej diecie, lub wykorzystać go do celów innych, niż dodawanie do wypieków i słodzenie filiżanki pachnącej kawy czy herbaty.

1.Cukier pomaga zachować świeżość pieczywa, ciast i sera

Wystarczy w chlebaku wyłożyć pojemniczek z kilkoma kostkami cukru, które wchłoną nadmiar wilgoci. To zadziała również podczas przechowywania sera żółtego lub ciasta w pojemnikach i zapobiegnie powstaniu szarej pleśni.

cukier

Fot. Pixabay / JESHOOTS / CC0 Public Domain

2. Wyczyścisz i odświeżysz elektryczny młynek do kawy

Aby pozbyć się brudu i  zapachów z młynka, wsyp do środka 1/4 szklanki cukru i włącz na kilka minut. Następnie zwilżoną ściereczką zmyj resztk cukru i wytrzyj do sucha.

cukier


Fot. Pixabay / eliasfalla / CC0 Public Domain

3.Odświeżysz powietrze w kuchni

Upraż go do chwili, aż uzyska brązowy kolor i roztoczy słodki, karmelowy zapach.

cukier


Fot. Pixabay / GabiSanda / CC0 Public Domain

4.Zrobisz domowy cukier waniliowy

I w przeciwieństwie do syntetycznych, wanilinowych- a nie waniliowych- cukrów, będzie miał prawdziwy aromat. Przekrój na pół laskę wanilii i włóż ją do słoika wypełnionego cukrem. Po tygodniu, cukier będzie gotowy.

cukier

Fot. Pixabay / ritual / CC0 Public Domain

5.Pożegnasz insekty

Do dwóch łyżeczek cukru dodaj dwie łyżeczki proszku do pieczenia, zmieszaj i rozsyp w miejscach, które lubią insekty. Przywabione cukrem, zaszkodzą sobie proszkiem do pieczenia. Powtórz zabieg do czasu, aż nie znikną wszystkie.

cukier

Fot. Pixabay / beeki / CC0 Public Domain

6. Doczyścisz dłonie

Cukier zmieszaj w proporcjach pół na pół z oliwą z oliwek. Taką mieszaniną myj dłonie przez kilka minut, a trudne zabrudzenia zejdą ze skóry.

7. Przedłużysz życie ciętym kwiatom

3 łyżki cukru wsyp do litra ciepłej wody, dodaj 2 łyżki octu, wymieszaj. Całość przelej do wazonu i wstaw kwiaty. Cukier odżywi rośliny, a ocet zahamuje rozwój bakterii.

cukier

Fot. Pixabay / pezibear / CC0 Public Domain

 


Lifestyle

7 ważnych rzeczy, które powinniśmy wiedzieć o naszych emocjach, by lepiej sobie z nimi radzić

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 maja 2016
Fot. iStock/Kerstin Waurick

Eh te emocje. Czasami je przeklinamy,  czasami jesteśmy za nie wdzięczni. Nie jest łatwo z nimi żyć, bo to one sprawiają, że nasze życie czasami przypomina rollercoaster.

A z drugiej strony, no jak żyć bez emocji. Nie da się. To co najpiękniejsze doświadczamy dzięki nim. Bywa, że walczymy z naszymi emocjami, są te, które chcielibyśmy w sobie stłumić i te, z którymi nie potrafimy sobie poradzić.

Emocje to ciągła walka między umysłem a sercem. Racjonalizmem a intuicją. Emocje to my, to nasza osobowość, temperament, to ta część nas, która prawdziwie nad definiuje. A jednak zdarza się, że nie chcemy czuć, że chcemy wyzbyć się emocji. A może lepiej im się przyjrzeć, zrozumieć i je w sobie zaakceptować.

7 ważnych rzeczy, które powinniśmy wiedzieć o naszych emocjach

Każda emocja jest ci potrzeba

Emocje są naszą tarczą ochronną. Strach chroni nas przed niebezpieczeństwem, gniew pomaga porządkować świat, a wstyd trzyma nas w społecznych ryzach. Nie możemy składać się tylko z pozytywnych emocji, te których się wstydzimy, które są dla nas trudne, są tak samo ważne. Ilu decyzji byśmy nie podjęli, gdy nie emocje. Wyobrażacie sobie długie analizowanie swoich wyborów? Dokonujemy ich pod wpływem chwili, a raczej emocji i z pewnością nie zawsze tej samej.

Nie ma złych i dobrych emocji

Często słyszymy: „nie smuć się”, „złość piękności szkodzi”, te słowa kodują się w naszych głowach i sprawiają, że niektóre z naszych emocji chcemy w sobie stłumić, nie chcemy ich okazywać. A przecież nie ma złych czy dobrych emocji. One wszystkie są w nas. Ważne, by wiedzieć co je wywołuje i jak sobie z nimi radzić. Nie ma niczego złego w smutku, kiedy jesteśmy smutni – pokazujemy to. Gdy jesteśmy źli – wyrażamy swoją złość. To naturalne. Każda emocje jest nam niezbędna do pełnego życia. Musimy tylko wiedzieć, jak używać ich w odpowiedni sposób.

Nie można tłumić emocji

Nijak się nie da. Nie można cały czas się uśmiechać i udawać, że wszystko jest świetnie i pięknie. Kiedy jesteś szczęśliwy, zadowolony – śmiej się. Ale gdy chcesz popłakać – płacz, zły – krzycz, wyraź go, nie zatrzymuj w sobie. To bardzo ważne. Tłumienie w sobie emocji może doprowadzić do ciężkich chorób, do załamania nerwowego, być przyczyną depresji. Daj sobie przyzwolenie na wyrażanie swoich emocji, na nazywanie ich.

Emocje mijają

Warto to zapamiętać. Jeśli jesteś zła, to pamiętaj, że to nie znaczy, że teraz będziesz już ziać gniewem do końca życia. Tak przecież nie jest. Poczekamy, zaczniemy analizować i nagle okaże się, że po naszym gniewie nie ma śladu. Kiedy czujemy strach – on minie, jeśli tylko zechcemy go oswoić, poznać jego przyczynę. Wszystkie emocje przychodzą i odchodzą.

Emocje nie rządzą twoimi decyzjami

To ważne, bo często tak się nam wydaje, że podjęliśmy decyzję nieopatrznie, pod wpływem emocji. Oczywiście, że zawsze ten pierwszy moment to emocje, ale one nam podpowiadają, w jakim kierunku iść. Chwilę potem przychodzi nam na pomoc rozum, kiedy na szybko i gorąco jeszcze analizujemy nasz wybór. I tak naprawdę – zupełnie racjonalnie wybieramy w jaką stronę chcemy iść, emocje są tu tylko i aż pomocne.

Nazwane emocje łatwiej oswoić

Nie uciekajmy przed emocjami, nie udawajmy, że ich nie ma. Wręcz przeciwnie – warto stanąć twarzą twarz ze swoimi uczuciami je nazywać. Jeśli jesteśmy smutni po stracie, gdy ogarnia nas złość z powodu jakieś sytuacji, gdy odczuwamy strach, który nas paraliżuje – nazwijmy emocje. Ich określenie ułatwi nam się z nimi uporać. Jesteś smutna? Kiedy zdasz sobie z tego sprawę i znajdziesz powodów swojego smutku – uwierz panowanie nad emocjami stanie się zdecydowanie łatwiejsze.

Najpierw emocje, a chwilę później rozwiązanie

Kiedy potrafisz nazwać swoje emocje, kiedy je w sobie akceptujesz, o wiele łatwiej jest znaleźć rozwiązanie, dowiedzieć się, jak sobie z nimi radzić, zwłaszcza z tymi negatywnymi. Czujesz gniesz, potrafisz go rozładować, znasz jego przyczynę – pozostaje już tylko znaleźć drogę wyjścia. Co zrobić, żeby się nie powtarzał w sytuacji, w której może ci przeszkadzać. A może odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego w ogóle się pojawia. Rozwiązanie przyjdzie samo, nawet się nie spostrzeżesz kiedy.

Emocje to my – a przecież najłatwiej żyje się w zgodzie ze sobą i z pełną akceptacją tego, co w sobie nosimy.


Zobacz także

Jacek Santorski: „Jeśli nie teraz, to kiedy? A facet? Facet niech się zorientuje, że nie ma cię na wszystkich warunkach i na własność”

Spełnienie dla mnie jest jak picie wody, bez której nie mogę żyć

Maciej Dowbor: „Był taki moment, że się poddałem, bo nie mogłem patrzeć na cierpienie Joanny”