Lifestyle Psychologia

Listopadowe „porządki” i dobry start w Nowym Roku!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
3 listopada 2017
fot. Pixabay
 

Listopad miesiąc, w którym wiele z Nas odczuwa gwałtowny spadek formy, dokuczają nam przeziębienia, kapryśna – deszczowa i wietrzna pogoda, a nawet takie wewnętrzne „wahadełko” nastrojów. Dlaczego tak się dzieje? Ja uważam, że każdy miesiąc… i dzień jest dobry na to, aby robić to co się lubi. A te dopadające Nas nostalgie to wynik tego, że same się im poddajemy.

Podejdź do listopada w przyjazny i optymistyczny sposób…

To doskonały czas na to, aby przyjrzeć się temu, co dotychczas osiągnęłyśmy  w 2017 roku i rozpocząć generalne porządki z planowaniem w tle. Dlaczego akurat teraz? Wiele z Nas z utęsknieniem czeka na Nowy Rok i myśli sobie, że to właśnie od nowego roku rozpocznie w swoim życiu spektakularne zmiany i już na pewno się uda, to czego chce. Takie podejście to stawienie wszystkiego na „ostatnią kartę”, a w taki sposób nie ma szans na to, aby zmienić „coś” bardzo ważnego w swoim życiu – długotrwale.

przemiana życia

fot. Pixabay

Jak wiesz dokonywanie zmian  nie lubi pośpiechu!

Kluczowa jest tutaj świadomość odpowiedniej ilości czasu, takiej dzięki której „rozpracujesz” w swoim życiu to, co tego wymaga, a wówczas będziesz mogła postawić solidne fundamenty na którym będziesz budowała życie jakie pragniesz mieć z głębi serca. Wówczas każdy swój dzień wypełnisz miłością do samej siebie, wysokim poczuciem własnej wartości, sensem życia, spełnieniem, szczęściem, radością… To będzie naturalne ponieważ raz na zawsze pożegnasz się z tym, co Ci nie służy stopniowo otwierając się na to, czego najmocniej pragniesz. Dlaczego tak ważne jest tutaj „rozłożenie na części pierwsze” wszelkich ograniczeń, przeszkód, trudności… których doświadczasz w życiu.

Jakich generalnych „porządków” możesz dokonać w listopadzie?

Co zrealizowałaś w 2017 roku, z tego co zaplanowałaś?

To jest bardzo ważny krok, który albo zachęci Cię do dalszych działań, albo zniechęci… Dlatego tak ważne jest to, aby dokonać go w 100% szczerości, otwartości, zaufaniu do samej siebie, traktując siebie jak największą przyjaciółkę.

Już teraz…

Odszukaj swój zeszyt z celami 2017 roku i popatrz na nie, a następnie odhacz te, które zrealizowałaś. Następnie przejdź do przyjaznej informacji zwrotnej opartej na wdzięczności zadając sobie następujące pytania:

Karpackie Inspiracje

Karpacki Sekret

Jak nie zrealizowałaś tego, co zaplanowałaś to już teraz rozpocznij proces wybaczania samej sobie tego! To jest bardzo ważny krok! Jeśli ciągle będziesz rozpamiętywać to, czego nie zrobiłaś i wyrzucać sobie jaka to jesteś nieudacznica i brak Ci konsekwencji to nigdy nie powrócisz do równowagi i nie będziesz zrealizowała nowych celów. Najpierw musisz zbudować wewnętrzny grunt wypełniony miłością do samej siebie, zaufaniem, otwartością i szczerością. To na nim będziesz tworzyła życie jakie pragniesz mieć! Pamiętaj także, że każda z Nas ma prawo do trudniejszego dnia, tygodnia, a nawet dłuższego czasu. Najważniejsze jest to, aby go świadomie przeżyć akceptując. Wówczas uwolnisz się od największych ciężarów, które Cię zatrzymały w życiu. Daj sobie szansę na ten niezwykle ważny moment w Twoim żuciu. Pamiętaj wszystko jest po „coś”, a to co boli z czasem przerodzi się w siły dzięki którym już nic Cię nie zatrzyma!!!

Co jest Twoim sensem życia?

Masz odkryty cel życiowy, wiesz kim jesteś, co kochasz robić i dla kogo… to jesteś szczęściara 😉 A co możesz zrobić jeśli nie masz jeszcze odkrytego poczucia sensu albo się wahasz czy ten o którym myślisz jest jednym…

Mam nadzieję, że masz gdzieś zapisaną tą swoją misję – przeznaczenie i…

Już teraz…

Odszukaj ją i sprawdź czy to ona, a w jaki sposób?

Zadaj sobie podstawowe pytania, które znajdują się w poniższej Karpackiej Karcie Inspiracji:

Możesz ją sobie także pobrać klikając w nią!

Karpackie Inspiracje

Karpacki Sekret

Jeśli potrzebujesz inspiracji, wsparcia tak aby krok po kroku odszukać albo wzmocnić swoje poczucie sensu, to skutecznie Ci w tym pomoże mój kurs on-line Bank Radości Życia, który zobaczysz TUTAJ, a także klikając w obrazek…

Bank Radości Życia

Karpacki Sekret-Monika Bulik

Co pragniesz osiągnąć w 2018 roku?

Już teraz…

Zrób listę wszystkich celów, pragnień, marzeń. Spisz wszystko o czym myślisz, za czym najmocniej tęsknisz, co pragniesz.  Podobnie jak w przypadku poprzednich kroków zrób i ten w 100% szczerości, otwartości i zaufaniu do samej siebie.

Możesz to ćwiczenie wykonać w zeszycie, który będzie stanowił Twój Dziennik Celów 2018 albo pomocna Ci w tym będzie poniższa Karpacka Inspiracja:

Karpackie Inspiracje

Karpacki Sekret

Kiedy zweryfikowałaś swoje dotychczasowe osiągnięcia wykonując przyjazną informację zwrotną pełną wdzięczności, umacniając swoje poczucie sensu w życiu, poznając swoje nowe cele na 2018 roku to od razu przejdź do działania. Nie czekaj na ten wyjątkowy Nowy Rok! Szkoda czasu, a do stycznia możesz robić kawał dobrej roboty, aby być bliżej tego czego najmocniej pragniesz w życiu.

Już teraz…

Pomyśl:

Co możesz z robić jeszcze w tym roku, aby byś bliżej swoich noworocznych celów?

A następnie zaplanuj:

⇒ Cele na listopad, albo większy cel listopadowy i do niego mniejsze zadania

⇒ Organizuj sobie tydzień, najlepiej podczas weekendu, aby wraz z poniedziałkiem wkroczyć w fazę konsekwentnego działania

⇒ Wyznaczaj zadania na dzień, maksymalnie 3, one mają być realne w wykonaniu.

Podsumowanie…

Listopad nie musi być pochmurny, kapryśny, wymagający dla Nas. Postanów już teraz w jaki sposób pragniesz przeżyć ten czas, niech będzie wyjątkowy i pełen tego, co jest dla Ciebie ważne w życiu. Dokonaj przeglądu swoich celów 2017 roku, zastanów się dlaczego poszło Ci tak, a nie inaczej i co było tego powodem. Rozlicz się szczerze z tychże osiągnięć, a następnie zachęć się do realizacji nowych Wyzwań-Celów, które są Ci bliskie. Jeśli masz do „posprzątania” jakąś część w swoim życiu, to zacznij od tego. Nie pójdziesz do przodu jak będziesz chowała trudności pod dywan. „Musisz” zapragnąć stawić im czoła i wówczas „jak z procy” polecisz w kierunku upragnionych celów zaskakując się swoimi możliwościami, o którym być może nawet nie marzyłaś. Tak działa piękno prawdziwości oparte na Twojej autentyczności i tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu!

Staw w listopadzie trudnościom, które Ci doskwierają!

Uświadom sobie już teraz czego pragniesz pozbyć się z własnego życia…

Co blokuje Cię od pełni życia i codziennej radości…

Szkoda marnować czasu i czekać na ten wyjątkowy Nowy Rok!

Każdy dzień jest dobry na zmianę!

Przemień trwale swoje życie z kursem Bank Radości Życia!


Lifestyle Psychologia

Radość Życia dla MAM!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
6 listopada 2017
Fot. Pixabay
 

Kiedy pojawia się dziecko w naszym życiu, to tym samym rozpoczynamy w nim wielką rewolucję… Kiedy byłaś sama to robiłaś to, co chciałaś, mając dla siebie i swoich przyjemności – potrzeb więcej czasu, a jak się pojawiała ta najważniejsza osoba, to wokół niej zaczął kręcić się cały Twój świat.  

Jak to u mnie było jako świeżo upieczonej mamy…

Podczas pierwszych trzech miesięcy macierzyństwa moje życie toczyło się w pełni wokół dziecka – przyjęłam jego rytm J Jednak po tym czasie zaczęłam także myśleć o sobie… Moje potrzeby zaczęły się budzić jakby ze snu „ciąży i pierwszego zachłyśnięcia macierzyństwem”. Nie jest łatwe na początku w tak wyjątkowym okresie dla każdej kobiety poświecić czas tylko dla siebie – uważam, że trzeba się tego uczuć stopniowo zaczynając od zrobienia małych „rzeczy” – przyjemności tylko dla siebie.  Na początku kiedy zrobiłam „coś” dla siebie i nie poświęciłam wówczas tego czasu dziecku to odczuwałam uczucia zbliżone to „wyrzutów sumienia” Zaczęłam się zastanawiać czy dobrze robię poświęcając czas tylko dla siebie… I tutaj z nieba, od Losu przyszła do mnie niezwykle mądra wiadomość:

Wiesz, co tak naprawdę jest najlepsze dla Twojego dziecka?

Najlepsza jesteś TY!

Najlepsze jest to, co sprawia, że Ty czujesz się lepiej.

Najlepsze jest to, co Ci odpowiada Twój instynkt
Najlepsze jest to, co pomaga czuć się dobrze również Tobie.
Najlepsze jest to, co Ci pozwala czuć się szczęśliwą ze swoją rodziną
Bo gdy Ty dobrze się czujesz, oni ostają to, co najlepsze
Bo to, co najlepsze to TY!
Bo gdy czujesz się pewna siebie, oni także czują się pewni i bezpieczni
Bo gdy TY czujesz, ze postępujesz dobrze, Twój spokój i radość przechodzą na nich.
Bo tym co najlepsze jesteś TY!!!

Zrozumienie tego przesłania było punktem zwrotnym na mojej świeżo wytyczonej drodze w roli mamy.

Tak naprawdę to uważam, że każda z Nas przechodzi tę niezwykłą przemianę w swoim życiu na własny sposób. Na początku to taka karuzela świadomości, która z czasem przeradza się w świadomą pełną miłości i radości mamę.

Czy mama ma prawo cieszyć się życiem?

Oczywiście, że TAK, a oto powody:

Kiedy Ty jesteś zadowolona i radosna to także Twoje dziecko takie jest bo czerpie od Ciebie, to co niego wysyłasz!

Kiedy spędzasz czas tylko dla siebie robiąc to, co lubisz, to wypoczywasz ładując baterię i oddasz dziecku „naładowaną” siebie!

Kiedy jesteś w pracy, to pracujesz nad swoją i swojej pociechy przyszłością!

Kiedy spędzasz czas z przyjaciółką to potrzebujesz się wygadać dzięki czemu będziesz spokojniejsza w domu.

 rz dla mam.

5 rad dla zapracowanych Mam dbających o swoją Radość:

Bądź elastyczna w realizacji zaplanowanych działań!  

Planuj sobie z wyprzedzeniem tydzień, a następnie zadania na dany dzień. Ważne jest to, aby były one realne-wykonalne. Dobrze się zastanów nad tym ile jesteś w stanie zrobić. Wyznaczanie kosmicznych celów zniechęci Cię do działania i odbierze energię. Dlatego lepiej mniej, metodą małych kroków niż ciągle pędzić. Nieustanny bieg prowadzi tylko do jednego – upadku, z którego bardzo ciężko się podnieść. Dopasuj swoje możliwości do nowo pojawiających się okoliczności i staraj się być jak najbardziej elastyczna.

Wybaczaj samej sobie słabsze chwile!

Naturalne jest to, że każda z Nas ma goryszy dzień, a nawet tydzień. W takich chwilach najważniejsze jest to, aby zaakceptować taki stan. Kiedy go zrozumiemy i przeżyjemy te wszystkie emocje to Nas opuści pozostawiając siły do działania. Jak to możliwe? Nie walczyłaś z nim tylko go zaakceptowałaś oczyszczając się negatywnych emocji, sytuacji… a to oczyszczenie wypełniła nowa energia. Kiedy będziesz sukcesywnie wybaczała to stanie się ono dla Ciebie czymś normalnym i zobaczysz, że taka postawa sprawi, iż tych słabszych dni będziesz mniej przyciągała do swojego życia.

„Ładuj codziennie  baterię” poświęcając czas tylko dla siebie!

Nie jest to łatwe, ale bardzo ważne dla mamy i warto zrobić wiele, aby ten czas tylko dla siebie każdego dnia znaleźć. Godzinka w ciągu dnia to nie jest, aż tak dużo. Ja uważam, że aby ją znaleźć to trzeba dobrze zorganizować swój czas i włączyć w opiekę nad naszymi pociechami najbliższych.  Moim najcudowniejszym lekarstwem ładujących błyskawicznie moją baterię jest aktywność. Staram się ją łączyć z innymi radościami jak biegając w towarzystwie natury i słońca, w ulubione miejsce.

Jeśli jesteś tak bardzo zapracowana i zajęta wychowywaniem dziecka to tą godzinę dla siebie połącz a długim spacerem czy spaceruj do pracy. Każdy najmniejszy prezent dla samej siebie jest lepszy od żadnego!

Proś o pomoc!

My kobiety często pełnimy rolę Matki Polki, która sobie sama ze wszystkim poradzi. Zakupy, sprzątanie, pragnie, gotowanie, zajmowanie się dziećmi… można takich czynności wymieniać chyba w nieskończoność… Branie na swoje braki „całego świata” to częsty błąd, który popełniamy. Zawsze warto poprosić o pomoc ponieważ proszenie o pomoc nie oznacza słabości! Osiągnięcie sukcesu ze wsparciem także jest sukcesem, a ile radości wspólne sukcesy przynoszą… Bądź dla siebie wyrozumiała i proś o pomoc!

Buduj przestrzeń wsparcia z przyjaciółką!

Czasu wolnego masz bardzo mało, ale zawsze znajdź go dla najbliższej przyjaciółki. Doskonale jakby ona była także na takim etapie macierzyństwa co Ty 😉 Wygadanie się to zawsze dobra metoda na to, aby zrzucić z siebie jakieś wątpliwości. Same we własnym punkcie widzenia często ograniczamy się, nie widząc wielu innych możliwości w rozwiązaniu chodzących nam po głowie spraw. Wspólna kawa czy spacer z pociechami to zawsze doskonałe okazje, aby budować tą niezwykłą przestrzeń wsparcia.

Zatem…

Drogie mamy jesteście gotowe na to, aby:
Zadbać o radość we własnym życiu i tym samym o radość Waszych pociech?
Zacząć żyć pełnią życia ciesząc się macierzyństwem?
Potrzebujecie wsparcia, inspiracji i motywacji od młodej Mamy jaką jestem?

Zobacz mój kurs on-line Bank Radości Życia, który stworzyłam z myślą o kobietach pełniących najważniejszą rolę życia, jaką jest bycie mamą!!!


Lifestyle Psychologia

8 największych niechcianych nawyków blokujących Twoją Radość!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
23 października 2017
radość życia
fot. Pixabay – radość życia

Nawyki, które towarzyszą nam na co dzień zarówno te pozytywne jak i negatywne decydują o całym naszym życiu. Jeśli masz wypracowane dobre nawyki w swoim życiu to jesteś szczęściarą i zapewne szczęścia i radości nie brakuje Ci w Twojej codzienności.

 A co zrobić jak wyzwalasz w sobie negatywne nawyki? Pierwszy krok, który „musisz” zrobić to uświadomić sobie jakie negatywne nawyki są w Twoim życiu. To jest kluczowe ponieważ często brakuje nam odwagi, aby się do nich przyznać i w konsekwencji lekceważymy ich negatywny wpływ na nasze życie. A one na każdym razem , kiedy się uaktywniają to co raz mocniej oddziaływają na Nas i to, co mamy.

Zapamiętaj – niechciane nawyki to często nieuświadomione nawyki, aby zacząć je przemieniać z pozytywne nawyki, wzmacniające Twoją radość i poczucie szczęścia to najpierw musisz sobie je uświadomić. W tym pomocna Ci będzie poniższa Lista Największych Niechcianych Nawyków blokujących Twoją Radość czyli:

Co robisz nawykowo tracąc radość życia?

1. Pędzisz w biegu codzienności!

Ciągły bieg powoduje brak uważności, który to  zabiera Ci radość. Sprawia, że zapominasz, co tak naprawdę jest dla Ciebie najważniejsze w życiu. Wówczas Twoja motywacja w realizacji zaplanowanych celów spada ponieważ wartości i pasja są Twoimi najsilniejszymi motywatorami.

2. Dopada Cię Wewnętrzny Krytyk!

Ten prześladujący Cię głos w Twojej głowie to wynik Twojego doświadczenia – otoczenia, które wzmocnili rodzice, znajomi, nauczyciele… Mógł się stać bardzo silną częścią Ciebie. On wzmacnia w Tobie poczucie niewystarczalności, ciągłe dążenie do doskonałości, perfekcjonizm i tym samym osłabia Twoje szanse i możliwości w realizacji tego, co jest dla Ciebie ważne. Każde działanie poddaje w niepewność, wykorzystując doskonale  momenty słabości. Ma ogromne oddziaływanie na Ciebie, tworząc pesymistyczne nawyki myślowe – ogranicza Twoje możliwości i szanse w działaniu, a nawet obniża poczucie własnej wartości.

3. Nie jesteś wdzięczna za to co masz!

Traktujesz wdzięczność jako „coś” prostego i niepotrzebnego w Twoim życiu. Uważasz, że i tak osiągniesz to, co chcesz od życia, a wdzięczność nie jest Ci do tego potrzebna. A to jest duży błąd! Dlaczego? Jeśli nawet masz wysokie poczucie pewności o własnej skuteczności, to uważam, że nie jest ono wystarczające, aby przyciągnąć to własnego życia, to czego najmocniej pragniesz. To właśnie poczucie wdzięczności jest prawdziwą, krystaliczną energią o nieziemskiej mocy oddziaływania, która oddaje nam to, co jest dla Nas najważniejsze.  

4. Czarnowidztwo to Twoja specjalność!

Negatywne myślenie to samospełniająca się przepowiadania. To co myślimy o samej sobie, staje się Twoją prawdą. Czasami trudno w to uwierzyć, a jednak jak się zatrzymamy dłużej nad tą prawdą to okazuje się realna..  myśli i wypowiedziane przez Nas słowa kreują naszą przyszłość. Wszechświat zawsze wspiera to, o czym pomyślisz. Jest pulsującą energią, która pobudza to aktywności, to czego pragniemy. Jeśli Twój  umysł jest czysty i wolny od negatywnych myśli to doświadczasz równowagi życiowej. Natomiast jak  ciągle wszystko widzisz w czarnych barwach, to i to do siebie przyciągniesz.

5. Nie przebaczyłaś światu i nie wybaczyłaś samej sobie krzywd przeszłości!

Dźwigasz ciągle bagaż przeszłości pełen urazy, poczucia winy, wyrzutów sumienia, lęku czy strachu przed przeszłością. Jeśli tak to takie sprawy niezałatwione pełne negatywnych emocji będą do Ciebie powracały za każdym razem pozbawiając Cię ogromnej ilości energii. Wybaczanie samej sobie i przebaczenie światu wszelkich ograniczeń jest niezbędnym krokiem jeśli chcesz cieszyć się życiem. Kiedy zrozumiesz i zaakceptujesz to, na co nie masz wypływu to uwolnisz się od przeszłości i tylko wtedy zaczniesz żyć własnym prawdziwym życiem.

radość życia

fot. Pixabay

6. Poddajesz się trudnościom!

Nie traktujesz trudności, błędów, ograniczeń  jako wyzwań, tylko są one dla Ciebie ciężarem z którym trzeba się męczyć. A każde takie  ograniczenie to lekcja,  która pokazuje Ci  co tak naprawdę jest dla Ciebie w życiu ważne odkrywając Twoje prawdziwe wartości zgodne z misją czy przeznaczeniem. To prezent, który należy przyjmować od Losu/Boga jako bardzo cenną wiadomość! Błąd niesie zawsze ze sobą ukryte przesłanie, tego co wymaga w naszym życiu „naprawy” czy ulepszenia odsłaniając nasze wewnętrzne ograniczenia. Kiedy poznamy źródła danego ograniczenia to już jesteśmy na drodze jego definitywnego  „rozpracowania”. 

7. Twoją dobrą energię wysysają wampiry energetyczne!

Największymi przyczynami, które sprawiają, że poddajesz się otoczeniu są: brak świadomości, co jest dla Ciebie ważne w życiu i oczywiście niewystarczający poziom miłości do samej siebie. Ważne jest także to, abyś miała świadomość, kto jest wampirem energetycznym w Twoim otoczeniu, a może Ty sama masz skłonności do przyjmowania roli ofiary i sama wysysasz z siebie energię? Jak? Cięgle narzekasz na zło całego świata, jesteś niezadowolona z samej siebie i tego, co masz, doświadczasz poczucia winy, urazy, lubisz się wywyższać…

8. Nie jesteś konsekwentna  w realizacji zaplanowanych celów!

W styczniu wchodząc w Nowy Rok zbudowałaś gigantyczną listę celów, a ile zrealizowałaś do tej pory? Co jest powodem, że nie udało Ci się osiągnąć to, czego tak mocno pragnęłaś. Brak konsekwencji, której powodem są zazwyczaj ciągłe usprawiedliwianie samej siebie, że i tak dużo już zrobiłaś i więcej nie dasz rady. Ja uważam, że jest to oszukiwanie samej siebie, ponieważ jeśli czegoś mocno pragniesz to będziesz do tego dążyła. Normalnością są słabsze chwile i dni, ale zawsze możemy „coś” zmodyfikować w naszych Planach, bo to my mamy nimi zarządzać, a nie one nami!


Podsumowanie

To właśnie takie niechciane nawyki są największymi przeszkodami blokującymi Twoją radość i często sprawiają, że odłożyłaś swoje największe marzenia do „szafy”! Czy tak u Ciebie nie jest? Co możesz zrobić, aby rozpocząć pracę nad przemianą tychże negatywnych nawyków w pozytywnych. Na początku miej świadomość, że nie jest to praca łatwa i szybka. Te nawyki są w Tobie mocno zakorzenione i będziesz „musiała” być wytrwała, konsekwentna w działaniu  i bezgranicznie wyrozumiała i życzliwa dla samej siebie.

Zrób własną Listę Niechcianych Nawyków już teraz!

Daj sobie szansę na życie pełne radości i tego, czego najmocniej od niego pragniesz!

W skutecznej krok po korku przemianie negatywnych nawyków w pozytywne pomocny Ci będzie kurs on-line Bank Radości Życia.

Zobacz kurs Bank Radości Życia i pobierz BONUS!