Lifestyle

List do syna, którego będę miała: nie pozwól żadnej dziewczynie zniszczyć dobrej miłości, którą w końcu nadejdzie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 grudnia 2017
Fot. iStock/franckreporter
 

Pewna kobieta napisała dość niezwykły list o tym, czym jest złamane serce. Adresatem tego tekstu jest jej syn, którego kiedyś będzie miała, ale powinni go przeczytać wszyscy mężczyźni – i młodzi i starzy.

To twoja pierwsza randka. Czy możesz być bardziej zdenerwowany? Słyszę, jak krążysz po pokoju, próbując znaleźć idealny strój na ten wieczór, jak ćwiczysz sobie to, co jej powiesz przed lustrem, bo masz nadzieję, że ta jedna randka sprawi, że zwykła znajoma zostanie twoją dziewczyną.

Weź jeden duży, głęboki oddech, spójrz w lustro po raz ostatni, weź trochę pieniędzy od twojego ojca i biegnij. Wiem, jaki jesteś szczęśliwy, że zgodziła się na to spotkanie.

Pojedziesz do jej domu, zapukasz do drzwi jak prawdziwy facet i przedstawisz się jej rodzicom. Lepiej słuchaj ich, kiedy powiedzą ci, o której godzinie ich córka musi być w domu. Zdobycie zaufania jest trudne, ale jego utrata – łatwa. A odzyskanie prawie niemożliwe.

(…)

Pierwsza miłość to piękna rzecz. Ale nie będę owijać w bawełnę: wszystko się rozpada, jeśli nie wkładasz w to wysiłku. Pierwsza miłość to czas na odkrycie. Jeśli za kilka tygodni zmieni się w nienawiść, będziesz się zastanawiał, jak i kiedy to się stało. Ona odeszła, jej serce zdobył już ktoś inny. Twoje zostało złamane? Tak bywa i w dorosłym życiu.

Widzę już, jak wracasz do domu i idziesz prosto do swojego pokoju. Na moje pytanie: „Jak minął ci dzień?”, odpowiadasz jednym słowem.

Kiedy przejdzie ten ból? Nie martw się, to nigdy nie trwa bardzo długo. Masz moje słowo.

To uczucie mdłości w żołądku, które łapie cię w nocy, jest brutalne, wiem. Jestem starsza i bardziej doświadczona w tym sprawach, więc coś ci powiem. To wspomnienia sprawiają, że ból jest o wiele gorszy. Te wspomnienia są wyryte w twojej głowie i tylko czas może je wyleczyć.

W końcu dojrzejesz, pójdziesz na studia. Spotkasz jeszcze mnóstwo wspaniałych osób. Nie trać tej ciekawości drugim człowiekiem, tego podekscytowania, które czułeś przed swoim pierwszym pocałunkiem. Pamiętaj ten wysiłek, kiedy rozmawiałeś przez telefon pół nocy, nawet kiedy byłeś zmęczony?  Kiedy spotykasz właściwą osobę i te same uczucia zdarzają się za każdym razem, gdy ją widzisz, będziesz wiedział, że ona jest tą jedyną.

Nie pozwól, aby jedno złamane serce sprawiło, że będziesz o każdej następnej dziewczynie myślał źle. Nie przenoś złego bagażu doświadczeń z ostatniego związku do następnego, ponieważ to jest po prostu niesprawiedliwe. Nie, nie każda dziewczyna jest taka sama; nigdy tak nie mów. nie pozwól żadnej dziewczynie zniszczyć dobrej miłości, którą w końcu nadejdzie.

Każdy ma swoją „połówkę” , po prostu jeszcze nie znalazłeś swojej. Proszę, nie bądź dupkiem. Nie rań tej, z którą się spotykasz, tylko dlatego, że sam zostałeś kiedyś zraniony.

Proszę, nie śpiesz się; wciąż jesteś taki młody. Co najważniejsze, wybieraj mądrze. Nie śpij z każdą dziewczyną, z którą masz szansę spać, bo kiedy jesteś dojrzały i znajdujesz kogoś, z kim naprawdę chcesz być, twoja przeszłość zaczyna mieć znaczenie.

Nieważne, ile razy złamiesz serce, w końcu staniesz z powrotem na nogi i będziesz silniejszą osobą. Z każdą taką „walką” dowiesz się więcej o sobie. (…) A w końcu zrozumiesz różnicę między byciem chłopcem a byciem mężczyzną.

Kocham Cię


Na podstawie: goodmenproject.com

 


Lifestyle

Wigilijna rybka dla niemowlęcia?

Redakcja
Redakcja
14 grudnia 2017
Fot. iStock / AleksandarNakic
 

W Święta dom wypełnia się radością, a w powietrzu unoszą się zapachy ulubionych tradycyjnych potraw. To najlepsza okazja, aby niemowlę zjadło jedno z najbardziej świątecznych dań, czyli rybę. Ta z wigilijnego stołu może być nieodpowiednia dla wrażliwego organizmu. Najlepszym wyborem będą ryby przeznaczone specjalnie dla maluszków – dziko żyjące, poławiane zgodnie z zasadami zrównoważonego rybołówstwa, a przede wszystkim – spełniające wyjątkowo rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa.

  • Święta to czas, w którym polskie stoły są pełne wyjątkowych potraw. To, na co cały rok czekają dorośli, może jednak nie być odpowiednie dla maluszka, który wymaga specjalnej diety.
  • Warto, aby w tym wyjątkowym dniu niemowlę spróbowało tradycyjnych smaków, pod warunkiem, że będą dla niego bezpieczne i dopasowane do etapu jego rozwoju.
  • Dobrym pomysłem jest ryba. Warto jednak pamiętać, że tylko ta przeznaczona specjalnie dla najmłodszych będzie dopasowana do potrzeb młodego organizmu.
  • Posiłki dla niemowląt i małych dzieci to najlepszy wybór dla maluszka – są dostosowane do specjalnych potrzeb rozwijającego się organizmu.
  • Produkty ze wskazaniem wieku spełniają wyjątkowo restrykcyjne normy jakości i bezpieczeństwa, a zawarta w nich ryba jest odpowiednia dla maluszka.

Dobry moment na następny krok w rozszerzaniu diety

Na świątecznym stole znajduje się wiele pyszności. Ich widok zawsze cieszy oko i wypełnia dom radosną atmosferą. To ważne, by i dla maluszka znalazło się coś smacznego, ale przede wszystkim dopasowanego do jego potrzeb. Wśród 12 tradycyjnych wigilijnych potraw znajdziemy m.in. rybę. Dobrze znany wszystkim karp nie jest jednak odpowiednim wyborem dla niemowlęcia. Boże Narodzenie to dobry moment na zapoznanie dziecka, które ukończyło 6 miesięcy, ze smakiem rybki – najlepiej jednak wybrać tę zawartą w posiłkach przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych.

Ryba to bezpieczny wybór

Zgodnie z Rozporządzeniem Komisji Europejskiej wszystkie ryby są badane pod względem zawartości substancji toksycznych i tylko te bezpieczne mogą trafić do sprzedaży[1]. Oznacza to, że dorośli bez obaw mogą cieszyć się ich wyjątkowym, delikatnym smakiem. Jednak to, co dobre dla starszych członków rodziny, nie zawsze jest dopasowane do wyjątkowych potrzeb maluszka, który jest wrażliwy na nadmiar lub niedobór składników odżywczych lub obecność zanieczyszczeń. Właśnie dlatego różnorodne ryby wykorzystywane w produktach dla niemowląt i małych dzieci spełniają jeszcze bardziej rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa niż ryby dostępne w sklepach. Wszystko po to, aby rodzice mieli pewność, że podają dziecku posiłek dopasowany do jego wymagań.

Jak wybrać świąteczną rybkę dla maluszka?

Najlepszym wyborem dla dojrzewającego organizmu są produkty przeznaczone dla najmłodszych konsumentów. Posiadają na opakowaniu wskazanie wieku, które potwierdza, że posiłek jest bezpieczny i zawiera wyłącznie sprawdzone składniki. Specjalnie dla niemowląt i małych dzieci BoboVita przygotowała pyszne obiadki zawierające kompozycję gotowanych na parze warzyw i delikatnego mięsa ryby. Produkty są dopasowane do potrzeb dziecka na różnych etapach rozwoju:

  • BoboVita warzywne puree z rybą po 6. miesiącu,
  • BoboVita warzywa z delikatną rybą po 8. miesiącu,
  • BoboVita risotto z rybą i warzywami po 9. miesiącu,
  • BoboVita makaron z tuńczykiem i warzywami po 12. miesiącu.

BoboVita_Warzywne puree z ryba

Czy wiesz, że…

…ryby mogą kumulować metale ciężkie i dioksyny ze swojego środowiska? Do najbardziej zanieczyszczonych wód należą morza zamknięte, dlatego ryby BoboVita są dziko żyjące i pochodzą wyłącznie od zaufanych dostawców. Są poławiane z dużych, otwartych akwenów wodnych, takich jak Ocean Atlantycki czy Ocean Spokojny. Dzięki temu mamy pewność, że spełniają rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa.


[1] Szajewska H., Horvath A.; Poradnik żywienia niemowląt. Krok po kroku od narodzin do pierwszych urodzin, Kraków 2014, s. 63-67.

Artykuł powstał we współpracy z Bobovita


Lifestyle

Pokaż mi jego buty, a powiem ci, jakim jest facetem

Redakcja
Redakcja
14 grudnia 2017
Fot. iStock/iiievgeniy
Następny

Można się zapierać, ale powszechnie wiadomo, że wszyscy zwracamy uwagę na wygląd drugiej osoby. Patrzymy nie tylko na budowę ciała, kolor oczu czy wagę, ale także na ubiór. Kobiety często oceniają na tej podstawie wykonywany przez faceta zawód lub ogólne zainteresowania. Ogólna stylizacja to jedno. Ważne są również buty. Jeżeli on ma słabość do jednego typu obuwia, możesz na tej podstawie wysnuć wnioski na temat jego charakteru.

Sandały, trampki, glany a może adidasy? Jakie buty nosi najczęściej twój facet? Zwraca na to uwagę? Ma być modnie czy wygodnie? A może jedno z drugim? Czy cena ma dla niego duże znaczenie? Lubi chodzić w butach z wyższej półki? Sprawdź, czego możesz się o nim dowiedzieć na podstawie jego obuwia.

Źródło: Cosmopolitan

Zobacz także

Wychowujesz swojego syna dla innej kobiety. I chcąc nie chcąc trzeba się z tym pogodzić. Czego go nauczyć?

Jak wygląda życie stewardessy? „Miałam 19 lat, kiedy rozpoczęłam przygodę z lataniem. Kocham latać, bo niebo nie ma limitu”

Makijaż sylwestrowy musi być wyjątkowy… To chyba jednak przesada. Co sądzicie?