Go to content

List do syna, którego będę miała: nie pozwól żadnej dziewczynie zniszczyć dobrej miłości, którą w końcu nadejdzie

Fot. iStock/franckreporter

Pewna kobieta napisała dość niezwykły list o tym, czym jest złamane serce. Adresatem tego tekstu jest jej syn, którego kiedyś będzie miała, ale powinni go przeczytać wszyscy mężczyźni – i młodzi i starzy.

To twoja pierwsza randka. Czy możesz być bardziej zdenerwowany? Słyszę, jak krążysz po pokoju, próbując znaleźć idealny strój na ten wieczór, jak ćwiczysz sobie to, co jej powiesz przed lustrem, bo masz nadzieję, że ta jedna randka sprawi, że zwykła znajoma zostanie twoją dziewczyną.

Weź jeden duży, głęboki oddech, spójrz w lustro po raz ostatni, weź trochę pieniędzy od twojego ojca i biegnij. Wiem, jaki jesteś szczęśliwy, że zgodziła się na to spotkanie.

Pojedziesz do jej domu, zapukasz do drzwi jak prawdziwy facet i przedstawisz się jej rodzicom. Lepiej słuchaj ich, kiedy powiedzą ci, o której godzinie ich córka musi być w domu. Zdobycie zaufania jest trudne, ale jego utrata – łatwa. A odzyskanie prawie niemożliwe.

(…)

Pierwsza miłość to piękna rzecz. Ale nie będę owijać w bawełnę: wszystko się rozpada, jeśli nie wkładasz w to wysiłku. Pierwsza miłość to czas na odkrycie. Jeśli za kilka tygodni zmieni się w nienawiść, będziesz się zastanawiał, jak i kiedy to się stało. Ona odeszła, jej serce zdobył już ktoś inny. Twoje zostało złamane? Tak bywa i w dorosłym życiu.

Widzę już, jak wracasz do domu i idziesz prosto do swojego pokoju. Na moje pytanie: „Jak minął ci dzień?”, odpowiadasz jednym słowem.

Kiedy przejdzie ten ból? Nie martw się, to nigdy nie trwa bardzo długo. Masz moje słowo.

To uczucie mdłości w żołądku, które łapie cię w nocy, jest brutalne, wiem. Jestem starsza i bardziej doświadczona w tym sprawach, więc coś ci powiem. To wspomnienia sprawiają, że ból jest o wiele gorszy. Te wspomnienia są wyryte w twojej głowie i tylko czas może je wyleczyć.

W końcu dojrzejesz, pójdziesz na studia. Spotkasz jeszcze mnóstwo wspaniałych osób. Nie trać tej ciekawości drugim człowiekiem, tego podekscytowania, które czułeś przed swoim pierwszym pocałunkiem. Pamiętaj ten wysiłek, kiedy rozmawiałeś przez telefon pół nocy, nawet kiedy byłeś zmęczony?  Kiedy spotykasz właściwą osobę i te same uczucia zdarzają się za każdym razem, gdy ją widzisz, będziesz wiedział, że ona jest tą jedyną.

Nie pozwól, aby jedno złamane serce sprawiło, że będziesz o każdej następnej dziewczynie myślał źle. Nie przenoś złego bagażu doświadczeń z ostatniego związku do następnego, ponieważ to jest po prostu niesprawiedliwe. Nie, nie każda dziewczyna jest taka sama; nigdy tak nie mów. nie pozwól żadnej dziewczynie zniszczyć dobrej miłości, którą w końcu nadejdzie.

Każdy ma swoją „połówkę” , po prostu jeszcze nie znalazłeś swojej. Proszę, nie bądź dupkiem. Nie rań tej, z którą się spotykasz, tylko dlatego, że sam zostałeś kiedyś zraniony.

Proszę, nie śpiesz się; wciąż jesteś taki młody. Co najważniejsze, wybieraj mądrze. Nie śpij z każdą dziewczyną, z którą masz szansę spać, bo kiedy jesteś dojrzały i znajdujesz kogoś, z kim naprawdę chcesz być, twoja przeszłość zaczyna mieć znaczenie.

Nieważne, ile razy złamiesz serce, w końcu staniesz z powrotem na nogi i będziesz silniejszą osobą. Z każdą taką „walką” dowiesz się więcej o sobie. (…) A w końcu zrozumiesz różnicę między byciem chłopcem a byciem mężczyzną.

Kocham Cię


Na podstawie: goodmenproject.com