Lifestyle

Lenistwo, pycha czy kompulsywność – co jest twoją słabą stroną wg znaku zodiaku?

Magic Moments
Magic Moments
23 listopada 2022
jakie są twoje słabe strony
 

Jak to jest w twoim przypadku – łatwiej ci (np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej) nazwać swoje dobre czy słabe strony? Wstydzisz się wad, czy ich w ogóle nie widzisz? Pamiętaj, nie żyjesz w próżni i twoje nienajlepsze cechy dotyczą nie tylko ciebie, ale wpływają też na ludzi, których masz wokół. Jakie zapisane są w twoim znaku zodiaku i jak możesz polepszyć sytuację? Sprawdzamy.

Baran: nieuczciwość

Są cztery rzeczy, bez których nie możesz żyć: powietrze, woda, jedzenie i kłamstwo. Kłamiesz, by wyglądać lepiej, kłamiesz, by inni wyglądali gorzej, kłamiesz, by wydostać się z kłopotów i kłamiesz, aby inni mieli kłopoty. Kłamstwo jest dla ciebie jak oddychanie.

Sugestia: weź głęboki oddech i przestań kłamać. Ludzie polubiliby cię znacznie bardziej, gdyby mogli ci zaufać.

Byk: kompulsywność

Tak, obiecałaś sobie, że schudniesz w tym roku, ale przy pierwszej okazji zjedzenia ciasta, nakładasz sobie solidną porcję? Może postanowiłaś zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale z drugiej strony… co jest złego w kupnie dżinsów, w których twoja pupa wygląda świetnie? Zarzekałaś się, że nikt już nie wyprowadzi cię z równowagi, tymczasem jedno słowo krytyki znowu wywołało lawinę niekontrolowanych emocji?

Sugestia: daj sobie chwilę czasu, weź trzy głębokie oddechy, nim następnym razem zrobisz coś, czego będziesz żałować.

Bliźnięta: złość

Widzisz tego gościa – faceta, który właśnie wepchnął się przed ciebie w korku? Za kogo ten gość się uważa? Jeździsz bezpiecznie, a ten prawie spowodował wypadek! Czy on myśli, że może mu to ujdzie płazem?!? O nie, tym razem zadarł z niewłaściwą osobą! Jak tylko nas zatrzymają na czerwonym świetle…

Sugestia: a może ten facet spieszy do szpitala, ponieważ jego żona rodzi? To nie ma nic wspólnego z tobą. Uspokój się. W tej sytuacji i innych.

miłość do samej siebie

fot. Darius Bashar/Unsplash

Rak: pycha

Powodem, dla którego mówią, że pycha idzie przed upadkiem, jest fakt, że trzymasz nos wysoko nie widząc, że za chwilę się potkniesz. Nie potrafisz przyznać się do błędu, nie lubisz przyjmować krytyki, myślisz, że jesteś o wiele lepsza niż w rzeczywistości. Przykro mi, kochanie, ludzie nie podziwiają cię na tyle, na ile być chciała.

Sugestia: słuchaj swoich przyjaciół, zwłaszcza gdy nie chcesz ich słuchać, bo to znak, że uderzyli w jakąś twoja czułą strunę i mają rację.

Lew: lenistwo

Spośród wszystkich znaków zodiaku, które właśnie czytają ten artykuł, ty jesteś jedynym, który śpi. Kiedy się obudzisz i wreszcie to przeczytasz, inne znaki będą budować domy i uczyć się języków, biegać, ćwiczyć jogę, podnosić ciężary. Za to ty, po przeczytaniu włączysz Netflixa i oddasz się błogiemu nicnierobieniu.

Sugestia: wstawaj codziennie o 6 rano i biegnij dwa kilometry. Rób tak przez miesiąc. To dobry początek do zmiany.

fot. Alena Shekhovtcova/Pexels

Panna: egoizm

Naprawdę musiałaś zjeść ostatniego pączka? Wiesz, że on miał na niego ochotę. Poprosił, żebyś zostawiła, zje, kiedy wróci z pracy. Żeby było uczciwie, to on kupił pączki. Mogłaś zjeść banana lub awokado. Ale zamiast tego zjadłaś ostatniego pączek. To jest gorsze, niż gdy Ewa zjadła jabłko.

Sugestia: od czasu do czasu powinnaś zdawać sobie sprawę, że lepiej uszczęśliwiać innych niż ulegać każdej pokusie. Następnym razem zostaw mu dwa ostatnie pączki.

Waga: upór

Wszyscy mają świadomość, że nie widzisz nic złego w tym, co robisz, choć inni się z tobą kompletnie nie zgadzają. To jest wolny kraj. Chcesz iść na spacer wczesną wiosną w klapkach, okej. Założyć na pogrzeb ciotki różową sukienkę, bo lubiła cię za oryginalność? W porządku, choć wszyscy są na uroczystości w stonowanych kolorach. Działasz trochę na zasadzie: na złość tacie odmrożę sobie uszy, bo czapki nie założę.

Sugestia: przeproś od czasu do czasu za swoje zachowanie.

Skorpion: użalanie się nad sobą

Życie cię mocno doświadczyło? Przeszłaś przez odrzucenie, traumę i ból. Nikt nie jest w stanie tego zrozumieć? Dlatego masz takie kłopoty w relacjach z ludźmi – przyjaźniach i związkach? W końcu wszyscy mieli łatwiejsze życie niż ty, co oni mogą wiedzieć…

Sugestia: wiedzą bardzo dużo. Rozumieją, że użalasz się nad sobą. Przestań w końcu to robić i zacznij żyć.

Strzelec: bojaźliwość

Największą porażką twojego życia będzie fakt, że nie podejmiesz ryzyka, bo za bardzo będziesz się bać.  W końcu, wraz z ryzykiem, mogą zdarzyć się złe rzeczy. Ludzie mogą zostać zranieni. Możesz kogoś zawieść. Rozczarować siebie.  Więc odkładasz, zwodzisz, byleby nie spróbować. Wolałabyś nie doświadczać niczego, niż doświadczać czegoś złego.

Sugestia: życie jest krótsze niż myślisz. Jedyne, czego będziesz żałować pod jego koniec, to że nie zrobiłaś tego, co chciałaś, bo zbytnio się bałaś.

Każda z nas ma dwie twarze. Co o tym mówi nasz znak zodiaku?

Koziorożec: niezdecydowanie

Czy chcesz być niezależny, czy chcesz wyjść za mąż i mieć dzieci? Chcesz ekscytacji, czy może stabilności? Chcesz mieszkać głęboko w centrum miasta czy na wsi? Chcesz w ogóle odpowiadać, na któreś z tych pytań?

Sugestia: życie mija bardzo szybko, wszystko zmienia się w kalejdoskopie. Jeden zły ruch i możesz zgubić się na zawsze. Zdecyduj, czego chcesz i realizuj to.

Wodnik: brak pewności siebie

Jesteś swoim najgorszym wrogiem.  Wyglądasz lepiej, niż myślisz. Ludzie ci to mówią, ale im nie wierzysz. Jesteś mądrzejsza, niż uważasz, a przynajmniej tak wynika z testów, egzaminów, itp. Ludzie podziwiają cię o wiele bardziej, niż ci się wydaje.

Sugestia: myślenie o sobie dobrze nie jest zarozumialstwem. Przestań umniejszać swoją wartość.

Ryby: lojalność

Na pierwszy rzut oka trudno to uznać za wadę. Ale w twoim przypadku jest to najgorsza twoja cecha. Jesteś zbyt lojalna. Wybaczasz tym, którzy na to zasługują, przymykasz oko, odpuszczasz. Trzymasz się tych, których powinnaś puścić. I chociaż twoje intencje są dobre, to doprowadzasz do tego, że inni cię ranią.

Sugestia: jeśli w głębi serca wiesz, że ktoś nie będzie lojalny wobec ciebie, nie bądź lojalna wobec niego.


Lifestyle

Jedyna pewna rzecz w życiu to zmiana. W 2023 r. te pięć znaków poczuje ją na własnej skórze

Magic Moments
Magic Moments
6 grudnia 2022
kobieta trzyma lampki jest noc; INFJ
fot. Matheus Bertelli/Pexels
 

Nadchodzący rok dla kilku znaków zodiaku będzie źródłem zmian w ich życiu miłosnym. Ale spokojnie, nic w tym negatywnego. Niektórzy mogą doświadczyć spotkania nowego partnera, podczas gdy inni mogą przejść do poważniejszego zobowiązania ze swoją drugą połówką, a niektórzy mogą zobaczyć nową stronę swojego obecnego związku, którego się nie spodziewali.

Lew

Rok 2023 z pewnością będzie dla ciebie interesującym czasem, jeśli chodzi o miłość, drogi Lwie. Rok rozpocznie się od Wenus – planety miłości, piękna i romansu, która zagości w Wodniku, który rządzi twoim 7. domem partnerstwa. Nowy rok to nowy związek – może to być nowy partner, ale też nowe podejście do obecnego.

fot. Milana Ausianovich/iStock

Ta spójność będzie kontynuowana przez pierwsze kilka miesięcy, gdy planety przejdą przez twój Dom Związków i twój 8. Dom Intymności. Jednak największy wskaźnik zmiany życia miłosnego ma miejsce latem, kiedy Wenus przesuwa się w twój znak – tylko po to, by cofnąć się około 22 lipca. Skupisz się wtedy na zmianie wyglądu, poczujesz potrzebę większej spójności wizerunku i charakteru. Będzie to również czas na refleksję nad tym, co (i kogo) cenisz, co poprowadzi do ponownej oceny rodzaju relacji, w których się znajdujesz. Pod koniec roku będziesz mieć znacznie bezpieczniejsze połączenie w swoich relacjach, ponieważ wiesz, że tego chcesz i potrzebujesz.

Wodnik

Miłość z pewnością jest w tym roku umieszczona w twoim w mózgu, Wodniku. Z Wenus, zaczynającą się w twoim znaku na początku, skupienie się na sobie i swoich pragnieniach (a także twoich powiązaniach) będzie niemożliwe do zignorowania.

fot. Milana Ausianovich/iStock

W dalszej części roku będziesz mieć trochę przerwy od ograniczeń, które być może odczuwałeś. Wiosną, zarówno Mars, jak i Wenus przejdą przez twój 7. Dom Partnerstwa, dając ci motywację do bardziej bezpośredniego kontynuowania relacji. Jednak Wenus w Lwie rozpocznie swoją retrogradację 22 lipca, co oznacza, że cała ta praca, którą wykonujesz w odniesieniu do siebie i swoich związków, zostanie wystawiona na próbę. Wiesz, jakie są twoje oczekiwania i granice, aby zapewnić zdrowy związek, więc wykorzystaj ten czas, aby je przekazać. Gdy zbliżać się będzie koniec roku, zdasz sobie sprawę, o ile lepiej znasz siebie i swoją drugą połówkę – czy to poprzez wspólny rozwój, czy po prostu poznając typ osoby, z którą powinieneś być.

Waga

Zmiany nie muszą być dramatyczne, aby były zauważalne, to coś, czego nauczysz się w nadchodzącym roku, Wago. Na początku roku wiele uwagi przerzucisz na sferę romansu i namiętności. Dasz się porwać nowym zainteresowaniom miłosnym i pasji w twoich związkach.

fot. Milana Ausianovich/iStock

Gdy Wenus wprowadzi się do Lwa latem i aktywuje twój 11. Dom Przyjaźni, pojawi się możliwość znalezienia połączenia z kimś poprzez krąg społeczny (choć z retrogradacją może to potrwać na tyle długo, że trudno ci będzie dostrzec potencjał). Dodatkowo, spodziewaj się dodatkowej obfitości w sferze relacji. Możliwości stoją przed tobą otworem, jeśli jesteś gotowa, aby je wykorzystać.

Baran

Twoje życie miłosne z pewnością będzie musiało się zmienić, zwłaszcza, że w końcu uczysz się kochać siebie, Baranie. Rok 2022 zabrał ci sporo czasu na koncentrowanie się na nawykach i granicach, a 2023 jest gotowy, aby pozwolić ci odkrywać to, co nowe.

fot. Milana Ausianovich/iStock

Prawdopodobnie zauważysz pozytywny ruch w poznawaniu nowych ludzi i flirtowaniu jak szalona. Gdy Wenus rozpocznie swoją retrogradację, możesz ponownie ocenić, co przynosi ci rzeczywistą radość i przyjemność. To ważne, żeby o tym pamiętać przez cały rok. Im bardziej pokochasz siebie, tym bardziej atrakcyjna będziesz dla innych.

Byk

Zakończenie zaćmień Byka/Skorpiona będzie miało miejsce podczas twojego sezonu, kończąc wszystkie lekcje, które los ci ostatnio dawał.  Może to oznaczać koniec związku lub koniec tego, jak było kiedyś.

fot. Milana Ausianovich/iStock

Wenus w Lwie może sprawić, że podejmiesz ważne decyzje z partnerem. Jeśli się uda – wylądujesz po drugiej stronie i możesz rozważyć możliwość wspólnego zamieszkania, ślubu, a nawet założenia rodziny (choć kiedy Wenus cofnie się, nie bój się spowolnić procesu planowania – nie musisz spieszyć się z decyzjami). Sezon Skorpiona to idealny czas, aby skupić się na sobie nawzajem (lub nawiązać nową relację, jeśli jesteś singlem). W tym roku będzie wiele do rozważenia, ale jeśli 2022 nauczył cię czegokolwiek, to tego, że jesteś na to gotowa.


Lifestyle

8 księżycowych osobowości. Sprawdź, która należy do ciebie i jaki wpływ wywiera na twoje życie

Magic Moments
Magic Moments
23 listopada 2022
osobowość księżycowa
Fot. iStock / maroznc

Nie tylko znak zodiaku jest ważny dla podejmowania prób odgadywania przyszłości. Wg przekonań astrologów, księżyc to srebrzyste zwierciadło, w którym mogą pojawić się nasze sny. Jego moc od wieków kojarzona jest z kobietą i z żeńskimi bóstwami, symbolizując głównie uczuciowość, wyobraźnię i macierzyństwo. Osobowość księżycowa – wszystko, co warto wiedzieć. 

Związek księżyca z pierwiastkiem żeńskim opiera się na tym, że jego okres obiegu wokół Ziemi trwa około 29 i pół dnia, pokrywa się z cyklem miesiączkowym kobiety. A ponieważ przypisuje się temu magiczną moc, na różne sposoby tłumaczony jest jego wpływ na nasze życie. Tym bardziej ciekawy jest temat „księżycowych osobowości”, czyli 8 faz, które obrazują cechy charakteru i wskazują kierunek rozwoju w przyszłości. Jeśli chcesz sprawdzić, jaka jest twoja „księżycowa osobowość”, sprawdź najpierw tutaj, podczas jakiej fazy księżyca się urodziłaś.

Osobowość księżycowa – sprawdź, która jest twoja

  1. Nów (New Moon)
  2. Sierp przybywający (First Crescent)
  3. Pierwsza Kwadra (First Quarter)
  4. Księżyc przed pełnią  (Waxing Gibbous)
  5. Pełnia księżyca (Full Moon)
  6. Ubywający księżyc (Waning Gibbous)
  7. Trzecia kwadra (Third Quater Moon)
  8. Sierp ubywający (Balsamic Moon)

Fot. iStock / Delpixart

Nów (New Moon)

Bardzo ważna jest dla ciebie możliwość stałego rozwoju, edukacji, sięgania po nowe rzeczy. Nie boisz się sięgać po coś nowego, nie obawiasz się doświadczeń, które dopiero na ciebie czekają. Jesteś ciekawa z natury, nie boisz się wychodzić do ludzi, dobrze odnajdujesz się w społeczeństwie. Denerwujesz się tym, że innym osobom przychodzi mniej naturalnie zrozumienie rzeczy, które są dla ciebie oczywiste.

Pamiętaj:

Dopiero na starość będziesz mogła w pełni zrozumieć i skorzystać z tego, co udało ci się dokonać. Skup się na tym, co tworzysz, by czerpać z własnej pracy jak najwięcej.

Sierp przybywający (First Crescent)

Upór i potencjał twórczy to twoje drugie i trzecie imię 😉 . Jesteś osobą zdecydowaną, dobrze wiesz co chcesz osiągnąć i twoja umiejętność obstawiania za swoimi decyzjami, pozwala krok po kroku osiągnąć to, na czym najbardziej ci zależy. Nic nie jest w stanie cię powstrzymać przed dotarciem do celu, poza … tobą samą.

Pamiętaj:

Najlepszy czas dla ciebie to druga i trzecia dekada życia. Wtedy jesteś w stanie osiągnąć najwięcej, więc dobrze wykorzystaj pełnię sił witalnych. Później będziesz cieszyć się tym, na co zapracowałaś.

Pierwsza Kwadra (First Quarter)

Twoja natura nie pozwala zgadzać ci się z tym, co szkodzi tobie lub hamuje twoje działania. Jesteś buntowniczką, żyjesz tak jak chcesz i nie pozwalasz innym układać twojego życia. To czasem sprowadza na ciebie kłopoty, bo trudno ci się zdecydować na konieczne ustępstwa. Twoja emocjonalność nie ułatwia porozumienia się z innymi ludźmi. Lubisz tworzyć a następnie udoskonalać i najlepiej sprawdzisz się w samodzielnym działaniu.

Pamiętaj:

Warto zauważyć i docenić pomysły i rady płynące od innych ludzi. Jeśli chcesz w pełni rozwinąć swoje możliwości, powstrzymaj buzujące emocje i zdaj się na głos rozsądku. Najlepszy czas dla ciebie to trzecia i czwarta dekada życia.

Księżyc przed pełnią (Waxing Gibbous)

Jesteś bardzo wrażliwą osobą, która nie potrafi przejść obojętnie wobec cierpienia innych. Niekiedy robisz to kosztem siebie, działając pod naporem silnych emocji. Wiesz, że nie zbawisz świata, ale nie wyobrażasz sobie bezczynności. Humanitaryzm to hasło, które jest ci bardzo bliskie. Prawdziwe szczęście dla ciebie nie jest jednoznaczne z posiadaniem dóbr materialnych, ale życiem w zgodzie ze sobą i swoim sumieniem. Gdy pomagasz, czujesz się spełniona.

Pamiętaj:

Czwarta dekada życia pozwoli ci się rozwinąć w pełni. Nauczysz się nieść efektywnie pomoc innym, ale też dostrzeżesz własne potrzeby.

Pełnia księżyca (Full Moon)

Nie bez przyczyny mówią o tobie, że jesteś w czepku urodzona. Masz predyspozycje do tworzenia niezwykłych rzeczy, realizowania ważnych celów życiowych. Szybko stałaś się świadomą swoich możliwości i wykorzystujesz je do realizacji planów. Potrafisz dążyć do celu, ale nikogo przy tym nie krzywdząc. Jesteś empatyczna, masz otwarte serce na problemy świata, gdybyś mogła, wsparłabyś każdego, kto tego potrzebuje. Bywasz nadwrażliwa, ale nie poddajesz się emocjom. W twoim życiu przeplatają się wyjątkowe zdarzenia i pojawiają się szczególni ludzie, którzy zmieniają twoje życie na lepsze.

Pamiętaj:

Służysz szczytnym celom, a do ich realizacji dobry jest każdy czas w życiu. Wszystkie czekające cię dekady oferują nowe doświadczenia, cele i satysfakcjonujące osiągnięcia.

Ubywający księżyc (Waxing Gibbous)

Jesteś z natury humanistką o licznych zainteresowaniach. Posiadasz wiele różnych pasji, którym poświęcasz się z zaangażowaniem, jesteś twórcza i aktywna. Masz wiedzę i lubisz nią się dzielić, jesteś swego rodzaju nauczycielem. Interesujesz się przeszłością i przyszłością, marzysz o tym, by pozostawić po sobie spuściznę. Potrafisz zmieniać siebie i dawać miłość, a twoje ego nie przysłania ci otoczenia.

Pamiętaj:

Masz rzeczywisty wpływ na to co się dzieje w twoim życiu i lubisz zmieniać świat na lepsze. Piąta dekada życia będzie dla ciebie najbardziej twórczym czasem.

Trzecia kwadra (Third Quater Moon)

Z natury jesteś samodzielną i dojrzałą osobą. Twoja intuicja i chłodny osąd wobec pomysłów i wskazówek innych ludzi pozwala ci unikać popełniania błędów. Twarde obstawanie przy własnych opiniach i pomysłach powoduje, że żyjesz po swojemu, a czasem wręcz dorabiasz ideologię do swojego działania. Walczysz z opinią innych, w wielu przypadkach zupełnie niepotrzebnie.

Pamiętaj:

Nie trać swojego czasu na walkę z wiatrakami. Z czasem będziesz żyła bardziej po swojemu, bez wyrzutów sumienia i zastanawiania się nad tym, co myślą o tym inni.

Sierp ubywający (Balsamic Moon)

Urodziłaś się obdarowana duchową mądrością i poczuciem jedności z wszechświatem. Z tego czerpiesz swoją siłę i mądrość. Więcej rzeczy widzisz i dostrzegasz ich głębię, zajmujesz się tylko takimi rzeczami, które naprawdę mają dla ciebie sens. Jesteś bardzo kreatywna i to w oryginalny sposób, bez problemu wychodzisz poza schematy myślowe.

Pamiętaj:

Twoją mocą jest wskazywanie innego toru myślenia, poszerzania horyzontów. W podeszłym wieku dostrzeżesz całokształt tego, co uda ci się dokonać na wielu płaszczyznach.

źródło: thoughtcatalog.comwww.ofeminin.plpaganwheel.pl