Go to content

Lenistwo, pycha czy kompulsywność – co jest twoją słabą stroną wg znaku zodiaku?

jakie są twoje słabe strony

Jak to jest w twoim przypadku – łatwiej ci (np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej) nazwać swoje dobre czy słabe strony? Wstydzisz się wad, czy ich w ogóle nie widzisz? Pamiętaj, nie żyjesz w próżni i twoje nienajlepsze cechy dotyczą nie tylko ciebie, ale wpływają też na ludzi, których masz wokół. Jakie zapisane są w twoim znaku zodiaku i jak możesz polepszyć sytuację? Sprawdzamy.

Baran: nieuczciwość

Są cztery rzeczy, bez których nie możesz żyć: powietrze, woda, jedzenie i kłamstwo. Kłamiesz, by wyglądać lepiej, kłamiesz, by inni wyglądali gorzej, kłamiesz, by wydostać się z kłopotów i kłamiesz, aby inni mieli kłopoty. Kłamstwo jest dla ciebie jak oddychanie.

Sugestia: weź głęboki oddech i przestań kłamać. Ludzie polubiliby cię znacznie bardziej, gdyby mogli ci zaufać.

Byk: kompulsywność

Tak, obiecałaś sobie, że schudniesz w tym roku, ale przy pierwszej okazji zjedzenia ciasta, nakładasz sobie solidną porcję? Może postanowiłaś zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale z drugiej strony… co jest złego w kupnie dżinsów, w których twoja pupa wygląda świetnie? Zarzekałaś się, że nikt już nie wyprowadzi cię z równowagi, tymczasem jedno słowo krytyki znowu wywołało lawinę niekontrolowanych emocji?

Sugestia: daj sobie chwilę czasu, weź trzy głębokie oddechy, nim następnym razem zrobisz coś, czego będziesz żałować.

Bliźnięta: złość

Widzisz tego gościa – faceta, który właśnie wepchnął się przed ciebie w korku? Za kogo ten gość się uważa? Jeździsz bezpiecznie, a ten prawie spowodował wypadek! Czy on myśli, że może mu to ujdzie płazem?!? O nie, tym razem zadarł z niewłaściwą osobą! Jak tylko nas zatrzymają na czerwonym świetle…

Sugestia: a może ten facet spieszy do szpitala, ponieważ jego żona rodzi? To nie ma nic wspólnego z tobą. Uspokój się. W tej sytuacji i innych.

miłość do samej siebie

fot. Darius Bashar/Unsplash

Rak: pycha

Powodem, dla którego mówią, że pycha idzie przed upadkiem, jest fakt, że trzymasz nos wysoko nie widząc, że za chwilę się potkniesz. Nie potrafisz przyznać się do błędu, nie lubisz przyjmować krytyki, myślisz, że jesteś o wiele lepsza niż w rzeczywistości. Przykro mi, kochanie, ludzie nie podziwiają cię na tyle, na ile być chciała.

Sugestia: słuchaj swoich przyjaciół, zwłaszcza gdy nie chcesz ich słuchać, bo to znak, że uderzyli w jakąś twoja czułą strunę i mają rację.

Lew: lenistwo

Spośród wszystkich znaków zodiaku, które właśnie czytają ten artykuł, ty jesteś jedynym, który śpi. Kiedy się obudzisz i wreszcie to przeczytasz, inne znaki będą budować domy i uczyć się języków, biegać, ćwiczyć jogę, podnosić ciężary. Za to ty, po przeczytaniu włączysz Netflixa i oddasz się błogiemu nicnierobieniu.

Sugestia: wstawaj codziennie o 6 rano i biegnij dwa kilometry. Rób tak przez miesiąc. To dobry początek do zmiany.

fot. Alena Shekhovtcova/Pexels

Panna: egoizm

Naprawdę musiałaś zjeść ostatniego pączka? Wiesz, że on miał na niego ochotę. Poprosił, żebyś zostawiła, zje, kiedy wróci z pracy. Żeby było uczciwie, to on kupił pączki. Mogłaś zjeść banana lub awokado. Ale zamiast tego zjadłaś ostatniego pączek. To jest gorsze, niż gdy Ewa zjadła jabłko.

Sugestia: od czasu do czasu powinnaś zdawać sobie sprawę, że lepiej uszczęśliwiać innych niż ulegać każdej pokusie. Następnym razem zostaw mu dwa ostatnie pączki.

Waga: upór

Wszyscy mają świadomość, że nie widzisz nic złego w tym, co robisz, choć inni się z tobą kompletnie nie zgadzają. To jest wolny kraj. Chcesz iść na spacer wczesną wiosną w klapkach, okej. Założyć na pogrzeb ciotki różową sukienkę, bo lubiła cię za oryginalność? W porządku, choć wszyscy są na uroczystości w stonowanych kolorach. Działasz trochę na zasadzie: na złość tacie odmrożę sobie uszy, bo czapki nie założę.

Sugestia: przeproś od czasu do czasu za swoje zachowanie.

Skorpion: użalanie się nad sobą

Życie cię mocno doświadczyło? Przeszłaś przez odrzucenie, traumę i ból. Nikt nie jest w stanie tego zrozumieć? Dlatego masz takie kłopoty w relacjach z ludźmi – przyjaźniach i związkach? W końcu wszyscy mieli łatwiejsze życie niż ty, co oni mogą wiedzieć…

Sugestia: wiedzą bardzo dużo. Rozumieją, że użalasz się nad sobą. Przestań w końcu to robić i zacznij żyć.

Strzelec: bojaźliwość

Największą porażką twojego życia będzie fakt, że nie podejmiesz ryzyka, bo za bardzo będziesz się bać.  W końcu, wraz z ryzykiem, mogą zdarzyć się złe rzeczy. Ludzie mogą zostać zranieni. Możesz kogoś zawieść. Rozczarować siebie.  Więc odkładasz, zwodzisz, byleby nie spróbować. Wolałabyś nie doświadczać niczego, niż doświadczać czegoś złego.

Sugestia: życie jest krótsze niż myślisz. Jedyne, czego będziesz żałować pod jego koniec, to że nie zrobiłaś tego, co chciałaś, bo zbytnio się bałaś.

Każda z nas ma dwie twarze. Co o tym mówi nasz znak zodiaku?

Koziorożec: niezdecydowanie

Czy chcesz być niezależny, czy chcesz wyjść za mąż i mieć dzieci? Chcesz ekscytacji, czy może stabilności? Chcesz mieszkać głęboko w centrum miasta czy na wsi? Chcesz w ogóle odpowiadać, na któreś z tych pytań?

Sugestia: życie mija bardzo szybko, wszystko zmienia się w kalejdoskopie. Jeden zły ruch i możesz zgubić się na zawsze. Zdecyduj, czego chcesz i realizuj to.

Wodnik: brak pewności siebie

Jesteś swoim najgorszym wrogiem.  Wyglądasz lepiej, niż myślisz. Ludzie ci to mówią, ale im nie wierzysz. Jesteś mądrzejsza, niż uważasz, a przynajmniej tak wynika z testów, egzaminów, itp. Ludzie podziwiają cię o wiele bardziej, niż ci się wydaje.

Sugestia: myślenie o sobie dobrze nie jest zarozumialstwem. Przestań umniejszać swoją wartość.

Ryby: lojalność

Na pierwszy rzut oka trudno to uznać za wadę. Ale w twoim przypadku jest to najgorsza twoja cecha. Jesteś zbyt lojalna. Wybaczasz tym, którzy na to zasługują, przymykasz oko, odpuszczasz. Trzymasz się tych, których powinnaś puścić. I chociaż twoje intencje są dobre, to doprowadzasz do tego, że inni cię ranią.

Sugestia: jeśli w głębi serca wiesz, że ktoś nie będzie lojalny wobec ciebie, nie bądź lojalna wobec niego.