Go to content

Każda z nas ma dwie twarze. Co o tym mówi nasz znak zodiaku?

fot. master1305/iStock

W życiu nic nie może istnieć bez światła i ciemności. Nie możemy mieć szczęścia bez smutku, życia bez śmierci, sukcesu bez porażki, dobra bez zła… Myślę, że rozumiesz. To samo można powiedzieć o twoim znaku zodiaku. Każdy z nas posiada zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy, ale musimy nauczyć się wykorzystywać swoje mocne i słabe strony, aby wzrastać i dobrze prosperować w życiu.

W tym artykule obie strony każdego znaku zodiaku nazwiemy „dwiema twarzami każdego znaku zodiaku” lub „cechami światła i cienia” każdego znaku. Mamy nadzieję, że poznasz cenne informacje na temat swojego znaku, abyś mógł wykorzystać swoje mocne strony, aby rzucić światu tak potrzebne światło. Jeśli chodzi o twoje słabości, wszyscy je mamy, ale ostatecznie liczy się to, co z nimi zrobimy.

BARAN

Baran ma w sobie mnóstwo energii i przyjemności życia, namiętności, wewnętrznej motywacji i ambicji osoby spod tego znaku zdają się rozświetlać wszystko dookoła, są pewne siebie i odważne. Charakteryzuje je także siła i to, że będą walczyć o siebie i nie poddadzą się przez żadnym wyzwaniem. Z drugiej strony Baran bywa  drażliwy, humorzasty, dominujący i agresywny. Może wpaść w gniew, gdy coś nie idzie po jego myśli i mieć trudności z wysłuchaniem opinii innych osób.  Jeśli jednak Baran nauczy się opanowania i oswoi tę ciemną stronę, będzie mógł w pełni wykorzystać swoją wewnętrzną iskrę.

BYK

Byk pracuje bardzo ciężko, by utrzymać stabilność w swoim życiu – i to zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej, związkowej. Osoby spod tego znaku zodiaku są kochającymi i wiernymi partnerami, w pełni oddanymi temu, kto zdobył ich serce. To miłe, życzliwe, godne zaufania i racjonalne osoby, które są gotowe na wysiłek i pracę, by zapewnić sobie i swoim bliskim godny byt. Jednak jak typowe byki, bywają uparte, bezkompromisowe i zamknięte na ugody, mają tendencję do stawania się władczymi w relacjach i narzucania swojej woli innym.

Kogo widzisz na tym obrazku? Przeczytaj interpretację i dowiedz się czegoś o swoim sercu

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta to znak, który dosłownie zdaje się mieć dwie różne osobowości. Z jednej strony osoba spod tego znaku znana jest z bycia przyjaznym, otwartym, towarzyskim, które wydaje się zawsze być w dobrym humorze. Jako znak powietrzny nie dopuszcza do bałaganu w swoim życiu, otacza się przyjaciółmi i lubi rozmaite przygody. Z drugiej strony znak ten czasem może wydawać się powierzchowny i podejmować decyzje impulsywnie, zwłaszcza wtedy, gdy jest pod napięciem, przygnębiony lub zaniepokojony.

RAK

Raki mają wiele pozytywnych cech, chociaż często pod wpływem niskiej samooceny zapominają o tym, co czyni ich niesamowitymi. Są osobami nieskończenie troskliwymi, empatycznymi, oddanymi i lojalnymi. Potrafią doskonale słuchać i nie raz ktoś wypłakiwał im się na ramieniu. To także osoby bardzo kreatywne, prawdziwie miłe, wrażliwe, które mogą być wykorzystywane lub źle rozumiane ze względu na swoją naturalność i altruizm. Raki, ze względu na nadwrażliwość na otaczający ich świat, są podatne na lęki, depresję i inne zaburzenia psychiczne. Poczucie niezrozumienia może prowadzić do ich izolacji i użalania się nad sobą, a burzliwe, targające nimi emocje powodować utratę motywacji i spadek samopoczucia.

LEW

Lew to naturalnie urodzony przywódca i doskonale nadaje się wszędzie tam, gdzie może błyszczeć w świetle reflektorów. Lwy są ambitne, towarzyskie, zabawne, urocze i pewne siebie. Z drugiej strony mogą wydawać się bardzo pochłonięci sobą, łasi na pochlebstwa, przewrażliwieni i zbyt dramatyzujący. Muszą nauczyć się zasad dobrej współpracy z innymi i co jakiś czas przypominać je sobie. Lwy są bardzo przyjaźnie nastawionymi ludźmi, ale niekiedy mogą się wydawać nieco płytcy i powierzchowni.

PANNA

Panny mają oko do szczegółów i jeśli istnieje choć cień szansy na znalezienie rozwiązania w jakiejś sytuacji, będą myśleć i analizować sprawę do skutku.  Są metodyczne, drobiazgowe, analityczne i logiczne. Mają niewiarygodną cierpliwość, zdolność do rozwiązywania problemów i słuchania innych.  Z drugiej strony zdarza im się przesadzić z przemyśleniami, nie mają dystansu i biorą życie zbyt poważnie. Potrzebują planu i rutyny by czuć się stabilnie i bezpiecznie, co sprawia, że wydają się sztywne i mało elastyczne. Mają też tendencję do zbyt krytycznych uwag na temat siebie i innych.

WAGA

Wagi mają talent do utrzymania pokoju w życiu i traktowania wszystkich, z którymi się spotykają, z szacunkiem i życzliwością. Uwielbiają pomaganie innym,  są bardzo życzliwe. Starają się utrzymać równowagę i pozwalają, by ich łagodna natura dominowała i wyznaczała życiową drogę. Wagi zazwyczaj unikają konfliktu za wszelką cenę ze względu na ich pokojową naturę – w niektórych sytuacjach to bardzo dobra cecha, ale czasami konfrontacja jest konieczna w życiu. Wagi muszą się nauczyć, jak stawać w swojej obronie i sprzeciwiać się innym. Osoby spod tego znaku mogą też wydawać się zdystansowane i chłodne, sprawiać wrażenie, iż trudno jest się do nich zbliżyć.

SKORPION

Skorpiony to bystre, zabawne osoby obdarzone sarkastycznym poczuciem humoru, co dla osób rozumiejących ich uwagi jest niezwykle czarujące i przyciągające. Skorpiony maja tendencję do ukrywania swoich uczuć, dzięki czemu ludzie nie mogą ich zranić lub wykorzystać. To pasjonaci, zorganizowani, zaradni i niezależni, a także lojalni i godni zaufania ludzie. Jednak jeśli będziesz mieć nieszczęście poznać ich złą stronę, zobaczysz ludzi mściwych, chętnych do zemsty i zdolnych do manipulacji. Swoją druga twarz Skorpiony bardzo szybko pokazują w obliczu zagrożenia, upokorzenia lub zdrady.

STRZELE

Osoby spod tego znaku zodiaku są optymistami, nieco ryzykownymi, ale zabawnymi, towarzyskimi i inspirującymi. Mają w sobie naturalny wdzięk i czar, który przyciąga innych. Z drugiej strony mogą mieć trudności ze skupieniem się na jednej rzeczy, będą skakać „z kwiatka na kwiatek”, wciąż szukać nowego kierunku. Bywają impulsywni i wybuchowi, łatwo się denerwują i mogą szybko znudzić. Nigdy nie wiadomo, co może cię spotkać i co otrzymasz od Strzelca!

8 księżycowych osobowości. Sprawdź, która należy do ciebie i jaki wpływ wywiera na twoje życie

KOZIOROŻEC

Koziorożec to najciężej pracujący znak zodiaku, napędza je sukces i bogactwo, chęć zrobienia wszystkiego jak najlepiej. Są bardzo inteligentni, zmotywowani, logiczni, praktyczni i zorganizowani. Będą świetnymi liderami ze względu na ich zdolność do zobaczenia szerszej perspektywy i spełniania swoich obietnic. Ich praca jest jedną z najważniejszych rzeczy w ich życiu. Z drugiej strony Koziorożec bywa uparty, bezkompromisowy i oporny. Nie słucha pomysłów innych z powodu swojej dumy i łatwo u niego o pracoholizm – musi nauczyć się zachowania równowagi w życiu. Miewa też złe nastroje i szybko wpada w irytację.

WODNIK

Wodniki uwielbiają podróże, nowe kultury, poznawanie nowych ludzi i wszystko, co wyzwala ich intelekt. Mogą prowadzić rozmowy z innymi przez wiele godzin, pozwalają im na to zróżnicowane zainteresowania i zamiłowanie do poznawania i próbowania nowości. Są też wielkimi wizjonerami i liderami. Jednakże Wodnik może wydawać się nieco zdystansowany, niedostępny emocjonalnie. Mają tendencję do praktycznego spojrzenia na różne rzeczy, co zwłaszcza w związkach może być problematyczne – muszą nauczyć się okazywania emocji i swojej wrażliwej strony.

RYBY

Ryby są bardzo emocjonalnym, wrażliwym i troskliwym znakiem, z talentem do kreatywności. Osoby spod tego znaku są bardzo empatyczne, lojalne wobec swoich bliskich – dla przyjaciół i rodziny są gotowe zrobić niemal wszystko. Jednak zmagania z codziennością, z rzeczywistością to dla nich trudne zadanie i często szukają od niej ucieczki. Mogą mieć tendencję do bycia samotnikiem, a ich potrzeba spędzania czasu bez towarzystwa może czasami zdominować pozostałe.

Źródło: https://www.powerofpositivity.com/