Go to content

Ładni, pewni siebie, godni zaufania… Kto ubiera się na czarno?

Kto ubiera się na czarno
Fot. iStock/teksomolika

Granat, pomarańcz, fiolet, biel – wszystkie te kolory i zapewne jeszcze kilka, miały być „nową czernią”. Klasyczna czerń jest jednak nieśmiertelna. Nie dość, że ma właściwości wyszczuplające, zawsze wygląda pięknie, to dodaje klasy. Ponoć ładni ludzie ubierają się na czarno. Jak się okazuje, tą barwę wybierają także ci pewni siebie.

Fenomen czerni jest nieskończony! Bo choć w naszej kulturze może się kojarzyć z żałobą i powagą, jej możliwości są ogromne. Jak się okazuje, osoby które wybierają czarne ubrania mogą się cieszyć lepszą reputacją niż ubierający się bardziej kolorowo.

Buytshirtsonline, brytyjska firma dostarczająca ubrania takich marek jak American Apparel czy Fruit Of The Loom, przeprowadziła ostatnio bardzo ciekawe badanie na swoich konsumentach. Prawie 50% badanych kobiet i 64 % mężczyzn przyznało, że czerń kojarzy im się z pewnością siebie, a sami ubrania w tym kolorze zakładają, gdy chcą komuś zaimponować lub zdobyć zaufanie. Czerń ma gwarantować dobre wrażenie, łączone nie tylko z pewnością siebie, ale i z byciem godnym zaufania, inteligencją czy byciem seksi.

Knotted skirt and all black #knotted #newskirt #allblack #darkgreysky #work #moody #wednesday #flats Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ana Canadas (@ana_canadas)

Dlaczego ludzie noszący ciemne ubrania mają opinię godnych zaufania i solidnych, także w pracy? Działa tak na nas obserwacja ich konsekwencji wizerunku, który potrafią kontrolować. Dodatkowo stałość w podjętej raz decyzji co do koloru, który będą ubierać pozwala nam myśleć, że w innych dziedzinach życia także są stali. No i jeszcze jedno; od razu wiadomo, że to osoby konkretne i oszczędzające swój czas. W końcu każdego dnia nie tracą kilkunastu minut na takie problemy jak idealne dopasowanie koloru spódnicy do koloru bluzki.


źródło: Mic.com