Go to content

Od garnków do zastawy, czyli jak zadbać o piękno i styl w kuchni i salonie

Fot. Materiały prasowe

Każda gospodyni, która zaprasza w progi swojego domu gości, marzy, by jak najpiękniej ich przyjąć. Stara się zapewnić sympatyczną atmosferę, dobre humory oraz mistrzowskie przysmaki, by goście czuli się jak najlepiej zaopiekowani.

Na daną okazję każda z kobiet ma swoje plany i zamysł, jak stworzyć najlepszy klimat do rozmów i ucztowania. Niezależnie czy jest to duże przyjęcie jubileuszowe dla seniora rodu, czy spotkanie z przyjaciółmi przy szwedzkim stole, warto zadbać o detale aby każdy szczegół zgrywał się ze sobą od początku do końca.

Co na stół?

To jest wbrew pozorom bardzo ważna kwestia. Nawet najsmaczniejsze potrawy nie będą wspaniale smakować, jeśli zostaną podane na wyszczerbionych talerzach. Co prawda starą zastawę można darzyć prawdziwym sentymentem, jednak obtłuczone czy niekompletne naczynia mogą popsuć prezentację oraz dobry humor gospodyni. Zamiast zastanawiać się, jak odświeżyć ukochane antyki, lepiej kupić nową, kompletną zastawę, która w niczym nie będzie ustępowała urokiem starszej, a będzie zgodna z modnymi trendami w aranżacji stołu. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Przykładem pięknych naczyń z duszą, jest zastawa zdobiona motywem kolorowych kwiatów z kolekcji Anemon, marki Altom Design. Piękno i delikatność łąki pełnej rozłożystych anemonów, zaczaruje zwykły posiłek i  odmieni wystrój każdego domu, na długi czas. Do tego ożywczego akcentu wystarczy dołożyć fantazyjny bukiet kwiatów z łąk i pól, a spotkanie w wiosennym klimacie zostanie zapamiętane na długo.

Zanim pyszności trafią na stół, gospodyni czaruje w kuchni

Nie zawsze kobiece rządy w kuchni są łatwe i przyjemne. Czasem coś się przypali, niekiedy zabraknie składnika, ale za każdym razem gospodyni wkłada serce w to, by potrawy koncertowo smakowały, wyglądały oraz uwodziły smakiem.

Nieodzownymi akcesoriami, bez których kobieta czuje się jak bez ręki, są oczywiście garnki. Można gotować w jakimkolwiek garnku, jednak te z pań, które próbowały swych sił w oderwaniu przypalonej pieczeni z dna brytfanny, lub starały się uratować resztki przypalonego bigosu, wiedzą że dobry garnek to podstawa. Szczególnie taki, który łączy w sobie cechy nowoczesnych akcesoriów, klasycznego piękna, oraz nie tylko cieszy oczy i zdobi kuchnię, ale ułatwia gotowanie, zdejmując z głowy gospodyni konieczność stania przy kuchni cały czas. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Garnki łączące funkcjonalność i klasyczne piękno pasują do każdej kuchni

Z pozoru mogłoby się wydawać, że wygląd garnków jest najmniej istotny. Ale rzeczywistość udowadnia, że z większą chęcią kobiety poruszają się po kuchennym świecie, gdy ten tworzy spójną całość, i sprawia przyjemność przez estetyczny design. Każda, nawet najmniejsza kuchnia zyska, gdy staną w niej emaliowane garnki FNE Silesia Rybnik, których lista zalet zainteresuje każdego, kto spędza czas w kuchni, gotując dla siebie i bliskich.

Balbina i Izydor? Sentymentalny powrót do czasów dzieciństwa

Garnki z kolekcji FNE Silesia Rybnik silnie kojarzą się z klasyką. To właśnie emaliowane naczynia widywało się w kuchniach naszych babć. dziś zasłużenie powracają one na salony. I to nie bez przyczyny.

Wyjątkowe wzory

Emaliowane garnki FNE Silesia Rybnik przyozdobione kwiatowymi wzorami, czy też w intensywnych odcieniach, dodadzą smaku każdemu kuchennemu wnętrzu. Ponadto tworzą harmonijną całość z kolekcją zastawy stołowej Anemon, marki Altom Design. To wbrew pozorom istotna cecha, szczególnie gdy potrawa jest jeszcze w garnku, który mają szansę ujrzeć goście. Tak się dzieje w przypadku otwartych na kuchnię jadalni, oraz w przypadkach, gdy gospodyni dla wygody zechce postawić garnek z potrawą na stole. Emalia odporna jest na promienie UV, co zapewnia trwałość i intensywność koloru przez długie lata. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wytrzymałość i praktyczne zastosowanie

Specjalnie wyselekcjonowana stal i wysokiej jakości emalia dają gwarancję, że garnki emaliowane, są wytrzymałe i estetycznie wykonane. Choć pozytywnie kojarzą się z klasyką sprzed lat, są o wiele bardziej trwałe. Emaliowane naczynia są łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki powierzchni  „easy to clean” nie trzeba ich polerować. Garnki nadają się do przechowywania żywności, zachowują naturalny smak gotowanych potraw.

Wykończenie emalią zapobiega przywieraniu potraw oraz ułatwia utrzymanie naczynia w czystości. Optymalna grubość konstrukcji stalowej zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła i zmniejsza ryzyko przypalenia potrawy, oraz długotrwałe utrzymanie ciepła wewnątrz naczynia, co skraca czas przygotowywania potraw i pozostawia je dłużej ciepłe.

Szklista powłoka jest odporna na wysokie temperatury, korozję, detergenty i ścieranie, dzięki czemu przez długi czas zachowuje swoje właściwości. Naczynia można używać na wszystkich rodzajach kuchenek w tym indukcyjnych.

Bezpieczeństwo użytkowników 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Naczynia są bezpieczne  dla zdrowia, przyjazne dla dzieci, dzięki czemu przygotowywane w nich potrawy nie zawierają szkodliwych substancji. Są ekologiczne i antyalergiczne, odpowiednie dla osób podatnych na uczulenia. Można w nich bez obaw przygotowywać ulubione potrawy. Szczelna powłoka, uniemożliwia gromadzenie i rozmnażanie się bakterii, jest higieniczna i nie wpływa na jakość przyrządzanych potraw. Również ich kształt zapewnia bezpieczeństwo użytkowania – wywinięty rant garnka umożliwia łatwe przelewanie potraw a odpowiednio wyprofilowane uchwyty ułatwiają przenoszenie garnka wraz z jego zawartością. 

Garnki z kolorowych, cieszących oczy kolekcji FNE Silesia Rybnik, to doskonały pomysł na ożywienie kuchni oraz przyjemne, bezpieczne gotowanie. W połączeniu z  modną zastawą marki Altom Design, tworzą najlepsze połączenie piękna i smaku, między kuchnią a salonem.

Produkty dostępne na stronie sklepu internetowego pieknowdomu.pl


Wpis powstał we współpracy z firmą ALTOM