Go to content

Które modele sukienek na wesele będą modne latem 2022 roku?

sukienki na wesele

Lato to tradycyjny już czas organizowania rodzinnych uroczystości, zwłaszcza ślubów i wesel. Słoneczna aura sprzyja zabawie na świeżym powietrzu – w ogrodzie czy w nowoczesnej stodole oświetlonej tysiącami lampek. Jeśli dostałaś zaproszenie na ślub bliskich Ci osób, już teraz zorientuj się, które modele sukienek na wesele będą modne w najbliższych miesiącach!

Tegoroczne modowe lato jest dość zróżnicowane pod kątem kolorystycznym. Z jednej strony zamiłowanie do spokojnych tonacji zaczerpniętych wprost z natury, z drugiej odważna i mocna kolorystyka – bogactwo wyboru sprawia, że łatwo znaleźć model pasujący do konkretnego typu urody. Zobacz, jakie są najsilniejsze tendencje modowe i które modele sukienek powinny przykuć Twoją uwagę.

Sukienki w wyrazistym odcieniu veri peri

Najmodniejsze sukienki na wesele występują w kolorze veri peri – ogłoszonym przez Pantone Institute barwą roku 2022. Ten wyrazisty, soczysty i przyjemny dla oka kolor łączący w sobie tonacje fioletu i niebieskości będzie budował całą weselną stylizację. Jest letni i pasujący do różnych typów urody, a więc na pewno warty uwagi. Ubrania damskie w tej tonacji z całej pewnością będą modne także jesienią 2022 roku.

Modne sukienki w pastelowych tonacjach

W tej kategorii nie może zabraknąć sukienek w pastelowych tonacjach. Dużym powodzeniem cieszy się zwłaszcza żółć żonkilowa, ale także szafranowa czerwień. Chętnie sięgają po nie znani projektanci. Warto pamiętać, że za mocną tonacją stoi raczej prostsza i mniej krzykliwa forma. Szeroki wybór sukienek na wesele oferuje Cama Shopping – sklep z ubraniami (https://camashopping.com/).

Sukienki w chłodniejszej gamie kolorystycznych

Bardzo jasne żółto-zielone odcienie, ale też tonacje trawiaste i bardzo intensywne czy niebieskości – wybór sukienek w chłodnych tonacjach jest w tym sezonie całkiem bogaty. Wystarczy zajrzeć do asortymentu sklepu internetowego Cama Shopping.

Spokojne barwy ziemi

Światowi projektanci wciąż pozostają blisko natury, a więc i barw ziemi. Dlatego też podczas poszukiwania modnej sukienki na wesele zdecydowanie warto zwrócić uwagę na wszelkie odcienie brązu, karmelu, czekolady czy piasku. Beże i brązy w tym sezonie święcą prawdziwie triumfy. Pasują niemal do każdego typu urody – wystarczy jedynie dobrać odpowiedni dla siebie odcień. Ich uniwersalna stylistyka sprawia, że łatwo dopasować do nich obuwie i torebkę w taki sposób, aby cała stylizacja prezentowała się spójnie.

Zgaszone i eleganckie zielenie

Pozostając w kolorach ziemi, nie sposób nie wspomnieć o szalenie modnych zgaszonych zieleniach. Sukienki w tych tonacjach podkreślają zwłaszcza urodę szatynek i brunetek. Pasują też do kobiet czerwono- i rudowłosych. Khaki, szałwia, pistacja, mech, oliwka – możliwości jest tu bardzo wiele. Każdy sklep z ubraniami ma w swoim asortymencie tę modną kolorystykę. Zgaszone zielenie fantastycznie pasują do brązowych tęczówek, pozostawiając spore pole do popisu w kwestii makijażu.