Lifestyle

Kosmetyki naturalne – jak wybierać? Gdzie kupić?

Redakcja
Redakcja
20 maja 2021
 

Kosmetyki naturalne cieszą się rosnącą popularnością. Kobiety cenią je przede wszystkim za ekologiczne składy pozbawione sztucznych substancji oraz skuteczność działania. Nie każdy jednak preparat,który jest określany przez producenta jako naturalny, faktycznie taki jest. Na co warto zwrócić uwagę, by nie dać wywieść się w pole? Gdzie szukać naturalnych kosmetyków?

Drogeria internetowa – szeroki wybór naturalnych kosmetyków

Kosmetyki naturalne w zdrowy i ekologiczny sposób pielęgnują skórę, a jednocześnie nie zaburzają jej naturalnego rytmu. Nic więc dziwnego, że ich popularność rośnie z roku na rok. Gdzie jednak szukać sprawdzonych produktów? Drogeria online służy pomocą. Znaleźć w niej można wiele atrakcyjnych kosmetyków, w tym także te naturalne. Dlaczego zakupy przez internet to dobra opcja?

Po pierwsze, drogeria internetowa oferuje szeroki wybór naturalnych kosmetyków. To różnego rodzaju mydła i mleczka do ciała, kremy i balsamy, maseczki, masła, szampony i odżywki, a także ekologiczne kosmetyki kolorowe. Niezależnie więc od tego, czego szukasz, na pewno znajdziesz wariant o naturalnej formule.

Po drugie, drogeria internetowa, taka jak Puderek, daje Ci możliwość łatwego porównywania kosmetyków między sobą. Atutem zakupów przez internet są również atrakcyjne ceny, a także możliwość skorzystania z różnych rabatów. Minus 15 proc. w zamian za zapisanie się do newslettera czy też darmowa dostawa to często spotykane praktyki. Dzięki nim możesz obniżyć koszt zakupu naturalnych kosmetyków.

Kosmetyki online – na co zwrócić uwagę przy wyborze naturalnych preparatów?

Zgodnie z definicją, kosmetyki naturalne to preparaty, do produkcji których użyto składników pochodzenia roślinnego, mineralnego lub morskiego nieprzetworzonych z syntetycznymi związkami. Co jednak ważne, w ich składzie mogą znajdować się substancje syntetyczne, np. w postaci konserwantów lub dodatków.

Jeśli szukasz kosmetyków całkowicie ich pozbawionych, sięgnij po preparaty organiczne. Zawierają one składniki pochodzące z ekologicznych farm, gdzie nie stosuje się pestycydów lub GMO. Obecnie praktycznie każda drogeria internetowa ma je w swojej ofercie. Analiza składu to istotny punkt wyboru kosmetyków naturalnych, jednak nie jedyny.

Warto również sprawdzić, czy dany preparat uzyskał certyfikat organizacji weryfikującej lub audytującej, takiej jak np. ICEA, Demeter lub Eccocert. Żeby ujednolicić oznaczenia, stworzono standard COSMOS. Jest on uznawany na całym świecie i stanowi gwarancję odpowiedniej jakości produktów.

Drogeria internetowa i kosmetyki naturalne – mariaż idealny?

Jak zostało wspomniane, drogeria internetowa daje możliwość łatwego porównywania kosmetyków między sobą. Ułatwia to wybór preparatu, który najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom skóry. Zakupy online pozwalają również skrupulatnie przeanalizować skład kosmetyku. Przy każdej pozycji można się zatrzymać i sprawdzić, jak substancja wpływa na kondycję skóry.

Warto przy tym pamiętać, że naturalne preparaty mogą zawierać składniki, które uczulają. Wśród substancji, które znajdują w nich zastosowanie i najczęściej wywołują niepożądane reakcje alergiczne, wymienić można miód, propolis, aloes, rumianek czy też nagietek.

Przy wyborze naturalnych kosmetyków można również kierować się opiniami innych. Na internetowych forach z łatwością znajdziesz informacje od użytkowniczek preparatów. Ich doświadczenie zmniejszają ryzyko niewłaściwego dopasowania kosmetyku. Ułatwiają również podjęcie decyzji.

Artykuł partnera


Lifestyle

Cytaty o Mamie – najpiękniejsze słowa na Dzień Matki

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
20 maja 2021
Cytaty o Mamie - najpiękniejsze słowa na Dzień Matki
Fot. iStock/Cytaty o Mamie - najpiękniejsze słowa na Dzień Matki
 

Cytaty o mamie, idealne na Dzień Matki, to słowa pozwalające w piękny sposób wyrazić uczucie, którym darzymy ukochane mamy. A mamy za co im dziękować — za ciepły uśmiech, dłonie skore do otarcia łzy z naszego policzka, czy dobre słowo na gorszy czas. Niezależnie od tego, ile mamy lat, tak naprawdę nigdy nie wyrastamy z ramion mamy.

Choć kochamy je nie tylko od święta, zbliżający się Dzień Matki jest idealną okazją, by podkreślić, jak wiele dla nas znaczą. Cytaty o mamie wpisane na Dzień Matki do okolicznościowej kartki z życzeniami lub zapisane jako dedykacja w książce mogą stać się miłą pamiątką.

Cytaty o Mamie — najpiękniejsze na Dzień Matki

˜

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność,
nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza,
odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska”.

Józef Ignacy Kraszewski

Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci,
każde z osobna i każde najwięcej.

Zofia Kossak

„Jest na świecie przepiękna istota,
u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami – matka”.

Mikołaj Ostrowski

Najdoskonalszą miłością jest miłość między matką a dzieckiem. Jest nieskończona.

Autor nieznany

„Mamy są największymi kwiatami w bukiecie życia”.

Autor nieznany

Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.

Melchior Wańkowicz – „Ziele na kraterze”

„Choćby nawet cały świat rzucał w Ciebie kamieniami, to jeśli Matka stoi po Twojej stronie nic Ci się nie stanie” 

Jojo Moyes

Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług.

Herman Auerbach

„Nie ma bezpieczniejszej przystani niż ramiona matki”

Kelly Roper

Nikt cię nie kochał tak jak twoja mama i nigdy nie będzie. Jej miłość jest najczystsza ze wszystkich.

Autor nieznany

„Miłość matki nie zachodzi wraz ze słońcem. Okrywa cię przez całą noc”.

Autor nieznany

Bez względu na to, gdzie idę, głos mojej matki zawsze prowadzi mnie do domu.

Autor nieznany

„Droga do domu jest wybrukowana miłością matki. Zawsze jest ścieżka z powrotem w jej ramiona”.

Autor nieznany

Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki.

Wilhelm Raabe

„Matka nie wysyła cię w świat nieprzygotowany. Wysyła cię ze swoją miłością, modlitwami i siłą, która cię prowadzi”.

Autor nieznany

Nie ma znaczenia, ile masz lat. Zaciekła miłość twojej matki zawsze będzie przy tobie, by cię podtrzymywać.

Autor nieznany

„Łzy matki mogą rzucić świat na kolana, a jej radość może spowodować świętowanie na całym świecie”.

Autor nieznany

Matka jest ciepłem, jest pokarmem, matka jest pełnym błogości stanem zadowolenia i bezpieczeństwa […]. Nic nie musisz zrobić, aby być kochanym – miłość matki nie jest obwarowana żadnym warunkiem […]. Nie trzeba jej zdobywać.”

E. Fromm

“Nikt nie kocha cię tak jak twoja mama. Jest twoją najlepszą przyjaciółką, najuczciwszym krytykiem i największym fanem w jednym.” 

Kelly Roper

Jestem niczym bez mojej matki. Ona jest przyczyną wszystkiego, czym jestem i wszystkim, czym będę.

Autor nieznany

„Nie potrzebuję rycerza w lśniącej zbroi, skoro moja matka dała mi swoją siłę”.

Autor nieznany


źródło: swiatcytatow.pl, dobrewiadomościnet.pl

Lifestyle

Jak technologia motywuje do zdrowego życia?

Redakcja
Redakcja
20 maja 2021
Family and children with scooters in the park

Każdego dnia żyjemy w coraz większym pędzie. Wstajemy, uruchamiamy samochód i dojeżdżamy do pracy, w której przez długie godziny nie rozprostowujemy nóg, by w końcu wrócić z niej po południu również wciskając tylko gaz i hamulec. W efekcie brakuje nam czasu na aktywność fizyczną i kontakt ze świeżym powietrzem, a traci na tym nasze zdrowie i samopoczucie. Czy technologia jest w stanie to zmienić?

Wspomnienie z dzieciństwa

Kiedy pomyślimy o czasach, w których ku uciesze rodziców nie dorastaliśmy jeszcze do ostatniej półki szafki, na której znajdowały się słodycze, w głowie pojawia się często lustrzane odbicie obecnego życia. Oprócz nieprzejmowania się podatkami i mandatami za złe parkowanie, przede wszystkim przypomnimy sobie o tym jak z utęsknieniem czekaliśmy na koniec zajęć w szkole, by móc oddać się po nich beztroskiej grze w piłkę z rówieśnikami. Czuliśmy spokój i beztroskę. Wracając z podwórkowego meczu wsiadaliśmy na rower czy hulajnogę, by było szybciej i ciekawiej. Ta hulajnoga właśnie wróciła dzisiaj w wersji, której nie powstydzą się rodzice.

Hulajnogi elektryczne swój debiut na rynku świętowały już lata temu. Były jednak ciężkie i nieporęczne, więc nikt nie myślał o nich w kategoriach poważnego gadżetu mogącego znacznie ułatwić życie jego posiadaczowi. Przed kilkoma laty technologia ta zaczęła lawinowo zyskiwać na popularności. Coraz częstszym widokiem stają się już nie tylko nastolatkowie, ale też postacie mknące na hulajnogach w garniturach, by dojechać do pracy omijając korki. Największy skok w ilości osób decydujących się na przesiadkę z samochodu na ten alternatywny środek transportu nastąpił, gdy Xiaomi, firma znana wcześniej z produkcji wysokiej jakości smartfonów w bardzo konkurencyjnych cenach, wypuściła na rynek swój pierwszy model hulajnogi. Ta, oprócz niskiej ceny, ceniona była przede wszystkim za zmianę podejścia do stylistyki. Sportowy styl przerodził się w elegancję w czerni, pasującą właściwie do każdej okazji, niezależnie od celu podróży. Pora jednak przejść do obiecanego meritum. Czy hulajnogi mogą zmienić nasze życie na zdrowsze?

Hulajnoga wolniejsza od auta? Tylko, gdy ją ładujemy

To prawda, większość hulajnóg elektrycznych jest ograniczona elektronicznie do maksymalnej prędkości ok. 25 km/h. Dlaczego jednak warto zostawić auto w garażu i do pracy pojechać właśnie nią? Po pierwsze, jest to nieustanny kontakt ze świeżym powietrzem, którego brakuje nam na co dzień. Wpływa on nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na wyniki naszej pracy, które przy zmęczeniu i niedotlenieniu są znacznie niższe. Dla tych, dla których argumenty przemawiające za zdrowiem i samopoczuciem są za słabe, z pomocą paradoksalnie przychodzi oszczędność czasu.

Bardzo często droga do pracy składa się z czubatej łyżki oczekiwania w korku i tylko szczypty jazdy. Problem ten nie dotyczy hulajnóg. Rzadko kiedy ustawiają się one w kolejki wyczekując aż poprzedzający je jednoślad przesunie się o kolejne kilka metrów do przodu. Dlatego w ogólnym rozrachunku, hulajnoga okazuje się świetnym sposobem, by do celu dostać się po prostu szybciej. Im większe jest miasto, w którym żyjemy, tym ta różnica staje się bardziej odczuwalna.

Obawą wielu osób przestrzegającą przed zakupem hulajnogi elektrycznej jest jej zasięg. W mediach często słyszymy bolączki kolejno przedstawianych prototypów aut elektrycznych, z których główną jest właśnie dystans możliwy do przejechania na jednym ładowaniu. W przypadku dzisiejszych hulajnóg, bez problemu przełamywana jest granica 20 km, a bardziej oszczędne tryby jazdy pozwolą pokonać nawet ponad 30 km bez ponownego podłączenia urządzenia do gniazdka. Przykładem jest tu najnowsza hulajnoga Xiaomi Mijia M365 Pro, która ze znacznie wzmocnionym silnikiem i zasięgiem 45 km wyznacza nowe standardy w swojej klasie i zdecydowanie pozwoli poczuć wiatr we włosach.

Motywacji do zdrowia ciąg dalszy

W jaki sposób jeszcze możemy zmotywować się do prowadzenia zdrowego trybu życia korzystając ze zdobyczy technologii? Dobrym wyborem może okazać się ściągnięcie na smartfona specjalnych aplikacji śledzących nasze treningi. Za ich pośrednictwem jesteśmy w stanie utworzyć plany treningowe, o których aplikacja będzie nam przypominać przy pomocy powiadomień. Sięganie po coraz wyższe cele i zachowanie systematyczności staje się wtedy dużo łatwiejsze, śledząc na ekranie monitora dokładne parametry naszego biegu oraz comiesięczny postęp. Znacznym ułatwieniem są tu oprócz smartfonów sportowe opaski czy smartwatche, które są znacznie wygodniejsze podczas intensywnego wysiłku niż duży telefon, a są w stanie zapewnić nam dodatkowo informację o naszym pulsie czy w chwilach wolnych od treningu monitorować jakość snu i wysyłać wskazówki jak ją poprawić.

Sposobów, by zachować lepsze zdrowie jest naprawdę wiele. Najłatwiej jest jednak wcielić w życie te, które nie wymagają od nas zupełnej zmiany organizacji dnia, a przy tym wiążą się z przyjemnością i pozwalają zaoszczędzić czas. Takie są dzisiejsze hulajnogi elektryczne, które w niczym nie przypominają już swoich nieporęcznych prekursorów o niewielkim zasięgu. Należy pamiętać, że zmiana prowadzonego trybu życia nie tylko przynosi pozytywne długofalowe skutki dla naszego zdrowia, ale już po kilku tygodniach pozwoli poczuć się zdecydowanie lepiej, rozstać z uczuciem zmęczenia i znacznie poprawić efektywność naszej pracy, co… często pozwoli szybciej ją ukończyć.

Artykuł partnera


Zobacz także

Morze Możliwości z akcją łap za Biust– Rejs z kobietami doświadczonymi przez Raka

Widzisz tu kota? Wytęż wzrok i znajdź futrzaka na każdym z czterech obrazków

O sile i wyjątkowej relacji. „Żeby dobrze zadbać o innych – naszą rodzinę, bliskich, musimy najpierw zadbać o siebie”