Go to content

Kosmetyki naturalne – jak wybierać? Gdzie kupić?

Kosmetyki naturalne cieszą się rosnącą popularnością. Kobiety cenią je przede wszystkim za ekologiczne składy pozbawione sztucznych substancji oraz skuteczność działania. Nie każdy jednak preparat,który jest określany przez producenta jako naturalny, faktycznie taki jest. Na co warto zwrócić uwagę, by nie dać wywieść się w pole? Gdzie szukać naturalnych kosmetyków?

Drogeria internetowa – szeroki wybór naturalnych kosmetyków

Kosmetyki naturalne w zdrowy i ekologiczny sposób pielęgnują skórę, a jednocześnie nie zaburzają jej naturalnego rytmu. Nic więc dziwnego, że ich popularność rośnie z roku na rok. Gdzie jednak szukać sprawdzonych produktów? Drogeria online służy pomocą. Znaleźć w niej można wiele atrakcyjnych kosmetyków, w tym także te naturalne. Dlaczego zakupy przez internet to dobra opcja?

Po pierwsze, drogeria internetowa oferuje szeroki wybór naturalnych kosmetyków. To różnego rodzaju mydła i mleczka do ciała, kremy i balsamy, maseczki, masła, szampony i odżywki, a także ekologiczne kosmetyki kolorowe. Niezależnie więc od tego, czego szukasz, na pewno znajdziesz wariant o naturalnej formule.

Po drugie, drogeria internetowa, taka jak Puderek, daje Ci możliwość łatwego porównywania kosmetyków między sobą. Atutem zakupów przez internet są również atrakcyjne ceny, a także możliwość skorzystania z różnych rabatów. Minus 15 proc. w zamian za zapisanie się do newslettera czy też darmowa dostawa to często spotykane praktyki. Dzięki nim możesz obniżyć koszt zakupu naturalnych kosmetyków.

Kosmetyki online – na co zwrócić uwagę przy wyborze naturalnych preparatów?

Zgodnie z definicją, kosmetyki naturalne to preparaty, do produkcji których użyto składników pochodzenia roślinnego, mineralnego lub morskiego nieprzetworzonych z syntetycznymi związkami. Co jednak ważne, w ich składzie mogą znajdować się substancje syntetyczne, np. w postaci konserwantów lub dodatków.

Jeśli szukasz kosmetyków całkowicie ich pozbawionych, sięgnij po preparaty organiczne. Zawierają one składniki pochodzące z ekologicznych farm, gdzie nie stosuje się pestycydów lub GMO. Obecnie praktycznie każda drogeria internetowa ma je w swojej ofercie. Analiza składu to istotny punkt wyboru kosmetyków naturalnych, jednak nie jedyny.

Warto również sprawdzić, czy dany preparat uzyskał certyfikat organizacji weryfikującej lub audytującej, takiej jak np. ICEA, Demeter lub Eccocert. Żeby ujednolicić oznaczenia, stworzono standard COSMOS. Jest on uznawany na całym świecie i stanowi gwarancję odpowiedniej jakości produktów.

Drogeria internetowa i kosmetyki naturalne – mariaż idealny?

Jak zostało wspomniane, drogeria internetowa daje możliwość łatwego porównywania kosmetyków między sobą. Ułatwia to wybór preparatu, który najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom skóry. Zakupy online pozwalają również skrupulatnie przeanalizować skład kosmetyku. Przy każdej pozycji można się zatrzymać i sprawdzić, jak substancja wpływa na kondycję skóry.

Warto przy tym pamiętać, że naturalne preparaty mogą zawierać składniki, które uczulają. Wśród substancji, które znajdują w nich zastosowanie i najczęściej wywołują niepożądane reakcje alergiczne, wymienić można miód, propolis, aloes, rumianek czy też nagietek.

Przy wyborze naturalnych kosmetyków można również kierować się opiniami innych. Na internetowych forach z łatwością znajdziesz informacje od użytkowniczek preparatów. Ich doświadczenie zmniejszają ryzyko niewłaściwego dopasowania kosmetyku. Ułatwiają również podjęcie decyzji.

Artykuł partnera