Lifestyle

Konkurs #WomenPower – napisz skąd Ty czerpiesz siłę?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
1 marca 2019
Konkurs #WomenPower - napisz skąd Ty czerpiesz siłę?
Fot. iStock / Aleksander Kaczmarek – Konkurs #WomenPower - napisz skąd Ty czerpiesz siłę?
 

Kto powiedział kiedyś, że siła jest kobietą. To niezwykłe, ale bardzo prawdziwe. Bo gdy świat się wali, kobieta wstaje z kolan i potrafi znaleźć swoją moc do walki nawet w zgliszczach. To nie dzieje się przypadkiem. Ta moc, choć wydaje się być magiczna, istnieje naprawdę. Każda z nas skrywa ją głęboko w sobie. Gdy jest jej za mało, odnajdujemy ją w innych kobietach.

#WomenPower już dawno przestało być wytartym sloganem na transparencie, hasłem do walki o prawa kobiet. Dziś siła kobiet oznacza jeszcze więcej niż kiedyś. Tych supermocy jest tak wiele, jak wiele jest kobiet. Każda inna, każda niepowtarzalna. Jednak bez względu na to,  kim każda z nas jest i z czym musi się mierzyć, siła zawsze rodzi się w ten sam sposób. W nas.

Dziś rozpoczynamy Miesiąc Kobiet. Miesiąc, w czasie którego będziemy namawiać was do docenienia samych siebie i kobiet, które was otaczają. Niech to będzie czas waszego rozwoju, nowych odkryć, docenienia piękna, którym emanujecie i czas na kobiecy rachunek sumienia. Zadajcie sobie pytanie, skąd bierze się wasza moc, i czy aby na pewno w pośpiechu jej sobie nie odbieracie.

Nie zapominajcie o swoim zdrowiu. Niech wasze ciało, dumnie nosi całą moc, którą posiadacie!

Serdecznie zapraszamy was do wspólnej zabawy z Zioło Piast. Weźcie udział w naszym konkursie. A my zadbamy, by laureatkom nie zabrakło siły!

Zasady:

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania, pod niniejszym artykułem.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu, pierwszy opublikowany komentarz.

Zadanie konkursowe:

W komentarzu do tego artykułu napisz skąd Ty czerpiesz siłę? Zaskocz nas! 🙂

Sponsorem nagród jest

Nagrody:

 

Floradix Żelazo i witaminy 250 ml, 500 ml

 • W płynnej formule
 • Zawiera ekstrakty ziołowe i koncentraty soków owocowych
 • Żelazo, witaminy B2, B6,B12 i C przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

Składniki: Zawiera żelazo – składnik niezbędny do regeneracji czerwonych krwinek, a tym samym wspomagający prawidłowe funkcjonowanie serca, wątroby, układu pokarmowego i mięśni. Składnikami dodatkowymi są wyciągi z kopru włoskiego i kłącza perzu, które poprawiają działanie układu trawiennego, co jest istotne w procesie przyswajania żelaza z pożywienia.

Dla kogo? Dla osób, które chcą utrzymać prawidłowy poziom żelaza we krwi. Polecany w stanach zwiększonego zapotrzebowania organizmu na żelazo – w momentach intensywnego wzrostu organizmu (dzieci), w czasie ciąży, karmienia piersią, a także przy diecie, która zawiera małą ilość tego składnika (np. wegetariańskiej).

Zalety: Zawiera dobrze przyswajalne żelazo. Nie powoduje zaparć. Produkt w stu procentach naturalny.
Suplement diety

Floradix tabletki

Floradix tabletki to źródło organicznego żelaza, witamin B2,B6, B12, C oraz kwasu foliowego, które przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Dla kogo? Floradix jest adresowany głównie dla kobiet: przemęczonych, odchudzających się, aktywnych, planujących ciążę, w ciąży, w okresie laktacji.
Jest również idealny dla młodzieży, osób starszych, rekonwalescentów, wegetarian.
Zalety: jest wygodny w użyciu i pozwala zachować równowagę żelaza oraz witamin B1, B2, B6, B12, C i kwasu foliowego w organizmie.
Suplement diety

Nagroda I stopnia

3 x zestaw składający się z:

Wartość zestawu: 127,20 zł

Nagroda II stopnia

2 x zestaw składający się z:

Wartość zestawu: 89,30 zł

Nagroda III stopnia

5 x  Floradix żelazo i witaminy 250 ml,

Wartość: 33,40 zł

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.

Konkurs trwa: w okresie od 01.03.2019 do 18.03.2019 r., wyniki zostaną opublikowane na stronie www.ohme.pl do dnia 25.03.2019 roku.

*Aktualizacja 15.03.2019 – ze względu na problemy techniczny i czasowo ograniczony dostęp do strony, przedłużamy konkurs do dnia 18.03.2019


Lifestyle

12 rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim skończysz 30 lat

Redakcja
Redakcja
1 marca 2019
Fot. istock/filadendron
 

Trzydziestka nie jest tu jednak liczbą kluczową. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, poniższe punkty możesz zacząć stosować w dowolnym punkcie swojego życia. A jeśli zależy ci na innych, podziel się tą wiedzą również z tymi, którzy są ci bliscy.

12 rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim skończysz 30 lat

1. Możesz robić to, czego pragniesz

Życie jest pełne możliwości. Aby móc to zrozumieć i docenić, potrzebujesz odwagi, pasji i dobrze wyznaczonych celów. Chociaż może to być przerażające, twoje życie należy do ciebie, ty za nie odpowiadasz.

2. Prawda i uczciwość są najcenniejszymi zasobami

Nie zawracaj z raz obranej ścieżki, ponieważ komuś innemu to się nie podoba. Nie przytakuj komuś tylko po to, aby zachować spokój. Nie kłam, ponieważ przyniesie ci to jedynie chwilową i „powierzchowną” korzyść.

3. Zawsze jest coś, czego możesz się nauczyć

Najwięcej uczymy się nie w szkole, ale w dorosłym życiu. Twój umysł ma nieskończoną ilość „wolnej przestrzeni” i jest spragniony wiedzy.

4. Jesteś odpowiedzialny za każde działanie, które podejmujesz w życiu i każdy etap, na którym się znajdziesz

Nic nie dzieje się „samo”. Zawsze ponosimy konsekwencję wcześniejszych działań lub decyzji.

5. Życie ciągle się zmienia. Zaplanuj odpowiednio swoje działania

Życie zmienia się co sekundę każdego dnia. Jeśli masz jasną wizję tego, jak powinno wyglądać i jak sobie poradzisz z wszystkim, co się dzieje wokół, w pewnym momencie podejmiesz niewłaściwe kroki. Odetchnij i zrozum – życie jest zmianą. Umiejętność życia, to umiejętność adaptacji narzędzi, które masz w garści, do sytuacji.

6. Trzymaj się tego, co jest właściwe.

Zastanów się, kim jesteś i co jest prawdą o tobie.  Nadal możesz się rozwijać – tak jak tego pragniesz – ale to kim jesteś i jakie są twoje wartości, powinno zostać niezmienne.

7. Czasami życie jest niewygodne

Ta strona życia jest nieunikniona, ale nie jest też groźna. Brak komfortu zmusza nas do poszukiwania rozwiązań, do zadawania pytań, do ciągłego rozwijania się. Ostatecznie wychodzi nam na dobre.

8. Życie wymaga od ciebie decyzyjności

Lubimy czuć, że ktoś nad nami czuwa, że możemy na kogoś liczyć. Ale przecież przede wszystkim powinniśmy liczyć sami na siebie. Sami decydować w ważnych i mniej ważnych sprawach dotyczących naszego życia.

9. Nie szukaj aprobaty innych

Zwłaszcza jeśli wiesz, jak postąpić właściwie. To na pewno nie jest łatwe i możesz napotkać opór, ale zawsze powinieneś robić to, co podpowiada ci twoje sumienie.

10. Nie szukaj zemsty

Chęć zemsty w sercu jest jak trucizna dla duszy.

11. Najważniejsi w twoim życiu są ludzie

Na koniec dnia, kiedy kładziesz się spać i myślisz o swoim życiu, co cię najbardziej satysfakcjonuje? Premia, którą otrzymałeś w dniu wypłaty w tym miesiącu, czy fakt, że masz się nią z kim podzielić? Nowy samochód, czy fakt, że możesz nim pojechać z ukochaną osobą w wymarzoną podróż?

12. Skup się bardziej na tym, co dobre w życiu, a nie na tym, co złe

Dobre rzeczy w życiu są tym, co sprawia, że ​​warto żyć. Jeśli skupisz się na negatywnych rzeczach, nigdy nie będziesz szczęśliwy.


Na podstawie: themindsjournal.com


Lifestyle

Regulamin konkursu „#WomenPower – napisz skąd Ty czerpiesz siłę?”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
1 marca 2019
Konkurs #WomenPower - napisz skąd Ty czerpiesz siłę?
Fot. iStock / Aleksander Kaczmarek – Konkurs #WomenPower - napisz skąd Ty czerpiesz siłę?

Regulamin konkursu „#WomenPower – napisz skąd Ty czerpiesz siłę?”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „#WomenPower – napisz skąd Ty czerpiesz siłę?”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs „#WomenPower – napisz skąd Ty czerpiesz siłę?” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Oh!me, Blum Media sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762, o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 01.03.2019 do 18.03.2019 r., wyniki zostaną opublikowane na stronie www.ohme.pl do dnia 25.03.2019 roku.*
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest  Zioło Piast zwany dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, odpowiedz na poniższe pytanie:W komentarzu do artykułu konkursowego znajdującego się pod linkiem:Konkurs #WomenPower – napisz skąd Ty czerpiesz siłę? , odpowiedź na pytanie:

  Napisz skąd Ty czerpiesz siłę? Zaskocz nas! 🙂

 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 10 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 25.03.2019 roku  na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorem nagród w Konkursie jest Zioło Piast.
 2. Laureatami Konkursu zostanie 10 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej i prawidłowej odpowiedzi.
 3. Nagrody:

  Nagroda I stopnia

  3 x zestaw składający się z:

  Wartość zestawu: 127,20 zł

  Nagroda II stopnia

  2 x zestaw składający się z:

  Wartość zestawu: 89,30 zł

  Nagroda III stopnia

  5 x  Floradix żelazo i witaminy 250 ml,

  Wartość: 33,40 zł

 4. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 5. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 6. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 7. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami RODO. Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Imię i nazwisko laureata (lub pseudonim) zostaną opublikowane podczas ogłoszenia wyników konkursu.
 8. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Sponsora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub kurierską w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

*Aktualizacja 15.03.2019 – ze względu na problemy techniczny i czasowo ograniczony dostęp do strony, przedłużamy konkurs do dnia 18.03.2019


Zobacz także

7 inspirujących lekcji filozofii Huny, które pomogą ci odzyskać energię i przyciągnąć dobro

4 sposoby na święta bez frustracji. Podaruj sobie LUZ! Akcja "A co ty byś sobie podarowała w prezencie?"

Życzę nam byśmy czerpali z tego świątecznego czasu garściami to wszystko, co w nim najlepsze i najpiękniejsze

Cukier twój wróg! Czy wiesz, że węglowodany wpływają na proces starzenia się skóry?