Lifestyle

Konkurs „Kreatywnie od kołyski”

Redakcja
Redakcja
21 stycznia 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Pokażcie nam jak kreatywnie spędzacie czas z dziećmi! Niech inspiracją do działań będą programy telewizji Da Vinci Learning. Wysyłajcie nam zdjęcia z efektów Waszych kreatywnych zabaw, które łączycie z edukacją swoich pociech.  Do wygrania między innymi profesjonalny teleskop, dzięki któremu będziecie mogli pokazać swoim dzieciom co kryje się nad ich głowami i wiele innych edukacyjnych gadgetów.

Zasady:

  1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe, czyli przesłać zdjęcie ilustrujące waszą kreatywną naukę przez zabawę.
  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.
  3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi lub przesłania większej ilości zdjęć, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwsze zdjęcie z pierwszej  nadesłanej wiadomości.

Zadanie konkursowe:

Pokażcie nam jak kreatywnie spędzacie czas z dziećmi! Niech inspiracją do działań będą programy Da Vinci Learning. Wysyłajcie nam zdjęcia z efektów Waszych kreatywnych zabaw, które łączycie z edukacją swoich pociech.  Zdjęcia* w formie elektronicznej przesyłajcie na adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując Konkurs „Kreatywnie od kołyski”.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

*Dopuszczalny jest kolaż składający się maksymalnie z 3 zdjęć.

Nagrody

I stopnia:
1 x Teleskop (o wartości 400 PLN)

II stopnia:
4 x zestaw Młodego Odkrywcy (każdy wartości 100 PLN)

III stopnia:
5 x kubków Da Vinci Learning (każdy wartości 20 PLN)

Konkurs trwa 21.01.2016 do 03.02.2016. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 10.02.2016 roku.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Galeria prac konkursowych

Ewa Grzelak

Ewa Grzelak

Sylwia Dengusiak

Sylwia Dengusiak

 froteczkab

froteczkab

Ewa Wawer

Ewa Wawer

Kamila Łabutka

Kamila Łabutka

Joanna Pyzik

Joanna Pyzik

 Anna Radzikowska

Anna Radzikowska

Karolina Kaźmierczak

Karolina Kaźmierczak

Marek Smarzewski

Marek Smarzewski

Barbara Ilecka

Barbara Ilecka

Katarzyna Truszyńska

Katarzyna Truszyńska

Piotr Stawowy

Piotr Stawowy

Joanna Matczak

Joanna Matczak

Anita Kal

Anita Kal

 Monika Bińkowska

Monika Bińkowska

Danuta M.

Danuta M.

 

 Karolina Woźniak

Karolina Woźniak

 

Agnieszka Tyc

Agnieszka Tyc

 

Monika Folcik

Monika Folcik


Lifestyle

Kobiety wolą altruistów

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 stycznia 2016
Fot. Pexels / Binyamin Mellish / stock tookapic / gratisography.com / CC0 Public Domain
 

Co najbardziej pociąga nas w panach? Ile pań, tyle odpowiedzi… Niektóre kobiety najbardziej cenią dobry wygląd, inne intelekt i zaradność, a jeszcze inne… altruizm. Naukowcy twierdzą nawet, że ta ostatnia cecha jest zdecydowanie najbardziej pożądana :). 
Wyniki ostatnich badań przeprowadzonych na grupie 202 kobiet mówią o tym, że dobre serce to atut stawiany nawet przed powalającą na kolana aparycją. W trakcie eksperymentu paniom pokazywano zdjęcia mniej lub bardziej atrakcyjnych mężczyzn wraz z krótkim opisem jego cech wewnętrznych oraz sytuacji, w których panowie mieli okazję wykazać się pozytywnym zachowaniem.

Okazało się, że panie, które rozważały dłuższy związek z partnerem, świadomie wybierały przede wszystkim tych „pozytywnych” bohaterów. Dobry wygląd zaś okazał się cechą numer jeden w przypadku panów rozpatrywanych jako kandydatów, z którymi można nawiązać  krótki romans. Cóż, prawdziwą sztuką jest dokonanie wyboru zgodnego z  aktualną potrzebą ;).


Źródło: Independent


Lifestyle

Przełom w walce z rakiem nastąpi w 2019 roku? Pierwszy test z krwi, który ma wykrywać jeszcze bezobjawowe nowotwory

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
21 stycznia 2016
Fot. Pexels / Kamboopics / CC0 Public Domain

Już za trzy lata na rynek trafić ma pierwszy uniwersalny test z krwi wykrywający nowotwory. Jeśli dotychczasowe prace przyniosą oczekiwane rezultaty, będzie to prawdziwy kamień milowy we współczesnej medycynie.

Projekt prowadzi Illumina zajmująca się sekwencjonowaniem DNA. Pierwsza wersja testu jest już gotowa – teraz rozpoczną się prace nad jej doskonaleniem i sprawdzaniem.

Zdaniem twórców wraz z rozwijającym się nowotworem w krwiobiegu zaczynają pojawiać się fragmenty zmutowanego DNA, korzystając z odpowiednich metod można wykryć ich obecność w bardzo wczesnej fazie. Na takim mechanizmie ma opierać się działanie testu.

To co jest nadzieją – może być i przekleństwem, przestrzegają sceptycy. Niektórzy eksperci twierdzą, że na tak wczesnym etapie rozwoju nowotworu, może on zostać pokonany przez układ odpornościowy, więc diagnoza byłaby przedwczesna, a samo wykrycie DNA i RNA w krwiobiegu nie musi oznaczać rozwoju choroby. Illumina przekonuje jednak, żeby wykorzystać metodę mądrze i z największym pożytkiem – na początku test byłby traktowany jedynie jako uzupełnienie dostępnych już metod w diagnostyce chorób nowotworowych.

Jako przykład wykorzystania testu, pada odwołanie do diagnostyki raka piersi, gdzie test byłby doskonałym uzupełnieniem badania mammograficznego – a jego wykonanie pozwoliłoby na zredukowanie liczby niepotrzebnych biopsji czy rozstrzygnęłoby w przypadku wyników na granicy wątpliwości.

Metoda zyskała już obiegową nazwę „płynnej biopsji” i w początkowej fazie rozwoju będzie służyła również w celu monitorowania przebiegu wykrytej już choroby.

Twórcy testu liczą na akceptację swojego wynalazku przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) w 2019 r. Koszt jednego badania w ich planach nie powinien przekraczać 500 dolarów.


Źródło: Forbes


Zobacz także

Wydaje ci się, że kosmetyki ziołowe nie są dla ciebie? Jesteś w błędzie. Sprawdziłyśmy, co potrafią

W kuchni się spełniaj, zdziro!

4 powody, dla których bycie „czarną owcą” w rodzinie nie jest złe